Esileht Kodunurk Paneelikate ümber peenrad

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 120 )

Teema: Paneelikate ümber peenrad

Postitas:

Sa ei saanud teemast aru. (nagu tavaliselt)
Küsimus oli kah püstitatud pisut segaselt.

Uuesti ja lihtsate lausetega: Oletame, et sul on professionaalse arhitekti projekti järgi taastatud paneelikas.
Üsna kena näeb välja, umbes nagu uued Saksamaal. Keegi kujundas ka ümbruskonna, istutati paar hooldust mittevajavat põõsast/puud ja kogu komplekt on tervik.

Siis, lendab peale mingi vanaeit, kel näpud sügelevad, aiandusest on teadmised NULL ja rajab sinna su akna alla mingi “kasside surnuaia”.
Üks tulp, kaks sinilille, kolm nurmenukku. Mis aastaaegadel need lilled õitsevad, kui suureks või kõrgeks kasvavad jne, pole tal aimugi.
Ta võib isegi kuuse ja tulbi sulle sinna kõrvuti istutada, sest “praegu on ju ühepikkused”…..

Kas see oleks sinuarust “õiguste nõudmine”, kui ma soovin, et keegi ei rikuks oma asjatundmatu potipõllundusega minu aknaalust?

Üks arusaaja inimene ka perekoolis. Uskumatu, et peetaksegi täiesti normaalseks suvakalt majaümbrust “kujundada”. Keegi siin ei ole vist kuulnudki midagi maastikuarhitektuurist jms.

+9
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 28.05 10:08; 28.05 10:25; 28.05 14:59; 28.05 15:18; 28.05 19:26; 29.05 12:13; 29.05 12:15; 29.05 13:19; 29.05 15:51; 29.05 15:53; 29.05 16:02; 29.05 21:50; 29.05 21:50; 29.05 21:52; 29.05 21:53; 29.05 21:58; 29.05 22:04; 30.05 10:00; 30.05 13:08; 01.06 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube kuidas mulle ei meeldi õelad inimesed kel puudub oma elu. Mis see sinu asi on, kui keegi istutabki mõne lille, sinu negatiivsus seal paneelikas on hoopis jubedam kõigil taluda. Võib olla sellepärast mõni tunnebki vajadust istutada.

Miks negatiivsus kohe. Äkki ma tahaks ise hoopis lilli valida ja ise neid sinna istutada. Äkki pool maja tahaks sama teha, aga keegi ei pääsegi ju tegema kui on ühe inimese poolt hõivatud olnud.

Kui soov on nii suur, siis algataksin ühistu koosolekul arutelu ja hääletamise, et kas äkki teha ühtse stiiliga kokkusobivad lilleklumbid maja ette ja kui, siis ehk on huvilistest võimalik moodustada mingi aianduskomitee moodi asi, kes ühiselt otsustab, mis taimed ja kes hooldab. Aga sel juhul tekib rahastuse ja vastutuse küsimus ikkagi, et kes ostab taimed, kes valvab, et üks hetk rohimise isu ära ei läheks ja peenrad hoolitsemata ei jääks. Kui sina selle teema üles võtad, siis jääbki tõenäoliselt sinu kohustuseks aastateks selle kõige järjepidevuse eest hoolitsemine, kas sa ikka tahad seda kohustust?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 10:30; 29.05 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühistu maa on ühisomandis st. kuulub võrdselt kõigile korteriomanikele, igaühel on mõtteline osa.

Peenarde rajamiseks peab olema 51% kaasomanike nõusolek, kui tegemist oleks püsiva paigaldisega, peab olema 100% kõigi nõusolek.

Mõttelise osa omamine ei tähenda, et igaüks mõõdab omale tüki välja ja hakkab seal kasvatama mida soovib- kartulit, kaera või karikakraid.

Kui teil üldkoosoleku otsust ei ole, pöördu KÜ juhatuse poole ja nad peavad probleemi lahendama.

