Esileht Ilu ja tervis Parasiitussid

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Parasiitussid

Postitas:
Kägu

Lähedane jahub pikemat aega, et kõigi tervisehädade taga on parasiitussid. Alguses ma ei teinud välja, soovitasin perearsti juurde minna. Nüüd aina jahub sellest.
Mulle on seondunud see usside teema autismi vastu valgendajaga, reklaamidega, milles lubatakse mega kiiresti kehakaalu alandada. Siin perekooliski mingid usside koledad reklaamid olnud.
Kuidas olukorrale läheneda? Kas meie ajakirjanduses on olnud parasiitusside teema tõstatatud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuskil oli tõesti artikkel parasiitidest (leidsin selle seoses otsinguga naaskelsabadest – lapsel olid kuu aega tagasi). Kui tal on kahtlused, mingu arsti juurde. Arst teeb analüüsid ja määrab ravi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest oli mingi vene arst, kes sellekohase raamatuga lagedale tuli. Ei teagi, kas on teine peast segi või mis. Kuigi tõesti saab enamus tervisehädasid alguse seedimisest ja soolestiku bakteriaalsest kooslusest, siis vaevalt see nüüd otseselt parasiitidega seotud on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tahtsin küsida, kas keegi on kasutanud neid tooteid parasiitide väljutamiseks?

https://www.looduspere.ee/toode/metosept-60-kapslit300mg/

Või sellist: https://www.looduspere.ee/toode/vitanorm-60-kapslit400mg/

Kuidas on toiminud? Või on raharaiskamine?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas mitte need koralliveejüngrid ka mitte ei pese ajusid selle jutuga, et vähemalt kaks korda aastas vaja nende kallite toodetega omale parasiiditõrjet teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas mitte need koralliveejüngrid ka mitte ei pese ajusid selle jutuga, et vähemalt kaks korda aastas vaja nende kallite toodetega omale parasiiditõrjet teha?

Ma usun, et aitab ka see, kui piisavalt soodat süüa.

Just ükspäev digi-TV telekava sirvides käis taustaks vist TTV saade, kus mu-keel-ei-paindu-küll-doktoriks-nimetama Riina Raudsik oma soodakampaaniat tegi. Jäin kohe hasartselt jälgima, et kas tal vahepeal endal naer või vähemalt muie ka suule tuleb nii rumalat teksti andes, aga ei, ei tulnud, oli rolli lõpuni sisse elanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei-ei, need olid parasiittussid, mis kõigi hädade taga on, sa said valesti aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen söönud. Ma ei tea, kas aitas. Laipu näha polnud, enesetunne oli enne ja pärast sama, otseseid kaebusi enne polnud. Ma ei tea. Tegelikult ma usun küll, et organismis pesitsevad erinevad parasiidid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul ikka päriselt soolenugilised on, siis pole neist loodustoodetest tolku midagi. Naaskelsabadest saab lahti ka erihügieeni järgides (aga võtab aega 30+ päeva), muude parasiitide vastu on vaja võtta arstirohtu ja mõnel juhul on mõistlik hoopis kirurgiline sekkumine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui sul ikka päriselt soolenugilised on, siis pole neist loodustoodetest tolku midagi. Naaskelsabadest saab lahti ka erihügieeni järgides (aga võtab aega 30+ päeva), muude parasiitide vastu on vaja võtta arstirohtu ja mõnel juhul on mõistlik hoopis kirurgiline sekkumine.

Ega ma ei tea ju kas mul on, ainuüksi mõte sellest on juba jube.
Sügisel avastasin oma lapsel solkmed, tegime igaks juhuks koos perega Vermoxi kuuri läbi (1 leht ja 2 nädala pärast veel 1 leht (ma ei mäleta, äkki 6 tabl oli lehe peal)).

Aga kus ma tean, et ikka kõik välja said? Mõni muna arenes hiljem? Või pole uut nakatumist toimunud?
Rääkisin tuttava lastearstiga ka sellest, ta ütles, et neil on juhuseid, kui võta või solkme kõrvalt proov, ikka midagi ei näita.
Nii, et ei saagi enne teada, kuni mõni jälle pea välja pistab?

