Esileht Koolilaps Palun vanemlikku nõu: pettumus

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: Palun vanemlikku nõu: pettumus

Postitas:
Kägu

Mina imestan alati, kui keegi nii ortodokselt valetamisse suhtub. Kas sul endal ei ole mitte kunagi olnud nii, et sa ei ole ise ka veel suhtes kuigi kindel, isegi oled kahtlev ja katsetad, kuidas suhe läheb. Viimane asi, mida tahaks teha on kellelegi rääkida, enne kui ise asjas kindluse oled saanud. Ka lähedasele inimesele ei taha kohe rääkida. Inimene vahel ei taha kellelegi rääkida, tahabki privaatselt omaenese asjadega tegeleda, enne kui suhet reklaamima hakkab. Teismeline on aga vanema vang, kellel on ilma valetamata peaaegu võimatu sellist privaatsust saada.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismeline on aga vanema vang, kellel on ilma valetamata peaaegu võimatu sellist privaatsust saada.

Mina imestan, kui nii väidetakse. Kui su täiskasvanueas laps sulle usaldaks, et soovib ööd poiss-sõbraga veeta, sa keelad teda?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vägagi loomulikku kaitsmissoovi võib laps ka tõlgendada kui emapoolset mitteusaldamist. Ehk “ma tean, et sa oled mõistlik” vms on pooleldi enda mõtete suunamiseks.

Kui usaldus on tähtis, tulebki vähehaaval järele anda teadmisele, et laps hakkab suureks saama. Seda aega, kus laps peab oma käikudest rääkima, on nii vähe järel, et seda ei ole mõtet oma põhimõtete tagaajamisega rikkuma hakata. Nõmetsemisest rääkimata, nagu mõni (miinustatud) vastaja on soovitanud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismeline on aga vanema vang, kellel on ilma valetamata peaaegu võimatu sellist privaatsust saada.

Mina imestan, kui nii väidetakse. Kui su täiskasvanueas laps sulle usaldaks, et soovib ööd poiss-sõbraga veeta, sa keelad teda?

Selles ongi asi, et sa isegi ei saa aru, et laps ei taha luba vaid tahab privaatsust. Võimalust üldse mitte kellelegi oma suhtest rääkida kuniks ise pole veel suhtestaatuses kindel. Noor inimene ei taha “luba” minna poisiga miilustama, ta tahab võimalust teha seda ilma, et keegi teine tingimata teaks, et ta poisiga miilustab. Minu jaoks ei ole midagi hullemat kui teadmine, et kogu perekond või olgu siis ema, teab, et praegusel hetkel proovin ma esimest korda poissi suudelda või temaga seksida … Juba see teadmine on ebameeldiv. Ja asi ei kle selles, et mul emaga ei ole usalduslikud suhted.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et mida sa ka ei otsutaks teha, tütar teeks  ikka seda, mis ta ise õigeks peab.  16- aastane on ikka täitsa loll veel tegelikult, aga tuleb ikka inimene vabaks lasta sellises vanuses ja see, kui ta valib sulle valetamise, siis mis sa ikka teha saad. Tänitamise, enesehaletsuse või ähvardamisega sa midagi enam ei muudaks.  Mina annaks mõista, et elu on veel pikk ees ja kõik otsused jäävad teda mingil viisil saatma terve elu, et valigu siis ikka hoolega ja õnn kaasa.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleks ikka päris jube olnud omal ajal kui enne esimest poisiga olemist oleksin emale teada andnud, et äkki nüüd täna…

Mitte, et mul oma emaga suhtlemise vastu midagi oleks, aga mõned asjad ma tahaks pigem omaette ajada.

Halvemal juhul veel mõni ema hommikul küsiks, et “noh, kuidas siis oli ka?” “Ja kas läks hästi kõik?”