Saage juba ükskord aru: ei ole olemas mingit ühistu maad või ühistu lahtist rõdu või ühistu maja! Vaadake Kinnistusraamatust, kes mida omab ja need on korteriomanikud!
Uutes arendustes on lihtne: seal on projektis juba haljastus näidatud ja alati saab viidata, et rohkem polegi ette nähtud tulbipeenraid laiendada, et mina kaasomanikuna olengi arvestanud sellega korterit ostes, et meil ei ole nii palju võibolla unarusse jäetud koledaid lillepeenraid.
Mulle pole vaja ennast mitte pesta viitsivat ehk haisvat, kes ka suitsetab, oma I korruse akna alla peenrasse, sest majal on väljatõmbeventilatsioon ja kõik see hais ja suits on minu korteris. Lisaks on tädikene ka kõva kõrvakuulmisega ja telefoniga rääkides sisuliselt kisab.

Kinnistu haljastus on tavapärane majandamisküsimus ja saab lihtsasti lahendada üldkoosoleku häälte alusel. Juhin tähelepanu, et nn toretsevad asjad ei ole tavapärased majandamisküsimused (Riigikohtu otsus ühe kiusliku ühistu liikme purskkaevu soovi osas) ja neid lahendab ainult KÕIKIDE kaasomanike (mitte ühistu liikmete!) arvamus, mis EI OLE ühistu üldkoosolek (kui just kõik kaasomanikud juhuslikult üldkoosolekul kohal pole ja ühel nõul on, väikesed ühistud eelkõige).
Minu kodukohas kuulutas KOV välja, et ühistu omapoolse kaasfinantseerimisega aitab KOV krunte korrastada ja ilusamaks. Üldkoosolekul nägime majandamiskavas selleks ette eraldi kulurea ja saimegi KOV toetuse ja kenad lilled. Üks noorem puu sai muru niitmisel (teenusepakkuja poolt) viga ja hävis. Kindlustus+omavastutus ja uus puu olemas. Lisaks pidime leidma ka teise muru niitmise teenusepakkuja (regressinõue).

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajuvaba teemaalgatus. Kui sa tahad sinna enda akna alla ise lilli istutada, siis räägi tädiga ja ütle, et tehku oma peenar mõne teise akna alla, sina paned sinna oma roosipõõsa. Aga ma saan aru, et sul suud peas ei ole, istud oma toas, kiristad hambaid ja vihkad seda tädi ja tema lilli, liialdades oma jutuga, et on kaks sinilille ja kolm nurmenukku. Kui see tõesti nii oleks, mida seal siis iga päev hooldada oleks. Ja mitu nurmenukku see KÜ siis talle viis ka? Mida see tädi terve suve seal su akna all hooldab, kui sinilille ja nurmenuku õitseaeg ammu läbi on?

Koli mujale, kui sul ei sobi elada kortermajas, kus sina üksinda ei ole see, kes käseb poob ja laseb. Ma oletan, et see lillepeenar häirib teie majas küll vaid sind, mitte teisi inimesi. Kui sa ka läheksid KÜ koosolekule selle jutuga, et sulle ei meeldi lillepeenar, siis sul pandaks suu kinni sellega, et teistele meeldib. Kui KÜ ja tädi koostööd teevad, siis ilmselgelt ei ole teistel majaelanikel selle lillepeenraga probleemi.

Lõpetuseks – kaua need lilled meil ikka õitsevad, aastaringselt igatahes mitte. Kolm-neli kuud aastast kannatad vast ära selle “õuduse”, et mõnele inimesele taimed meeldivad.

P.S. ka mulle väga meeldib see, kui paneelikate juurde on peenraid rajatud, isegi kui need on mingid kipakad kaks sinilille ja kolm nurmenukku. Ikkagi parem kui suvaline muru või asfalt.

