Esileht Tööelu, raha ja seadused. pärandavara suuruse leidmine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: pärandavara suuruse leidmine

Postitas:
Kägu

Kuidas see täpselt on vara ja laenude puhul. Onu suri ja tema lesk peab minu 17aastasele onupojale esimesest abielust maksma välja sundosa.

Onu ja onunaise ühisvara on nende maja ja sellega kaasnev laen, maja omanikuks testamendi järgi saab onunaine, onupojale tuleb maksta sundosa. Jätame liisingud, järelmaksud jm kohustused kõrvale, pangakontol olevad rahad jne lihtsustamise huvides.

Kas saan õigesti aru, et pärandvara väärtuse leidmisel selle kinnisvara väärtusest tuleb esmalt lahutada laenujääk?

Ehk et kui maja väärtus täna on 200 000, millest siis pärandvarasse kuulub 100 000 (teine pool on tädi osa ühisvarast), ja laenujääk on nt 50 000, millest pärandvarasse kuulub siis vastavalt pool ehk 25 000, siis pärandvara suurus, eeldusel et muud vara/kohustusi pole, on 75 000 ja sellelt siis tuleb leida sundosa vastavalt pärijate arvule?

Notarisse pole veel selle teemaga jõutud lihtsalt, onunaine üritab lihtsalt ise sotid selgeks saada, mis kohustused teda ootavad.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

vbl seda sundosa ei hakatagi nõudma. see ei tule automaatselt.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks peab sundosa välja maksma, miks ei võiks pärida proportsionaalselt mõttelist osa ehk tulevikus on tegu kaasomandiga? Tundub, et esimese abielu naisuke ihub hammast kinnisvarale ja nüüd hirmutatakse mingi müstilise sundosaga.
Jah, kui kaasomanik soovib kaasomandit lõpetada siis üldjuhul ikkagi esimese asjana üksteistelt kaasomandi väljaostmine. Kui kokkuleppele ei saada siis kohtu kaudu ja üldjuhul kogu kupatus müüki ning siis raha jaotus ja igaüks vaatab ise, millise kuuse all elab.

+1
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peab sundosa välja maksma, miks ei võiks pärida proportsionaalselt mõttelist osa ehk tulevikus on tegu kaasomandiga? Tundub, et esimese abielu naisuke ihub hammast kinnisvarale ja nüüd hirmutatakse mingi müstilise sundosaga.

Jah, kui kaasomanik soovib kaasomandit lõpetada siis üldjuhul ikkagi esimese asjana üksteistelt kaasomandi väljaostmine. Kui kokkuleppele ei saada siis kohtu kaudu ja üldjuhul kogu kupatus müüki ning siis raha jaotus ja igaüks vaatab ise, millise kuuse all elab.

Sest testament on niimoodi tehtud, et maja on jäetud lesele. Ja miks peaks kaasomandisse maja minema ? Mina küll ei tahaks olla kellegagi, kes ei ole minu laps, oma kodu kaasomanik – nii ei saa ju mitte midagi selle majaga teha enam kui ainult müüa. Ma ei taha oma lastegagi kaasomanik olla, neid vaidlusi tulevikus vaja, et kas remonti tehes nii või naapidi asju lahendada. Ma näen seda oma mehe peres, kus isegi mitte veel omanikuks olev üks lastest on nii kindel oma pärandiosaõigusele, et muudkui teeb mehe vanemate majas ümberkorraldusi ja siis suured tülid majas.

Kaasomand kellegi teise kui oma abikaasaga on väga halb mõte. See maja on ikkagi onunaise kodu, kus ta plaanib edasi elada, mitte niisama mingi suvila kuskil. Ja see kaasomandi väljaostmise soovitus – ee, see ju avab kohe vaidlused hinna üle, sest kaasomanik pole kohustatud müüma “hinnatud väärtusega”. Väga lühinägelik soovitus, ilmselgelt pole sa näinud ühtki pärandivaidlust 😀 Muideks, see maja jätmine onunaisele testamendiga oligi minu soovitus, et vältida tüli hiljem kaasomandi üle. Mina ei soovi oma suguvõsas sellist soppa näha.

Ja ei tea küll, et hirmutamist oleks. Sundosa on ju täiesti tavaline ais, kui pärijaks on alaealine, kes testamendiga pärib väiksema osa kui seaduse järgi peaks saama. vastupidi, onunaine üritab just oma kohustusi välja selgitada, et kui juba aeg käes, siis on teadlik, mis ees ootab.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sundosa on ju täiesti tavaline ais, kui pärijaks on alaealine, kes testamendiga pärib väiksema osa kui seaduse järgi peaks saama.

ei ole. sellega hirmutatakse siin perekoolis lihtsalt pidevalt.

sundosa peab saaja kohtu kaudu taotlema. igaüks seda ikka ette ei võta.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sundosa välja nõuda on õigus, mitte igal juhul kohustus!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis mõttes ei tule? Sundosa tuleb just nimelt automaatselt, kui laps on alaealine pärandi avanemise hetkel (või surmahetkel, ma ei tea?). Täisksvanud laste pärandus tuleb soovi korral välja nõuda, kui on, mida nõuda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sundosa makstakse välja rahas, mitte osana kinnitust, autost vms.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis mõttes ei tule? Sundosa tuleb just nimelt automaatselt, kui laps on alaealine pärandi avanemise hetkel (või surmahetkel, ma ei tea?). Täisksvanud laste pärandus tuleb soovi korral välja nõuda, kui on, mida nõuda.

