Esileht Pereelu ja suhted Pärandi jaotamine järeltulijate vahel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 199 )

Teema: Pärandi jaotamine järeltulijate vahel

Postitas:
Kägu

Kes on teinud testamendi, kas olete mõelnud, et nüüd juba keskeas olevad lapsed võiksid pärida võrdselt või arvestate pärandi jaotamisel nende majanduslikku seisu ja vajadusi, seda, kui soojad või jahedad on teie suhted praegu, kas nad näitavad üles hoolimist või veel midagi muud? Ja sedagi, et kuidas pärandi jaotamine õdede-vendade omavahelistele hilisematele suhetele mõjuda võib?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Surete ära ja kõik saavad võrdselt. Ise kaklevad pärast. Üht last teisele eelistada EI TOHI. Teie olete surnud ja lapsed kaklevad ning on tülis.

+6
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mitte teha testamenti, siis jagunebki võrdselt (elusoleva abikaasa ja ) laste vahel. Üleelav abikaasa saab pool ühisvarast+ oma poole teise ühisvarast ja laste vahel jaguneb siis ülejäänud pool. Seega tasub ka arvestada, kas kõik lapsed on ühised või on sinu-minu-meie lapsi, kes võivad hiljem pärida hoopis suurema osa kasuvanema varast kui lihased järeltulijad (kuna üleelanud abikaasa vara on reaalselt 75% endisest ühisvarast).

Ise oma peas arvan, et laste majanduslik seis ei ole õiglane alus jätta paremini toimetulev laps varast ilma ehk teda selle eest karistada, et ta on rohkem vaeva näinud. Aga muud asjad on igas peres erinevad, seega mingit valemit õigluse jaoks anda ei saa.

+17
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea signaal lastele, et vanemate armastus tuleb välja teenida on ebavõrdne pärandus. Jah,olen nõus, on olemas kindlasti erandid (näiteks laps on kriminaal vms).

+6
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma teeksin testamendi ja prooviksin jagada nii võrdselt kui võimalik. Kui on vaja üht last teisele eelistada, näiteks üks on palju vaesem kui teine või üks on paljulapseline ja teine mitte, siis räägiksin lastega läbi ja püüaksin leida variandi, millega kõik rahule jääksid. Ma ei taha, et minu lapsed peale minu surma tülitsevad.

+8
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Üht last teisele eelistada EI TOHI.

Kui tegemist kinnisvaraga, siis võrdselt seda ei jagata. Kinnisvaral ei tohi olla mitu omanikku, sest siis ei tule sellest midagi head.

+11
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kinnisvaral ei tohi olla mitu omanikku, sest siis ei tule sellest midagi head.

Nii elu tavaliselt näitab. Kui ei ole eos plaani kinnisvara maha müüa ja vara jagada, siis tasub eelistada ühte, kes sinna kavatseb sisse kolida või juba elab jnejne.

+9
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mitte teha testamenti, siis jagunebki võrdselt (elusoleva abikaasa ja ) laste vahel. Üleelav abikaasa saab pool ühisvarast+ oma poole teise ühisvarast ja laste vahel jaguneb siis ülejäänud pool. Seega tasub ka arvestada, kas kõik lapsed on ühised või on sinu-minu-meie lapsi, kes võivad hiljem pärida hoopis suurema osa kasuvanema varast kui lihased järeltulijad (kuna üleelanud abikaasa vara on reaalselt 75% endisest ühisvarast).

Ise oma peas arvan, et laste majanduslik seis ei ole õiglane alus jätta paremini toimetulev laps varast ilma ehk teda selle eest karistada, et ta on rohkem vaeva näinud. Aga muud asjad on igas peres erinevad, seega mingit valemit õigluse jaoks anda ei saa.

Korrigeerin veidi. Jah, pool ühisvarast on üleelanud abikaasa oma ja selle ta saab, sest see ongi tema oma – pärimisele läheb ainult surnud inimese vara.

Abikaasa pärib seaduslike pärijate kõrvalt nendega võrdse osa, kuid mitte vähem kui 25%. Ehk siis 75% kogu varast (ühisvara korral) jääb üleelanud abikaasale vaid siis kui peale tema on vaid üks pärija. Kui abikaasale lisaks on kuni 3 pärijat, siis saavad kõik võrdse osa pärandist, sealt edasi saab abikaasa 25% (koguvarast 5/8 ehk 62,5%)  ja ülejäänu läheb teiste vahel võrdselt jagamisele.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänan, igati kohane ja õige täiendus.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma teeksin testamendi ja prooviksin jagada nii võrdselt kui võimalik. Kui on vaja üht last teisele eelistada, näiteks üks on palju vaesem kui teine või üks on paljulapseline ja teine mitte, siis räägiksin lastega läbi ja püüaksin leida variandi, millega kõik rahule jääksid. Ma ei taha, et minu lapsed peale minu surma tülitsevad.