+13
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on maja juures lillepeendrad olnud aastakümneid. Ikka ilusad, hoolitsetud. Roosipõõsad, igasugu muud lilled. kevadel tulbid-nartsissid, suvel suvelilled. Aegajalt on häda, et tuleb mammisid, kes seal siis otsustavad endal peod lilli täis korjata. Kui küsida miks nad nii teevad, põhjendavad “aga aeda pole ju ees ja silti ei ole”. Mina niisugusest suhtumisest aru ei saa.
Ühel aastal tegime maja tagusele platsile lillemuru, et oleks putukatel koht. Ühe aasta projektiks see jäigi sest mitteomamajainimesed lihtsalt tallasid selle maha ja katkusid lilled üles. Neil oli vaja kodus vaasi täita 🙁
Sellel aastal on uue asjana ürdi- ja salatipeenar. Kuna lapsed on liivakastieast välja kasvanud, on liivakast nüüd ürdipeenar 🙂 Ja ei huvita meid ka enam, et ümbruskonna majade lastega emmed aegajalt meie ilusasse aeda liivakasti soovivad tulla, aeg enda peale mõelda ja neid pigem eemale hoida. Jätavad maha prügi, pool hoovi liiva täis kantud, laste kära pealeselle.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 12:58; 30.05 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see tädi terve suve seal su akna all hooldab, kui sinilille ja nurmenuku õitseaeg ammu läbi on?

Ma nüüd spekuleerin, aga vanainimestel on ju igav ja lillepeenar võib olla ettekääne seal pool päeva asjatada ja teiste vanainimestega suhelda, majaelanikke ja muid tuttavaid taga rääkida jms. See võib ju tõesti tüütu olla, kui suvel tahad aknaid lahti hoida ja pidevalt akna all mingi elu ja jutuvada käib.
Paljud siin imestavad, et “palju tal seal ikka rohida on?”

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 13:08; 29.05 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näib, et teemaalgatajat mõistavad vaid need, kes on ise midagi sellist kogenud. Suurem osa siin tambib mutta, kuna endal kogemust pole ja perekoolilikult oma arvamuse jõuline avaldamine on norm.

Aga tõesti, kui tegemist juhtub olema lillepeenrafanatiga, siis ei ole elu koos temaga ja tema peenardega lill. On kehv kogemus, kus lillepeenrad olid tähtsam kui miski muu. Lapsed ei saanud mängidagi enam, sest ikka pall võis kuhugi lillekese juurde veereda ja pahandus käes. Ja KÜ ettekirjutused selliseid ka ei takista, tuhnivad aga järjekindlalt. Ja kõige huvitavam on see, et peenratekitaja on veel solvunud, et tema pingutusi ei hinnata ja teda ei kiideta selle eest, et muruplatsid on nagu hauakääbastega kaetud.

Tahtsin just sama kirjutada. Tundub, et enamus kägusid ise sellistes majades reaalselt ei ela ja õhkavad vaid möödudes “kui ilus”. Mina olen lapsena elanud sellises paneelikas, kus terve suur murulapp oli ühe inimese poolt ära okupeeritud. Mumeelest kasvatas ta seal isegi kartuleid. Ja oi kus oli kisa kui mõnikord lastel pall sinna sattus.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poleks lillepeenarde vastu midagi, aga ausalt öeldes mulle ei meeldi kui kortermajas keegi valib endale sellise tegevuse/hobi, mis annaks neile nagu õiguse mingi osa ühisest ruumist endale reserveerida.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus paneelmajade ümbruses niisugune mastaapne aiandus toimub?
Mina elen Mustamäe vanemas osas, Männi raamatukogu juures ja meil on ka majade ümber muru sees mõned kevadised sibullilled – lumikellukesed, märtsikellukesed, isegi mõned hüatsindid. Suvepoole mõned õitsvad põõsad, sh 3-meetrised jasmiinid. Eks siin-seal on ka vähe suuremaid “projekte”, aga mingeid aiandushuviliste kogunemisi pole täheldanud.

