Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: pangalaen

Postitas:
Kägu

Ma soovin omale osta korterit aga ei oska kuskilt peale hakata. Mis järjekorras ja kuidas asju ajada? Kas on lootust, et korterite hinnad kevadel/suvel langevad veits? Millisest pangast oleks üldse kõige mõistlikum laenu taotleda?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati tasub pakkumine võtta kõigist pankadest.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakkumised võta mitmest pangast, pakutav summa võib päris suurelt varieeruda. Ja kui saad teada oma eeldatava laenusumma siis selle alusel saad siis kinnisvaraturul ringi vaadata. Sissemaks või lisatagatis on sul ilmselt olemas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta esimene enamvähem korter ette või tee pankadesse laenutaotlus lihtsalt summaga – saad koheselt pangalt või pankadelt info, et mis sinu jaoks reaalne summa on. Mis sissemaksuks, mis ligikaudne intress, kas oleks vaja miskit muuta vmt.

Sellisel juhul on järgmine juba konkreetsem samm kui kinnisvara leitud siis panka/pankadesse päring teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Selgita välja oma laenuvõimekus
  2. Selgita välja, kui palju saad sissemakseks maksta
  3. Nt pank pakub sulle laenu 85k tingimusel, et sa teed minimaalselt 15% sissemakse
  4. Kui sa seejärel tahad osta 100k maksvat korterit, siis pank annab 85k ning ülejäänud 15k peab sul endal olema.
  5. Kui sa saad sisse maksta nt 30k, siis saad vaadata juba 85k + 30k ehk 115k maksvat korterit.
  6. Ühtlasi pead arvestama lepingu-, hindamisakti-, notari- jne tasudega.

Kui tõesti mitte midagi ei saa asjadest aru, siis mine panka nõustamisele.

 

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga 10 000, mis sul endal on, vähendab intressikulu 11 000.-

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti tasub suhelda kõigi pankadega. Mu laps ostis hiljuti uusarenduse ja samadel tingimustel erines pankade lõppsumma 16 000 euro võrra. See oli täiesti uskumatu. V-o tõesti on 25 aasta pärast 16 000 sandikopikad, aga praegu tundus ikka üsna suur summa.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti tasub suhelda kõigi pankadega. Mu laps ostis hiljuti uusarenduse ja samadel tingimustel erines pankade lõppsumma 16 000 euro võrra. See oli täiesti uskumatu. V-o tõesti on 25 aasta pärast 16 000 sandikopikad, aga praegu tundus ikka üsna suur summa.

Lausa terve uusarenduse ostis? No siis selle mitme miljoni peale on 16k tõesti sandikopikad.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Selgita välja oma laenuvõimekus
  2. Selgita välja, kui palju saad sissemakseks maksta
  3. Nt pank pakub sulle laenu 85k tingimusel, et sa teed minimaalselt 15% sissemakse
  4. Kui sa seejärel tahad osta 100k maksvat korterit, siis pank annab 85k ning ülejäänud 15k peab sul endal olema.
  5. Kui sa saad sisse maksta nt 30k, siis saad vaadata juba 85k + 30k ehk 115k maksvat korterit.
  6. Ühtlasi pead arvestama lepingu-, hindamisakti-, notari- jne tasudega.

Kui tõesti mitte midagi ei saa asjadest aru, siis mine panka nõustamisele.

85k? See “k” sümboliseerib…mida? Pole bheen tuhandelised välja kirjutada või vihkad emakeelt? Eesti keeles peaks intelligentne inimene suutma kirjutada 85 000 eurot/EUR.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti tasub suhelda kõigi pankadega. Mu laps ostis hiljuti uusarenduse ja samadel tingimustel erines pankade lõppsumma 16 000 euro võrra. See oli täiesti uskumatu. V-o tõesti on 25 aasta pärast 16 000 sandikopikad, aga praegu tundus ikka üsna suur summa.

Lausa terve uusarenduse ostis? No siis selle mitme miljoni peale on 16k tõesti sandikopikad.

Täpselt sama mõte tekkis. Taaskord üks, kes oma emakeelt vihkab.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovin omale osta korterit aga ei oska kuskilt peale hakata. Mis järjekorras ja kuidas asju ajada? Kas on lootust, et korterite hinnad kevadel/suvel langevad veits? Millisest pangast oleks üldse kõige mõistlikum laenu taotleda?

