Esileht Ilu ja tervis Palun uneabi! Elujõud hakkab täielikult kaduma..

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Palun uneabi! Elujõud hakkab täielikult kaduma..

Postitas:

Lugesin äsja, et tihti tekitavad hoopis kehas elutsevad parasiidid erinevaid sümptomeid, sealhulgas seletamatu unetus, ärrituvus, deprekas, suhkruhaigus, vähk jne. Kuna nad on võimelised tungima igale poole j aorganisse, siis ainult kakaproov ei näita mitte midagi.

Koertele, kassidele tehakse iga aasta ussikuur, aga iniemsed millegipärast arvavad, et pole vaja.

tegelikult peaks olema reegel ja eriti kui mingi tervisehäda kaelas, siis esimese asjana tegema parasiidikuuri. Apteegiravimitega saab ca 3-5 erinevat parasiiti kätte, ag amunad jäävad alles. Taimsete vahenditega saab kuni 100 või rohkemgi ja ei kahjusta neerusid ja maksa.

Siit saab ka lugeda juurde http://www.looduspere.ee/kasulik_teada/sooleparasiidid/

Tänan, tundub väga huvitav lähenemine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 09.02 16:50; 09.02 17:16; 09.02 17:30; 10.02 10:34; 10.02 13:25; 12.02 13:35; 13.02 09:32; 13.02 12:18; 14.02 10:49; 17.02 09:35; 17.02 11:17; 19.02 18:43; 20.02 10:24; 23.02 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaesekene. AD asemel ma prooviks ohutumaid – trüptofaani või 5-htp. ja käiks ära toitumisterapeudi juures, kes soovitab, mis teste teha ja kuidas toituda ning mis lisandeid võtta.

praegu saab http://www.saeioleyksi.ee foorumis toitumisterapeudilt tasuta nõu küsida nende teemade osas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaesekene. AD asemel ma prooviks ohutumaid – trüptofaani või 5-htp. ja käiks ära toitumisterapeudi juures, kes soovitab, mis teste teha ja kuidas toituda ning mis lisandeid võtta.

praegu saab http://www.saeioleyksi.ee foorumis toitumisterapeudilt tasuta nõu küsida nende teemade osas.

Tänan! Mis need trüptofaan ja 5-htp on? Perearst mulle sellest midagi ei rääkinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 09.02 16:50; 09.02 17:16; 09.02 17:30; 10.02 10:34; 10.02 13:25; 12.02 13:35; 13.02 09:32; 13.02 12:18; 14.02 10:49; 17.02 09:35; 17.02 11:17; 19.02 18:43; 20.02 10:24; 23.02 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on arvutitöö ja kodukontor. Seegaga palju ringi ei liigu, kuigi on ka väikelaps majas. Selle füüsilise koormuse osa vaataksin just üle, sest ise sain uneprobleemist jagu sellega, et olin tegelikult vaimselt kurnatud, aga mitte füüsiliselt. Regulaarne trenn 2x nädalas ja rohkem liikumist ka kodukontorist välja on lahendanud minu uneprobleemi + õhtul voodis raamatut lugeda, kuni uni tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on arvutitöö ja kodukontor. Seegaga palju ringi ei liigu, kuigi on ka väikelaps majas. Selle füüsilise koormuse osa vaataksin just üle, sest ise sain uneprobleemist jagu sellega, et olin tegelikult vaimselt kurnatud, aga mitte füüsiliselt. Regulaarne trenn 2x nädalas ja rohkem liikumist ka kodukontorist välja on lahendanud minu uneprobleemi + õhtul voodis raamatut lugeda, kuni uni tuleb.

