Esileht Koroonaviirus COVID-19 Pange vaim valmis, te kaotate ilma vaktsineerimata töö

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: Pange vaim valmis, te kaotate ilma vaktsineerimata töö

Postitas:
Kägu

Võite üsna kindlad olla, varsti läheb meil ka nagu Lätis, et kohustuslik vaktsineerimine kõikidele avaliku sektori töötajatele ja kõikidele erasektori töötajatele, kes vähegi klientide või kolleegidega kokku puutuvad. Samuti 50+ vanuses kohustuslik vaktsineerimine nagu Lätis juba peaministri algatusel arutusel on. https://maailm.postimees.ee/7366359/lati-keeratakse-kuuks-ajaks-lukku-vaktsineerima-peavad-ka-erasektori-tootajad#_ga=2.224913106.916022419.1634422183-380392875.1609246980

Aina ilmuvad artiklid, kus ajakirjanikud soovitavad lisaks hiljuti kehtestatud piirangutele ka kohustuslikke piiranguid teatud tegevusaladel töötamiseks, kuna Lätis oli see peamine, mis tõstis vaktsineerimistempot.  Hirm töö kaotada paneb vaktsineerima. Ja ärge lootke, mittevaktsineeritud, et riik teile mingeid sotsiaaltoetuseid maksma hakkab, kui teid ametist vabastatakse. Paraku see läheb nii, sest kohe varsti oleme Lätiga sama hullus olukorras. PERH ja Ida-Tallinna keskhaigla juba töötavad viimsel võimekuse piiril, arstid on väsinud ega soovi enam koroonahaigeid patsiente ravida. Lihtsalt kukuvad kokku selle koorma al, mistõttu plaaniline ravi seiskub täielikult.

Need esmaspäevased piirangud mittevaktsineeritute meelelahutusele on meil vaid leebe sissejuhatus. Ei maksa illusioone luua, kuna vaktsineerimisest ei pääse keegi. Kui keegi pääseb, siis alla 5 aastased ehk, kuna pole vaktsiine veel selles vanusegrupis välja töötatud.

+12
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea on olla iseenda tööandja ja pööbli muredele vilistada.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea on olla iseenda tööandja ja pööbli muredele vilistada.

Ära ole nii kindel. Vaktsineerimata inimestele kuuluvad firmad saab riik sulgeda.

+3
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Võite üsna kindlad olla, varsti läheb meil ka nagu Lätis, et kohustuslik vaktsineerimine kõikidele avaliku sektori töötajatele ja kõikidele erasektori töötajatele, kes vähegi klientide või kolleegidega kokku puutuvad. Samuti 50+ vanuses kohustuslik vaktsineerimine nagu Lätis juba peaministri algatusel arutusel on. https://maailm.postimees.ee/7366359/lati-keeratakse-kuuks-ajaks-lukku-vaktsineerima-peavad-ka-erasektori-tootajad#_ga=2.224913106.916022419.1634422183-380392875.1609246980

Aina ilmuvad artiklid, kus ajakirjanikud soovitavad lisaks hiljuti kehtestatud piirangutele ka kohustuslikke piiranguid teatud tegevusaladel töötamiseks, kuna Lätis oli see peamine, mis tõstis vaktsineerimistempot. Hirm töö kaotada paneb vaktsineerima. Ja ärge lootke, mittevaktsineeritud, et riik teile mingeid sotsiaaltoetuseid maksma hakkab, kui teid ametist vabastatakse. Paraku see läheb nii, sest kohe varsti oleme Lätiga sama hullus olukorras. PERH ja Ida-Tallinna keskhaigla juba töötavad viimsel võimekuse piiril, arstid on väsinud ega soovi enam koroonahaigeid patsiente ravida. Lihtsalt kukuvad kokku selle koorma al, mistõttu plaaniline ravi seiskub täielikult.

Need esmaspäevased piirangud mittevaktsineeritute meelelahutusele on meil vaid leebe sissejuhatus. Ei maksa illusioone luua, kuna vaktsineerimisest ei pääse keegi. Kui keegi pääseb, siis alla 5 aastased ehk, kuna pole vaktsiine veel selles vanusegrupis välja töötatud.