põrgu tee on sillutatud heade kavatsustega.

sa teed testamendi paremas usus selle järgi, kuidas on järeltulijate olukord sellel konkreetsel hetkel. milline on aga asjade seis siis, kui sa oma maise teekonna lõpetad, ei tea sina ega ka keegi teine.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi ei saa kontrollida, mis peale enda surma juhtub. Oma testamendi teen ja vara jagan nii, nagu mulle eluajal kõige õigem ja parem tundub ning püüan lastega läbi rääkida, et nad kõik ennast õiglasena kohelduna tunneksid. Loodan, et mu lapsed siiski üksteist armastavad ja kui õel või vennal on tarvis, siis ka üksteist vastastikku aitavad.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui heatahtlik memm jätab oma kinnisvara kõige vaesemale, lükkab too maamaja arvatavasti alla omahinda müüki, et kiiresti kasumit saada. Sealt pole tulemas raha remondi jaoks (mida pärandiks saadav kinnisvara ülidselt vajab), ega soovi omada mitut kinnisvaraobjekti. Jättes kõigile, võib suurema tõenäosusega juhtuda, et keegi päriselt soovib seda endale, ostab teistelt välja, remondib seda, elab seal, annab lastele vms.
Olen oma suguvõsas neid kiirmüüke näinud. Sama hästi oleks võinud vanur ise juba eluajal müüa ja raha euro täpsusega ära kinkida kellele õigemaks peab.

Meil jäi isa korter kõigile kolmele lapsele, ostsin selle teistelt välja ja remontisin. Korter on peres, teised said oma raha kätte, paksu verd ei tekkinud. Praegu on üürnik sees, aga hea meelega pakuksin ka kommunaalide eest elamist lähisugulastele mõneks aastaks kui vaja.

+8
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

oleneb sellest, kuidas vara on ja mis seisus on lapsed. kui näiteks vara on minu nimel 100% (pärandusena saadud maamaja näiteks) ja tahan, et lapsed selle saaksid, siis teen testamendi. abikaasa jätan sellest välja. küll võin panna testamenti klausli, et maja ei tohi abikaasa surmani müüa ja tal on kasutusõigus. või mis iganes.

kui peaks olema selline keiss, et mu kolmest lapsest ühel on raskem saatus olnud (õnnetus/haigus/haige laps vms), siis saan testamendiga selle ära korraldada, et ta kuidagi saab enda elu hiljem lihtsamalt ära elada.

kui kõigil lastel on suht võrdne seis (st eluase olemas ja saavad hakkama), siis selles osas erisusi küll ei teeks, et see, kellel Nõmmel maja ei saa midagi ja see, kellel Maardus korter, see saab rohkem.

alati oleneb ka sellest, kui palju vara on. kui eriti midagi pole jagada, pole mõtet vahet teha.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peaks vara eelkõige kõige vaesemale/saamatumale/priiskavama elustiiliga lapsele jätma? Armastusega pole varade jagamisel midagi pistmist. Mōistlik oleks suurem osa perekonna vara jätta kõige vastustustundlikumale lapsele, tema käes areneb ja edeneb see edasi, vaene või muidu saamatu müüb selle sandikopikate eest maha on sama vaene varsti edasi. Olen seda “võrdset” jagamist näinud küll ja sisuliselt ei saanud keegi midagi ja tülli mindi kah veel.

+13
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks ei tohi eelistada teist last? Tean et mehe vanemad jätavad vara tütrele ja see on nende otsus ja austame seda. Oleme mehega ka majanduslikult kindlustatud ja kindlasti tütar rohkem hoolitseb oma vanemate eest, elavad lähestikku.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pärandaks sellele, kes mind kõige rohkem aitas ja toetas. Aga keskealiselt juba testamente teha on kuidagi napakas, nagu endale surma kaela kutsumine.

0
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tegin esimese testamendi või õigemini korralduse minu surma korral hoiukassast raha välja maksmiseks 19- aastaselt, nõukaajal. Sellega oleks välistanud pärimise. Mehega tegime abikaasade vastastikuse testamendi 39- aastaselt.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on testament tehtud – kauem elav abikaasa pärib kõik, ja kui teda ei ole enam, siis laps saab kogu kupatuse.

Meil oli tegelikult soov teha testamenti märge, et ühe konkreetse kinnisvara pärib üks teine sugulane. Notar aga väitis, et sellist asja ei saa üldse teha. Et pärandi võtab vastu pärija (ehk laps), ja tema võib siis vastava annaku teha.

Notar ütles, et sellised põnevad testamendid on välismaa filmides, mitte Eestis.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil mehega vastastiku testamendid ja kui üks ära sureb, siis teine pärib kogu vara. Mehel on üks laps veel, kelle olemasolust sai teada mõned aastad tagasi, kui see laps oli täisealiseks saanud. Mees teda toetab, aga on öelnud, et pärimisringis on meie ühised lapsed.