Tänan, aga sellised lihtsad lahendused mulle abiks pole olnud. Nagu kirjutasi – püüan võimaluste piires igapäevaselt mingit trennilaadset asja lisaks lapsega rahmeldamisele teha – mõni päev käin spordiklubis, mõni päev jalutan pikema ringi õues jne. Raamatuid loen igal õhtul – sageli tulebki raamatut lugedes uni, kuid sel hetke, kui tule kustu panen, on uni läinud. Ja peamine probleem oli esmalt hoopis varane ärkamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 09.02 16:50; 09.02 17:16; 09.02 17:30; 10.02 10:34; 10.02 13:25; 12.02 13:35; 13.02 09:32; 13.02 12:18; 14.02 10:49; 17.02 09:35; 17.02 11:17; 19.02 18:43; 20.02 10:24; 23.02 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kerge unega inimene olnud eluaeg. Lapsena läks juba paar päeva aega enne, kui võõras kohas uinuma õppisin. Peale teise lapse sündi on aga asi katastroofiline. Laps magab juba peaaegu 1,5-aastat kenasti õhtust hommikuni, aga mina enam magada ei suuda. Oli perioode, kus vähemalt õhtuti uinusin ja magasin 3-4 tundi sügavat und ning uni läks ära varahommikul. Praegu ei õnnestu enam õhtul ka uinuda, või kui saangi magama, siis on uni erakordselt pinnapealne, igaljuhul on uni 4-5 paiku läinud. Keskmine uneaeg on ühel ööl 4-5 tundi. Kui õnnestub kuni 7 tundi magada, on juba veidigi inimese tunne. Kuid väsimus on täiesti krooniline, eluisu ja motivatsioon täiesti kadunud. Mida olen proovinud:
1. Unekliinik – ei tuvastatud füüsilisi probleeme, soovitati AD-sid, kuigi depressiooni ei ole.
2. Perearst – tehtud kõiksugu vereanalüüsid – korras. Peale põhjalikku puurimist, soostusin perearsti soovitusel ühtede AD-dega. Tarbisin 2 kuud, kuid varasest ärkamisest lahti ei saanud.
3. Uroloog – tehtud urodünaamika uuring ning vere- ja uriinianalüüsid. Kõik analüüsid korras. Kuid neerude töö on üliaktiivne ja seetõttu ka uni häiritud (kui lõpuks õnnestubki magama jääda, ajab sageli ka vetsuhäda üles).
4. Kilpnääre – korras
5. Nõelravi ja hiina meditsiin – ei ole abi saanud.
6. Kõikvõimalikud looduslikud unerohud apteegist, sh palderjan ja melatoniin – täiesti tulutu. Kui und ei ole, on nendel minule 0 toime. Ma ei suuda uskuda, et kedagi need üldse abistada suudavad.
7. Füüsiline koormus – on väga suur, kuna mul on 2 väikest last, olen ka proovinud mõnel erksamal päeval trenni teha, lisaks igapäevased pikad jalutuskäigud – tulemust ei ole.
8. Magneesium – olen mitu aastat kuure teinud ja võtan ravikoguse, mitte profülaktilise. Ei toimi.

On siin keegi, kes on saanud abi tõsiste unehäirete puhul? Hetkel lasin arstil välja kirjutada unerohu, kuid ei taha sellest pikaaegselt sõltuvusse sattuda ning see annab hommikuks lisaks väga halva pohmakalaadse enesetunde. Sageli ei aita isegi see uinuda.