Ise on küll plaanis üks asi, mida ei kavatsegi kellegagi kooskõlastada. Nimelt on meie maja sissepääsu kõrval iidamast-aadamast seisev betoonist suuremat sorti lillepott, kus kasvavad lopsakad umbrohud. Kavatsen sinna istutada mõne pelargooni ja lobeelia. Kellele ei meeldi, kitkugu välja ja taastagu status quo. Alumise korruse naisterahvaga on kokku lepitud, et kastmise võtab enda peale, sest suvel sõidan ise maakodusse.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 13:44; 28.05 15:45; 28.05 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

USKUMATU! Isegi selline asi nagu lilleklump võib kedagi häirida!!
Meie maja ees on ka, väga maitsekad ja ilusad. Samas, kui nad ka MINU maitse järgi poleks ilusad, ei tuleks selle pealegi, et lillede vastu olla… On ikka tigedust!

+19
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No need peenrad on inetud küll, aga samas minu meelest on ka paneelikad ja need teised 3+ korruselised kortermajad suht inetud, seega ega see üldmuljet niikuinii rikkuda ei saa.

+6
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 13:52; 28.05 14:20; 29.05 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest on ka paneelikad ja need teised 3+ korruselised kortermajad suht inetud

“Sinu meelest” originaalis on nad inetud, aga kas sa mõnda kallimalt korda tehtut kah oled näinud?

Arvestades su “koolikakogemust”, siis ilmselgelt mitte.
Osad on ikka väga ilusad.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.05 07:23; 28.05 08:37; 28.05 08:39; 28.05 08:52; 28.05 14:00; 28.05 15:13; 28.05 17:54; 28.05 19:33; 28.05 19:46; 29.05 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest on ka paneelikad ja need teised 3+ korruselised kortermajad suht inetud

“Sinu meelest” originaalis on nad inetud, aga kas sa mõnda kallimalt korda tehtut kah oled näinud?

Ju ta ei ole viimased 10 aastat enam linnades käinud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.05 23:31; 28.05 00:43; 28.05 14:18; 28.05 16:10; 29.05 17:15; 29.05 23:13; 30.05 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest on ka paneelikad ja need teised 3+ korruselised kortermajad suht inetud

“Sinu meelest” originaalis on nad inetud, aga kas sa mõnda kallimalt korda tehtut kah oled näinud?

Arvestades su “koolikakogemust”, siis ilmselgelt mitte.

Osad on ikka väga ilusad.

No palun näita mulle ühte ilusat mitmekorruselist kortermaja. Võin kihla vedada, et sa ei leia sellist kuna seda ei ole olemas.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 13:52; 28.05 14:20; 29.05 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sellega lood on, et keegi paneelika elanik võib hakata omaalgatuslikult akna alla lilli istutama? Aga kui ta on selle ära teinud, aga teine tahaks hoopis porgandit kasvatada. Mis siis saab? Kisma? Kui mõnele elanikule ei meeldi, et küürutab tema akna all iga päev näpud mullas? Sellega käib kaasas ju ka mõnikord aknast sisse passimine ja pidev mulin akna all. Äkki teistele elanikele konkreetsed lilled ei meeldi, äkki allergia või muu põhjus. Mis valikud siis on või kas üldse? On need istutamised, rohimised kuidagi maja ühistuga kooskõlas? Kui on, siis nii, et elanikelt ei küsita arvamust, vaid muudkui tehakse?

Äkki ja äkki? Äkki lähed ja küsid oma KÜ seltsimeeste käest, kuidas teil kord on? Tornmajas elamine on ikka oma asi ja kui iga liigutus häirib, koli mujale (või kõrgemale).