 

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks ei ole midagi hullemat kui teadmine, et kogu perekond või olgu siis ema, teab, et praegusel hetkel proovin ma esimest korda poissi suudelda või temaga seksida … Juba see teadmine on ebameeldiv. Ja asi ei kle selles, et mul emaga ei ole usalduslikud suhted.

Minu jaoks on asi valetamises.
Aga jah, eks siin ongi erinevad lähenemised.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli noorena emaga väga hea suhe ja usalduse puudust kindlasti polnud. Aga mitmel korral valetasin vanematele, et ööbin sõbranna juures, kuigi läksin mingi noormehe juurde, sest ei tahtnud neile pettumust valmistada. Tegin seda ka veel ülikooliajal kui elasin vanematega koos.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on asi valetamises. Aga jah, eks siin ongi erinevad lähenemised.

Aga ütle, kuidas oleks tal olnud võimalik poisiga koos öö veeta ilma sulle valetamata nii, et sina ei tea? Kas üldse on mingit sellist lahendust, mis ei eelda, et ema mõtleb terve öö, et võibolla täna minu laps seksib esimest korda. Kas on võimalik esimest korda seksida, ilma kohutavalt kiirustamata (et ema juurde koju õigeaegselt jõuda) seda seksimist emale reklaamimata. Sest kuidas siis saada ilma valetamata kodust ära nii, et ema ei uuriks, mida sa tegema lähed?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kust me üldse teame, et nad seal seksisid? Mina selles vanuses  ja ka vanemana ööbisin korduvalt erinevate poiste juures, või nemad minu juures (paar korda isegi ruumi puudusel samas voodis!) ja tõesti midagi pikantset ei toimunud. Isegi selle poisiga, kes mulle väga meeldis. Siis tundus see minu jaoks  täiesti “normaalne”. Emale ei rääkinud sellegipoolest midagi, kes teab, mida see peas kokku oli fantaseerinud.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli noorena emaga väga hea suhe ja usalduse puudust kindlasti polnud. Aga mitmel korral valetasin vanematele, et ööbin sõbranna juures, kuigi läksin mingi noormehe juurde, sest ei tahtnud neile pettumust valmistada. Tegin seda ka veel ülikooliajal kui elasin vanematega koos.

Miks nad pettunud oleks pidanud olema? Kas sellepärast, et noormehed ei olnud korralikud või sellepärast, et nad arvaksid, et sa oled süütu ja veel ei seksi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli emaga üldiselt lähedane ja armastav suhe, aga pole talle oma suhetest kunagi rääkinud. Alles oma lapse isast andsin teada (olin siis 30), mul ei olnud samas ka kooselusid, olid paar peikat. Ei oleks soovinud kunagi arutada poiste või seksiteemadel. Põhjus oli, et ema mainis paar korda väga negatiivselt ringi tõmbamist ja sellest piisas, et mina temaga seksist rääkida ei soovinud. Küsimus polnud üldse ei usaldamises ega selles, et meil polnud head suhted vms.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga noh, endale on ju ebameeldiv tunnistada, et kas on kasvatusega kuskil puusse pandud, on tüdrukul mingi daddy issue vms aga peaasi, et sellega ise tegelema ei pea. Pea liiva alla ja asi korras.

Eh – tegu on ju kindumuse, armastusega… Ikka eriti eluvõõras on see, kes ei tea, et kui mängus on oma kiindumus/armastus, siis võib valetama hakata isegi see noor, kes on ülirangelt kasvatatud ja täielik oivik ning mitte ühelgi muul juhul emale/isale kindlasti ei valetaks.

Ja nagu mitu kägu õigesti märkis, ei pruugi põhjuseks olla üldse mitte usaldamatus, vaid lihtlabane privaatuse tagamise püüe endale. Selles mõttes oleks üks nõmedamaid asju rünnata noort: “Kas sa ei usalda mind või?” või peksta ennast: “Miks ma ei ole suutnud äratada tema usaldust” vms. Antud kontekstis oleks see täiesti ebakohane ja võiks noore panna täiesti arusaamatu näoga vahtima: “Millest ta küll räägib?”

