Esileht Ilu ja tervis PAP test

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: PAP test

Postitas:

Tehti PAP test ja vastuseks tuli ASCUS. Kirjutatud oli, et on rakumuutused ja selline asi, mis võib ise üle minna. Millest need rakumuutused võivad tingitud olla? Kui mul oleks papilloomviirus, kas seda oleks PAP testiga kohe näha olnud? Vastuse sain tegelikult juba kuu aega tagasi, aga muretsema pani see, et viimasel ajal on vahekord valulik. Tupe lõpuosas, alakõhus ja emaka piirkonnas käib valu läbi. Kas tegu võib olla mingi põletikuga? Viimasel ajal on probleeme ka munasarjadega. Paar kuud tagasi tekkis mingi tsüst, mis ise purunues ja see vedelik mis oli emakas, tekitas kühuvalusid. Järgmiste päevadega sai asi korda, nagu arst ütleski. On kellelgi selliste probleemidega kokkupuudet olnud? Kas need tsüstid ja rakumuutused emakakaelal võivad kuidagi seotud olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 10:12; 13.08 15:56; 13.08 20:58; 14.08 15:09; 16.08 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen aastaid PAPtesti tegemas käinud ja just sel põhjusel, et avastati rakumuutused emakakaelas (väljenduvad need valkjate laikudena emakaelal). Seda kõike põhjustabki inimese papilloomviirus. Viirusest endast on võimalik jah niisama ajapikku lahti saada eluviise hoolikamalt jälgides, kui rakumuutused võivad varieeruda veel aastaid.
Pap test on minul viimased 2.5 aastat negatiivsed olnud, kuid rakumuutusi jälgitakse siiani kolposkoopias iga poole aasta tagant. Kõik oleneb rakumuutusetüübist, on ohtlikumaid ja vähem ohtlikuid, kuid vähk võib tekkida tüübiust olenemata.
Kas sa ise oled kolposkoopias käinud juba? Tsüstidel ja pap. viirusel küll otsest seost ei ole. Selle viirusega võivad kaasneda polüübid, mida siis vastavalt tüübile ravitakse või kõrvetatakse.
Kindlasti käi ära kolpskoopias ja kurda ka seal oma muret. Valulikkusel võib olla hoopis muu põhjus.

Pisut infot saad ka siit: http://www.hpv.ee/secure/abnormal_cervical_cells/abnormal_cervical_cells.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Vihmapiisk kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen aastaid PAPtesti tegemas käinud ja just sel põhjusel, et avastati rakumuutused emakakaelas (väljenduvad need valkjate laikudena emakaelal). Seda kõike põhjustabki inimese papilloomviirus. Viirusest endast on võimalik jah niisama ajapikku lahti saada eluviise hoolikamalt jälgides, kui rakumuutused võivad varieeruda veel aastaid.
Pap test on minul viimased 2.5 aastat negatiivsed olnud, kuid rakumuutusi jälgitakse siiani kolposkoopias iga poole aasta tagant. Kõik oleneb rakumuutusetüübist, on ohtlikumaid ja vähem ohtlikuid, kuid vähk võib tekkida tüübiust olenemata.
Kas sa ise oled kolposkoopias käinud juba? Tsüstidel ja pap. viirusel küll otsest seost ei ole. Selle viirusega võivad kaasneda polüübid, mida siis vastavalt tüübile ravitakse või kõrvetatakse.
Kindlasti käi ära kolpskoopias ja kurda ka seal oma muret. Valulikkusel võib olla hoopis muu põhjus.

Pisut infot saad ka siit: http://www.hpv.ee/secure/abnormal_cervical_cells/abnormal_cervical_cells.html%5B/tsitaat%5D

Sinu antud lingil kirjas: ‘Emakakaela epiteelimuutuste tekkel võib olla mitmeid erinevaid põhjuseid (nagu näiteks nakkus või põletik), kuid tavaliselt põhjustavad neid inimese papilloomiviiruse (HPV) teatud tüübid.’ Siin ju kirjutab, et iga kord ei ole tegu papilloomviirusega. Kuidas ma saaks teada, kas mul on HPV või ei? Kas peaksin arstilt nõudma mingit eraldi testi ja kolposkoopiat? Minule saadeti lihtsalt vastus koju ja mingit kutset arstivisiidile ei ole. Jääb mulje, et asi ei ole tõsine, aga sinu jutt tegi mind küll murelikumaks. Milliseid tervislikke eluviise sa silmas pead?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 10:12; 13.08 15:56; 13.08 20:58; 14.08 15:09; 16.08 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