Lol what? ????

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti keeles peaks intelligentne inimene suutma kirjutada 85 000 eurot/EUR.

Päriselt, kuivik? Ei pea, võib kenasti kõnekeele lühendit kasutada, ja mõistlikum ongi.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti keeles peaks intelligentne inimene suutma kirjutada 85 000 eurot/EUR.

Päriselt, kuivik? Ei pea, võib kenasti kõnekeele lühendit kasutada, ja mõistlikum ongi.

Kõnekeel? Sa nii räägidki, et auto maksis kolmkümmend kilo? Kui tõesti, siis ilmselt on puhas õnn, et ma reaalses elus pole veel kedagi kuulnud niimoodi rääkimas.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõnekeel? Sa nii räägidki, et auto maksis kolmkümmend kilo? Kui tõesti, siis ilmselt on puhas õnn, et ma reaalses elus pole veel kedagi kuulnud niimoodi rääkimas.

Kõnekeel netis. Ei tavaelus ütlen kolmkümmend tonni. Või kolmkümmend tuhat. Mitte 30 tuhat eurot.

 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõnekeel? Sa nii räägidki, et auto maksis kolmkümmend kilo? Kui tõesti, siis ilmselt on puhas õnn, et ma reaalses elus pole veel kedagi kuulnud niimoodi rääkimas.

See arutlus on juba siin olnud mulle tundub 🙂
On jah üks kägu, kes kõnekeeles väljendub kilodes ja tonnides. Enda arvates on ta väga heal järjel veel (kõnepruugist ei oskaks arvata seda)

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See arutlus on juba siin olnud mulle tundub ???? On jah üks kägu, kes kõnekeeles väljendub kilodes ja tonnides. Enda arvates on ta väga heal järjel veel (kõnepruugist ei oskaks arvata seda)

Üks? Neid on ikka rohkem siin, mina ei kirjutanud eespoololevaid kommentaare.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1K ja 10K häirib, aga samas on 1M täiesti arvestatav ühik? Ei paluta ju enamasti välja kirjutada 1 000 000 ja siis hakka neid nulle lugema. Tegu on täiesti tavapärase rahvusvahelise formaadiga, kes suhtlevad rahast. Siia on see pigem on see tulnud meile twitteri jmt kasutusega, kus tähemärkide arvud on piiratud. Eesti keeles võib kasutada 7 tuh või 7 mln.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõnekeel? Sa nii räägidki, et auto maksis kolmkümmend kilo? Kui tõesti, siis ilmselt on puhas õnn, et ma reaalses elus pole veel kedagi kuulnud niimoodi rääkimas.

Kõnekeel netis. Ei tavaelus ütlen kolmkümmend tonni. Või kolmkümmend tuhat. Mitte 30 tuhat eurot.

Kolkend tonni.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

töötan finantsalal ja “k” on täiesti tavaline tuhande tähis. “t” on mulle pigem tonni tähis.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti keeles peaks intelligentne inimene suutma kirjutada 85 000 eurot/EUR.

Päriselt, kuivik? Ei pea, võib kenasti kõnekeele lühendit kasutada, ja mõistlikum ongi.

Kõnekeel? Räägidki nii, et mul on viis ka raha?
See “k” on ju laen, mitte meie kõnekeel.
Olen hea meelega kuivik, parem ikka, kui rumal inimene.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti keeles peaks intelligentne inimene suutma kirjutada 85 000 eurot/EUR.

Päriselt, kuivik? Ei pea, võib kenasti kõnekeele lühendit kasutada, ja mõistlikum ongi.

Kõnekeel? Sa nii räägidki, et auto maksis kolmkümmend kilo? Kui tõesti, siis ilmselt on puhas õnn, et ma reaalses elus pole veel kedagi kuulnud niimoodi rääkimas.

Kilo lühend on kg. See “k” võib olla kell näiteks.
Aga jah, tuhandeid kilodeks ümberkonverteeritavad on sihukesed ossi-laadsed. Neil on ka eurikud, jeevrikud ja käändes euro-euri. Harituse küsimus.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte 30 tuhat eurot.