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 14:39; 28.05 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma alati heldin nende paneelika-esiste lillepeenarde peale ja imetlen inimesi, kes tahavad ja viitsivad sellist ilu luua ka ühiskondlikus ruumis. Selle peale, et selline tõenäoliselt tasustamata tegevus kellelegi närvidele võiks käia, poleks ma eales tulnud. Aitäh, Perekool, olen jälle targem.

Mina just ei heldi ja nii pateetiliseks ei lähe, aga kujutan ette, et selline nii jutumärkides kui ilma “ilu” mind kindlasti ei häiriks.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 14:39; 28.05 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube kuidas mulle ei meeldi õelad inimesed kel puudub oma elu. Mis see sinu asi on, kui keegi istutabki mõne lille, sinu negatiivsus seal paneelikas on hoopis jubedam kõigil taluda. Võib olla sellepärast mõni tunnebki vajadust istutada.

Miks negatiivsus kohe. Äkki ma tahaks ise hoopis lilli valida ja ise neid sinna istutada. Äkki pool maja tahaks sama teha, aga keegi ei pääsegi ju tegema kui on ühe inimese poolt hõivatud olnud.

äkki siis võtate ühistu koosolekul jutuks ja rajate kogukonnaaia, issand jumal. Igaüks saab siis valid, kes võtab mingi sektori enda vastutada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ebameeldiv teema! Jagan täiesti Malle Pärna seisukohta Kroonikas, et inimesed on muutunud üha rumalamaks ja muudkui nõuavad oma õigusi. Siinne on ehe näide. Ja veel kaasakiitjad, et kalla peenrategijale keefiri kaela! Kas tõesti sellised inimesed elavad meie kõrval? Vastik, väga vastik.

Sa ei saanud teemast aru. (nagu tavaliselt)

Küsimus oli kah püstitatud pisut segaselt.

Uuesti ja lihtsate lausetega: Oletame, et sul on professionaalse arhitekti projekti järgi taastatud paneelikas.

Üsna kena näeb välja, umbes nagu uued Saksamaal. Keegi kujundas ka ümbruskonna, istutati paar hooldust mittevajavat põõsast/puud ja kogu komplekt on tervik.

Siis, lendab peale mingi vanaeit, kel näpud sügelevad, aiandusest on teadmised NULL ja rajab sinna su akna alla mingi “kasside surnuaia”.

Üks tulp, kaks sinilille, kolm nurmenukku. Mis aastaaegadel need lilled õitsevad, kui suureks või kõrgeks kasvavad jne, pole tal aimugi.

Ta võib isegi kuuse ja tulbi sulle sinna kõrvuti istutada, sest “praegu on ju ühepikkused”…..

Kas see oleks sinuarust “õiguste nõudmine”, kui ma soovin, et keegi ei rikuks oma asjatundmatu potipõllundusega minu aknaalust?

(küsi ka malle pärna ja kogu selle konservantide kamba käest enne üle, kui vastad)

Jajah…ja järgmisena jäävad ette rõdukastid, sest naabri lilled ei sobi professionaalse arhitekti projekti järgi renoveeritud maja fassaadi värvitooniga?

Kusjuures maitsetult kujundatud rõdud on koledad vaadata küll. Viletsa lille(poti)valiku osas ilmselt ettekirjutusi teha kahjuks ei saa, aga näiteks need jubedad bambusaedikud võiks küll kohaliku omavalitsuse tasandil ära keelata. Need muudavad ilusa modernse maja automaatselt lohakaks vene külaks.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 28.05 10:08; 28.05 10:25; 28.05 14:59; 28.05 15:18; 28.05 19:26; 29.05 12:13; 29.05 12:15; 29.05 13:19; 29.05 15:51; 29.05 15:53; 29.05 16:02; 29.05 21:50; 29.05 21:50; 29.05 21:52; 29.05 21:53; 29.05 21:58; 29.05 22:04; 30.05 10:00; 30.05 13:08; 01.06 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sellega lood on, et keegi paneelika elanik võib hakata omaalgatuslikult akna alla lilli istutama? Aga kui ta on selle ära teinud, aga teine tahaks hoopis porgandit kasvatada. Mis siis saab? Kisma? Kui mõnele elanikule ei meeldi, et küürutab tema akna all iga päev näpud mullas? Sellega käib kaasas ju ka mõnikord aknast sisse passimine ja pidev mulin akna all. Äkki teistele elanikele konkreetsed lilled ei meeldi, äkki allergia või muu põhjus. Mis valikud siis on või kas üldse? On need istutamised, rohimised kuidagi maja ühistuga kooskõlas? Kui on, siis nii, et elanikelt ei küsita arvamust, vaid muudkui tehakse?