Mis purjus Hitleri lällamist ma just lugesin?

+15
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võite üsna kindlad olla, varsti läheb meil ka nagu Lätis, et kohustuslik vaktsineerimine kõikidele avaliku sektori töötajatele ja kõikidele erasektori töötajatele, kes vähegi klientide või kolleegidega kokku puutuvad. Samuti 50+ vanuses kohustuslik vaktsineerimine nagu Lätis juba peaministri algatusel arutusel on. https://maailm.postimees.ee/7366359/lati-keeratakse-kuuks-ajaks-lukku-vaktsineerima-peavad-ka-erasektori-tootajad#_ga=2.224913106.916022419.1634422183-380392875.1609246980

Aina ilmuvad artiklid, kus ajakirjanikud soovitavad lisaks hiljuti kehtestatud piirangutele ka kohustuslikke piiranguid teatud tegevusaladel töötamiseks, kuna Lätis oli see peamine, mis tõstis vaktsineerimistempot. Hirm töö kaotada paneb vaktsineerima. Ja ärge lootke, mittevaktsineeritud, et riik teile mingeid sotsiaaltoetuseid maksma hakkab, kui teid ametist vabastatakse. Paraku see läheb nii, sest kohe varsti oleme Lätiga sama hullus olukorras. PERH ja Ida-Tallinna keskhaigla juba töötavad viimsel võimekuse piiril, arstid on väsinud ega soovi enam koroonahaigeid patsiente ravida. Lihtsalt kukuvad kokku selle koorma al, mistõttu plaaniline ravi seiskub täielikult.

Need esmaspäevased piirangud mittevaktsineeritute meelelahutusele on meil vaid leebe sissejuhatus. Ei maksa illusioone luua, kuna vaktsineerimisest ei pääse keegi. Kui keegi pääseb, siis alla 5 aastased ehk, kuna pole vaktsiine veel selles vanusegrupis välja töötatud.

Mis purjus Hitleri lällamist ma just lugesin?

Tõenäoliselt on tal ju õigus.

Ma igatahes olen valmis oma tööst ilma jääma. Lasku käia, piiraku kasvõi surnuks.

+14
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga õige. Sellised reeglid oleks pidanud juulist tegema juba.

+10
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata lapsed ilmselt saadetakse koduõppele

+6
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Millal ometi saadakse aru, et selline karistusmeetodiga vaktsineerima sundimine suures plaanis ei toimi. Mõne ehk paneb vaktsineerima, kuid nagu Läti näitel ka näha on, seda rohkem tekib neid, kes otsivad haigust, et see läbi põdeda. Pandeemiale annab see ainult rohkem hoogu juurde, mitte ei pidurda.

Valitsus suhtub meil inimestesse nagu oma alluvatesse, põhjamaades suhtub nagu partneritesse. Ja selles ongi see suur erinevus. Käidi välja kaks meetodit, mis oleks oluliselt paremini toiminud. Vaktsiinitakso ja vaktsiinikindlustus. Aga nende asemel otsustati minna ikka karistusmeetoditega edasi. Lisaks oleks tarvis koos kindlustusega pakkuda inimestele vaktsineerimise eelset tervisekontrolli, et nendele kes tervise pärast kahtlevad, kinnitada vaktsiini sobivust neile. Või ka vajadusel mittesobivust. Sellel põhjusel  on vahtsineerimata praegu enamus mittevaktsineerituid, kuna ei olda kindel vaktsiini sobivuses endale.

+11
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kellega need vabanenud töökohad siis täidetakse, huvitav? Juba praegu on raske kvaliteeteset tööjõudu leida. Kolmandik elanikkonnast sots.abi peale jätta on alati vahva mõte.

+18
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kellega need vabanenud töökohad siis täidetakse, huvitav? Juba praegu on raske kvaliteeteset tööjõudu leida. Kolmandik elanikkonnast sots.abi peale jätta on alati vahva mõte.

kas tohib küsida, mis moodi peks teid paluma, et te vaktsineerima läheks?