Muidugi, kahjuks läheb privaatuseihalus vastuolu turvalisusega. Oleks ju turvalisem, kui vanema pilk peal. Nii et väga noore puhul kahjuks tuleb privaatuseihalust eirata ja öelda, et kahju küll, aga sinu turvalisuse huvides ei saa olla salatsemist ja ma lihtsalt pean teadma.

Aga 16a puhul vast võiks juba privaatust lubada. Nii et pean teemaalgataja valitud varianti 2 (tean küll, aga ei hakka ise teemat sorkima ja küll ise räägib, kui tahab) õigeks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ongi see klammerduv suhe, et ema tahab, et laps temale kõigest räägiks. Kui ei räägi, tunneb ennast kõrvaletõrjutuna, solvununa. Aga tegelikult on normaalne, et lapsel on ka  oma saladused. Keegi ei tahaks, et ema hakkas oma seksuaalelust rääkima.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lood on nii, miks ei või allikat siis ära mainida ja lapsega kogu asja arutada? Ega see käik ju eriline saladus pole, kui isegi mingi kõrvalseisja enne vanemat asjast teab.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oma tütrele kindlasti ei läheks ütlema, et kuulsin kuskilt kellegi käest, et ta on mulle valetanud…see ei aita mitte kuidagi kaasa sellele, et ta ema uuesti usaldama hakkaks. Ma usun, et see jutt on pigem ebamugav tüdruku jaoks. Mina ootaks, laseks asjadel omasoodu minna ja katsuks vaadata uurimist ja info saamist pigem siis kui ta jälle kuskile ööseks soovib minna.

(17-aastase tüdruku ema)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand jumal, 16aastsel on oma mõistus, oma ühiskondlik taju, millest vanematele rääkida. Poisiga seksimine ei ole sama, kui sõbrannaga tülitsemine, kas roosa või must. Sa ei oota ju, et ta ka 20aastaselt oma ööelu seiklustest sulle räägib?

Kui oleksid nagunii lubanud, siis ütle otse, et sa tead ja see on okei, aga ärgu valetagu. Räägi kontoomist ja pillidest jne.. Aga ära süüdista valetamises. See ei ole koht solvumiseks, ta on teismeline. Ma ei rääkinud elu sees emale sellistest asjadest ega muust, mis võiks talle haiget teha, nt palju ma peol jõin või et ma suitsetasin

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kust me üldse teame, et nad seal seksisid? Mina selles vanuses ja ka vanemana ööbisin korduvalt erinevate poiste juures, või nemad minu juures (paar korda isegi ruumi puudusel samas voodis!) ja tõesti midagi pikantset ei toimunud. Isegi selle poisiga, kes mulle väga meeldis.

Lugesin seda teemat ja mõtlesin sama – miks kõik automaatselt eeldavad, et tüdruk läks poisi juurde ööseks plaaniga seksida? Selles vanuses ei tule see minu meelest küll päris nii lihtsalt ja pigem jõuavad noored vahekorrani hiljem kui me arvame, mitte varem.

