Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pangalaen ja elatis.

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Pangalaen ja elatis.

Postitas:
Kägu

Tere,

Enne kui panka lähen küsima siis uuriks siit. Kas läbi kohtu määratud elatist arvestakse sissetulekuks kui eluaseme laenu taodelda soovid ?
Kaardile laekub palk 900eurot, peretoetus 55eurot, elatis 200eurot ( välja on mõistetud 318 eurot aga tegeime kokkuleppe, et igakuiselt ja korralikult 200 ja olen rahul ) ja läbi rendifirma tehtud töötasu 130-200 eurot.
Kas on lootust pangast saada laenu 65000 tuhat või võin unistada sellisest summast? Sissemaksuks olen suutnud koguda üürikorteri kõrvalt 9000.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Saab ikka su tulud ju ca 1150euri. Küsimus vaid sissemaksega. Viimasel ajal tahavad nad päris suurt sissemakset. Päris 10% sissemaksega vast ei saa laenu

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu palk 1400 netos ja elatis 300 juurde, lisaks 3 last ülalpeetavana (jah, nii vähe saangi elatist, aga see eraldi teema).

Endal oli olemas 40 000 sissemaksuks. Mulle öeldi kohe, et max laenusumma 65 000 eur. Lõpuks ostsingi korteri, mis oli 93 000.

Ausalt öeldes kahtlen, kas saad nii palju… aga uurida tasub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemuse põhjal arvestatakse küll sissetulekuna, kui on kohtu kaudu määratud. Sellevõrra rohkem jääb ju sul nö oma raha alles, et laenu maksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu palk 1400 netos ja elatis 300 juurde, lisaks 3 last ülalpeetavana (jah, nii vähe saangi elatist, aga see eraldi teema).

Endal oli olemas 40 000 sissemaksuks. Mulle öeldi kohe, et max laenusumma 65 000 eur. Lõpuks ostsingi korteri, mis oli 93 000.

Määravaks sai vast, et 3 ülalpeetavat. Pangas käisin, siis öeldi, et 1 laps laenu ei mõjuta, aga kui juba 2 või rohkem last, siis iga lapsega maksimaalne laenusumma väheneb.
Teemaalgatajale – mine kindlasti panka uurima, kui on alla 14aastane laps, siis saad sissemaksu vähendamiseks ka Kredexi käendust kasutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda küll. Mul alguses lubati 110 000 eur laenu, aga kui komkreetseks mindi, ülalpeetavad arvestati ka, siis muutuski 110 65ks. Uskumatu!

Määravaks sai vast, et 3 ülalpeetavat. Pangas käisin, siis öeldi, et 1 laps laenu ei mõjuta, aga kui juba 2 või rohkem last, siis iga lapsega maksimaalne laenusumma väheneb.

Teemaalgatajale – mine kindlasti panka uurima, kui on alla 14aastane laps, siis saad sissemaksu vähendamiseks ka Kredexi käendust kasutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemuse põhjal arvestatakse küll sissetulekuna, kui on kohtu kaudu määratud. Sellevõrra rohkem jääb ju sul nö oma raha alles, et laenu maksta.

Mismoodi seda nö oma raha saab rohkem alles jääda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb, kuna sa küsisid laenu. Praegusel ajal saad sa laste eest korralikult: 300+500 (peretoetus)=800. Samuti arvestab pank elatist nii sissetulekuna (saajale), kui ka väljaminekuna (maksjale), tõsi, reaalsemates summades, kui seda seadus võimaldab. Teisisõnu, võttes aluseks reaalseid kulusid (viimati oli midagi 135 vm. taolist).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelduslikult loeb ka laste vanus, kui on ikka 13-14 – siis on elatise saamise aega vaid mõned aastad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps võib olla ka 15 aastane ja saab käendust kasutada.
Mis põhjusel sa väiksema elatise lasid arvele kanda ? Las kannab nüüd 6 kuud nõutud summa ja saad suurema summa laenu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen see kes teemat alustas.