Üürid oma korterist jah? noo mine mujale, kus sobib. Oled käinud ju ühistu koosolekul. Tead mis see ? Ilmselt mitte, muidu sellist teemat sa siia ei teeks. Mis tähendab ei meeldi ? Kui juba sellise asja kirjutad, ju sa pole korteri omanik ja pead olema rahul sellega, mis on.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No palun näita mulle ühte ilusat mitmekorruselist kortermaja. Võin kihla vedada, et sa ei leia sellist kuna seda ei ole olemas.

Siis oled sa juba ette kaotanud, sest sul on mingi kindel kivine arvamus.
Sest ma leiaks isegi meie pisikesest Tallinnast 100 kortermaja, mille kohta pooled perekoolikad oleks minuga nõus, et ON ilusad.
Ja teine pool + sina arvaks, et ei ole.

Maksa ära, muud midagi.
Sest kivimaitse üle ei vaielda.

Edit: vaatasin pisut ringi ja selgus, et Tallinn polegi mingi koht.

Parimad ja konkursivõitjad on täiesti mööda Eestit laiali.
Paneelikatest jäi silma pärnakate tehtud 50a vana paneelikas.
Ja Tallinnas mina ei saa üle ega ümber näiteks 80a vanast kortermajast Tehnika 27

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.05 07:23; 28.05 08:37; 28.05 08:39; 28.05 08:52; 28.05 14:00; 28.05 15:13; 28.05 17:54; 28.05 19:33; 28.05 19:46; 29.05 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No need peenrad on inetud küll, aga samas minu meelest on ka paneelikad ja need teised 3+ korruselised kortermajad suht inetud, seega ega see üldmuljet niikuinii rikkuda ei saa.

Selliseid kaevajaid-mutte leidub ka täiesti uutes kortermajades. Aga nad tuleb piltlikult öeldes juba varakult välja juurida.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 28.05 10:08; 28.05 10:25; 28.05 14:59; 28.05 15:18; 28.05 19:26; 29.05 12:13; 29.05 12:15; 29.05 13:19; 29.05 15:51; 29.05 15:53; 29.05 16:02; 29.05 21:50; 29.05 21:50; 29.05 21:52; 29.05 21:53; 29.05 21:58; 29.05 22:04; 30.05 10:00; 30.05 13:08; 01.06 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sellega lood on, et keegi paneelika elanik võib hakata omaalgatuslikult akna alla lilli istutama? Aga kui ta on selle ära teinud, aga teine tahaks hoopis porgandit kasvatada. Mis siis saab? Kisma? Kui mõnele elanikule ei meeldi, et küürutab tema akna all iga päev näpud mullas? Sellega käib kaasas ju ka mõnikord aknast sisse passimine ja pidev mulin akna all. Äkki teistele elanikele konkreetsed lilled ei meeldi, äkki allergia või muu põhjus. Mis valikud siis on või kas üldse? On need istutamised, rohimised kuidagi maja ühistuga kooskõlas? Kui on, siis nii, et elanikelt ei küsita arvamust, vaid muudkui tehakse?