Mu oma kogemus lapsevanemana on selline, et ma olin täiesti kindel, et mu tütar ei ole enam süütu, kuna gümnaasiumi lõpuklassis oli tal pikajaline (noorte jaoks, eks ole, on ka aasta pikaajaline) suhe ja ta ööbis selle noormehe juures pea igal nädalavahetusel. Täiesti juhuslikult tuli u pool aastat pärast suhte lõppu välja, et tütar on süütu… Mina ei olnud kunagi ta käest küsinud, kas nad on vahekorras olnud, see tundus liigse privaatsfääri tungimisena; kaitsevahenditest olime küll räakinud ja pille kasutas tütar muudel põhjustel nagunii (ehk siis ka rasestumise hirm ei olnud see, mis neid tagasi oleks hoidnud). Nii et kui mina oleks talle mingid jõuluvana saadetud kondoomid või midagi muud sellist pihku surunud, siis see oleks ilmselt üsna solvav olnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis üldse tähendab see aus ja avatud suhe, usalduslik suhe? Kas see on ikka kahepoolne? Või tähendab seda et vanem teab lapsest kõike aga laps vanemast mitte päris kõike?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudele tundub minu mure kindlasti lapsikuna, paljudele naeruväärsena. Aga mul lihtsalt pole varem sellist probleemi ette tulnud ja sellepärast küsin, kuidas oleks parim viis lahendusele jõuda.

Mul on 16-aastane tütar, tubli õppija, probleeme pole olnud. Olen siiani (ilmselgelt naiivselt) arvanud, et meil on aus ja avatud suhe, kus ei ole kohta valetamisele. Ta teab väga hästi, et valetamine on ainus asi, mida ma tõesti ei salli. Nüüd aga sain teada, et mu tütar on veetnud mitu korda öö ühe poisi juures. See pool mind nii hirmsasti ei häirigi, küll aga see, et mu tütar VALETAS nendel kordadel, et ööbib sõbranna juures. Olen sisimas NII solvunud ja pettunud. Ma ei oleks keelanud minna ka siis, kui ta oleks ausalt öelnud, kelle juurde läheb.

Tütar veel ei tea, et ma tean ja sellepärast küsingi nõu, kuidas käituda normaalse inimese kombel, et ei teeks draamat, aga samas laps saaks aru, milles probleem.

Minu variandid:

1. ütlen otse, et tean ja nõuan aru (see hästi ei sobi, kuna inimene, kes sellest rääkis, palus, et ma ei ütleks)?

2. ei tee väljagi ja lasen asjadel omasoodu areneda, lootes, et tütar õige pea ise noormeest tutvustab?

3. võtan ta kuidagi vahele, kui järgmine kord “sõbranna” juurde läheb?

4. mingi muu variant, mille peale ma praegu ei tule.

Kasuta ühte trikki – vaata tütart otse silma ja ütle talle, et ma tean juba, kas sa tahad ise sellest rääkida?

Reeglina satuvad nad sellest väga segadusse ja sa kuuled isegi neid asju, mida sa kuulda ei tahtnud

/3-last täisealised ja 30-aastane õpetajakogemus/

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antud juhul tunduks lapsele vist et seks on suurem süü, kui valetamine et ta polnud sõbranna pool. Ja see kui vanem ütleb et teab juba, mõjuks ahistavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ütle, kuidas oleks tal olnud võimalik poisiga koos öö veeta ilma sulle valetamata nii, et sina ei tea? Kas üldse on mingit sellist lahendust, mis ei eelda, et ema mõtleb terve öö, et võibolla täna minu laps seksib esimest korda. Kas on võimalik esimest korda seksida, ilma kohutavalt kiirustamata (et ema juurde koju õigeaegselt jõuda) seda seksimist emale reklaamimata. Sest kuidas siis saada ilma valetamata kodust ära nii, et ema ei uuriks, mida sa tegema lähed?

Kui eeltöö lapsega tehtud, siis ei teki selliseid küsimusi. Loe: kui sul on seisukoht, et laps seksiks valmis, siis ta saab sulle öelda, et soovib ööseks poisi juurde jääda ilma plakatit tegemata, et see on neile esimene kord seksida. Ja sina ka ei passi terve öö üleval seda silme ette kujutledes.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Seekord taktika töötas. Ainult mõned päevad peale siin teema tegemist teatas tütar, et tal on sõber ja küsis, kas ta tohib ööseks külla minna. Lubasin. Varasemat jutuks ei võtnud ja jumala eest, ei hakka uurima, kas seksivad või mitte. Kõik need teemad on läbi ja lõhki ära räägitud ja nüüd otsustab laps ise, mis ja millal.