HPV ongi pikemalt lahti kirjutatuna papilloomviirus (Human Papillomavirus). Seega viirus on sul organismis hetkel olemas. Sinu pap-testi vastuses andis teada et sul on tänu HPVle mõned atüüpilised rakud emakakaelal, mida edaspidi lihtsalt rohkem jälgitakse.
Muretseda ei ole tarvis. 🙂 Kui elad tervislike eluviiside järgi (kõige suurem organismi tervenemisvõime pidurdaja on suitsetamine), toitud mitmekesiselt, siis ei usu, et ka midagi väga hullu juhtub sinuga 🙂 Kolposkoopiasse võid omale aja kirja panna, seal saad palju kasulikku infot ja näed täpselt ekraanilt millest jutt kui räägitakse rakumuudatustest 🙂
Kas sa kasutad ka beebipille?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama vastus. Nüüd ootan, et kordustestile minna. Kas sina pead ka 3-4 kuu pärast uue pap-testi tegema? Ma kõige rohkem muretsen, et kas selle ajaga ei või midagi hullemaks minna? Tore oleks kui niisama läheks üle. Ma tahaks ka teada, et millest need muutused tulenevad? Põletikest? Ise pole küll aru saanud, et põletik oleks. Kas neid põletikke saab vaid sugulisel teel? Ise pole kuskil külapeal käinud. Kas siis peaksin meest süüdistama? Mul oli ka u. aasta tagasi tsüst, mis ka lõhkes, aga sellega sai kõik õnneks korda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 17:22; 13.08 18:31; 15.08 14:28; 16.08 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

HPV on sugulisel teel leviv viirus, mis võib organismis peidus olla aastaid. Seega meest süüdistama ma kohe ei jookseks ;)On lihtsalt tegureid, mille kaasabil see välja lööb ja pap testiga avastatakse.
Minul isiklikult oli väljalöömine ja rakumuudatused seotud beebipillide võtmisega (vb see kuidagi pärssis immuunsüsteemi). Samas on iga naise organism niii erinev, et templit külge päris ei löö, et teil ka sama põhjus. Igasugune stress aitab ka alati kõikvõimalike terviseprobleemide tekkimisele kaasa.
Seda, kas midagi on hullemaks läinud või mitte, saab öelda ainult arst, peale korduvat kolposkoopiat. Kuni järgmise testini ärge väga pingsalt sellele mõelge, see tekitab lisastressi, mis võib asja hullemaks teha.
Think happy thoughts ja kõik saab korda 🙂 Eluohtlikke juhtumeid on võrdlemisi vähe kuigi meedia ja ravimifirmad paisutavad asja suureks (rahamaiad on ju kõik). Regulaarne kontroll ja tervislkud eluviisid ja varsti olete sellest paharetist lahti.
Ja palun ärge laske omale seda HPV vaktsiini pähe määrida 🙂 See teeb teie organismi ainult nõrgemaks ja ravimifirmat ainult rikkamaks 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka ASCUS ja HPV positiivne. Kolposkoopia oli samas ok. Pool aastat hiljem oli PAP korras ja HPV ka negatiivne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Vihmapiisk kirjutas:[/small]
[tsitaat]HPV on sugulisel teel leviv viirus, mis võib organismis peidus olla aastaid. Seega meest süüdistama ma kohe ei jookseks ;)On lihtsalt tegureid, mille kaasabil see välja lööb ja pap testiga avastatakse.
Minul isiklikult oli väljalöömine ja rakumuudatused seotud beebipillide võtmisega (vb see kuidagi pärssis immuunsüsteemi). Samas on iga naise organism niii erinev, et templit külge päris ei löö, et teil ka sama põhjus. Igasugune stress aitab ka alati kõikvõimalike terviseprobleemide tekkimisele kaasa.
Seda, kas midagi on hullemaks läinud või mitte, saab öelda ainult arst, peale korduvat kolposkoopiat. Kuni järgmise testini ärge väga pingsalt sellele mõelge, see tekitab lisastressi, mis võib asja hullemaks teha.
Think happy thoughts ja kõik saab korda 🙂 Eluohtlikke juhtumeid on võrdlemisi vähe kuigi meedia ja ravimifirmad paisutavad asja suureks (rahamaiad on ju kõik). Regulaarne kontroll ja tervislkud eluviisid ja varsti olete sellest paharetist lahti.
Ja palun ärge laske omale seda HPV vaktsiini pähe määrida 🙂 See teeb teie organismi ainult nõrgemaks ja ravimifirmat ainult rikkamaks ;)[/tsitaat]

