Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pangalaen ja internetist ostetud lotopiletid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Pangalaen ja internetist ostetud lotopiletid

Postitas:

Uuriks nendelt kellel viimasel ajal pangalaenu võtmine on teemaks olnud. Oleme plaanimas uue kodu ostu pangalaenu abil (alles otsime, võibolla läheb aastaid) ja just olin tädil külas, kes kuuldes, et ma paar korda kuus internetist lotot ostan, pidi pikali kukkuma – nüüd olen panga silmis mustas nimekirjas ja kindlasti laenu ei saa.
Uurisin ka pangast ja sealt sain ikkagi sellise ebamäärase vastuse, et “hasartmäng ikka hea ei ole..” aga mingit täpsemat vastust ei saanud. Ma räägin maksimum 10€ kuus, kui sedagi, sest pool aega unustan osta. Kas keegi on päriselt seetõttu laenust ilma jäänud/laenusummat vähendatud? Huvitavad reaalsed kogemused, aitäh!

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei huvita kedagi eesti loto maksed kui nad pisikesed on. Elukaaslane ostab vist pea iga nädal ca 1-10 euro eest (ta samas võidab ka tihti) ja ma umbes kuus 5€ eest kui meelde tuleb (ja ei võida pea kunagi). Laen võetud vähem kui aasta tagasi. Kui sinna juurde tulevad vb netipokker, kasiinod jmt vaadatkse ehk teisiti. Kui “koduperenaine” oma muuda ostude vahele vahepeal lotot ostab siis sellest vaadatakse mööda.

Isegi selle kohta ei öelnud midagi, et kaaslane krüptoraha ostis, kuigi pelgasime, et see teemaks. Nüüdseks peetakse krüptoraha pigem investeerimiseks (kui mõistlikus koguses) ka pankade poolt.

 

PS! Pank vaatab palju vaba raha kontol on. Kui on palgapäevast-palgapäevani ja kontol lisaraha pole siis võidakse ei öelda või tingimused kohe kehvemad. (Kui kontol seisab sissemaksuraha siis see ka OK).

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.01 14:33; 23.01 09:51; 23.01 14:28; 23.01 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui vaba raha on küll ja pidev lisandumine, siis väike loto väljaminek nt nagu õlle ostmine.

piiripealne konto seis ja laenu palumine ahastavalt mõjutavad negatiivselt. parem karta kui kahetseda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toon endast näite. Ostan Lotot iga kuu 30 euro eest  ja säästu kontol on ligi 10 000. Sain laenu ligi 90 000. Sugulane lotot ei osta ja elab palgapäevast palgapäevani. Laenu ei antud. Pigem nad jälgivad ka seda kas elad palgapäevast palgapäevani.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei jää seetõttu laenust ilma, aga meid peedistati sel teemal ikka korralikult. Mees ostab umbes paari kuu tagant mõned piletid, mina oluliselt harvem. Swedbank siis. Ikka mitu suisa solvavat küsimust oli…näiteks kas ma tean, et mu abikaasa tegeleb hasartmänguga ja kas see on probleem. Ma ei saanud algul isegi aru, millest jutt käib, sest ei seostatud selle paari pileti ostu hasartmänguga. Aga jah, konto liikumised võtavad üksipulgi lahti.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 07:54; 24.01 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei jää seetõttu laenust ilma, aga meid peedistati sel teemal ikka korralikult. Mees ostab umbes paari kuu tagant mõned piletid, mina oluliselt harvem. Swedbank siis. Ikka mitu suisa solvavat küsimust oli…näiteks kas ma tean, et mu abikaasa tegeleb hasartmänguga ja kas see on probleem. Ma ei saanud algul isegi aru, millest jutt käib, sest ei seostatud selle paari pileti ostu hasartmänguga. Aga jah, konto liikumised võtavad üksipulgi lahti.

Imelik haldur sattus siis pigem või tahtis pinget tekitada 🙂 . Me taotlesime mitmes pangas ei olnud kusagil probleemiks, ei küsinud ka keegi ega toonud välja. Summa, mis küsisime oli 175 000 kanti. Eriti paari kuu tagant mõned piletid ei tohiks kuidagi probleemiks olla – oma mehe konto väljavõtet oled näinud, et seal miskit muud ei olnud (tegelikult tihedamini, suuremad summad, netipokker vmt ja sulle ütles vaid, et loto paari kuu tagant?).

