Esileht Pereelu ja suhted Pärandi jaotamine järeltulijate vahel

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 199 )

Teema: Pärandi jaotamine järeltulijate vahel

Postitas:
Kägu

Igati normaalne lapsevanem… mis on normaalsus? Tõenäoliselt kohtlevad pea kõik vanemad oma lapsi erinevalt ja seda ka lapsevanema võtmes. Ema eelistab ühte last, isa teist ja kui on rohkem lapsi, on alati peres ka mõni must lammas, kes ei saa kummagi vanemaga läbi. Inimesed lähtuvad millegi andmises siiski mingitel alateadvuslikel emotsioonidel ja milline seos on neil lastega elus tekkinud. Ma ei leia kusagilt normaalsust või kui see oleks olemas, siis peaksid kõik vanemad tegema oma vara jagamisel standard otsuseid. Tegelikult ei taha vanemad oma vara jagada, sest jällegi, ettemääratud vara paneb lapsi isekamalt käituma. Kui paljud vanemad on pettunud ka kinkeotsustes ja on lapses väga pettunud? See kõik on väga keeruline ja rahad ja varad on ühed suuremad suhete nässu keerajad.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis saab päris palju lugeda seda, et abikaasale ei soovita midagi jätta, vaid oma lapsele. St kas see laps on üldse abikaasa oma? Võib-olla ei olegi eks. Mingi kärgpere kus mõlemad vanemad hoolivad rohkem oma lapsest kui teise lastest. Variante on must-miljon, kus mõjutab ikkagi vanema seos lastega.

+2
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peaks vara eelkõige kõige vaesemale/saamatumale/priiskavama elustiiliga lapsele jätma? Armastusega pole varade jagamisel midagi pistmist. Mōistlik oleks suurem osa perekonna vara jätta kõige vastustustundlikumale lapsele, tema käes areneb ja edeneb see edasi, vaene või muidu saamatu müüb selle sandikopikate eest maha on sama vaene varsti edasi. Olen seda “võrdset” jagamist näinud küll ja sisuliselt ei saanud keegi midagi ja tülli mindi kah veel.

Huvitav arvamus, nagu oleks majanduslikult kõige kehvemal järjel laps tingimata asotsiaal, kriminaal, saamatu, priiskaja? Aga võibolla on üks lastest kehvema tervisega või lausa puudega, mis tänapäeval tavaline. Miks siis mitte tema elujärge omalt poolt kindlustada? Iga normaalne vanem muretseb ju kõige enam oma kõige nõrgema lapse pärast. Või on üks lastest majanduslikult küll tagasihoidlikul järjel, aga see-eest paljulapseline, nii et tema kaudu lähevad minu geenid kõige kindlamalt edasi. Miks peaks põhiosa pärandusest jätma näiteks tublile ja vastutustundlikule, aga lastetule järeltulijale?

Elud ja olukorrad on mõistagi väga erinevad ja hea oleks vara võimalikult võrdselt ära jagada ning lapsi väikesest peale õpetada üksteist aitama ja toetama. Hea suhe õdede ja vendadega on rohkem väärt, kui vara.

Eks see ongi ju lõppkokkuvõttes igaühe enda otsustada. Meie ei peagi sellest aru saama.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma teeksin testamendi ja prooviksin jagada nii võrdselt kui võimalik. Kui on vaja üht last teisele eelistada, näiteks üks on palju vaesem kui teine või üks on paljulapseline ja teine mitte, siis räägiksin lastega läbi ja püüaksin leida variandi, millega kõik rahule jääksid. Ma ei taha, et minu lapsed peale minu surma tülitsevad.

Ja milles see sinu mõistlik hakkaja laps siin näites süüdi on, kui on end elus haljale oksale töötanud ja laste saamisega piiri pidanud?

Vastupidi, ullikesed lapsed põletavad su pärandi kiiremini kui julged uskuda. Saagu kõigepealt ikka ise hakkama.

+4
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma teeksin testamendi ja prooviksin jagada nii võrdselt kui võimalik. Kui on vaja üht last teisele eelistada, näiteks üks on palju vaesem kui teine või üks on paljulapseline ja teine mitte, siis räägiksin lastega läbi ja püüaksin leida variandi, millega kõik rahule jääksid. Ma ei taha, et minu lapsed peale minu surma tülitsevad.