Kas oled kindel, et see sundosa tuleb tingimata välja maksta? Isegi siis kui lapse seaduslik esindaja ei nõua? Kui suhted on head ja tõesti ei soovi oma eksi uuelt abikaasalt raha nõuda, mis siis saab? Seadus sunnib?

Aga mis saaks siis kui surnud isa oleks oma alaealisele lapsele esimesest abielust testamendiga jätnud näiteks suvila ääremaal väärtusega 10 tuhat  ja praegusele abikaasale poole majast väärtusega 200 tuhat. Kas siis loetakse, et laps on oma osa kätte saanud? Või arvutatakse ikka 200- tuhandese maja väärtusest sundosa? Või tehakse alaealise suhtes tasaarvelus, et testamendita oleks pärinud nii palju aga testamendiga päris naa palju? Ja vahe  (või õigemini poole sellest) peab kallima kinnisvara saanud lesk sundosana kinni maksma?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest testament on niimoodi tehtud, et maja on jäetud lesele. Ja miks peaks kaasomandisse maja minema ? Mina küll ei tahaks olla kellegagi, kes ei ole minu laps, oma kodu kaasomanik – nii ei saa ju mitte midagi selle majaga teha enam kui ainult müüa. Ma ei taha oma lastegagi kaasomanik olla, neid vaidlusi tulevikus vaja, et kas remonti tehes nii või naapidi asju lahendada. Ma näen seda oma mehe peres, kus isegi mitte veel omanikuks olev üks lastest on nii kindel oma pärandiosaõigusele, et muudkui teeb mehe vanemate majas ümberkorraldusi ja siis suured tülid majas.

Kaasomand kellegi teise kui oma abikaasaga on väga halb mõte. See maja on ikkagi onunaise kodu, kus ta plaanib edasi elada, mitte niisama mingi suvila kuskil. Ja see kaasomandi väljaostmise soovitus – ee, see ju avab kohe vaidlused hinna üle, sest kaasomanik pole kohustatud müüma “hinnatud väärtusega”. Väga lühinägelik soovitus, ilmselgelt pole sa näinud ühtki pärandivaidlust 😀 Muideks, see maja jätmine onunaisele testamendiga oligi minu soovitus, et vältida tüli hiljem kaasomandi üle. Mina ei soovi oma suguvõsas sellist soppa näha.

Ja ei tea küll, et hirmutamist oleks. Sundosa on ju täiesti tavaline ais, kui pärijaks on alaealine, kes testamendiga pärib väiksema osa kui seaduse järgi peaks saama. vastupidi, onunaine üritab just oma kohustusi välja selgitada, et kui juba aeg käes, siis on teadlik, mis ees ootab.

Tubli, et testament tehtud oli. Meil ka sama seis, mehel esimesest kooselust alaealine laps ja tema olemasolu tõttu meil mõlemal tehtud testamendid, laps neist välja jäetud. Samuti on varasuhteks varalahusus.

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Testament oli ainult maja kohta ning ülejäänu läks seadusjärgsele pärimisele?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mis saaks siis kui surnud isa oleks oma alaealisele lapsele esimesest abielust testamendiga jätnud näiteks suvila ääremaal väärtusega 10 tuhat  ja praegusele abikaasale poole majast väärtusega 200 tuhat. Kas siis loetakse, et laps on oma osa kätte saanud? Või arvutatakse ikka 200- tuhandese maja väärtusest sundosa? Või tehakse alaealise suhtes tasaarvelus, et testamendita oleks pärinud nii palju aga testamendiga päris naa palju? Ja vahe  (või õigemini poole sellest) peab kallima kinnisvara saanud lesk sundosana kinni maksma?

ikka saaks sundosa lisaks

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tubli, et testament tehtud oli. Meil ka sama seis, mehel esimesest kooselust alaealine laps ja tema olemasolu tõttu meil mõlemal tehtud testamendid, laps neist välja jäetud. Samuti on varasuhteks varalahusus.

Ei saa aru, miks sind miinustatakse. Väga õige lähenemine teil! Oma lapse eest peavad ikka hoolitsema tema enda ema ja isa, mitte ei pea enda rahakotti avama või kodu kaotama mehe/naise uued kaaslased. Sundosa makstakse välja rahas ja selle summa peab lapse enda vanem ettenägelikult suutma hoida nn tagavaraks. Iga pere peab enda majanduslikku seisu suutma kaitsta, vajadusel lepingute ja testamentidega, sest nagu elu on näidanud, kui on võimalik ihuda hammast teiste vara peale, siis seda ka tehakse.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hirmus, hirmus! saaks ainult kuskilt.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

ega ikka ei tule

https://www.juristaitab.ee/et/testament/mis-sundosa-kellel-selleks-oigus

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sa ajad segamini seadusjärgse pärimise ja sundosa. need ei ole üks ja sama.

0
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. pärandavara suuruse leidmine