Üürid oma korterist jah? noo mine mujale, kus sobib. Oled käinud ju ühistu koosolekul. Tead mis see ? Ilmselt mitte, muidu sellist teemat sa siia ei teeks. Mis tähendab ei meeldi ? Kui juba sellise asja kirjutad, ju sa pole korteri omanik ja pead olema rahul sellega, mis on.

Ei üüri. Polegi pointi minna koosolekule. Palju vanemaid inimesi on, kelle vähesed õueskäigud ongi seotud peenraga ja akende all läkutamisega. Kes seal jaksab vaielda. Pärast tehakse veel laste elu ka kibedamaks.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 27.05 23:23; 27.05 23:33; 28.05 00:20; 28.05 00:36; 28.05 00:37; 28.05 00:38; 28.05 09:59; 28.05 10:19; 28.05 15:37; 28.05 17:47; 29.05 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see tädi terve suve seal su akna all hooldab, kui sinilille ja nurmenuku õitseaeg ammu läbi on?

Ma nüüd spekuleerin, aga vanainimestel on ju igav ja lillepeenar võib olla ettekääne seal pool päeva asjatada ja teiste vanainimestega suhelda, majaelanikke ja muid tuttavaid taga rääkida jms. See võib ju tõesti tüütu olla, kui suvel tahad aknaid lahti hoida ja pidevalt akna all mingi elu ja jutuvada käib.

Paljud siin imestavad, et “palju tal seal ikka rohida on?”

Seega probleemiks pole niivõrd lillepeenara pidev kõpitsemine vaid see, et akent ei saa lahti hoida, sest vanamutid mulisevad akna alla aiandusega tegelemisega paralleelselt. Samas võib seesama mutike ilma igasuguse peenramaa ja kolme tulbita võtta kokkupandava matkatooli ja jumala vabalt ennast sinna akna all istuma sättida ja terve päeva naabrimuti või telefoniga muliseda. Kui ta on sama maja elanik, ei saa keegi seda ju keelata 🙂

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 08:35; 28.05 08:47; 28.05 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav, kui palju inimesi, kes ei ela ise ega lase teistel ka elada.
Nüüd on siis paneelikad ette jäänud. Ega seal Kalamaja agulis kõik ka nii hirmus kunstipärane ei ole.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 13:44; 28.05 15:45; 28.05 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle teema valguses.. kui hea on olla ise majaomanik ning istutada seda, mida tahan ja kuhu tahan 🙂

Ema elab kortermajas ja mulle küll meeldib see kirevus ta akna all vs tühi väli (muru).
Külas käies alati püüab see “Tootsi peenar” mu tähelepanu 😀 Heatahtlikku!

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaksid neile tänulik olema, et seal valvavad, muidu ei julgeks ju I korruse akent lahti lastagi.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.05 23:31; 28.05 00:43; 28.05 14:18; 28.05 16:10; 29.05 17:15; 29.05 23:13; 30.05 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mõnele elanikule ei meeldi, et küürutab tema akna all iga päev näpud mullas?

Kui see küürutaja elab samas majas, siis ta ei küüruta mitte sinu, vaid ENDA akna all.
Ja sinu vissis nägu on kohe kindlasti koledam kui nurmenukud.
Mine ära sealt akna pealt, näeb maja ilusam välja.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin vahepeal posti toomas ja nägin seda naabriprouat-lilleneiut, ja küsisin, kas tal tänavu ka lillepeenar on. Ta ütles, et jah on, ja siis ma küsisin, et kas see teine naine endiselt tema peenras sorgib? Ta lõi tüdinult käega ja ütles, et ei taha rääkidagit mette – et juba ollagi teine seal ühtteist kraapinud ja sorkinud ja isetegevust teinud. Ja just see, et muudkut õkva läheb ja teeb, peenra omanikuga kooskõlastamata, nõu pidamata, tema taimi välja kiskudes ja omi asemele pannes. See on ikka sigadus kuubis tõesti. Aga noh, mis mina seal vahel torgin, kui nad ise omi asju selgeks räägitud või kasvõi selgeks karjutud ei saa, siis ei lähe mina kah õiendama. Kusjuures see teine naine on üüriline, äkki ta sellepärast ei julgegi omaenda peenart teha. Kuid nii, nagu see välja kukub – et ta siis lihtsalt läheb ja retsib hoopis korteriomaniku vara, on see ka ikka häbematus.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühistu maa on ühisomandis st. kuulub võrdselt kõigile korteriomanikele, igaühel on mõtteline osa.