Miks mitte? Suu väsib ära või milles takistus?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

töötan finantsalal ja “k” on täiesti tavaline tuhande tähis. “t” on mulle pigem tonni tähis.

Oo jaa! Neid “finantsalal” kägusid meil siin ikka jagub ????

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kilo lühend on kg. See “k” võib olla kell näiteks. Aga jah, tuhandeid kilodeks ümberkonverteeritavad on sihukesed ossi-laadsed. Neil on ka eurikud, jeevrikud ja käändes euro-euri. Harituse küsimus.

Misasja? Kilo lühend on just nimelt k. Kilogrammi lühend on kg, kilomeetri lühend on km, kilodžauli lühend kJ jne. Kilo tähendab ju tuhandet ja sinna läheb siis otsa see, mis ühiku tuhandekordsest hetkel räägitakse. Jah, kõnekeeles on kilo ka kilogrammi lühend (palun mulle kilo porgandeid), aga üldmõistena on see siiski mingi mõõtühiku eesliide, mis tähistab tuhandekordset.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti keeles peaks intelligentne inimene suutma kirjutada 85 000 eurot/EUR.

Päriselt, kuivik? Ei pea, võib kenasti kõnekeele lühendit kasutada, ja mõistlikum ongi.

Kõnekeel? Sa nii räägidki, et auto maksis kolmkümmend kilo? Kui tõesti, siis ilmselt on puhas õnn, et ma reaalses elus pole veel kedagi kuulnud niimoodi rääkimas.

Kilo lühend on kg. See “k” võib olla kell näiteks.

Aga jah, tuhandeid kilodeks ümberkonverteeritavad on sihukesed ossi-laadsed. Neil on ka eurikud, jeevrikud ja käändes euro-euri. Harituse küsimus.

Sind paistab kõik nii väga häirivat. Kas raske pole nii elada, kui kõik on sinust madalamad ja rumalamad ja ei vasta sinu kõrgetele standarditele foorumis kirjutades? Igas teemas käid teiste kirjutiste üle nokkimas, selle asemel, et teemas püsida. Euri euro teemal kisad pidevalt.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

85k? See “k” sümboliseerib…mida? Pole bheen tuhandelised välja kirjutada või vihkad emakeelt? Eesti keeles peaks intelligentne inimene suutma kirjutada 85 000 eurot/EUR.

Intelligentne inimene ei kirjuta bheen.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks mitte? Suu väsib ära või milles takistus?

Sest minu ja teiste minu tuttavate jaoks on ilmselge, et tehing on eurodes, mitte tugrikutes või kroonides. Sinu ja teiste sinulaadsete inimeste jaoks on ilmselt oluline ka rahatähis, sest mõni teist võib ka kroonide ajastus veel elada. Nii, nagu need brutopalga nimetajad-mida suurem number, seda uhkem 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kilo lühend on kg. See “k” võib olla kell näiteks. Aga jah, tuhandeid kilodeks ümberkonverteeritavad on sihukesed ossi-laadsed. Neil on ka eurikud, jeevrikud ja käändes euro-euri. Harituse küsimus.

Misasja? Kilo lühend on just nimelt k. Kilogrammi lühend on kg, kilomeetri lühend on km, kilodžauli lühend kJ jne. Kilo tähendab ju tuhandet ja sinna läheb siis otsa see, mis ühiku tuhandekordsest hetkel räägitakse. Jah, kõnekeeles on kilo ka kilogrammi lühend (palun mulle kilo porgandeid), aga üldmõistena on see siiski mingi mõõtühiku eesliide, mis tähistab tuhandekordset.

Perekoolis on grammi lühend gr. Kilogramm on siis kgr.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laenusummast rääkides ütlen ikka “tuhat” välja. Viiskümmend tuhat, sada tuhat.
“Viiskümmen kilo” ja “sada tonni” kõlab külapoe nurga taga.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laenusummast rääkides ütlen ikka “tuhat” välja. Viiskümmend tuhat, sada tuhat.

“Viiskümmen kilo” ja “sada tonni” kõlab külapoe nurga taga.

Viiskümmend kilo ei räägita, vaid kirjutatakse 50K, sest see lühike ja konkreetne.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )