Esileht Pereelu ja suhted Pärandi jaotamine järeltulijate vahel

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 199 )

Teema: Pärandi jaotamine järeltulijate vahel

Postitas:
Kägu

See on väga suur naiivsus kui siin arvatakse nagu testament annaks 100% garantii, ega ikka ei anna küll.

Naise puhul annab ikka küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testamendiga ei saa oma last välja vist jätta? Tal on õigus pärida sundosa.

Täisealist last saab kui ta pole sel hetkel ülalpidamist vajav. Alaealised ja eestkostel olevad isikud saavad sundosa.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi saab täisealised lapsed (eriti abikaasa omad:) välja jätta testamendist. Ja saab lehma lellepojale pärandada konkreetse kinnisvara, annakuna. Asjad on vaja selgeks teha endale, ja kindlasti teha testament noore ja elujõulisena, mitte siis, kui oled haige ja testament tundub surma lähemale toovat.

Meie pärandame oma vara kõige tublimale lapsele. Tuulepead, kes raha lugeda ei oska, saavad osa varast annakutena, aga maja ja põhiosa läheb sellele, kes raha lugeda oskab. Tema oma õdesid-vendi ka ilma ei jäta, kui need on hädas, laenab praegu ja küllap ka siis kui meid ei ole. Aga pärandaksime raha neile, kes seda lugeda ei oska, oleks kõik tuulde lastud ja hiljem kõik ilma. Kõige valem on jätta raha neile, kes kehvemal järjel ja oma eluga hakkama ei saa – see on põhjusega, et nad on kehvemal järjel ja kui neid eluaeg toetada, ei muutugi midagi.

Aga kas on üldse midagi pärandada, pole ka kindel, sest võibolla kulub kõik ära meie ülalpidamiseks siis kui voodis vedeleme ja midagi ei jäägi järgi. Küllap see rahalugeja ka meie eest kõige enam hoolitseb ja vaatamas käib, loodame. Kui keegi huvi ei tunne ega käi, kui me voodis vedeleme, eks siis jõuab veel  ka vallavaestele pärandada:)

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi saab täisealised lapsed (eriti abikaasa omad:) välja jätta testamendist. Ja saab lehma lellepojale pärandada konkreetse kinnisvara, annakuna. Asjad on vaja selgeks teha endale, ja kindlasti teha testament noore ja elujõulisena, mitte siis, kui oled haige ja testament tundub surma lähemale toovat.

Meie pärandame oma vara kõige tublimale lapsele. Tuulepead, kes raha lugeda ei oska, saavad osa varast annakutena, aga maja ja põhiosa läheb sellele, kes raha lugeda oskab. Tema oma õdesid-vendi ka ilma ei jäta, kui need on hädas, laenab praegu ja küllap ka siis kui meid ei ole. Aga pärandaksime raha neile, kes seda lugeda ei oska, oleks kõik tuulde lastud ja hiljem kõik ilma. Kõige valem on jätta raha neile, kes kehvemal järjel ja oma eluga hakkama ei saa – see on põhjusega, et nad on kehvemal järjel ja kui neid eluaeg toetada, ei muutugi midagi.

Aga kas on üldse midagi pärandada, pole ka kindel, sest võibolla kulub kõik ära meie ülalpidamiseks siis kui voodis vedeleme ja midagi ei jäägi järgi. Küllap see rahalugeja ka meie eest kõige enam hoolitseb ja vaatamas käib, loodame. Kui keegi huvi ei tunne ega käi, kui me voodis vedeleme, eks siis jõuab veel ka vallavaestele pärandada:)

Su jutt on täpselt sama tore nagu kinnisvara müük kus mõlemad pooled notaris üksteisele rõõmsalt otsa vaatavad ja kõik toredalt kokku lepivad, et siis pärast kohtus end vaeseks jageleda. Kõik te siin pärandate ja teil on testamendid tehtud…

+1
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Su jutt on täpselt sama tore nagu kinnisvara müük kus mõlemad pooled notaris üksteisele rõõmsalt otsa vaatavad ja kõik toredalt kokku lepivad, et siis pärast kohtus end vaeseks jageleda. Kõik te siin pärandate ja teil on testamendid tehtud…

Ja mis sinu probleem on? Pole vara, mida jagada?

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mis sinu probleem on? Pole vara, mida jagada?

Ma elan ikka enne ise oma varas ja küll ma jõuan seda jagada kui see aeg kätte jõuab. Aga teil siin käibki pidev vara jagamine, juba olete ette oma varast loobunud? Küll saab see laps või too laps ja tollel lapsele ei annagi… kole jutt.