Tänud asjaliku ja positiivse vastuse eest 🙂 Muideks kasutan jah beebipille.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 17:22; 13.08 18:31; 15.08 14:28; 16.08 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pean tagasi minema aasta pärast, mis teeb mind natuke murelikuks. Kas ei ole natuke liiga pikk aeg kordustestiks? Sooviksin ikkagi teada, millistest tervislikest eluviisidest käib jutt? Ma ei suitseta, aga aeg-ajalt tarbin alkoholi. Beebipille ei söö u pool a.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 10:12; 13.08 15:56; 13.08 20:58; 14.08 15:09; 16.08 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele:
Kui arst kutsub tagasi alles aasta pärast, võid kergemalt hingata 😉 Järelikult on asi paranenud ja sa lihtsalt ei vaja nii tihedat jälgimist.
Mittesuitsetamine on väga hea. Tervislike eluviiside all mõtlengi eelkõige mittesuitsetamist (äärmise juhul vähest), toiduvalik peaks olema mitmekesine ja sisaldama ohtralt värsket puu- ja juurvilja (kõikvõimalikud rohelised viljad on head tervisetugevdajad :)), piisav liikumine ja ka Helluse tooted ei jookse mööda külgi maha 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sündinud 1973 aastal ja ei ole PAP testi kutset siiani saanud ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 23:56; 16.08 01:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Vihmapiisk kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viimasele:
Kui arst kutsub tagasi alles aasta pärast, võid kergemalt hingata 😉 Järelikult on asi paranenud ja sa lihtsalt ei vaja nii tihedat jälgimist.
Mittesuitsetamine on väga hea. Tervislike eluviiside all mõtlengi eelkõige mittesuitsetamist (äärmise juhul vähest), toiduvalik peaks olema mitmekesine ja sisaldama ohtralt värsket puu- ja juurvilja (kõikvõimalikud rohelised viljad on head tervisetugevdajad :)), piisav liikumine ja ka Helluse tooted ei jookse mööda külgi maha :)[/tsitaat]

Mul tehti esimest korda Pap-testi. Tegelikult tehti kunagi teises riigis ka, aga see oli väga ammu ja siis oli kõik korras.

Tänan vastuse eest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 10:12; 13.08 15:56; 13.08 20:58; 14.08 15:09; 16.08 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen sündinud 1973 aastal ja ei ole PAP testi kutset siiani saanud ?[/tsitaat]

Miks sa mingit kutset ootad? Mine oma günekoloogi juurde ja palu pap-testi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 17:22; 13.08 18:31; 15.08 14:28; 16.08 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks sa mingit kutset ootad? Mine oma günekoloogi juurde ja palu pap-testi. [/tsitaat]

Siis tuleb ju maksta visiiditasu 5 euri aga kui kutsega siis tasuta

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 23:56; 16.08 01:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Siis tuleb ju maksta visiiditasu 5 euri aga kui kutsega siis tasuta[/tsitaat]

No jeerum. Kas 5¤ on siis nii suur summa, mida oma tervise eest välja käia?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 17:22; 13.08 18:31; 15.08 14:28; 16.08 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No jeerum. Kas 5¤ on siis nii suur summa, mida oma tervise eest välja käia? [/tsitaat]

Ma mõtlesin sama. Ma ei ela Eestis ja maksin testi eest ligi 40 eurot. Haigekassa hüvitas vaid 8 eurot. Tavaline günekoloogi vastuvõtt maksab u 100 euro ringis. Ei arva, et seda palju oleks, sest tervis on kallim. Riikliku haigla vastuvõtu järjekorrad, kus haigekassa hüvitab kogu summa, maksad vaid visiiditasu, on aga kuni pool aastat pikad. Ja sinna pääseb vaid tõsise mure korral. Kõik käivad/saadetakse erakates. Liiga hea elu seal Eestis, ma vaatan. Isegi 5 euri on palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 10:12; 13.08 15:56; 13.08 20:58; 14.08 15:09; 16.08 13:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis PAP test

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.