+13
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kellega need vabanenud töökohad siis täidetakse, huvitav? Juba praegu on raske kvaliteeteset tööjõudu leida. Kolmandik elanikkonnast sots.abi peale jätta on alati vahva mõte.

kas tohib küsida, mis moodi peks teid paluma, et te vaktsineerima läheks?

Mind ei pea kuidagi paluma, ma olen vaktsineeritud. Aga ma pean tõdema, et kui ma ei oleks seda juba suvel ära teinud, siis sellise tagakiusamise peale tekiks mul veel suurem trots seda mitte teha.

+16
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal ometi saadakse aru, et selline karistusmeetodiga vaktsineerima sundimine suures plaanis ei toimi. Mõne ehk paneb vaktsineerima, kuid nagu Läti näitel ka näha on, seda rohkem tekib neid, kes otsivad haigust, et see läbi põdeda. Pandeemiale annab see ainult rohkem hoogu juurde, mitte ei pidurda.

Valitsus suhtub meil inimestesse nagu oma alluvatesse, põhjamaades suhtub nagu partneritesse. Ja selles ongi see suur erinevus. Käidi välja kaks meetodit, mis oleks oluliselt paremini toiminud. Vaktsiinitakso ja vaktsiinikindlustus. Aga nende asemel otsustati minna ikka karistusmeetoditega edasi. Lisaks oleks tarvis koos kindlustusega pakkuda inimestele vaktsineerimise eelset tervisekontrolli, et nendele kes tervise pärast kahtlevad, kinnitada vaktsiini sobivust neile. Või ka vajadusel mittesobivust. Sellel põhjusel on vahtsineerimata praegu enamus mittevaktsineerituid, kuna ei olda kindel vaktsiini sobivuses endale.

Miks sa siis näiteks Soome ennast vaktsineerima ei sõida, kui arvad, et siinsel süstil ja sealsel süstil on mingi vahe? Ja kes keelab sulle tervisekontrolli perearsti juures?

+11
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kellega need vabanenud töökohad siis täidetakse, huvitav? Juba praegu on raske kvaliteeteset tööjõudu leida. Kolmandik elanikkonnast sots.abi peale jätta on alati vahva mõte.

kas tohib küsida, mis moodi peks teid paluma, et te vaktsineerima läheks?

Mind ei pea kuidagi paluma, ma olen vaktsineeritud. Aga ma pean tõdema, et kui ma ei oleks seda juba suvel ära teinud, siis sellise tagakiusamise peale tekiks mul veel suurem trots seda mitte teha.

küsin siis teisti, kuidas sina pead õigeks paluda inimesi, et nad vaktsineerima läheks?

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa siis näiteks Soome ennast vaktsineerima ei sõida, kui arvad, et siinsel süstil ja sealsel süstil on mingi vahe? Ja kes keelab sulle tervisekontrolli perearsti juures?

Kust sa võtad, et ma ei ole vaktsineeritud? Olen küll ja lisaks peale vaktsineerimist ka koroona läbi põdenud. Kuid ma näen, et praegune meetod ei toimi ning ei saagi toimima.

Perearstid meie piirkonnas näiteks ei võta praegu ilma tõsise põhjuseta inimesi vastu. Kõhklejatele vastava tervisekontrolli tegemiseks ei ole neil aegagi.  Selleks, et perearsti juurde inimesed suunata, on tänaseks juba hilja. Tarvis oleks kaasata erameditsiini ja teha vastav kampaania. Tõsiste koroonahaigete intensiivravi ära hoidmisega saaks selle raha ju tasa.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa siis näiteks Soome ennast vaktsineerima ei sõida, kui arvad, et siinsel süstil ja sealsel süstil on mingi vahe? Ja kes keelab sulle tervisekontrolli perearsti juures?

Kust sa võtad, et ma ei ole vaktsineeritud? Olen küll ja lisaks peale vaktsineerimist ka koroona läbi põdenud. Kuid ma näen, et praegune meetod ei toimi ning ei saagi toimima.

Perearstid meie piirkonnas näiteks ei võta praegu ilma tõsise põhjuseta inimesi vastu. Kõhklejatele vastava tervisekontrolli tegemiseks ei ole neil aegagi. Selleks, et perearsti juurde inimesed suunata, on tänaseks juba hilja. Tarvis oleks kaasata erameditsiini ja teha vastav kampaania. Tõsiste koroonahaigete intensiivravi ära hoidmisega saaks selle raha ju tasa.

miks sa arvad, et erameditsiini kampaania leiaks paremat vastuvõttu, kui näiteks “pane õlg alla!”

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

küsin siis teisti, kuidas sina pead õigeks paluda inimesi, et nad vaktsineerima läheks?

Seda on siin juba miljon korda korrutatud – tegelege riskirühmadega otse (perearst on see, kes teab, millises tervislikus seisundis tema nimekiri on), mitte kogu elanikkonna mõnitamise ja hirmutamisega.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

küsin siis teisti, kuidas sina pead õigeks paluda inimesi, et nad vaktsineerima läheks?

Seda on siin juba miljon korda korrutatud – tegelege riskirühmadega otse (perearst on see, kes teab, millises tervislikus seisundis tema nimekiri on), mitte kogu elanikkonna mõnitamise ja hirmutamisega.

Perearst on riskirühmadega juba korra ühendust võtnud. Perearst ei ole müügiinimene, kes peaks hommikust õhtuni inimestele helistama ja vaktsineerimisest rääkima!

+10
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

küsin siis teisti, kuidas sina pead õigeks paluda inimesi, et nad vaktsineerima läheks?

Seda on siin juba miljon korda korrutatud – tegelege riskirühmadega otse (perearst on see, kes teab, millises tervislikus seisundis tema nimekiri on), mitte kogu elanikkonna mõnitamise ja hirmutamisega.

Perearst on riskirühmadega juba korra ühendust võtnud. Perearst ei ole müügiinimene, kes peaks hommikust õhtuni inimestele helistama ja vaktsineerimisest rääkima!

Aa ja siis on ok hakata ähvardama kogu tervet elanikkonda, alates 5-aastastest lastest, nagu teemaalgataja siin. Et kui perearst korra juba ühendust võttis, siis muidugi, ei jää muud üle. Kui see ei ole küündimatu kriisijuhtimise tipp, siis ma ei tea, mis üldse on!

+13
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearst on riskirühmadega juba korra ühendust võtnud. Perearst ei ole müügiinimene, kes peaks hommikust õhtuni inimestele helistama ja vaktsineerimisest rääkima!

Aga tundub, et valitsus tahaks, et nad ikka oleks müügiinimesed, et neile oma nimistu vaktsineerituse % eest pakutavat boonust tõsta mõeldi…

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks sa arvad, et erameditsiini kampaania leiaks paremat vastuvõttu, kui näiteks “pane õlg alla!”

Pane õlg alla kampaania ju toimis, kuid praeguseks on see juba oma aja ära elanud. Paljud inimesed, mina kaasa arvatud, uskusid kevad-suvel, et kui paneme õla alla, siis kaitseme sellega teisi. Tänaseks on selge, et päris nii see siiski ei ole ja need, kes suvel enda tervise tõttu vaktsiinides kahtlesid, kahtlevad siiani. Tervisekontrolli kampaania mõjuks inimeste turvatundele positiivselt. Loodan ainult, et selleks liiga hilja ei ole, kuna see eeldab ka usku riiki ning see on nende praeguste karistusmeetoditega inimestes kõikuma löönud.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks sa arvad, et erameditsiini kampaania leiaks paremat vastuvõttu, kui näiteks “pane õlg alla!”

Pane õlg alla kampaania ju toimis, kuid praeguseks on see juba oma aja ära elanud. Paljud inimesed, mina kaasa arvatud, uskusid kevad-suvel, et kui paneme õla alla, siis kaitseme sellega teisi. Tänaseks on selge, et päris nii see siiski ei ole ja need, kes suvel enda tervise tõttu vaktsiinides kahtlesid, kahtlevad siiani. Tervisekontrolli kampaania mõjuks inimeste turvatundele positiivselt. Loodan ainult, et selleks liiga hilja ei ole, kuna see eeldab ka usku riiki ning see on nende praeguste karistusmeetoditega inimestes kõikuma löönud.