+2
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jagavad ise oma pärandust. Seda, mida elavad peavad suguvõsa varaga tegema, ei peaks otsustama surnu. No et ühele lapsele siis pannakse ootus kodumaja alles hoida.
Erandiks on tõesti see, kui ühel lapsel on elus endast sõltumatutel põhjustel teistest kehvemini läinud – haigus, õnnetus, haige laps vms.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli tegelikult soov teha testamenti märge, et ühe konkreetse kinnisvara pärib üks teine sugulane. Notar aga väitis, et sellist asja ei saa üldse teha. Et pärandi võtab vastu pärija (ehk laps), ja tema võib siis vastava annaku teha. Notar ütles, et sellised põnevad testamendid on välismaa filmides, mitte Eestis.

Oled valesti aru saanud, loomulikult peaksite teie annakusaaja oma testamendis ära märkima. Pärast surma annab teie pärija annakusaajale vara üle. Nüüd, kus te seda ei teinud, on kogu pärand lapse oma ja tema teeb oma varaga, mida ise tahab.

https://www.juristaitab.ee/et/mis-annak

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil mehega vastastiku testamendid ja kui üks ära sureb, siis teine pärib kogu vara. Mehel on üks laps veel, kelle olemasolust sai teada mõned aastad tagasi, kui see laps oli täisealiseks saanud. Mees teda toetab, aga on öelnud, et pärimisringis on meie ühised lapsed.

Testamendiga ei saa oma last välja vist jätta? Tal on õigus pärida sundosa.

0
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Testamendiga ei saa oma last välja vist jätta? Tal on õigus pärida sundosa.

Sundosale on õigus alaealisel või puudega täisealisel, kes oli vanema hooldamisel. Täisealise saab ilma jätta.

+11
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Testamentidega on selline asi, et teha võib neid kuidas hing ihkab, aga kui testament läheb käiku ja kellelgi on pretensioon, siis kohus võib testamenti muuta. Testamendi koostamisel maksate küll raha notarile, aga kuidas kunagi tegelikult läheb, te ei tea. Notar on kõigest dokumendi koostaja.

+1
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Testamentidega on selline asi, et teha võib neid kuidas hing ihkab, aga kui testament läheb käiku ja kellelgi on pretensioon, siis kohus võib testamenti muuta. Testamendi koostamisel maksate küll raha notarile, aga kuidas kunagi tegelikult läheb, te ei tea. Notar on kõigest dokumendi koostaja.

Kellelgi on pretensioon? Kellel siis? Kui sul on üks laps, siis on. Tahad oma abikaasa ilma jätta, siis jätad. Lihtne.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kellelgi on pretensioon? Kellel siis? Kui sul on üks laps, siis on. Tahad oma abikaasa ilma jätta, siis jätad. Lihtne.

Aga kui on veel lapsi, eriti meestel? Tõesti ei teadnudki mees et on isa. Aga surma korral ilmub see laps välja ja soovib oma osa ja annab kohtusse ja kui ta suudab ära põhjendada, siis kohus võib testamendi kehtetuks mõnedes osades tunnistada.

0
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on väga suur naiivsus kui siin arvatakse nagu testament annaks 100% garantii, ega ikka ei anna küll.

+1
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Põhiline testamentide ja ka varalahususlepingute probleem on nende suur üldsõnalisus. Tõelised lepped on väga detailselt välja kirjeldatud, selgitatud, aga selleks peab minema juba advokaadi juurde. See maksab palju raha. Tavainimene teeb oma ühelehelise testamendi ära ja usub seda…

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea signaal lastele, et vanemate armastus tuleb välja teenida on ebavõrdne pärandus.

Minu sõbrannal näiteks on olukord, et vend ei aita vanemaid üldse, sõbranna aitab kogu aeg. Koroona ajal viis süüa, aitab maja parandada jne, jne, vend pole aastaid nägugi näidanud. Minu arust oleks küll õiglane, kui sõbranna selle maja saaks, millesse ta ise on samuti raha paigutanud ja seda aidanud korras hoida.

+11
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui on veel lapsi, eriti meestel? Tõesti ei teadnudki mees et on isa. Aga surma korral ilmub see laps välja ja soovib oma osa ja annab kohtusse ja kui ta suudab ära põhjendada, siis kohus võib testamendi kehtetuks mõnedes osades tunnistada.

Alaealise ja puudega inimese puhul võimalik, muidu mitte. Testamendis nimetatakse isikud, kellele vara läheb. Vaevalt keegi teeb sellise: pärandan kogu oma vara lastele. Sellisel puhul saavad tõesti kõik arvatavad lapsed hagema tulla. Kõigepealt peab muidugi DNA-analüüsi jaoks olema tunnistajad ja paikapidavad tõendid, et see isik üldse võiks olla antud lapse isa.

+5
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 199 )

Esileht Pereelu ja suhted Pärandi jaotamine järeltulijate vahel