Aga kogemustest siis swed jälgis ja uuris kõige rohkem ja swedi laenuhalduritega rääkisime kõige rohkem, mis laenu saamist mõjutavad (tegin alguses taotluse kodupanka enne kui mingigi maja piiril oli, et teada saada, kas ja palju üldse saaksime).

Samas ei huvitanud ei loto ega krüptoraha kedagi. Mees ostab reaalselt enamasti 5-10 euro eest nädalas! eesti lotot, vähem siis kui tal lihtsalt meelest läheb pilet osta.

Aga kui põete siis edaspidi saab lotot lihtsalt osta ka sularaha eest.

https://www.city24.ee/et/kinnisvarauudised/15055/tagashoidlik-loto-mangimine-kodulaenu-ei-valista

Panka huvitab eelkõige a) summa b) sissemaks c) tagatis d) kindel töökoht (tõusev palk on boonuseks e) maksekäitumine, et ei oleks palgapäevast palgapäevani f) kohustuste hulk (liisingud järelmaksud miinuseks, võimalusel soovitav enne ära tasuda, vähendab kohe igakuiste kulude hulka ka panga silmis) g) jälgivad, et ei oleks võetud kiirlaene h) säästude hulk ja kogumisharjumus

Seal on vahe ka laenusummal, korteri või majaostul (maja puhul jälgitakse, et oleks suurem säästupuhver, kuna pole ühistut, kes probleemidega tegeleb). Kui palk on kindel, iga kuu nulli ei kuluta (või nt krediitkaarti miinusesse ei võta), on vaid nt vaid autoliising, järelmakse pole ja säästukontol ka raha siis kindlasti loto probleemiks ei osutu või riske ei tõsta.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.01 14:33; 23.01 09:51; 23.01 14:28; 23.01 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on pangaarvel kuu lõpus Swedis maksimum 40 eurot. Lotot ostan kuus umbes 30-50 euro eest, kusjuures võidud saadan teise panka. Olen saanud nii kodulaenu kui ka autoliisingu kui ka väikelaenu. Ilmselt kui ma ostaksin 400 eest, võiks see olla probleem.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 12:48; 25.01 11:12; 27.01 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ja küsin, et kas ja kuidas on olnud laenu või liisingu taotlemisel määravaks tähtajaline tööleping? Näeb pank seda mingist registrist vms?  Mul pole ajutine töö, aga soovisin ise tähtajalist lepingut. Pole probleemi see tähtajatuks muuta, aga ise ei taha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 14:02; 23.01 15:15; 23.01 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ja küsin, et kas ja kuidas on olnud laenu või liisingu taotlemisel määravaks tähtajaline tööleping? Näeb pank seda mingist registrist vms? Mul pole ajutine töö, aga soovisin ise tähtajalist lepingut. Pole probleemi see tähtajatuks muuta, aga ise ei taha.

Kui palk on laekunud 6 kuud ja pole väga suuri kõikumisi olnud (kui on siis küsivad miks, nt puhkused) siis ei ole tööleping huvitanud. Töölepingut küsitakse juhul kui ollakse alles äsja nt tööle asutud (et vaadata katseaja tingimusi vmt, nt kui lepingus on punkt, et katseaega ei kohandata) või kui on tehtud lepingu lisa palgatõusu kohta (palgatõusu lepingu lisa suurendab kohe saadavat laenusummat hoolimata siis sellest, et 6 kuud pole suuremat palka veel laekunud).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.01 14:33; 23.01 09:51; 23.01 14:28; 23.01 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pank on küsinud töölepingut näha või mil moel ta oma info saab? Puhtast huvist küsin. Tööleping on pm ju konfidentsiaalne kahe poole kokkulepe. Mõnikord on lihtsalt tähtajaline leping parem variant.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 14:02; 23.01 15:15; 23.01 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda näeb ka maksuametist, milline leping on. Aga kas nad pääsevad firma andmeid vaatama maksuametist…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pank on küsinud töölepingut näha või mil moel ta oma info saab? Puhtast huvist küsin. Tööleping on pm ju konfidentsiaalne kahe poole kokkulepe. Mõnikord on lihtsalt tähtajaline leping parem variant.