Põen aastaid päris rasket unetust – magama jään kenasti, siis magan kuskil kolm tundi, silmad lahti ja kõik, rohkem magama ei jäägi. Mingisuguste hetkedega, kus olen peaaegu magamas ja siis jälle asendit vahetades üles.
Olen õppinud mõned nipid selgeks – enne magamaminekut kuskil kolm tundi ei söö midagi ja joon ainult teed. Kindlasti tuulutan toad korralikult ära, käin sooja duši all. Võtan voodisse (voodi on hästi tuulutatud, linad sirged, padjad klopitud, tekk värske ja kohev) kaasa kuumaveepudeli. Võtan sisse ühe palderjani tableti. magama lähen umbes 23.30 – siis magan need väärtuslikud 3 tundi kõige magusamal une ajal. Enne ei loe, ei vaata ei kuula mitte midagi – et mitte ennast erutada.
Kuna elan üksi, siis pole une-eelse seksi soovitusest mulle kasu olnud.
Üllatavalt hästi magan aga saunaõhtutel – tavaliselt laupäeviti ja pärast seda oma kuus tundi ikka tuleb jutti ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 18:59; 26.12 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa magada? See võib olla teie kilpnäärme!
https://www.nahypothyroidism.org/cant-sleep-it-may-be-your-thyroid/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kerge unega inimene olnud eluaeg. Lapsena läks juba paar päeva aega enne, kui võõras kohas uinuma õppisin. Peale teise lapse sündi on aga asi katastroofiline. Laps magab juba peaaegu 1,5-aastat kenasti õhtust hommikuni, aga mina enam magada ei suuda. Oli perioode, kus vähemalt õhtuti uinusin ja magasin 3-4 tundi sügavat und ning uni läks ära varahommikul. Praegu ei õnnestu enam õhtul ka uinuda, või kui saangi magama, siis on uni erakordselt pinnapealne, igaljuhul on uni 4-5 paiku läinud. Keskmine uneaeg on ühel ööl 4-5 tundi. Kui õnnestub kuni 7 tundi magada, on juba veidigi inimese tunne. Kuid väsimus on täiesti krooniline, eluisu ja motivatsioon täiesti kadunud. Mida olen proovinud:
1. Unekliinik – ei tuvastatud füüsilisi probleeme, soovitati AD-sid, kuigi depressiooni ei ole.
2. Perearst – tehtud kõiksugu vereanalüüsid – korras. Peale põhjalikku puurimist, soostusin perearsti soovitusel ühtede AD-dega. Tarbisin 2 kuud, kuid varasest ärkamisest lahti ei saanud.
3. Uroloog – tehtud urodünaamika uuring ning vere- ja uriinianalüüsid. Kõik analüüsid korras. Kuid neerude töö on üliaktiivne ja seetõttu ka uni häiritud (kui lõpuks õnnestubki magama jääda, ajab sageli ka vetsuhäda üles).
4. Kilpnääre – korras
5. Nõelravi ja hiina meditsiin – ei ole abi saanud.
6. Kõikvõimalikud looduslikud unerohud apteegist, sh palderjan ja melatoniin – täiesti tulutu. Kui und ei ole, on nendel minule 0 toime. Ma ei suuda uskuda, et kedagi need üldse abistada suudavad.
7. Füüsiline koormus – on väga suur, kuna mul on 2 väikest last, olen ka proovinud mõnel erksamal päeval trenni teha, lisaks igapäevased pikad jalutuskäigud – tulemust ei ole.
8. Magneesium – olen mitu aastat kuure teinud ja võtan ravikoguse, mitte profülaktilise. Ei toimi.

On siin keegi, kes on saanud abi tõsiste unehäirete puhul? Hetkel lasin arstil välja kirjutada unerohu, kuid ei taha sellest pikaaegselt sõltuvusse sattuda ning see annab hommikuks lisaks väga halva pohmakalaadse enesetunde. Sageli ei aita isegi see uinuda.

Abi ei ole saanud, kuid probleem on samane.
Kasutan unerohtusid, kui väsimusstress liiga füüsilis-psühhiliseks läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooge õhtuti lapacho teed, tsitrusega variant on maitsvam 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sellel ketipinoril on mingeid koledaid kõrvaltoimeid ka?

Viiamsele kirjutajale – ma olen muidu väga toimekas inimene, aga viimase lapse kõrvalt olen selle magamatuse tõttu sisuliselt tegevusetu olnud, lihtsalt ei jaksa mmitte midagi teha, energiat ja motivatsiooni pole. Ei saa öelda, et ma oleksin erakordselt koormatud. Küll pean ütlema, et suhted elukaaslasega on väga-väga kehvad. Kaalun täitsa tõsiselt suhte lõpetamist – samas oleks selle tulemusena kohe veel suurem stress garanteeritud, sest mu mees on väga palju kodus abiks ja magamata ei jõuaks ma kindlasti nende toimetustega ise toime. Siis oleks järgmine samm tõenäoliselt hullumaja, ilma liialdamata, sest muid abilisi mul ei ole (vanaemasid jne). See suhteteema on ilgelt jama ja pikk jutt, ei tahaks seda praegu eraldi lahkama hakata.