+1
-12
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma elan ikka enne ise oma varas ja küll ma jõuan seda jagada kui see aeg kätte jõuab. Aga teil siin käibki pidev vara jagamine, juba olete ette oma varast loobunud? Küll saab see laps või too laps ja tollel lapsele ei annagi… kole jutt.

Kuidas sa jõuad, kui surnud oled? Testament tehakse siis, kui elus oled. Testamenditegija elab oma varas rõõmsalt edasi, kas sa arvad, et see segab elamist?

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

juba olete ette oma varast loobunud?

Sa arvad, et testamendi tegemise järel võetakse vara ära? Ihhhiihhiii.

+10
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas sa jõuad, kui surnud oled? Testament tehakse siis, kui elus oled. Testamenditegija elab oma varas rõõmsalt edasi, kas sa arvad, et see segab elamist?

Kui ma olen surnud siis olen surnud, pole ju vahet, siis läheb võrdsele jagamisele ja kõik. Eks lapsed peavad oma vanematelt saadud päranduse osas olema ka ise sõbralikud ja leplikud, sest nad peavad omavahel elu edasi elama, mitte mingi vara pärast tülitsema. Kui lapsed on omavahel toredad, küll nad jagatud saavad. Kui nad seda ei ole, siis on see nende enda asi, mina olen juba surnud ja minuni see teadmine nagunii ei jõua. Aga teie jutt on siin ju vaimne vägivald ja manipuleerimine, kellele ma täna midagi jätan ja kellele ma homme jätan. Või kohe kindlalt saab abikaasa, aga äkki lähete aasta lõpus hoopis lahku? Kus te seda teate eks. Tõenäoliselt ei ole teil mingeid testamente, lihtsalt fantaseerite sellest.

+1
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

juba olete ette oma varast loobunud?

Sa arvad, et testamendi tegemise järel võetakse vara ära? Ihhhiihhiii.

Vaimselt ju oled ju loobunud. Mina äkki lööks oma vara ise enne surma laiaks, mul on see õigus. Miks ma peaks noores eas juba kõik ära kinkima?

+1
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaimselt ju oled ju loobunud. Mina äkki lööks oma vara ise enne surma laiaks, mul on see õigus. Miks ma peaks noores eas juba kõik ära kinkima?

Oot, kuidas testamendi tegemine kinkimisega seostub? Ja kes keelab oma vara laiaks lüüa, kui testament tehtud? Ise saad aru, mis jaburat juttu sa räägid?

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oot, kuidas testamendi tegemine kinkimisega seostub? Ja kes keelab oma vara laiaks lüüa, kui testament tehtud? Ise saad aru, mis jaburat juttu sa räägid?

Testament on vara jagamise leping. Sellega sa määrad ära kellele nimeliselt jätad oma vara ja ka kohustused. Kui inimene ei ole kohe suremas, siis milleks seda isikut valida ja kas ta seda üldse tahabki, sest koos varadega tulevad ka võlad kaasa kui neid on. Sul puuduvad nende asjadega täiesti kogemused.

+1
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Testament on vara jagamise leping. Sellega sa määrad ära kellele nimeliselt jätad oma vara ja ka kohustused. Kui inimene ei ole kohe suremas, siis milleks seda isikut valida ja kas ta seda üldse tahabki, sest koos varadega tulevad ka võlad kaasa kui neid on. Sul puuduvad nende asjadega täiesti kogemused.

Võid homme surma saada, seega tasub testament teha täna.

Kui suremise hetkel seda vara ei ole, siis midagi jagamisele ei lähe. Mis puudutab võlgnevusi, siis selle jaoks on pärandi inventuur ning kui võlad ületavad varasid, saab pärandist loobuda. Oled ikka päris ullike vist. Minul on kogemused, sa ajad mingit soga, nagu kui testamenti panen maja, siis on mul kohustus see maja anda ja ise enam kasutada ja müüa enam ei tohi. Anna kannatust.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui suremise hetkel seda vara ei ole, siis midagi jagamisele ei lähe. Mis puudutab võlgnevusi, siis selle jaoks on pärandi inventuur ning kui võlad ületavad varasid, saab pärandist loobuda. Oled ikka päris ullike vist. Minul on kogemused, sa ajad mingit soga, nagu kui testamenti panen maja, siis on mul kohustus see maja anda ja ise enam kasutada ja müüa enam ei tohi. Anna kannatust.

Sina oledki meil tõeline oivik. Oled mõelnud, sa ehk ei suregi ära? Elad igavesti ja teised pärandavad hoopis sulle oma varad?