Meilt küsiti kaaslase oma (töökohavahetus) ja ma enda oma andsin ise (palgatõus). Kui poleks andnud oleks pidanud lihtsalt ootama 6 kuud, et kaaslase uuest töökohast oleks palk laekunud (aga kuna tal oli leping, et katseaega ei kohaldata siis ei pidanud ootama) ja minu puhul oleks vist palgatõus läinud arvesse ka juba laekuvate palkade pealt.
Ehk andma ei pea siis aga a) saad laenu kehvematel tingimustel b) pank ei pea ka sulle laenu andma.

 

Tähtajalise lepiguga on ka see punkt, et see muutub mingil ajal ise tähtajatuks, eriti kui mitu jutti teha.

Teiseks pank nagunii arvestab, et iga kell on võimalik töökohast lahkuda ja/või saada koondatud vmt. Seega tähtajatu leping väga suur probleem ilmselt ei ole, pigem vaadatakse eriala, et kui töötuks jääd kui kergesti uue töökoha leiad. Seda eriti kõrgete palkade puhul, et kui koondatakse, et kas siis kui kergesti saadakse uuesti sama hea palgaga kohale või pigem oleks sellel erialal palk väiksem siis pank arvestab ka seda, mitte vaid laekuvat palka. Eriti kui ei olda veel pikalt ühes töökohas olnud. Täpselt samuti arvestatakse ju, et naised võivad (eriti lapsetud) lapse saada ja siis tekib ka ülavpeetav juurde ja ka siis peab laenumakse jõukohane olema jne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.01 14:33; 23.01 09:51; 23.01 14:28; 23.01 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minult on ühe panga poolt ühe esimese asjana küsitud, et mis tüüpi leping on. Kodupanga puhul vist jutuks ei tulnudki, eks nad nägid ise et pikema aja jooksul samast kohast laekumised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 15:51; 24.01 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks pank maandab  riske ja arusaadav sellise info küsimine. Lihtsalt huvitaski, kas info on neile ja väljaspoolt kliendisuhet kättesaadav. Usun, et tööandjal oleks hea meelega nõus mind tähtajatult vormistama, seda enam, et meil pikk ühine ajalugu varasemast ja katseaega nagunii pole lepingus. Aga ise ei taha.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 14:02; 23.01 15:15; 23.01 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meie kunagi laenu võtsime siis küll keegi meie järgi niimoodi ei nuhkinud ega esitanud lausa solvavaid küsimusi mingite maksete või ostude  ja töökohtade kohta.  Saime laenu üsna hõlpsalt ja soovitud summas. Sealjuures ei olnud isegi sissemaksuraha, aga me laenusumma polnud muidugi ka teab kui hiiglaslik, võtsime veel EEK lõpus 750 000 ja 15 aastaks. Suutsime varem tagasimaksta, inflatsioon ja palgatõusud muutsid selle lihtsamaks.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meie kunagi laenu võtsime siis küll keegi meie järgi niimoodi ei nuhkinud ega esitanud lausa solvavaid küsimusi mingite maksete või ostude ja töökohtade kohta. Saime laenu üsna hõlpsalt ja soovitud summas. Sealjuures ei olnud isegi sissemaksuraha, aga me laenusumma polnud muidugi ka teab kui hiiglaslik, võtsime veel EEK lõpus 750 000 ja 15 aastaks. Suutsime varem tagasimaksta, inflatsioon ja palgatõusud muutsid selle lihtsamaks.

Jaa. Sellel hallil ajal olid asjad tõesti veidi teised. Me võtsime ka esimese kodulaenu buumiajal ja siis oli pangal vaid üks küsimus – ega plaanitust rohkem ei tahaks laenata? Noh, et jaguks ka remondiks ja mööbliostuks.  Mingi teema oli tookord panga soovitatud hindajaga, kes midagi kõrgemaks hindab vmt. Põhimõtteliselt üritati igale parketikõlbulikule laenajale võimalikult palju pähe määrida. Nüüd on teised ajad.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 07:54; 24.01 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole takistuseks tulnud see loto ostmine

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui meie laenu võtsime, see oli 2010 vms, siis küsis üks kahest suurest pangast nii põhjalikud terviseandmed, et poole pealt ma lihtsalt läksin ära (mitu aborti jms, detailideni). See oli tõeliselt jube kogemus.