Laps on 8 aastane. Miks kõike ei lase kanda? Mul oli valida kas lapsel on isa 2 nv kuus ja 1 õhtu nädala sees või iga 6-9 nädalat tagant kaks päeva. Arutasime ja saime aru, et lapsel läheb rohkem isa vaja kui 118 eurot. Aasta on see süsteem meil toiminud ja rahaliselt saan hakkama kui oktoober-jaanuar , mai – august teen lisatööd enda vabadel õhtutel ja nädalavahetustel.
Nüüd lihtsalt pean kolima 4 korda 5 aasta jooksul kuna korteriomanikul mõtekam korter maha ärida kui hoida üürniku. Siiani kõik korterid maha müüdud aga varem pole olnud sissemaksu raha, et ise osta. Nüüd olen kaks aastat pannud raha kõrvale ja kogunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas nii ei saa teha, et lepid exiga kokku, et ta maksab rohkem elatist, maksad kasvõi tagasi. Paarsada euri annab laenuvõimekuses palju juurde

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas nii ei saa teha, et lepid exiga kokku, et ta maksab rohkem elatist, maksad kasvõi tagasi. Paarsada euri annab laenuvõimekuses palju juurde

Küll on ikka tore panka oma võimekuse osas petta ja hiljem, kui tagasa maksta ei jõua, vinguda, et vereimejast pank võtab viimase söögiraha ära. Ja annab veel täituri kätte ja, sunnik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mismoodi seda nö oma raha saab rohkem alles jääda?

Et kui sa oled üksikema ja kasvatad üksi last ja elatist ei saa, siis kannad üksi oma palgast kõik lapse kulud. Kui saad elatist, siis kannad ju pooled lapse kulud, seega pool kuludest ehk u poole miinimumpalga ulatuses jääb sulle rohkem raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere,

Minul palk kontole 1003€,
Elatis 250€ (ametlikult peal),
Lasteraha 55€.

Kokku siis 1308€

ja üks 6.a laps. Soovisin osta korterit 75 000€ ja endal oli koos 7500€ ja Kredex (noore pere tagatis, kus alla 15.a laps). Ja saime nii, et laenu sain 67 500€ ja mina sain “rohelise tule” SEB, Swedist, Nordeast ja Coopist. Parima % andis Swed. Ma usun,et sa saad ka 🙂 Mine aga julgelt uurima ja võta kõigist pankadest pakkumine ! Kredexi lisakäendus oleks kindlasti abiks ka sulle.

Please wait...
Postitas:
_Margus

Tere,
Minul palk kontole 1003€,

Elatis 250€ (ametlikult peal), Lasteraha 55€. Kokku siis 1308€ ja üks 6.a laps.

Elatis on mõeldud lapsele lahus elava vanema poolt ja samapalju peaksid panustama sina.

Samas osa elatisest võib olla eluaseme üüri, kommunaalide, jms kulude katteks.

Number, millest pigem tuntakse huvi on: palju sa oled viimase 2 aasta jooksul suutnud kõrvale panna.

1003+55-250+(250+250)/2*20%-(muud kulud)

Kui see number on 400, siis näiteks max laenu tagasimakse summa oleks 250. Nõnda 250 * 12 kuud * 30 aastat = 90k, samas see on tagasimakse, laenusumma oleks 60k.

Kokkuvõtteks,
80k maksab 40m2 korter Mustamäel
20k oled kogunud sissemaksuks
60k võtad laenu
400 tulud-kulud
250 igakuine tagasimakse

Mõistlikum oleks muidugi pangast uurida, konkreetselt intressiga sulle laenu pakutakse ja kasutada eluasemelaenu kalkulaatorit.

Lisaks vaadatakse muidugi riski gruppe, nagu kasiinos käimine, üksik vanem olemine ja palju muud. Isegi, kui tulud-kulud on 1000 eur kuus võidakse öelda ei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll on ikka tore panka oma võimekuse osas petta ja hiljem, kui tagasa maksta ei jõua, vinguda, et vereimejast pank võtab viimase söögiraha ära. Ja annab veel täituri kätte ja, sunnik.

Tänane reaalsus kipub olema pigem see, et samaväärse korteri laenumakse on märksa väiksem, kui üürimakse. Pangad on pigem liiga konservatiivsed ja võiks igakuise laenumakse võimekust arvutades võtta arvesse ka pikema perioodi jooksul makstud üürisummasid. Arvata, et inimene, kes on aastaid üüri maksmisega toime tulnud, nüüd sellest väiksema laenumaksega hätta jääb, ei saa mitte enam mõistliks ettevaatlikuseks pidada.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pangalaen ja elatis.