0
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina oledki meil tõeline oivik. Oled mõelnud, sa ehk ei suregi ära? Elad igavesti ja teised pärandavad hoopis sulle oma varad?

Iga päev sureb keegi ja keegi saab pärijaks, tavaline elu. Loomulikult on mulle pärandatud varasid, ma ei tea kedagi, kellele poleks.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma olen surnud siis olen surnud, pole ju vahet, siis läheb võrdsele jagamisele ja kõik. Eks lapsed peavad oma vanematelt saadud päranduse osas olema ka ise sõbralikud ja leplikud, sest nad peavad omavahel elu edasi elama, mitte mingi vara pärast tülitsema. Kui lapsed on omavahel toredad, küll nad jagatud saavad.

Mina näiteks abikaasale pärandada ei sooviks, vara saab vaid laps.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga päev sureb keegi ja keegi saab pärijaks, tavaline elu. Loomulikult on mulle pärandatud varasid, ma ei tea kedagi, kellele poleks.

Ma ju teadsin, mul on selgeltnägija võimed. Sa oled lihtsalt nii eriline!
Kui sa teed oma testamendi abikaasa kasuks, siis abikaasa võib hakata sinusse halvemini suhtuma, sest sa oled talle juba oma osa kinkinud millega tema mõttes arvestab. Võib hakata lausa sinu surma ootama, ka selliseid inimesi on olemas.

0
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga teie jutt on siin ju vaimne vägivald ja manipuleerimine, kellele ma täna midagi jätan ja kellele ma homme jätan. Või kohe kindlalt saab abikaasa, aga äkki lähete aasta lõpus hoopis lahku? Kus te seda teate eks. Tõenäoliselt ei ole teil mingeid testamente, lihtsalt fantaseerite sellest.

Naistevihkaja taas hoos.

+4
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga teie jutt on siin ju vaimne vägivald ja manipuleerimine, kellele ma täna midagi jätan ja kellele ma homme jätan. Või kohe kindlalt saab abikaasa, aga äkki lähete aasta lõpus hoopis lahku? Kus te seda teate eks. Tõenäoliselt ei ole teil mingeid testamente, lihtsalt fantaseerite sellest.

Naistevihkaja taas hoos.

Kus ma naisi vihkan? Kus ma olen maininud sõna “naine”. Kui tahad laimu toota, siis äkki võtaks onu sarve ja loeb sulle su õigused ette?

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris nii ka ei ole, nagu. Iimane kirjutab. Pärandi inventuuri saab teha vaid siia, kui sa oled pärandi vastu võtnud ja siis pärast kui selgub et võlad suuremad, siis saab pärandi pankroti välja kuulutada. Aga see on nii pikk ettevõtmine.

Inventuuri tegemiseks tuleb pärijal esitada notarile inventuuri nõue. Selleks peab pärija olema pärandi vastu võtnud. Inventuuri nõude võib esitada ka pärandi veel mitte vastu võtnud pärija, kuid siis määrab notar inventuuri tegija pärast seda, kui inventuuri nõude esitanud pärija on pärandi vastu võtnud.

Endal see tee läbitud.

Küll aga kui on mingi kahtlus, siis saab ju alati loobuda. Samas kas ka testamendi järgi pärija loobuda saab, seda ma küll ei tea.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldjuhul päritakse oma lähedase tagant. Normaalses peres tead nagunii, kas ja kui palju keegi kuhugi võlgu on. Kui tegemist näiteks vaid kinnisvaraga, selline keskmine 200 000 maksev korter, siis oled ju ometi kursis näiteks, kas see ostetud laenuga, kui palju maksta jne. Kui tegu laenuga, siis ilmselgelt see ei ületa vara väärtust jne.

Asotsiaali tagant pärida mõistlik pole. Vaevalt temalt midagi päridagi oleks.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldjuhul päritakse oma lähedase tagant. Normaalses peres tead nagunii, kas ja kui palju keegi kuhugi võlgu on. Kui tegemist näiteks vaid kinnisvaraga, selline keskmine 200 000 maksev korter, siis oled ju ometi kursis näiteks, kas see ostetud laenuga, kui palju maksta jne. Kui tegu laenuga, siis ilmselgelt see ei ületa vara väärtust jne.

Asotsiaali tagant pärida mõistlik pole. Vaevalt temalt midagi päridagi oleks.