No laenu andmisel küll selliseid terviseandmeid ei ole vaja. Küll aga siis, kui soovisid sõlmida elukindlustuslepingu. Aga elukindlustuslepingu sõlmimine ei ole kodulaenu võttes enamikes pankades kohustuslik. Kui ma ei eksi, siis äkki Ühispangas kunagi pidi selle sõlmima. Periooditi on  vist olnud ka nii (SEBis ja SWEDis), et elukindlustuse sõlmimine ei ole kohustuslik, kuid kui teed seda, saad tiba madalama marginaali.

Nii, et ajad praegu midagi natukene sassi ja mäletad valesti.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 09:16; 24.01 16:30; 24.01 19:41; 24.01 20:32; 24.01 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mäleta valesti, nad tahtsid kohustuslikus korras neid andmeid teada. Mul paar head sõpra juristid ja ma siis helistasin neile keset nõustamist ja nad ütlesid samuti, et see pole õige asi, et selliseid andmeid küsitakse ja tulin ära. Jätsin taotlemise pooleli. Väga jube kogemus jäi sellest pangast. Võtsin oma kontod ja läksin teise panka, samuti sain teises pangas väga viisakalt ning headel tingimustel kodulaenu. Ei pea laskma end alandada.

Ole nüüd mõistlik! Mida puutub laenu saamisesse see, mitu aborti sa teinud oled? Kas see on laenu saamisel mingi risk? Mõjutab kuidagi  sinu maksejõulisust? Eluiga?

Kuna ma ise töötan laenuhaldurina, siis TEAN, et selliseid terviseandmeid laenuvõtjailt ei küsita. Küsimused tekivad vaid siis, kui tahad elukindlustust sõlmida. Ja siis võib küll juhtuda, et pead päris delikaatseid terviseandmeid jagama. Abortide kohta siiski ei küsita.

Absoluutselt täiesti kindlasti said sa millestki väga valesti aru.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 09:16; 24.01 16:30; 24.01 19:41; 24.01 20:32; 24.01 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mäleta valesti, nad tahtsid kohustuslikus korras neid andmeid teada. Mul paar head sõpra juristid ja ma siis helistasin neile keset nõustamist ja nad ütlesid samuti, et see pole õige asi, et selliseid andmeid küsitakse ja tulin ära. Jätsin taotlemise pooleli. Väga jube kogemus jäi sellest pangast. Võtsin oma kontod ja läksin teise panka, samuti sain teises pangas väga viisakalt ning headel tingimustel kodulaenu. Ei pea laskma end alandada.

Ole nüüd mõistlik! Mida puutub laenu saamisesse see, mitu aborti sa teinud oled? Kas see on laenu saamisel mingi risk? Mõjutab kuidagi sinu maksejõulisust? Eluiga?

Kuna ma ise töötan laenuhaldurina, siis TEAN, et selliseid terviseandmeid laenuvõtjailt ei küsita. Küsimused tekivad vaid siis, kui tahad elukindlustust sõlmida. Ja siis võib küll juhtuda, et pead päris delikaatseid terviseandmeid jagama. Abortide kohta siiski ei küsita.

Absoluutselt täiesti kindlasti said sa millestki väga valesti aru.

Ma ei saanud valesti aru, võib olla tahtis tõesti pank siduda elukindlustusega ning ei seletanud seda korralikult lahti, aga nii oli. See, et ise oled pangatöötaja, ei tähenda, et see minu  kogemuse olematuks teeks.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 19:08; 24.01 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saanud valesti aru, võib olla tahtis tõesti pank siduda elukindlustusega ning ei seletanud seda korralikult lahti, aga nii oli. See, et ise oled pangatöötaja, ei tähenda, et see minu  kogemuse olematuks teeks.

Ma tahan vaid seda öelda, et sa said täiesti kindlasti asjast valesti aru. Ainus võimalus, kus sinult neid andmeid võidi küsida oli juhul, kui plaanisite elukindlustuse lepingut sõlmida. Lihtsalt laenu andmiseks ei ole vaja kellelegi öelda, kas sul on kõrge vererõhk või depressioon. Ja elukindlustust ei sõlmi pank sinu teadmata ja/või vägisi, vaid te pidite aru saama, mille tarbeks teilt neid andmeid küsiti.