Sa ei tea, et see toimis. Nad oleks võinud midagi muud ka teha, või üldse mitte midagi teha, me oleks umbes sama % juures.

-turundusteadlane

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearst on riskirühmadega juba korra ühendust võtnud. Perearst ei ole müügiinimene, kes peaks hommikust õhtuni inimestele helistama ja

vaktsineerimisest rääkima!

Aga tundub, et valitsus tahaks, et nad ikka oleks müügiinimesed, et neile oma nimistu vaktsineerituse % eest pakutavat boonust tõsta mõeldi…

perearstikeskused on rahastatud tavaolude kohaselt. kogu see helistamine ja veenmine, kord-kaks-kolm-kümme, on ju töö, mis nõuab ressurssi. sestap ei näe mina perearstidele lisa maksmist kui preemiat, vaid võimalust nn müügitööga tegelemiseks.

nüüd kui perearstid taaskord keskenduvad peamiselt helistamisele ja veenmisele ja vaktsineerimistele, peatatakse selleks ajaks tavatöö, mis ei ole aegkriitilise tähtsusega. see ei ole ju olukorda, mis pikalt kesta saaks.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ta nii läheb jah.. Haige maailm ma ütlen. Aga äkki varsti on ilusam.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearst on riskirühmadega juba korra ühendust võtnud. Perearst ei ole müügiinimene, kes peaks hommikust õhtuni inimestele helistama ja vaktsineerimisest rääkima!

Aga tundub, et valitsus tahaks, et nad ikka oleks müügiinimesed, et neile oma nimistu vaktsineerituse % eest pakutavat boonust tõsta mõeldi…

kuna sa näid vaktsineerimata inimeste hingeelu tundvat, ehk asud siis perearstidele appi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea on olla iseenda tööandja ja pööbli muredele vilistada.

Ära ole nii kindel. Vaktsineerimata inimestele kuuluvad firmad saab riik sulgeda.

Mille alusel? Omanik istub kodus ja ei puutu kokku mitte kellegagi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuna sa näid vaktsineerimata inimeste hingeelu tundvat, ehk asud siis perearstidele appi.

Ah ei, mis sa nüüd. Vaatame, kuidas valitsuse poolt heakskiidetud käitumisteadlased ja eetikaprofessorid selle korda ajavad 😉

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille alusel? Omanik istub kodus ja ei puutu kokku mitte kellegagi.

Sul ettevõttes töötajaid ei olegi? Siis võid jah oma kodus edasi istuda.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuna sa näid vaktsineerimata inimeste hingeelu tundvat, ehk asud siis perearstidele appi.

Ah ei, mis sa nüüd. Vaatame, kuidas valitsuse poolt heakskiidetud käitumisteadlased ja eetikaprofessorid selle korda ajavad ????

kas seda peab mõistma nii, et sulle meeldibki olukord, milles elame?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille alusel? Omanik istub kodus ja ei puutu kokku mitte kellegagi.

Sul ettevõttes töötajaid ei olegi? Siis võid jah oma kodus edasi istuda.

Ütles ju, et on iseendale tööandja. Üksikettevõtjad, freelancerid. Igasuguseid elukaid on olemas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen juba kaotanud????, aga vaktsiini ikka ei tee. Istun nüüd kodus ja täidan töötukassa e-päevikud ja kirjutan juba mitu korda, et koroonapass takistuseks????isw ka ei usu kuhu see lollus on läinud????Aga hea on see, pole passi siis töötukassa ei saa neid mõtetuid tööharjutusi mulle ka sundida. Oligi vaja mul sellist pikka puhkust, kahju riigist, sest ei kujuta ette mis tulevikus saab, kui meiesuguseid rohkem tekib…

+12
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Pange vaim valmis, te kaotate ilma vaktsineerimata töö