Samas olid enne solkme avastamist sellised süptomid lapsel : halb lõhn suus, hommikul suguelunditel halb lõhn (selline vanamuti pesemata t*ssu hais) katsetasime muudkui erinevate firmade mähkmeid, arvasime, et mähkmetest see hais, rahutu ööuni, pidev magusahäda, kummalised lööbed kehal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega ma ei tea ju kas mul on, ainuüksi mõte sellest on juba jube.
Sügisel avastasin oma lapsel solkmed, tegime igaks juhuks koos perega Vermoxi kuuri läbi (1 leht ja 2 nädala pärast veel 1 leht (ma ei mäleta, äkki 6 tabl oli lehe peal)).

Aga kus ma tean, et ikka kõik välja said? Mõni muna arenes hiljem? Või pole uut nakatumist toimunud?
Rääkisin tuttava lastearstiga ka sellest, ta ütles, et neil on juhuseid, kui võta või solkme kõrvalt proov, ikka midagi ei näita.
Nii, et ei saagi enne teada, kuni mõni jälle pea välja pistab?

Samas olid enne solkme avastamist sellised süptomid lapsel : halb lõhn suus, hommikul suguelunditel halb lõhn (selline vanamuti pesemata t*ssu hais) katsetasime muudkui erinevate firmade mähkmeid, arvasime, et mähkmetest see hais, rahutu ööuni, pidev magusahäda, kummalised lööbed kehal.

Oh jumal, mu plikadel sama jama. Peseme korralikult arsti poolt soovitatud toodetega, hambad mõlemil korras, aga väiksemal (tal öösel mähkmed veel ja neid pannes lehkab ”sealt” paha haisu ka peale pesu). Kuidas need solkmed avastatakse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh jumal, mu plikadel sama jama. Peseme korralikult arsti poolt soovitatud toodetega, hambad mõlemil korras, aga väiksemal (tal öösel mähkmed veel ja neid pannes lehkab ”sealt” paha haisu ka peale pesu). Kuidas need solkmed avastatakse?

Ega mina enne ei avastanudki kui lapsel peput pühkisin, siis tõmbasin tagumikust selle valge pika ELUSA solkme välja.

Esimene mõte oli, et kuidas vihmauss sinna sai? 😀

Mul vanemate lastega pole nähtavaid siseparasiite olnud, ega mina ka ei teadnud millised nad välja näevad. Hea, tark google siis haris mind.

Peale esimest rohtu tuli neid ikka palju välja (ei hakka detailidesse laskuma).

Sellepärast ma küsisingi nende looduslike rohtude kohta, et kasvõi profülaktika mõttes kuur teha (kui neist kasu oleks).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega mina enne ei avastanudki kui lapsel peput pühkisin, siis tõmbasin tagumikust selle valge pika ELUSA solkme välja.

Mul vanemate lastega pole nähtavaid siseparasiite olnud, ega mina ka ei teadnud millised nad välja näevad. Hea, tark google siis haris mind.

Sellepärast ma küsisingi nende looduslike rohtude kohta, et kasvõi profülaktika mõttes kuur teha (kui neist kasu oleks).

Looduslik “rohi” võib olla niisama immuunsüsteemile hea (või ka täiesti kasutu, oleneb tootest, sest NB! need toidulisandid ei pea olema tõestatud toimega nagu ravimid), aga kui päriselt on soolenugilised sees, siis aitab ikka vaid päris parasiidivastane ravim. Need sooles elavad ussid on inimesele bioloogiliselt tegelikult nii lähedased, et nende kõrvaldamiseks sobivad rohud on ka inimesele mürgised. Aga vähemalt tuntud ussirohi Vermox imendub soolestikust vereringesse vaid vähesel määral ja kuna inimese mass on nii palju suurem kui ussidel, siis usse tappev doos inimesele ei tee sisuliselt midagi.

Kui kahtled, siis lase uus proov võtta ja konsulteeri perearstiga võimaliku profülaktika osas. Uus nakatumine on loomulikult võimalik. Solge pole siiski õnneks kuigi ohtlik parasiit ja uuringud on näidanud, et solkmeid omanud lapsed on tulevikus väiksema tõenäosusega astmahaiged ja allergikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas praegu arsti on ikka vaid Vermox välja kirjutada või on midagi uuemat ka tulnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas praegu arsti on ikka vaid Vermox välja kirjutada või on midagi uuemat ka tulnud?

