Esileht Ajaviite- ja muud jutud Parajumpers

Näitan 19 postitust - vahemik 61 kuni 79 (kokku 79 )

Teema: Parajumpers

Postitas:
Kägu

Ma ei lähtu üldse materiaalsest. Aga põhimõtteliselt ei osta mõttetult ülehinnatud tooteid ega kuluta raha ilmaasjata, kui saan sama asja märksa soodsamalt. Selle raha saab paigutada palju mõistlikumalt. Küll aga on selliste bränditoodete ostjad enamuses just inimesed, kes materiaalsest lähtuvad ning end selle kaudu defineerivad. Põhimõtteliselt ei kõlba osta muud kui vaid tuntud brändide tooteid. Kui raha nii palju on, siis ehk teeksid sellega midagi kasulikku? Annetaksid äkki laste vähiravisse, vaestele peredele, loomade varjupaigale vms? Aga selle asemel on parem endale kappide ja kottide viisi riideid osta, mida kannad vaid mõned korrad ja siis see on lihtsalt üks prügi. Mõttetu tarbimisühiskond, kus mõeldakse vaid enda heaolule.

Mina näiteks annetan regulaarselt haigete laste jaoks. Täitsa ausalt! Ja üldiselt olen ma väga kokkuhoidlik ja enne raha välja andmist mõtlen alati hoolega läbi. Isegi väikeste ostude puhul. Ja näiteks sööki ei viska ma peaaegu mitte kunagi ära. Üliharva, kui mul mõni leivakonts seisma jääb… Sedagi ei viska ma prügikasti, vaid viin õue lindudele.

See on puhta vale arvamus, et inimesed, kes ostavad endale kalleid riideid, tarbivad väga palju. Ja veel valem on arvamus, et neid kalleid riideid kantakse vaid paar korda. Mina olen see tüüp, kes üldiselt ostab klassikalisi riideid ja kannab neid aastakümneid. Jah, mina olen see perekooli villase-mantli-tädi, kelle mantel on 20+ aastat vana. Ju oled isegi seal teises teemas mu üle naernud sellepärast. Lisaks on mul kapis veel 20+ -vanuseid üleriideid, mida ma kannan siiani. Jalanõud ostan tavaliselt kallid ja kvaliteetsed. Need kannan ka alati täiesti lõpuni.

Mina ei arva, et ma oleksin palju mõistlikum tarbija, kui ostaksin oma riided kiirmoekettidest, kus on odavad riided. Elus olengi vist üks kord New Yorkerist ostnud. Ja vat see pluus kõlbas kanda tõesti paar kuud. Ja siis tuli ära visata.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Küsiks hoopis, kas on olemas sooja sulemantlit või jopet, mis oleks mõeldud 160 cm pikkusele inimesele? Ma ei ole ülekaaluline, kuid mantel, mille suurus 36-38 ja disainitud 170 cm või pikemale inimesele, ei sobi minusugusele kohe mitte üldse 🙂

Mul on selline

See ilmselt sobib lühemale inimesele. Seda aga peab küll ütlema, et number ei vasta numbrile. Mina olen S-suurus (36) ja selle mantli ostsin M-suuruses. Ja kohati tundub, et on liiga ümber. Eriti, kui on veel mingi paksem asi all, siis on kitsas. Aga muidu on väga soe ja mugav mantel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üliharva, kui mul mõni leivakonts seisma jääb… Sedagi ei viska ma prügikasti, vaid viin õue lindudele.

Oeh, kas ikka leidub veel selliseid lolle, kes ei ole kuulnud, et linde ei tohi toita leiva ja saiaga???

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

otsisin üles, selline on aga teist värvi: https://www.g-star.com/en_au/shop/women/jackets_and_blazers/d10690-8122-6484 kui ma hinda nüüd vaatan, siis parajumpersiga võrreldes ikka täielik säästukas 🙂 aga tõesti soovitan!

Ainuke probleem, et väga kole näeb välja.

Ei näe, stiilne ja maitsekas on.

Vahest kommenteerija paneb lingi selle kohta, mis siis tema meelest kaunis on. Saaksime üle vaadata.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

mina soovitan otsida primaloft-“sulgedega” mantlit.

ma kogemata ostsin aasta-kaks tagasi ühe kalli g-stari sulemantli. mantlit kõik kiitsid (isegi mees, kes muidu midagi tähele ei pane) ja ise kiitsin taevani- et imekerge, imepehme ja soe (samas mitte higistama ajavalt). arvasin, et tegemist on päris udusulgedega aga kogemata, hakates tootesilte ära viskama avastasin, et udusulgede asemel on selline materjal nagu “primaloft”.

mul on kõiksuguseid jopesid olnud, pika ja ninani tõmmatava didriksoniga olin ka superrahul. aga no selle mantli pehmus ja kergus on üle prahi.

ma olen tõesti täiesti vaimustuses sellest materjalist – ta on kergem kui päris suled aga isolatsioon on sama hea vähemalt. karmi pakasega täiesti uutmoodi tunne – kergus ja soojus üheaegselt.