Eestis on 80 000 last, kes elavad üksikvanemaga, teavad nad jah mida isalt pärivad, kui on midagi pärida? Tõenäoliselt üksikvanemate lapsed ei suhtle ka täiskasvanult oma teise vanemaga.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestis on 80 000 last, kes elavad üksikvanemaga, teavad nad jah mida isalt pärivad, kui on midagi pärida? Tõenäoliselt üksikvanemate lapsed ei suhtle ka täiskasvanult oma teise vanemaga.

Sellised isad teevad tavaliselt testamendi ning jätavad oma vara pereliikmetele.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellised isad teevad tavaliselt testamendi ning jätavad oma vara pereliikmetele.

Millal mehed teevad testamente? Ehh, see varade jagamine on naiste teema, mehed ei loobu oma varast enne kuni nad tõesti kõngema hakkavad. Testamente teevad ehk mõned üksikud inimesed või siis tõesti kui oma lastest keegi ei käi vanakest isegi vaatamas ja siis papi kingib oma viimase asja kohalikule sõbralikule noorele.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Juba nõukaajal oli käibel nali, aita mutike üle tee, äkki kingib korteri.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Millal mehed teevad testamente? Ehh, see varade jagamine on naiste teema, mehed ei loobu oma varast enne kuni nad tõesti kõngema hakkavad.

No vaata, varakad mehed on targad, mitte nagu sina, kelle jaoks on testamendi tegemine varast loobumine. Tule taevas appi, algkooli lapski ei ole nii rumal.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Millal mehed teevad testamente? Ehh, see varade jagamine on naiste teema, mehed ei loobu oma varast enne kuni nad tõesti kõngema hakkavad.

No vaata, varakad mehed on targad, mitte nagu sina, kelle jaoks on testamendi tegemine varast loobumine. Tule taevas appi, algkooli lapski ei ole nii rumal.

Õige jah, need varakad mehed. No neid on kõigest 0,1% ühiskonnast, nii et ärme väga nendega arvesta.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Õige jah, need varakad mehed. No neid on kõigest 0,1% ühiskonnast, nii et ärme väga nendega arvesta.

Ma ei pidanud miljonäre silmas, neid on Eestis 0,6 prossa. Tavaline inimene, kel laenuta viisakas korter või maja, hoolitseb oma vara eest. Loomulikult pole vaja testamenti teha, kui soovib, et kõik seadusjärgsed pärijad päriksid. Üldiselt on neil naised kõrval, kes rahaasjade eest kenasti hoolt kannavad ning mehel pole vaja muud teha, kui allkiri panna.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei pidanud miljonäre silmas, neid on Eestis 0,6 prossa. Tavaline inimene, kel laenuta viisakas korter või maja, hoolitseb oma vara eest. Loomulikult pole vaja testamenti teha, kui soovib, et kõik seadusjärgsed pärijad päriksid. Üldiselt on neil naised kõrval, kes rahaasjade eest kenasti hoolt kannavad ning mehel pole vaja muud teha, kui allkiri panna.

Kindlasti, aga tavaliselt mees vastab siis : Ah jäta nüüd.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peaks vara eelkõige kõige vaesemale/saamatumale/priiskavama elustiiliga lapsele jätma? Armastusega pole varade jagamisel midagi pistmist. Mōistlik oleks suurem osa perekonna vara jätta kõige vastustustundlikumale lapsele, tema käes areneb ja edeneb see edasi, vaene või muidu saamatu müüb selle sandikopikate eest maha on sama vaene varsti edasi. Olen seda “võrdset” jagamist näinud küll ja sisuliselt ei saanud keegi midagi ja tülli mindi kah veel.

Huvitav arvamus, nagu oleks majanduslikult kõige kehvemal järjel laps tingimata asotsiaal, kriminaal, saamatu, priiskaja? Aga võibolla on üks lastest kehvema tervisega või lausa puudega, mis tänapäeval tavaline. Miks siis mitte tema elujärge omalt poolt kindlustada? Iga normaalne vanem muretseb ju kõige enam oma kõige nõrgema lapse pärast. Või on üks lastest majanduslikult küll tagasihoidlikul järjel, aga see-eest paljulapseline, nii et tema kaudu lähevad minu geenid kõige kindlamalt edasi. Miks peaks põhiosa pärandusest jätma näiteks tublile ja vastutustundlikule, aga lastetule järeltulijale?

Elud ja olukorrad on mõistagi väga erinevad ja hea oleks vara võimalikult võrdselt ära jagada ning lapsi väikesest peale õpetada üksteist aitama ja toetama. Hea suhe õdede ja vendadega on rohkem väärt, kui vara.

+1
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 199 )

Esileht Pereelu ja suhted Pärandi jaotamine järeltulijate vahel