Pool aastat tagasi oli vaid Vermox.
Hankisin sellist ravimit nagu Nemozol, aga pole julgenud anda, see ravim on palju rohkemate siseparasiitide vastu.
Võtan hoogu, et mõne apteekriga nõu pidada ja lasta infoleht korrektselt ära tõlkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Looduslik “rohi” võib olla niisama immuunsüsteemile hea (või ka täiesti kasutu, oleneb tootest, sest NB! need toidulisandid ei pea olema tõestatud toimega nagu ravimid), aga kui päriselt on soolenugilised sees, siis aitab ikka vaid päris parasiidivastane ravim. Need sooles elavad ussid on inimesele bioloogiliselt tegelikult nii lähedased, et nende kõrvaldamiseks sobivad rohud on ka inimesele mürgised. Aga vähemalt tuntud ussirohi Vermox imendub soolestikust vereringesse vaid vähesel määral ja kuna inimese mass on nii palju suurem kui ussidel, siis usse tappev doos inimesele ei tee sisuliselt midagi.

Kui kahtled, siis lase uus proov võtta ja konsulteeri perearstiga võimaliku profülaktika osas. Uus nakatumine on loomulikult võimalik. Solge pole siiski õnneks kuigi ohtlik parasiit ja uuringud on näidanud, et solkmeid omanud lapsed on tulevikus väiksema tõenäosusega astmahaiged ja allergikud.

See Vermox keerab seedesüsteemi mikrofloora ikka korralikkult pekki. Hiljem aasta aega parandad seda ja sööd prebiootikume ja probiootikume. Kui muidugi hoolid oma seedesüsteemist, paljud arvavad et vahet pole ja siis põevad ja põevad ja aru ei saa milles jama on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ongi, et pole täiesti ohutut, aga samas kindlasti t66tavat varianti. On palju looduslikke vahendeid (musta pähkli ekstrakt, toored kukeseened, citrosept, kookosõli+helbed, ka homeopaatiline cina jnejne), aga nende t6husus pole kindel ega teada. On olemas Vermox, mis toimib hästi, aga mis on ka inimesele mürgine, mida väiksem inimene, seda mürgisem ju, ainuke vahe miks solkmed maha kõngevad ja inimene mitte on massis (ja õnneks vermox vereringesse eriti ei imendu, kuskil oli, et uriiniga ehk verest eritub vermoxist u 2%).
Vanad eestlased ajasid paelussi välja maarjasõnajala s66misega, aga kahjuks on ka see väga mürgine taim, sisse süües halvab see paelussi lihased (ja osaliselt ka inimese soolestiku lihased, mistõttu tuleb pärast lahtistit kindlasti peale juua).

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuidas nüüd on. olete proovinud ja parasiitidest lahti saanud?
peaks ka midagi erku ette võtma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu tooreid kukeseeni metsast või turult võtta, tee üks ussikuur! Neis on aine, mis tapab ümarusse, seepärast kukeseened ei ussitagi. Aga see aine hävineb 40 kraadini kuumutades, seega tuleb süüa toorelt (nt seenesalatisse peita, ülejäänud seened kuumutad läbi, osa kukeseeni toorelt).
Venelastel on ammu komme metsas osa kukeseeni toorelt nahka panna, ma ikka imestasin, et imelikud vist, vat siis, nende ammune rahvaravi.
Ei mina tea, kuipalju nad siis aitavad (kliinilisi uuringuid ju pole, nagu arstide lemmiklause on, on ainult sajandeid rahvaravi), aga profülaktikaks kärab ju hästi.
https://maaelu.postimees.ee/4228347/ussitamiskindel-kukeseen-puhastab-organismi-parasiitidest

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust seda osta saab 80kraadine teraviljapõhine kvaliteetne alkohol?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ongi, et pole täiesti ohutut, aga samas kindlasti t66tavat varianti. On palju looduslikke vahendeid (musta pähkli ekstrakt, toored kukeseened, citrosept, kookosõli+helbed, ka homeopaatiline cina jnejne), aga nende t6husus pole kindel ega teada. On olemas Vermox, mis toimib hästi, aga mis on ka inimesele mürgine, mida väiksem inimene, seda mürgisem ju, ainuke vahe miks solkmed maha kõngevad ja inimene mitte on massis (ja õnneks vermox vereringesse eriti ei imendu, kuskil oli, et uriiniga ehk verest eritub vermoxist u 2%).