Mis ma enda kogemustest veel võin öelda, siis on kliente, kes oskavad halduri jutu täiesti pea peale keerata ja hiljem süüdistavad panka “lollides tingimustes” või lausa alandamises (nagu hetkel sina). Mul on paar korda olnud juhus, kui ma annan kliendile telefoni teel põhjaliku  info ja ühtlasi ka juhised, mida kliendil on vaja teha ning millised dokumendid esitada. Ja siis, kui ta tuleb kontorisse ja me kohtume silmast silma, räägib ta mulle tõsimeeli mingit sellist juttu, mida mina talle kohe kindlasti öelnud ei ole.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 09:16; 24.01 16:30; 24.01 19:41; 24.01 20:32; 24.01 21:01;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma ei saanud valesti aru, võib olla tahtis tõesti pank siduda elukindlustusega ning ei seletanud seda korralikult lahti, aga nii oli. See, et ise oled pangatöötaja, ei tähenda, et see minu kogemuse olematuks teeks.

Ma tahan vaid seda öelda, et sa said täiesti kindlasti asjast valesti aru. Ainus võimalus, kus sinult neid andmeid võidi küsida oli juhul, kui plaanisite elukindlustuse lepingut sõlmida. Lihtsalt laenu andmiseks ei ole vaja kellelegi öelda, kas sul on kõrge vererõhk või depressioon. Ja elukindlustust ei sõlmi pank sinu teadmata ja/või vägisi, vaid te pidite aru saama, mille tarbeks teilt neid andmeid küsiti.

Mis ma enda kogemustest veel võin öelda, siis on kliente, kes oskavad halduri jutu täiesti pea peale keerata ja hiljem süüdistavad panka “lollides tingimustes” või lausa alandamises (nagu hetkel sina). Mul on paar korda olnud juhus, kui ma annan kliendile telefoni teel põhjaliku info ja ühtlasi ka juhised, mida kliendil on vaja teha ning millised dokumendid esitada. Ja siis, kui ta tuleb kontorisse ja me kohtume silmast silma, räägib ta mulle tõsimeeli mingit sellist juttu, mida mina talle kohe kindlasti öelnud ei ole.

Ma  saan aru, et kaitsed kõiki haldureid, kuid kui lähtudki oma töös sellest, kuidas sina aru saad ja mitte kuidas klient, siis on seeprobleem, sest haldur võikski aru saada, kas nõustatud klient ikka sai nii nagu nagu sa rääkisid.

Aasta võis siis olla 2010 või midagi sellist ja minu sõnade pea peale pööramine ei tee olematuks seda, mis oli.

 

+5
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 19:08; 24.01 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma  saan aru, et kaitsed kõiki haldureid, kuid kui lähtudki oma töös sellest, kuidas sina aru saad ja mitte kuidas klient, siis on seeprobleem, sest haldur võikski aru saada, kas nõustatud klient ikka sai nii nagu nagu sa rääkisid. Aasta võis siis olla 2010 või midagi sellist ja minu sõnade pea peale pööramine ei tee olematuks seda, mis oli.

Kui suurest hulgast klientidest 1-2 ei saa jutust aru, siis ma kahtlustan küll, et viga ei ole selles, kuidas mina infot edastan, vaid selles, kui palju klient süvenes ja kaasa mõtles sellele, mida rääkisin. Aga laenu võtmine on piisavalt oluline teema, et võiks viitsida kaasa mõelda. Kahjuks on mu kolleegid sama kogenud. Lisaks, meil kõik telefonikõned salvestatakse ning oleme hiljem neid kõnesid igaks juhuks üle kuulanud, et kas tõesti mina rääkisin kliendile nii, nagu ta mulle nüüd siin kohtumisel väidab.

Mul ei ole vaja kõiki haldureid kaitsta, aga kui ma suisa rumalust juhtun siin lugema, siis ma igal juhul räägin kaasa ja selgitan… Ja sinu väidetud küsimus abortide kohta on rumalus!

Mina töötan haldurina aastast 2003 ja tean läbi aastate väga täpselt, mis on muutunud ja mis mitte. Suures piires tean ka konkurentide kohta. Sellist korda ei ole nende 18 aasta jooksul kindlasti olnud, mida sina väidad. Kahes Eesti suuremas pangas ei küsitud laenuvõtmisel ka aastal 2010 neid küsimusi, mida sina väidad. Võin seda kinnitada mõlema panga kohta, sest täpselt sel aastal võtsin ka mina kodulaenu. Küsisin pakkumist mõlemast pangast. Kuna ütlesin kohe, et ma elukindlustust ei taha, siis ei esitatud kummaski pangas tervise kohta küsimusi.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 09:16; 24.01 16:30; 24.01 19:41; 24.01 20:32; 24.01 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähebki kindlustuse tegemiseks, kas siis haldurid küsivad neid terviseküsimusi? Hetkel Swedi haldur rääkis, et täidad ankeedi ja kui seal midagi silma hakkab, siis esitab küsimused meditsiiniharidusega isik, mitte tavaline haldur.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 15:51; 24.01 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähebki kindlustuse tegemiseks, kas siis haldurid küsivad neid terviseküsimusi? Hetkel Swedi haldur rääkis, et täidad ankeedi ja kui seal midagi silma hakkab, siis esitab küsimused meditsiiniharidusega isik, mitte tavaline haldur.