Põnev! Ega äkki sama või sarnase mantli kohta linki pole panna?

otsisin üles, umbes selline on aga teist värvi:

https://www.g-star.com/en_au/shop/women/jackets_and_blazers/d10690-8122-6484

kui ma hinda nüüd vaatan, siis parajumpersiga võrreldes ikka täielik säästukas 🙂

vaatasin ka praegust g-stari valikut ja ei loe sealt välja, mis on primaloftiga ja mis mitte. samas, mulle tundub, et kui ma enda mantlit ostsin, siis ka ma ei lugenud seda välja. mantliga oli toote siltidega kaasas lihtsalt läbipaistev padjake primaloft materjali näidisega.

Tänan! Ma olen nende jopesid ammu vaadanud, aga veel pole soetanud, sest vanad on veel kõlvanud. Sel aastal ilmslelt luban midagi, väga meeldib see kaubamärk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kaltsukas käin üliharva, aga seal pole ka sugugi nii odavad riided nagu arvad. Kerjama ei pea midagi, ostan lihtsalt riideid, mis meeldivad ja mõistliku hinnaga, firmanime ma taga ei aja.

Ja teised inimesed ostavad ka riideid, mis meeldivad ja mis nende arust on mõistliku hinnaga. Meeldimine on suhteline asi ja mõistlik hind on ka kõigi jaoks erinev.

Sa tuletad meelde ühte kunagist tuttavat, kes oli ka selline, et miks peab ostma firmaasju ja kas tavalised asjad ei sobi ja ta ei suutnud seda kuidagi enda teada hoida. Kui keegi ostis näiteks Nike’i tossud, siis oli kindlasti vaja minna ütlema, et miks sul oli vaja just need osta, näe, mul on no name tossud ja need on ka väga head ja olid palju odavamad. Sõitis ise ziguliga ja siis halvustas neid, kes uute autodega sõitsid. See on vist ikka kadedus.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ma kogemata ostsin aasta-kaks tagasi ühe kalli g-stari sulemantli. mantlit kõik kiitsid (isegi mees, kes muidu midagi tähele ei pane) ja ise kiitsin taevani- et imekerge, imepehme ja soe (samas mitte higistama ajavalt). arvasin, et tegemist on päris udusulgedega aga kogemata, hakates tootesilte ära viskama avastasin, et udusulgede asemel on selline materjal nagu “primaloft”.

mul on kõiksuguseid jopesid olnud, pika ja ninani tõmmatava didriksoniga olin ka superrahul. aga no selle mantli pehmus ja kergus on üle prahi.

ma olen tõesti täiesti vaimustuses sellest materjalist – ta on kergem kui päris suled aga isolatsioon on sama hea vähemalt. karmi pakasega täiesti uutmoodi tunne – kergus ja soojus üheaegselt.

Hakkasin su Primalofti kiitmist uskuma ja ostsin endale täna kevad-sügisparka primaloft sisuga. Täitsa kogemata poes nägin, HH oma. Istus hästi ja kauem ei mõelnud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna mu eelmine talvejope rikuti puhastuses ära, siis otsisin ka tükk aega uut jopet. Kuid see PJ on minu jaoks liiga kallis. Valisin hoopis Kjelviki oma. Minu jaoks tundmatu tootja, kuid välimus on meeldiv. Eks näis, kuidas 25 külmakraadiga kannatab käia ja kui kaua vastu peab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see on kindel? Minul on see mantel ja ma arvasin, et see ei ole päris karv.  Nüüd olen küll pettunud.

Sa ilmselgelt ei ole sihtgrupp, kui ei tee naturaalsel ja kunstkarval vahet.

Kõige koledam karv on kunstkarv.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma tahan omale lihtsalt vastupidavat ja ülisooja talvemantlit. Olen nii palju juba alt läinud nende ostudega – ikka külmetan edasi. Maksu siis pealegi rohkem, raha tuleb ja läheb, aga minul on ehk lõpuks lootust ka jahedat ja külma ilma nautida, mitte terve elu keset oktoobrikuud talveparkaga krampides väriseda.