Ja milles see sinu mõistlik hakkaja laps siin näites süüdi on, kui on end elus haljale oksale töötanud ja laste saamisega piiri pidanud?

Vastupidi, ullikesed lapsed põletavad su pärandi kiiremini kui julged uskuda. Saagu kõigepealt ikka ise hakkama.

Aga mis asi siis see pärand on? Miks teda ei võiks läbi põletada kui maailm on pidevas muutumises. Inimeste võimed väärtuseid teenida on erinevad, samas me pea kõik sünnime ju alasti siia maailma kus meil ei ole mitte kui midagi. Osad suudavad ise väärtuseid toota, teised pärivad, kolmandatel polegi elu jooksul midagi, aga mida see siis muudab? Väärtuste kogumine või kulutamine on emotsioon. Ei ole olemas õigeid asju. Näiteks Apple omanik Steave Job vihkas oma tütar, karistas ja kiusas teda ja peale oma kõhunäärme vähki, ei jätnud lapsele oma 8 miljardilist varandust. Kas oli tema tütar siis süüdi et teda vihati, mille eest? Et ta ei vastanud isa nõudmistele, isa oli kiiksuga, ema tallaalune, sest ei lahkunud suhtest? Mis on maailmas õige? Ei olegi midagi, õnnelikud võidavad ja õnnetud kaotavad.

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis küll paneb teid arvama, et pere vaesem laps on ullike ja rikkam see mõistlik?
Rikas võib olla rikas õnneliku juhuse või suure riskivalmiduse tõttu, vaene võib olla vaene sellepärast, et ei vali hea sissetulekuga aga südametunnistuse vastast tööd! Kui üks teie lastest oleks riigikogu liige ja teine maakooli õpetaja, kas arvaksite siis ikka, et maamaja tuleb riigikogulasele jätta?

+6
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mehe poeg ei päri isa järgi, kuna lahutades kinkis isa temale poole heas asukohas asuvast korterist. Sellega sai poeg oma osa kätte + jäi lapsele alles kodu. Meie abielu ajal soetatud vara jääb meie kahele lapsele. Seadusjärgsel pärimisel saaks mehe poeg poolest varast 1/4 mis on samaväärne poole korteri hinnaga.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga keskealiselt juba testamente teha on kuidagi napakas, nagu endale surma kaela kutsumine.

Keegi ei tea, millal on minek. Parem on kõik asjad juba eos korda seada, siis on järelejäänud inimestel vähem muresid.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaimselt ju oled ju loobunud. Mina äkki lööks oma vara ise enne surma laiaks, mul on see õigus. Miks ma peaks noores eas juba kõik ära kinkima?

Oot, kuidas testamendi tegemine kinkimisega seostub? Ja kes keelab oma vara laiaks lüüa, kui testament tehtud? Ise saad aru, mis jaburat juttu sa räägid?

Testament on vara jagamise leping. Sellega sa määrad ära kellele nimeliselt jätad oma vara ja ka kohustused. Kui inimene ei ole kohe suremas, siis milleks seda isikut valida ja kas ta seda üldse tahabki, sest koos varadega tulevad ka võlad kaasa kui neid on. Sul puuduvad nende asjadega täiesti kogemused.

Vaata, paraku surevad inimesed mõnikord ka äkki, näiteks õnnetuse tagajärjel, nii et nad pole enne mõnda aega suremas.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja milles see sinu mõistlik hakkaja laps siin näites süüdi on, kui on end elus haljale oksale töötanud ja laste saamisega piiri pidanud? Vastupidi, ullikesed lapsed põletavad su pärandi kiiremini kui julged uskuda. Saagu kõigepealt ikka ise hakkama.

Ma ei näe, et pisut väiksema pärandiosa saamine oleks mõistlikule lapsele mingisuguseks karistuseks. Pärand ei ole ju mõeldud kellegi premeerimiseks tubliduse eest. Mõistlik laps saab sellest aru ja suudab oma vanema otsuseid aktsepteerida. Kui tegemist on sellise lapsega, kelle jaoks raha ja vara on tähtsamad, kui head suhted, siis on tegemist ahne iseka inimesega ja sellist inimest mul ei ole kohustus toetada.