Kõigepealt on vaja täita ankeet. Kui sealt selgub midagi, mis vajab täpsustamist (nt inimene põeb mingit kroonilist haigust), siis küsitakse tõesti lisaküsimusi. Jah, kaasatud on arstiharidusega spetsialist. Aga kindlasti ei küsita abortide ja selliste asjade kohta, mis reaalselt inimese elu pikkust, töö- ja maksevõimet ei mõjuta. Samas, oluline info on, kas oled suitsetaja. Samuti uuritakse, kas sul on ektreemseid hobisid. Kui oled lapsena käeluu pooleks kukkunud, siis ei huvita see kedagi. Küll aga on olemas kroonilised haigused, mille puhul ei saagi elukindlustust sõlmida.

Vajadusel suunatakse tasuta tervisekontrolli.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 09:16; 24.01 16:30; 24.01 19:41; 24.01 20:32; 24.01 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtsin kolm aastat tagasi kodulaenu ja tegin elukindlustuse ka. Pisteti lihtsalt mingi haiguste nimekiri nina alla ja küsiti, kas on siit mõni. Ma vastasin ei ole, haldur ütles väga hea ja oligi kõik. Mingit arsti ei kaasatud ja kuhugi kontrolli ka ei saadetud.

Pakun, et abordi-käo käest küsiti lihtsalt, kas meditsiinilisi protseduure on tehtud, noh, et südame siirdamist või nii ja siis kägu kukkus oma aborte ja sissekasvanud varbaküüsi ette lugema.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen võtnud kaks korda eluasemelaenu. Aastal 2008 ja 2011.
Loomulikult ei küsinud mitte keegi minutl terviseandmeid, pangad olid erinevad ja mul siis vaust juba ca 48-50.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 12:48; 25.01 11:12; 27.01 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kogemus aastast 2016,kus me ei saanud kohe uut eluasemelaenu kuna elukaaslane oli teinud panuseid spordivaldkonnas. Ei olnud suured summad, aga see sai takistuseks. Mina mingeid pileteid ega panuseid ei soeta kusagilt. Olime ikka väga hämmingus. Mõlemal juba mitmes laen elus, alati korralikult makstud, nii eraldi kui hiljem koos võetud. Korter müüdud ja kuigi üürikaperiood oli nagunii plaanitud, siis see kujunes veidi pikemaks.
Noh, pool aastat ei tehtud siis ühtegi spordipanust ja saime oma majalaenu kätte. Õnneks olid palgadki veidi kasvanud vahepeal.

Nii et jah, nii ja naa. Tasub olla veidi ettevaatlik. Lotopileteid võib soovi korral sularaha eest osta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui meie laenu võtsime, see oli 2010 vms, siis küsis üks kahest suurest pangast nii põhjalikud terviseandmed, et poole pealt ma lihtsalt läksin ära (mitu aborti jms, detailideni). See oli tõeliselt jube kogemus.

Teemaalgataja küsib, kas hasartmängude mängimine võib olla takistuseks laenu saamisel ja sina hakkad seletama mingist umbluu teemast, millest sa oled ilmselgelt ise täiesti valesti aru saanud. Ka juhul, kui sulle sattus ebakompetentne haldur, kes läks küsimustega üle piiri, siis ei vasta see kuidagi teemaalgataja küsimusele. Ilmselgelt küsitakse pangas terviseandmeid ainult elukindlustuse sõlmimiseks, mitte laenulepingu sõlmimiseks.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsime laenu 3 aastat tagasi. Minu kontolt liikus raha vaid mehe kontole (arveldasime jooksvad kulud seal) ja Eesti Lotole. Iga nädal 1€. Nii et see paistis sealt hästi välja. Ei olnud sellega probleemi. 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pangalaen ja internetist ostetud lotopiletid