Esileht Tööelu, raha ja seadused. panga värgid, kui laps saab 18

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: panga värgid, kui laps saab 18

Kui laps oli väike, sai talle tehtud pangakonto, mille omanik olin tegelikult mina, kasutaja laps, SEBs. Nii ainult saavatki lapse kontoga. Et laps ise ei saa omanik olla.
Aga kuidas nüüd siis on, kui laps saab 18 (saigi juba), kas ma pean pangas midagi ümber vormistama, et ta ise konto omanikuks muutuks? Või saab ta selle muutuse kuidagi ise teha, kui on näha, et omanik oli vanem ainult sellepärast, et enne oli tema alaealine?
ma võin muidugi homme pangast ka järgi küsida, aga tekkis mõte, et äkki siin on kellelgi hiljuti just sarnane olukord olnud ja oskab kommenteerida.
mu meelest muidu suht imelik, et pank ei ole näiteks märganud seda 18a täitumist ja mulle mingit kirja v midagi saatnud. või talle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ta sinu paroolidest sisse logituna ikka nähtav, konto siis. Ma olen kuulnud, et kaob ja laps ongi ainuomanik. Siin perekoolis on vähemalt sellist juttu aetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei pidanud midagi tegema.
(Konto oli ikka ju lapse nimega, mitte sinu?)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedis saab küll laps ise olla konto omanik.
Lapse nimel on konto ja siis vanem võib liita selle konto enda internetipanka (tavaliselt niimoodi tehaksegi).
Kui laps saab 18-aastaseks, siis üleöö kaob lapse konto vanema internetipangast ära. Kui täisealiseks saanud laps soovib oma vanemale konto nägemise või ka kasutamise õigust anda, siis peab ta pangas selleks eraldi soovi avaldama.

Millegipärast arvan, et SEBis samamoodi ja sa ise oled midagi valesti aru saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

imelik.
meil ka poisil konto sebis (tegime, kui oli 10 vist),
kui mingit tehingut pangas teeb, pean ise kaasas olema (isegi rahakassa mõnte ei saanud ilma minuta kontole panna), aga nt pangakaarti saab kenasti kasutada poes,
samuti saab netipangas tehinguid teha oma id-kaardiga.
mina tema kontot aga pangas ei näe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teemaalgataja on tõesti ise konto omanik, mitte pole millestki valesti aru saanud, siis minu meelest poleks selles mingit loogikat, kui laps saaks ise end omanikuks muuta. Sama loogiline oleks see, et kui nt mu vanaema paneb mu oma konto kasutajaks, siis mina lähen 3p hiljem panka ja ütlen, et mina olen konto omanik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene on 18, siis võib ta ise otsustada ja teha endale pankades kontosid nii nagu tema tahab. Ja see pole üldse sinu asi, kas ja kus tal konto on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. panga värgid, kui laps saab 18

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.