Kohutavalt kurb on, kui vanem ise ütleb oma lapse kohta “ullike”. Või priiskaja, loll, sant, kehvik, väärakas. Mida veel saaks öelda selle lapse kohta, kes ei ole piisavalt haljale oksale jõudnud ja kuidas teda veel saaks karistada selle eest, et ta ei vasta vanema ootustele?

Ma jään enda juurde, et normaalne vanem muretseb oma teistest nõrgema ja elus halvemini hakkama saava lapse pärast kõige rohkem. Mitte ei nimeta teda ullikeseks ja ei karista pärandist ilma jätmisega. Loomulikult oleks hea, kui saaks vara jätta tublima lapse hoida ja valitseda sellel tingimusel, et ta hoolitseb ja toetab oma nõrgemat venda või õde. See aga on võimalik üksnes siis, kui rikkam ja tublim laps ei ole kade, ahne ega isekas ja seda ei ole ka tema abikaasa.

+5
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes on teinud testamendi, kas olete mõelnud, et nüüd juba keskeas olevad lapsed võiksid pärida võrdselt või arvestate pärandi jaotamisel nende majanduslikku seisu ja vajadusi, seda, kui soojad või jahedad on teie suhted praegu, kas nad näitavad üles hoolimist või veel midagi muud? Ja sedagi, et kuidas pärandi jaotamine õdede-vendade omavahelistele hilisematele suhetele mõjuda võib?

Ei kavatsegi võrdselt jätta, ega hoopiski mitte nende suhtelise vaesuse või rikkuse järgi. Ellu saates oleme neile andnud võrdselt. Sama summa esimese kodu sissemaksuks pluss viis esimest aastat maksnud kõigi nende kodulaenu võrdses summas. Kusjuures võrdse kodu ostuks, arvestades antud aasta muutusi kinnisvarahindades. Ise teadsid, kui suure ja kuhu ostsid. Kõigile sama taskuraha õpingute ajal. Kõigile sama kingitus lapselapse sünni puhul. Kõigile iga lapselapse kohta sama investeering lapselapse nimele. Lapselastele rahasüstid ka alati võrdsed, sünnipäevaks ja jõuluks.

Vat edasi on nii, et vaadaku ise. Baas on kõigil sama nii kasvatuse, koolivaliku, õppimise toetamise, kui ka nö materiaalse “kaasavara” suhtes. Jagame nii, nagu pähe tuleb, kui on, mida jagada. Lapsed muidugi teavad ka, et pole neil eriti ROHKEM midagi oodata. Kavatseme nüüd maksimaalselt laiaks lüüa ja elunautlemisele vanemas eas ära kulutada. Kulutamine iseenesest pole küll eesmärk, aga nautlemine küll. Kui midagi üle jääb, siis eks nad saavad teada, kas ja mida ja kellele jäetud on. Nemad ei arvesta isegi meie majaga, sest see on minu ja abikaasa maja, nemad on saanud raha omade majade-korterite jaoks, ning plaan on see maha müüa ja reisides ümber maailma kolada. Igasugused mälestusasjad ja raamatukogu on juba ammu neile kätte jagatud.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on seegi päris hea kingitus, kui vanemad saavad ise hakkama ja ei vaja abi hooldekodusse paigutamisega. Tean inimesi, kellel on oma lapsed toita, aga vaja veel vanemate eest ka meeletuid summasid maksta. Mõni on täitsa enesetapu ääre peal sellepärast.

+12
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tean inimesi, kellel on oma lapsed toita, aga vaja veel vanemate eest ka meeletuid summasid maksta. Mõni on täitsa enesetapu ääre peal sellepärast.

Paarsada eurot kuus lisaks riigipoolsele osalusele ja pensionile. Pole just meeletu summa.

+4
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Elukindlustuse tegin lastele, võrdsetes osades. Lisaks olen kindlustatud raske haiguse, töötuse, puude jne osalt nii, et perele ei jää laene maksta.