Äkki oleks aeg auto osta? Mul küll külm pole.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tahan omale lihtsalt vastupidavat ja ülisooja talvemantlit. Olen nii palju juba alt läinud nende ostudega – ikka külmetan edasi. Maksu siis pealegi rohkem, raha tuleb ja läheb, aga minul on ehk lõpuks lootust ka jahedat ja külma ilma nautida, mitte terve elu keset oktoobrikuud talveparkaga krampides väriseda.

Äkki oleks aeg auto osta? Mul küll külm pole.

Mhm, koer las jookseb auto kõrval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Liiguta ennast siis ometi ja kõnni koos koeraga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kallima otsa jopedest/parkadest tasub kaaluda ka Woolrichi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakkasin su Primalofti kiitmist uskuma ja ostsin endale täna kevad-sügisparka primaloft sisuga. Täitsa kogemata poes nägin, HH oma. Istus hästi ja kauem ei mõelnud.

Ma läksin selle jutu peale vaatama, mis materjalist mu rasedajope on. See on suhteliselt õhuke, aga kõige soojem üleriie, mis mul olnud on. Eelmise rasedusega kandsin terve talve ja ei külmetanud kordagi, nüüd sain 5 kraadiga juba selga panna nii, et all on  lühike varrukas, muidu hakkab natuke palav isegi. Aga ei olegi mingist fancyst materjalist, pealmine, alumine kiht ja sisu kõik polüestrist, rohkem infot pole kirjas. Näeb välja nagu tepitud vatiinimantel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liiguta ennast siis ometi ja kõnni koos koeraga.

Ee? Seda ma teengi, kuniks keegi mantli asemel auto soovitas osta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks stiilsusest ja maitsekusest on inimestel ikka väga erinevad arusaamad. Minu jaoks samuti arusaamatu mood see pea maani prügikotilaadne läikiv must jope. Ei suuda selles midagi stiilset ja maitsekat näha. Kas prügikoti kandmine on stiilne? 😀 Mingi uus tase uuskasutuses, prügikotistiilis riided…Oleks et matt must jope, aga veel läikiv ka…

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ma olen tõesti täiesti vaimustuses sellest materjalist – ta on kergem kui päris suled aga isolatsioon on sama hea vähemalt. karmi pakasega täiesti uutmoodi tunne – kergus ja soojus üheaegselt. Hakkasin su Primalofti kiitmist uskuma ja ostsin endale täna kevad-sügisparka primaloft sisuga. Täitsa kogemata poes nägin, HH oma. Istus hästi ja kauem ei mõelnud.

Ma läksin selle jutu peale vaatama, mis materjalist mu rasedajope on. See on suhteliselt õhuke, aga kõige soojem üleriie, mis mul olnud on. Eelmise rasedusega kandsin terve talve ja ei külmetanud kordagi, nüüd sain 5 kraadiga juba selga panna nii, et all on  lühike varrukas, muidu hakkab natuke palav isegi. Aga ei olegi mingist fancyst materjalist, pealmine, alumine kiht ja sisu kõik polüestrist, rohkem infot pole kirjas. Näeb välja nagu tepitud vatiinimantel.

Jah, eks minulgi on kaks ISCi mantlit/parkat ja üks Five Seasonsi oma, mis on samuti hästi õhukesed, imekerged, aga väga soojad. Ja mille sisu kohta pole samuti muud kirjas, kui 100% polüester.  Mitmeid aastaid kannan ja olen väga rahul. Eks neid sarnaseid materjale olegi mitmeid.

Ka Primalofti tavaline variant ongi 100% polüester, ei midagi eriti fancymat 🙂 Lihtsalt materjal, mida peetakse samuti väga kergeks, hingavaks ja soojapidavaks, välja töötatud USA sõjaväe tarbeks. Tehnoloogia, millel on patent ja nimi.  Ostsin selle sisuga parka just siin loetu põhjal, kui see poes silma hakkas, aga olin ikka enne seda materjali veidi guugeldanud ka 🙂 Eks see paari kuu jooksul näha ole, kas on nt ISCi soojustusest parem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kunagi nimetati selliseid hellitavalt tõugujopedeks.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kunagi nimetati selliseid hellitavalt tõugujopedeks.

Need nimetajad näevad ise ka ilma jopeta nagu tõugud välja, ei saakski selliseid kanda. Vedage oma valged Didriksonsid ümber pekkide nagu ikka, siis on “ilus”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Näitan 19 postitust - vahemik 61 kuni 79 (kokku 79 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Parajumpers