Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pärandvara jagamise leping

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 141 )

Teema: Pärandvara jagamise leping

Postitas:
Kägu

Olnuks ju loogiline, et korter jääb mehele, mitte naise lastele, kellel sellega mingit pistmist polnud.

Kas sa saad ikka aru, et loogika ei ole mingi seadus, vaid igaühe enda oma? Mis on sinu jaoks loogiline, ei pruugi teiste jaoks seda olla.
Minu jaoks pole näiteks loogiline see lause:

Ostsid korteri, mis oli naise nimel, mees maksis makseid.

Sadusjärgne pärimine on minu meelest üsna loogiline. Samuti on loogiline see, et kui abikaasadel on teistsugune soov, ajavad nad oma asjad enne surma korda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus see loogika on, et abikaasale peaks jääma? Kui testamenti pole, läheb surnu vara lastele ning abikaasale, kes pärib laste kõrvalt.

Ilmselt see loogika, et teine abikaasa ju elab seal edasi, see on tema kodu. Oletame, et mees ja naine abiellusid 50dates eluaastates, naise täiskasvanud lapsed elasid eraldi. Omavahel lapsi polnud. Ostsid korteri, mis oli naise nimel, mees maksis makseid. Ootamatult naine suri. Olnuks ju loogiline, et korter jääb mehele, mitte naise lastele, kellel sellega mingit pistmist polnud.

Pärimise põhimõte seisneb sugulusel e veresidemetel. Abikaasa teatavasti ei ole sugulane, mistõttu ta ka pärib sugulaste KÕRVAL. Mingit loogikat selles, et abikaasa peaks kõik pärima, ma ei näe. Igal juhul on selge see, et kui on seaduses ettenähtust erinevaid soove, siis on otstarbekas teha testament.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks ainult teise ringi pärijad? Miks mitte ka kolmanda ja seitsmenda ringi? Ehk aitab iba rääkimise. Ringid ongi selleks, et eristada pärijate hulka. Kui on esimese ringi pärija, on kõik. Ei mingit teist, kolmandat jne ringi

Oled purjus või rumal või mõlemad? Ära ennast rohkem lollimaks tee, sa ei jaga asjast ööd ega mütsi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt see loogika, et teine abikaasa ju elab seal edasi, see on tema kodu. Oletame, et mees ja naine abiellusid 50dates eluaastates, naise täiskasvanud lapsed elasid eraldi. Omavahel lapsi polnud. Ostsid korteri, mis oli naise nimel, mees maksis makseid. Ootamatult naine suri. Olnuks ju loogiline, et korter jääb mehele, mitte naise lastele, kellel sellega mingit pistmist polnud.

Mehel ju polnud samamoodi mingit pistmist, kui tema omanik polnud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui seaduste järgi pärandamine ei sobi, tuleb teha testament. Sinna kirjutad täpselt, kellele mida sa pärandada tahad. Kui testamenti pole, päritakse nii nagu seadusetes kirjas.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui pärimismenetlus on läbi viidud, pärimistunnistused välja antud (ehk siis igaühele tema osa n-ö määratud), aga keegi midagi edasi ei tee, jagama ei hakatagi? Siis mis edasi saab kontol olevate summade, võimaliku pensionivaraga, kinnisvaraga jne? Kas on mingi aeg ka määratud mille jooksul tuleb vara reaalselt ära jagada või kuidas see peab toimuma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui pärimismenetlus on läbi viidud, pärimistunnistused välja antud (ehk siis igaühele tema osa n-ö määratud), aga keegi midagi edasi ei tee, jagama ei hakatagi? Siis mis edasi saab kontol olevate summade, võimaliku pensionivaraga, kinnisvaraga jne? Kas on mingi aeg ka määratud mille jooksul tuleb vara reaalselt ära jagada või kuidas see peab toimuma?