Miks sa kaalud lahkuminekut, kui suhete halvaksminemise ühe põhjusena on ilmselt võimalik su enda magamatus? Sa küll ei räägi selle põhjustest, aga magamata inimene on sageli paras krõõp. Ega magamatus lahkuminemisega ära ei kao.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult naised ei norska voodis ja ei peeret aka. Nad on ju tehtud vahukoorest ja maasikamoosist…
Uneapnoe.
Kui Haigekassa puudub siis oli vist — 35.- lihtne ilma vereta ööpäevane test ja asi selge. Saate (kui HK näidustust siis suht odavalt) aparaadi ja saate aru, kui hea see on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on möödunud aeg, kas unetus on vähenenud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 18:59; 26.12 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti unetusega kimpus olnud. Minul aitab küll hiina meditsiin, st. üks korralik punktmassaažikuur, aga seda paraku ainult ühe kindla tegijaga, kes ei ela Eestis. Nii et olen pidanud ka muid variante otsima. Mina olen leidnud lahenduse Bittneri palsami ja palderjani kasutamisest. Üks korralik kolme-neljanädalane palsamikuur, 3x päevas, + õhtul ca tund enne magamaminekut tõhus teelusikatäis ehk ca kahekordne soovitatav kogus palderjanitinktuuri ja magan hästi. Lisaks veel B5 vitamiin. Sellegi puudus võib unetust põhjustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unehäiretegaolen maadelnud vagelduva eduga juba ca 8 aastat ja see perekonnas veits sees. Enne lapsi ülikooli ajal oli eriti hull. Käisin veel tööl ka ja magasin ca aasta aega 4-5 h ööpäevas. Olin nii kurnatud ja ùleväsimusest magama ei jäänud. Minul oli just uinumisega raskusi. See omakorda tekitas juurde ärevushäired. Iga kord kartsin juba õhtut ja unnevajumist. Hakkasin ca 3-4 x nädalas unerohtu tarbima, aga ser tegi veel uimasemaks ja ei puhanud välja. Proovisin joogat, rahulikke trenne, ei aidanud paleerjan, melatoniin. Kirjutati AD välja, aga ei julgenud vōtta. Lõpuks olin nii väsinud, et läksin uuesti psühhiaatri vastuvõtule ning hakkasin võtma AD. Nime ei mäleta, aga pole siin seda eelnevalt mainitud. Alustasin poole tabletiga ja 2 nädala pärast uinusin juba nii hästi. Jäingi madala toosi peale, sest terve tablett põhjustas kõrvalnähtusi, aga samas poolik juba aitas. Muidugi suunas arst mind ka psühhoterapeudi juurde, aga see teraapia mulle ei sobinud. Hakkasin ise mediteerima ja joogat tegema ning see aitas. Proovisin vähem muretseda. Sain kasutada ainult 4 kuud, siis jäin rasedaks ja unehäired olid tagasi. Lubati isegi raseduse ajal võtta, aga ei tahtnud. Läksin Sensuse keskusesse psühhoteraapiasse ja seal sain megahead abi. 10 teraapiat kokku ja no mōjus hästi. Sai ilma AD hskkama. Unerohtu ei soovita, pigem vagetada ADsid ja otsida kōrvale hea psühhoterapeut. Sa saad seda leevendada ōigete rohtude/ inimeste abil, aga see unetus on miski, mis käib paratamatult läbi elu sinuga kaasas ja seda tileb aktsepteerida 🙂 kui on pingelisem periood, on rohkem tagasi. Ōuged AD peaksid aitama ja saad välja puhata, et jaksaksid enda mōtetega tegeleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, sul on juba nendest eri ravimitest kõik sassis. Katsu leida üks ja sellele jääda + mingi teraapia. Minul ka aitas pisut Remeron, aga ei ütleks, et see mingi imevahend oli. Jube kurb kuulda, kuidas sa kannatad. Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, mis remeronist te siin räägite. selleks on vaja raviarsti taotlust ja ravimameti nõusolekut. Sama toimeainega (mirtasapiin) teiste firmade tabletid (nii suus lahustuvad kui ka tavalised) täiesti olemas.
Tegemist on antidepressandiga, unisust või põhjustada alkoholiga koos võttes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Ilu ja tervis Palun uneabi! Elujõud hakkab täielikult kaduma..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.