Vanad eestlased ajasid paelussi välja maarjasõnajala s66misega, aga kahjuks on ka see väga mürgine taim, sisse süües halvab see paelussi lihased (ja osaliselt ka inimese soolestiku lihased, mistõttu tuleb pärast lahtistit kindlasti peale juua).

See toore kukeseene jutt on tulnud sellest, et seeneussid kukeseeni ei taha, st lähtutakse analoogiast, et kui seened ei ussita, siis järelikult on seeneussidele mürgised, kui on seeneussidele mürgised, on nad seda ka kõhuussidele. Aga kukeseent ei söö seeneussid hoopis sellepärast, et kukeseen on erakordselt väikese toitainetesisaldusega seen. Seenekärbsed ei mune oma mune sellise seene peale, kus lapsed nälga jäävad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu väiksemal lapsel on viimase aasta jooksul olnud kolm korda ussid, KUNA lasteaiarühmas ikka mõni vanem arvab et rohi on mürk ja kasutavad homöopaatiat jms jama. Tulemuseks see, et rühmas ei saagi usse välja. Esitasime KOVile osade lastevanematega ka kaebuse, et kas otsivad meie lastele uue rühma või eraldavad need neli viis ökoemme last rühmast. Ei saa aru mis nende vanemate peas toimub, ootavad lastel soolepõletikku või mulgustust (mis pikaaegse usside raske tüsistus)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pea peast soe olema ja mõni võiks end natuke harida ka ennem kui korallidest jne seletama hakkab. Näiteks kui on B12 vitamiini defitsiit, siis võib olla üks põhjustest laiuss, kes soolestikus parasiteerib ja vitamiini inimese eest ära tarbib. Üks põhjuste välja selgitamiseks on ka ussiproov.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mina loen pidevalt siit PK-st, et ussiproovid ei pruugi näidata mitte midagi, üks postitaja ju just siin alguses kirjutas, et võta proov või ussi kõrvalt, ikka ei näita midagi… Mida siis teha?

Ja teine asi – kui need ussid nii ohtlikud on, kudias siis vanasti inimesed üldse ellu jäid? Ma ei ole kuulnud, et vanasti pidevalt mingi soolepõletiku või mulgustuse kätte surnud oleksid. Küsin täiesti tõsiselt, mitte norides, sest ka minu lapsepõlves nt peeti seda täiesti normiks, et lastel on ussid. Raviti muidugi, aga keegi ei pistnud kliljuma, kui lastel ussid leiti, vaid kehitati õlgu ja tehti ravikuur läbi. Ja kui nüüd veel selgub, et lapsena usside käes vaevelnud lapsed on edaspidi hoopsi paremini kaitstud igasuguste astmate ja teab mille eest, siis…

Ma olen oma lapsel lasknud vist kahel või kolmel korral perearstil analüüse teha ussikartuses. Ühel korral tuli veel sedasi teha, et kolm korda järjest iga kahe päeva tagant pidin lapse s***a kliinikusse vedama. Aga siiani pole midagi leitud. Kui nüüd uskuda neid, kes ütlevad, et me kõik oleme parasiitidest läbi imbunud ja proovid ei pruugi miskit näidata, siis ei saa ma ju iial kindel olla, et lapsel tõesti usse pole, eks ole. Lasteaialaps, seega usside saamise võimalus on suur.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole kuulnud, et vanasti pidevalt mingi soolepõletiku või mulgustuse kätte surnud oleksid. Küsin täiesti tõsiselt, mitte norides, sest ka minu lapsepõlves nt peeti seda täiesti normiks, et lastel on ussid. Raviti muidugi, aga keegi ei pistnud kliljuma, kui lastel ussid leiti, vaid kehitati õlgu ja tehti ravikuur läbi. Ja kui nüüd veel selgub, et lapsena usside käes vaevelnud lapsed on edaspidi hoopsi paremini kaitstud igasuguste astmate ja teab mille eest, siis…

Kui vanast ajast sa räägid? 80ndate alguses käis lasteaias regulaarselt õde, kes võttis kõigilt ussiproovi (kõigi ees pepust meil) ja kui ühel olid, siis sai kohe kogu rühm ravi. Seda hakati tegema juba 60ndate lõpus. Enne seda polnud diagnostikas ega ravi ning lapsed surid lihtsalt kõhuhädade kätte (ei tehtud veel statistikat).

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Ilu ja tervis Parasiitussid