Kui te edasi ei toimeta, kokku ei lepi, kokkulepet ei vormista jne jne siis keegi teie eest seda tegema ei tule, ikka pärijad ise tegelevad pärandvara jagamise ja vormistamisega- lähete koos panka ja saate igaüks oma osa kätte, vormistate, kes on kinnisvara omanik…

kui midagi ei tee, siis on hoius ja pensionisammas endiselt pangas, kinnisvara surnu nimel…kogub võlgu (elekter jne) kui keegi arveid ei maksa jne.

Minu teada tähtaega pole, kuni kõik ok st maksed makstud jne, olgu siis surnu oma. Tegelikult loomulikult ikka inimesed vormistavad, ka eluaseme elektri- jm lepingud vormistatakse ümber uuele omanikule. Ja kui tahate kasutama ja käsutama hakata, n müüa vms, siis ikka kontrollitakse, et kõik juriidiliselt ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinnisvara tuleb kolme kuu jooksul ümber vormistada.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinnisvara tuleb kolme kuu jooksul ümber vormistada.

see seadus lõppes juba 2009.aastal, eelmise pärandseaduse ajal oli vaja 3 kuu jooksul midagi ära teha, muidu jäid ilma

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui pärimismenetlus on läbi viidud, pärimistunnistused välja antud (ehk siis igaühele tema osa n-ö määratud), aga keegi midagi edasi ei tee, jagama ei hakatagi? Siis mis edasi saab kontol olevate summade, võimaliku pensionivaraga, kinnisvaraga jne? Kas on mingi aeg ka määratud mille jooksul tuleb vara reaalselt ära jagada või kuidas see peab toimuma?

Kui te edasi ei toimeta, kokku ei lepi, kokkulepet ei vormista jne jne siis keegi teie eest seda tegema ei tule, ikka pärijad ise tegelevad pärandvara jagamise ja vormistamisega- lähete koos panka ja saate igaüks oma osa kätte, vormistate, kes on kinnisvara omanik…

kui midagi ei tee, siis on hoius ja pensionisammas endiselt pangas, kinnisvara surnu nimel…kogub võlgu (elekter jne) kui keegi arveid ei maksa jne.

Minu teada tähtaega pole, kuni kõik ok st maksed makstud jne, olgu siis surnu oma. Tegelikult loomulikult ikka inimesed vormistavad, ka eluaseme elektri- jm lepingud vormistatakse ümber uuele omanikule. Ja kui tahate kasutama ja käsutama hakata, n müüa vms, siis ikka kontrollitakse, et kõik juriidiliselt ok.

inimesed niikaua ei tee midagi, kui ei teki vajadus müügiks, uueks elektrilepinguks vms. ja siis tekib jama, sest kokkuleppeid omavahel pole, kohtus käimata, mõni pärija pole nõus jne. Tuttav hakkas maja ostma, maakleri sõnul olla kõik korras, notari aega hakkasid juba broneerima aga siis selgus et kaasomand, osad pärijad ei ole nõus müüma ja nii jäigi. Tuttav leidis uue maja, maakler müüb seda segase juriidilise taustaga maja endiselt, samas ma ei kujuta küll ette, miks ta seda üldse teeb, notar ju kinnitada ei saa, kui kõik omanikud pole nõus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinnisvara tuleb kolme kuu jooksul ümber vormistada.

see seadus lõppes juba 2009.aastal, eelmise pärandseaduse ajal oli vaja 3 kuu jooksul midagi ära teha, muidu jäid ilma

Me räägime pärimistunnistuse kättesaamisest, mitte menetluse algatamisest. Ma olen viimase 7 kuu jooksul 2 pärimistunnistust saanud, ju notarid ikka väga puusse pole pannud info edastamisel.

Pangakontot hoia elus, kaua tahad. Kui lepingute eest raha ei laeku, lõpetavad firmad ise lepingud ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui lapsi pole, siis ei jää ka abikaasale, vaid läheb järgmisele ringile. Ainult ma ei tea mis osades. Nt kui korter on lastetu abielupaari oma ja üks sureb, siis kas abikaasa pärib poole surnud abikaasa osast ja II ringi siis ülejäänu? Ehk siis kui II ringis on ka nt 1 inimene, siis pärivad abikaasa ja II ringi pärija pooleks?