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Seekord taktika töötas. Ainult mõned päevad peale siin teema tegemist teatas tütar, et tal on sõber ja küsis, kas ta tohib ööseks külla minna. Lubasin. Varasemat jutuks ei võtnud ja jumala eest, ei hakka uurima, kas seksivad või mitte. Kõik need teemad on läbi ja lõhki ära räägitud ja nüüd otsustab laps ise, mis ja millal.

Lõpp hea, kõik hea! 🙂

Kindlasti ei soovita nii dramaatiliselt sellesse suhtuda, et laps oma käikude kohta õigust ei rääkinud. Ammugi rääkida usalduskriisist. Ta alles õpib elurajal käimist, seal on palju komistamisi ja kukkumisi, vigu mis aitavad kasvada. Küll oleks kurb, kui esimese korraga mõistmine kadunud ja solvumine majas – kõigil võib eksimusi ette tulla, jagugu meil tarkust neil hetkedel toeks olla, mitte materdada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on poeg, sai just 14.

Ma arvan ka, et meil on usalduslik suhe, aga ikka tuleb aeg-ajalt välja, et ta on jätnud midagi rääkimata, millest ma peaksin teadlik olema.

Meil väike kogukond ja lõpuks jõuavad jutud ikka minuni. Siis olen lapsega aega võtnud (kui omavahel oleme) ja selgitanud, miks mul on halb seda ja teist just nimelt küla pealt kuulda, mitte lapse enda käest.

Varem, kui ta väike oli, ma läksin tigedaks kui mõni sigadus välja tuli, karjusin ja karistasin (peamine oli nutikeeld ja koduarest, mitte ei karistanud füüsiliselt, igaks juhuks mainin) aga nüüd tundub see liig, poiss on minust enam kui peajagu pikem, vaatab mulle ammu ülalt alla (otseses mõttes), kannab mu poekotte ja teeb kodus raskemad tööd ära ja on peaaegu juba täis mehe eest majas, mida ma sellisega lõugan ja tänitan.

Kui mind midagi häirib, siis räägin-räägin, selgitan, räägin jne. Selles vanuses enam mina, konreetsuse ja rangusega, ei saavuta head tulemust.

No eks ta sellepärast jätabki rääkimata, et sa nooremana kaagutasid, karistasid ja tänitasid nagu loll. Oleksid siis inimese moodi selgitanud, oleks suurem tõenäosus, et praegu räägiks ta sinuga avameelsemalt. Kuna sa oled ta juba läbi töödelnud, siis nüüd ainult leiutab kavalamaid nippe.
Ise süüdi!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

16. aastasel tüdrukul on päris keeruline oma emale öelda, et ta jääb poisi juurde ööseks ja seda eriti juhul kui omavahelised suhted on head. Ta ei taha Sulle n.ö pettumust valmistada. Ta on teismeline. Rahune kõigepealt ise maha.

Räägi otse, ütle, et Sa tead. Rahulikult. Olukorras kus te olete kahekesi ja näiteks istute kusagil (laua taga, voodi peal vm).  Ei pea ütlema, kuidas teada said. Ja siis ole vait ja lase tal endal edasi vestlust suunata. Kasuta vaikust teadlikult, usu, siis ta räägib ise midagi kui Sa olukorra kontrolli all hoiad (inimesed ei talu sellises olukorras liiga kaua vaikust – Sina ise ka, nii et kontrolli ennast teadlikult).  Ära pea loengut, et oled pettunud, et ta valetas – kui teil on tõesti omavahel head suhted siis ta ju teab, et valetamine on Sinu jaoks suur pettumus.

Teismelisetütre ema, kes juhuslikult on ka teismeliste psühholoog 🙂

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )


Esileht Koolilaps Palun vanemlikku nõu: pettumus