Peenarde rajamiseks peab olema 51% kaasomanike nõusolek, kui tegemist oleks püsiva paigaldisega, peab olema 100% kõigi nõusolek.

Mõttelise osa omamine ei tähenda, et igaüks mõõdab omale tüki välja ja hakkab seal kasvatama mida soovib- kartulit, kaera või karikakraid.

Kui teil üldkoosoleku otsust ei ole, pöördu KÜ juhatuse poole ja nad peavad probleemi lahendama.

Saage juba ükskord aru: ei ole olemas mingit ühistu maad või ühistu lahtist rõdu või ühistu maja! Vaadake Kinnistusraamatust, kes mida omab ja need on korteriomanikud!

Uutes arendustes on lihtne: seal on projektis juba haljastus näidatud ja alati saab viidata, et rohkem polegi ette nähtud tulbipeenraid laiendada, et mina kaasomanikuna olengi arvestanud sellega korterit ostes, et meil ei ole nii palju võibolla unarusse jäetud koledaid lillepeenraid.

Mulle pole vaja ennast mitte pesta viitsivat ehk haisvat, kes ka suitsetab, oma I korruse akna alla peenrasse, sest majal on väljatõmbeventilatsioon ja kõik see hais ja suits on minu korteris. Lisaks on tädikene ka kõva kõrvakuulmisega ja telefoniga rääkides sisuliselt kisab.

Kinnistu haljastus on tavapärane majandamisküsimus ja saab lihtsasti lahendada üldkoosoleku häälte alusel. Juhin tähelepanu, et nn toretsevad asjad ei ole tavapärased majandamisküsimused (Riigikohtu otsus ühe kiusliku ühistu liikme purskkaevu soovi osas) ja neid lahendab ainult KÕIKIDE kaasomanike (mitte ühistu liikmete!) arvamus, mis EI OLE ühistu üldkoosolek (kui just kõik kaasomanikud juhuslikult üldkoosolekul kohal pole ja ühel nõul on, väikesed ühistud eelkõige).

Minu kodukohas kuulutas KOV välja, et ühistu omapoolse kaasfinantseerimisega aitab KOV krunte korrastada ja ilusamaks. Üldkoosolekul nägime majandamiskavas selleks ette eraldi kulurea ja saimegi KOV toetuse ja kenad lilled. Üks noorem puu sai muru niitmisel (teenusepakkuja poolt) viga ja hävis. Kindlustus+omavastutus ja uus puu olemas. Lisaks pidime leidma ka teise muru niitmise teenusepakkuja (regressinõue).

Ühistu maa all pidasin ma silmas ühistule st. kõigile korteriomanikele, mitte nt. linnale, kuuluvat maad.
Kui maa on jagamata notariaalse kasutuskorraga või eriomandi osadeks on tegu ühisomandis oleva maaga. Kinnisturaamat seda just näitabki.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 09:56; 28.05 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on maja ees ainult kaks muru sisse kasvanud kimbukest: lumikellukesed ja piibelehed. Nende õitsema hakates olen ikka mõelnud millise inimese käsi küll kunagi ammusel ajal need sinna on istutanud. Puud on suureks kasvanud, enam ei näe nad päikest ega saa väetist, aga ikka igal kevadel ilmuvad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 120 )


Esileht Kodunurk Paneelikate ümber peenrad