Misasja sa sogad? 2.ringi pärijad pärivad siis, kui 1.ringi omasid ei ole ÜHTEGI. Sinu näites on, abikaasa. Kui lapsi pole, pärib tema üksinda.

Milleks sa kirjutad millestki, millest sa mitte midagi ei tea!

Seadusjärgsel pärimisel pole abikaasa kunagi pärija, vaid ta pärib pärijate KÕRVALT.

Pärijateks on lahkunu sugulased!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ämm arvas ka, et kui mees suri, siis läheb kõik automaatseselt temale ja pärida ei olegi vaja.  Teiseks kantis ta peale mehe surma pangaarve  endale ja oli väga üllatunud, et notari juures ka tema arve välja toodi.  Müts maha selle väga kannatliku notari ees, kes korduvalt pidi kõike üle selgitama.   Pojad ei tahtnud midagi pärida ja samas tegid selle jagamise nii ära, et kõik jäi emale. Enne seda pommitas lapsi kõnedega, et nad peavad loobuma, üks poegadest tegi selgeks, et kui nemad loobuvad pärivad isa vennad nende osa – siis lõpetas ära.

Aga ämm on mul 83 aastat vana ja arusaadav, et ei tea kõike, aga siin teemas on mõni samal tasemel.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ämm arvas ka, et kui mees suri, siis läheb kõik automaatseselt temale ja pärida ei olegi vaja. Teiseks kantis ta peale mehe surma pangaarve endale ja oli väga üllatunud, et notari juures ka tema arve välja toodi. Müts maha selle väga kannatliku notari ees, kes korduvalt pidi kõike üle selgitama. Pojad ei tahtnud midagi pärida ja samas tegid selle jagamise nii ära, et kõik jäi emale. Enne seda pommitas lapsi kõnedega, et nad peavad loobuma, üks poegadest tegi selgeks, et kui nemad loobuvad pärivad isa vennad nende osa – siis lõpetas ära.

Aga ämm on mul 83 aastat vana ja arusaadav, et ei tea kõike, aga siin teemas on mõni samal tasemel.

Mis puudutab surnu konto “kantimist”, siis pidi teie juhtum asset leidma millalgi varem muul ajal.

Praegu on igatahes nii, et elektrooniline surmatoend läheb tundidega vastavatesse ametkondadesse ning muu hulgas surnu konto blokeeritakse kuni pärimistunnistuse väljastamiseni. Ehk et kui tõestad, et oled pärija, saad raha kätte. Selleks vaja esmalt läbi teha pärimismwnetlus.

Seega ma ei kujuta ette, kuidas see konto kantimine enda omale peaks tänapäeval reaalselt võimalik olema.

Konkreetsed juhtumid, kui inimene suri hommikutundidel, olid 14.00 juba kontod blokis…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabad

Minu ämm arvas ka, et kui mees suri, siis läheb kõik automaatseselt temale ja pärida ei olegi vaja. Teiseks kantis ta peale mehe surma pangaarve endale ja oli väga üllatunud, et notari juures ka tema arve välja toodi. Müts maha selle väga kannatliku notari ees, kes korduvalt pidi kõike üle selgitama. Pojad ei tahtnud midagi pärida ja samas tegid selle jagamise nii ära, et kõik jäi emale. Enne seda pommitas lapsi kõnedega, et nad peavad loobuma, üks poegadest tegi selgeks, et kui nemad loobuvad pärivad isa vennad nende osa – siis lõpetas ära.

Aga ämm on mul 83 aastat vana ja arusaadav, et ei tea kõike, aga siin teemas on mõni samal tasemel.

Mis puudutab surnu konto “kantimist”, siis pidi teie juhtum asset leidma millalgi varem muul ajal.