Pärandus: koolitan lapsi, et neil oleks tulevikus lihtne elu, see ongi kõige suurem pärandus mis ma neile jätan. Kui mõni mu lastest oma keha müüks, narkot teeks – OUT, eemaldan suguvõsast. Aitama ei hakka.  See lihtsalt Ei sobi. Ajudega, ajudega tuleb mõelda. Varandus, mis on kokku ahmitud, jätan neile lastele, kellel on oma lapsed. Miks? sest kui minu laps peaks lahkuma, siis läheks minu varandus võõrale suguvõsale. Nii olen mina oma elu paika seadnud.

0
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Varandus, mis on kokku ahmitud, jätan neile lastele, kellel on oma lapsed. Miks? sest kui minu laps peaks lahkuma, siis läheks minu varandus võõrale suguvõsale.

Pool läheb lapse abikaasale.

0
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis hea pärast? Pärandus ei lähe ühisvara hulka. Pealekauba on suurem osa abielusid. tänapäeval varalahususega.

+6
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis hea pärast? Pärandus ei lähe ühisvara hulka. Pealekauba on suurem osa abielusid. tänapäeval varalahususega.

Miks nad peaks oma varasid lahus hoidma?

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

See pole sinu otsus, kuidas keegi midagi hoiab, aga nagu öeldud, siis pärand ei lähe ühisvara hulka nagunii.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See pole sinu otsus, kuidas keegi midagi hoiab, aga nagu öeldud, siis pärand ei lähe ühisvara hulka nagunii.

Väideti nagu suurem osa abielusid on varalahususega, aga miks see peaks nii olema? Pigem on just mingid varad pandud mingi uue ühise kodu alla. Jube varade jutt siin.

0
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pealekauba on suurem osa abielusid. tänapäeval varalahususega.

Ei vasta statistiliselt tõele.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Uued sõlmitud on küll, need mis vanast ajast püsivad, need mitte, sest siis polnudki sellist varianti.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Uued sõlmitud on küll, need mis vanast ajast püsivad, need mitte, sest siis polnudki sellist varianti.

Jääb arusaamatuks miks noorpaar soovides abieluga ühendada oma tulevik, luua perekond ja saada lapsi peaksid mõtlema varalahususele kui neil ei olegi vara? Pmst minnakse abiellu kaks kätt taskus. Hää küll, auto võib ju olla, aga on see siis suur vara mida hoida lahus?

+2
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jääb arusaamatuks miks noorpaar soovides abieluga ühendada oma tulevik, luua perekond ja saada lapsi peaksid mõtlema varalahususele kui neil ei olegi vara? Pmst minnakse abiellu kaks kätt taskus. Hää küll, auto võib ju olla, aga on see siis suur vara mida hoida lahus?

Üldiselt pole üldse sinu asi.

+3
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jääb arusaamatuks miks noorpaar soovides abieluga ühendada oma tulevik, luua perekond ja saada lapsi peaksid mõtlema varalahususele kui neil ei olegi vara?

Kellel vara pole, ei teegi varalahusust. Teevad ikka need, kellel on enne abielu vara, mida ei soovi abikaasaga jagada.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jääb arusaamatuks miks noorpaar soovides abieluga ühendada oma tulevik, luua perekond ja saada lapsi peaksid mõtlema varalahususele kui neil ei olegi vara?

Kellel vara pole, ei teegi varalahusust. Teevad ikka need, kellel on enne abielu vara, mida ei soovi abikaasaga jagada.

Miks nad siis üldse abielluvad?

+1
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oijah, ikka need isehakanud juristid siin jälle seletamas. Enne abielu omandatud vara ei lähe ühisvara hulka. Ei lähe ka pärandvara. Ei pea kõike jagama, mis sul enne on või mis sa pärandiks saad.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks nad siis üldse abielluvad?

Igastahes mitte vara pärast.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka ei vasta tõele statistiliselt. Mul kull andmed aastast 2022, mitte 2023.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see ühisvara siia puutub? Kui sinu laps pärib vara ja ise ära sureb, pärandub see vara tema abikaasale ja lastele, kui pole testud testamenti.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka varalahususe korral on abikaasa pärija. Issand, kas te üldse seadusi ei tunne?

+3
-1
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 199 )

Esileht Pereelu ja suhted Pärandi jaotamine järeltulijate vahel