Praegu on igatahes nii, et elektrooniline surmatoend läheb tundidega vastavatesse ametkondadesse ning muu hulgas surnu konto blokeeritakse kuni pärimistunnistuse väljastamiseni. Ehk et kui tõestad, et oled pärija, saad raha kätte. Selleks vaja esmalt läbi teha pärimismwnetlus.

Seega ma ei kujuta ette, kuidas see konto kantimine enda omale peaks tänapäeval reaalselt võimalik olema.

Konkreetsed juhtumid, kui inimene suri hommikutundidel, olid 14.00 juba kontod blokis…

Viga sees, ta kantis need rahad enne mehe surma enda arvele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viga sees, ta kantis need rahad enne mehe surma enda arvele.

Ja mida see notar selle kohta siis ütles?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koos elanud mees ja naine, ei olnud abielus. Raha mehe arvel. Mees suri. Oi kuidas oli tegemist, et selgitada naisele, et sa oled juriidiliselt mitte keegi – sul pole kodu, raha ega mitte midagi. Sest te ei teinud testamenti ega olnud abielus. Vanuritega on nii raske, raiuvad oma vanadest seadustest. Võttis ka raha kähku arvelt välja – selgita siis et see ei loe, sa pead tema lastele selletagasi maksma. TEHKE TESTAMENT ÄRA, teistel vähem jagelemist.

Teemaalgatajal soovitan lihtsalt sama notari või sama notaribüroo assistendilt/sekretärilt küsida, et mis edasi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mida see notar selle kohta siis ütles?

Vahet ju pole, kelle kontol antud raha on, pool naise+mehe rahast läheb niivõinaa pärimisele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahet ju pole, kelle kontol antud raha on, pool naise+mehe rahast läheb niivõinaa pärimisele.

Kui oleks mehe konto ilma kantimatagi tühi olnud ja naise kontol näiteks 20 tuhat eurot, oleks mehe surma korral naise kontolt ikka 10 tuhat pärijatele läinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahet ju pole, kelle kontol antud raha on, pool naise+mehe rahast läheb niivõinaa pärimisele.

Kui oleks mehe konto ilma kantimatagi tühi olnud ja naise kontol näiteks 20 tuhat eurot, oleks mehe surma korral naise kontolt ikka 10 tuhat pärijatele läinud.

Oeh ma ei saa midagi aru. Kui üks abikaasa sureb, siis pärimisele läheb ka elusoleva abikaasa vara?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahet ju pole, kelle kontol antud raha on, pool naise+mehe rahast läheb niivõinaa pärimisele.

Kui oleks mehe konto ilma kantimatagi tühi olnud ja naise kontol näiteks 20 tuhat eurot, oleks mehe surma korral naise kontolt ikka 10 tuhat pärijatele läinud.

Oeh ma ei saa midagi aru. Kui üks abikaasa sureb, siis pärimisele läheb ka elusoleva abikaasa vara?

No aga kui tegemist on ühisvaraga, siis pool üleelanud abikaasa varast kuulus ju surnud abikaasale? Ma tegelikult küll ei tea, et seda loogikat reaalselt kuigi tihti kasutatud oleks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga kui tegemist on ühisvaraga, siis pool üleelanud abikaasa varast kuulus ju surnud abikaasale? Ma tegelikult küll ei tea, et seda loogikat reaalselt kuigi tihti kasutatud oleks.

mis loogikat?

see on seadus ja reaalselt toimib meie kõigi peal, proovi järgi kui ei usu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh ma ei saa midagi aru. Kui üks abikaasa sureb, siis pärimisele läheb ka elusoleva abikaasa vara?

Elusoleva abikaasa lahuvara mitte, ainult 50% ühisvarast(ehk see, mis kuulus surnule). Pangakonto on ühisvara, vahet pole, kelle nimel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga kui tegemist on ühisvaraga, siis pool üleelanud abikaasa varast kuulus ju surnud abikaasale? Ma tegelikult küll ei tea, et seda loogikat reaalselt kuigi tihti kasutatud oleks.

mis loogikat?

see on seadus ja reaalselt toimib meie kõigi peal, proovi järgi kui ei usu.

Kuidas ma proovin seda, suren ise ära või? Olen olnud pärija viimase mõne aasta jooksul neli korda ja mitte ainsalgi korral pole notar üleelanud abikaasa vara kallale läinud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ma proovin seda, suren ise ära või? Olen olnud pärija viimase mõne aasta jooksul neli korda ja mitte ainsalgi korral pole notar üleelanud abikaasa vara kallale läinud.

Palju seda vara seal üleelanud abikaasa kontol siis oli ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen olnud pärija viimase mõne aasta jooksul neli korda ja mitte ainsalgi korral pole notar üleelanud abikaasa vara kallale läinud.

Veider. Kuidas peaksid sina pärijana teadma, kelle kontolt sinu päritud rahalised vahendid täpselt tulid? Pärimisele läheb pärijate jaoks lihtsalt mingi summa. Notar ei anna sulle aru, kust see summa pärineb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen olnud pärija viimase mõne aasta jooksul neli korda ja mitte ainsalgi korral pole notar üleelanud abikaasa vara kallale läinud.

Veider. Kuidas peaksid sina pärijana teadma, kelle kontolt sinu päritud rahalised vahendid täpselt tulid? Pärimisele läheb pärijate jaoks lihtsalt mingi summa. Notar ei anna sulle aru, kust see summa pärineb.

Kuna tegemist oli minu vanemate ja teiste lähisugulastega, siis teadsin vägagi täpselt, kelle arvelt kui palju tuli. Või sa mõtled tõesti, et mu ema oleks varjanud minu eest seda, kui mina oleksin pärinud tema arveldusarvel olevast rahast poole? Või et ma ise ei oleks seda märganud, kuigi teen ema eest regulaarselt pangaülekandeid?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna tegemist oli minu vanemate ja teiste lähisugulastega, siis teadsin vägagi täpselt, kelle arvelt kui palju tuli. Või sa mõtled tõesti, et mu ema oleks varjanud minu eest seda, kui mina oleksin pärinud tema arveldusarvel olevast rahast poole? Või et ma ise ei oleks seda märganud, kuigi teen ema eest regulaarselt pangaülekandeid?

Ehk sul olid kõikide surijate kontoseisud surmahetkel? Aina õõvastavamaks läheb.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna tegemist oli minu vanemate ja teiste lähisugulastega, siis teadsin vägagi täpselt, kelle arvelt kui palju tuli. Või sa mõtled tõesti, et mu ema oleks varjanud minu eest seda, kui mina oleksin pärinud tema arveldusarvel olevast rahast poole? Või et ma ise ei oleks seda märganud, kuigi teen ema eest regulaarselt pangaülekandeid?

Ehk sul olid kõikide surijate kontoseisud surmahetkel? Aina õõvastavamaks läheb.

Kuskohast need surijate kontoseisud nüüd äkki mängu tulid? Jutt oli ju üleelanud abikaasa arvel olevast rahast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen olnud pärija viimase mõne aasta jooksul neli korda ja mitte ainsalgi korral pole notar üleelanud abikaasa vara kallale läinud.

Veider. Kuidas peaksid sina pärijana teadma, kelle kontolt sinu päritud rahalised vahendid täpselt tulid? Pärimisele läheb pärijate jaoks lihtsalt mingi summa. Notar ei anna sulle aru, kust see summa pärineb.

Aa, kusjuures, tahtsin veel seda öelda, et kui mu tädi paar aastat tagasi suri, siis olid notarilt saadud paberite hulgas küll andmed selle kohta, millistesse pankadesse olid päringud tehtud ja mis vastused sealt tulid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 141 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pärandvara jagamise leping