Esileht Ilu ja tervis Pärast Helicobakteri ravi ikka halb

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Pärast Helicobakteri ravi ikka halb

Postitas:
Kägu

Tere

Olen päris nõutu ja väsinud oma vaevustest. Avastati eelmine aasta Helicobakter, pärast pikalt kestnud kõhuvaevuseid. Sain antibiootikumi kolmikravi, mille ravi oli tõhus ja kordustest negatiivne. Pärast ravi oli kõik hea, ei mingeid probleeme, ükski toit probleeme ei tekitanud ja sain eluga edasi minna.

Kahjuks hakkasid uuesti kõhuvaevused 7 kuud hiljem, kui jõin mingi periood tühjale kõhule kohvi. Nüüd ongi alates sellest juba 6 kuud kestnud taas samad vaevused. Kõht on koguaeg valulik, iga päev on pärast söömist kohutavad gaasid ja krooksumised. Enamus valu on vasakul pool. Valu juba hommikul platsis ja päeva jooksul aina süveneb. Kõik toidud tekitavad gaase, mis väga ebameeldiva lõhnaga. Olen võtnud probiootikume, ei aidanud. Suhkurt ei tarbi.

Arstid on kirjutanud mitu korda maohapet alla suruvat Pantoprazole-i, mis paraku ei aita kuidagi. Tehtud erinevad vereproovid(pankrease töö, hemogramm,jne), gastroskoopia, väljaheite proovid peitvere osas. Kõik korras ja keegi midagi väja pakkuda ei oska. Elukvaliteet on nii häiritud, iga toit tekitab samasugust reaktsiooni.

Kas keegi midagi sarnast kogenud ja lõpuks terveks saanud? 🙁

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mui sama seis hetkel aga selle erinevusega et perearst järelkontrolli ei teinud ja polnud isegi nüüd nõus tegema kui kurtsin vaevuseid. Õigemini ta polnud alguses isegi seda helicobakterit nõus uurima ja ma synlabis andsin proovi oma raha eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mui sama seis hetkel aga selle erinevusega et perearst järelkontrolli ei teinud ja polnud isegi nüüd nõus tegema kui kurtsin vaevuseid. Õigemini ta polnud alguses isegi seda helicobakterit nõus uurima ja ma synlabis andsin proovi oma raha eest.

Ka minu esimene perearst polnud nõus isegi analüüsi laskma võtta, ütles, et Helicobacter on kõigil inimestel ja mis siin kontrollida. Selle analüüsi oli mul üldse nahaarst märkinud, et võiks teha, tuhat tänu temale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks hakkasid uuesti kõhuvaevused 7 kuud hiljem

Kas võib olla, et toimus uuesti nakatumine selle bakteriga. Kas elate kellegagi koos? Suudlemise, ühiste toidunõude, pesemata käte jm olme käigus on edasikandlus võimalik.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidutalumatus ei või olla?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et korduskontrollis pärast ravi tehti muuhulgas gastroskoopia? Siis tõenäoliselt ju ka kontrolliti uuesti helicobakteri osas. Järelikult võib eeldada, et ikka ei ole uuesti helicobakterit saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidutalumatus ei või olla?

See võib vabalt olla gluteeni või laktoosi talumatus.Kuid miks peale antibiootikumi kuuri läks paremaks? Vastus on siin olemas,  AB surus maha peensooles oleva põletiku. Aga kuna inimene sööb edasi toitu mida ta ei talu siis tekkis uus põletik.Mis oleks lahendus? Loobu gluteenist ja laktoosist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Toidutalumatus ei või olla?

    Ma ei oska öelda. Gluteeni osas tehti vereproovid, mis olid korras. Laktoosi osas käisin seda jooki joomas ja mingit talumatust ei tuvastatud. Helicobacter aktiviseerus pärast seda, kui sain kalast toidumürgituse, siis hakkasid kõhuvalud ja sain ka ravi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Toidutalumatus ei või olla?

    Ma ei oska öelda. Gluteeni osas tehti vereproovid, mis olid korras. Laktoosi osas käisin seda jooki joomas ja mingit talumatust ei tuvastatud. Helicobacter aktiviseerus pärast seda, kui sain kalast toidumürgituse, siis hakkasid kõhuvalud ja sain ka ravi.

Mul sama teema, et talumatuse testid olid mõlemad negatiivsed, aga teravilja ja piimatooteid ikkagi süüa ei saa. Gaasid, kõhuvalu ja kõhulahtisus tekivad.
Kui neid ei söö, siis on kõik korras.
Kas Sind ärritatud soole sündroomi osas on uuritud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Toidutalumatus ei või olla?

    Ma ei oska öelda. Gluteeni osas tehti vereproovid, mis olid korras. Laktoosi osas käisin seda jooki joomas ja mingit talumatust ei tuvastatud. Helicobacter aktiviseerus pärast seda, kui sain kalast toidumürgituse, siis hakkasid kõhuvalud ja sain ka ravi.

Mul sama teema, et talumatuse testid olid mõlemad negatiivsed, aga teravilja ja piimatooteid ikkagi süüa ei saa. Gaasid, kõhuvalu ja kõhulahtisus tekivad.

Kui neid ei söö, siis on kõik korras.

Kas Sind ärritatud soole sündroomi osas on uuritud?

On uuritud. Mitu aastat tagasi gastroenteroloog, kes muud diagnoosi ei pakkunudki. Siis oli Helicobacter diagnoosimata. Soovitas mingid kallid probiootikumid ja tegin Fodmapi järgi toitumist, aga olukord ei paranenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vana sa üldse oled? Miks soolestiku uuritud ei ole? Oled ehk väga noor äkki? On peensoole kapseluuring ja kolonoskoopia. Ehk siis nii eest ja tagant sõidetakse kaameratega läbi.See uuring selgitab kas soolestikus on äkki kasvaja. Olemas on veel kõhust MRT uuring. See näitab ka kõik kasvajad kohe ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kui vana sa üldse oled? Miks soolestiku uuritud ei ole? Oled ehk väga noor äkki? On peensoole kapseluuring ja kolonoskoopia. Ehk siis nii eest ja tagant sõidetakse kaameratega läbi.See uuring selgitab kas soolestikus on äkki kasvaja. Olemas on veel kõhust MRT uuring. See näitab ka kõik kasvajad kohe ära.

    Kolonoskoopiat pole tehtud, sest peitverd korras ja vereproovid olid kõik heade näitajatega(raud, põletikunäitajad jne). MRT ootab ees. Peensoole kapseluuringust pole juttu olnud arstidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa gluteeni ja laktoosi vaba dieeti oled pidanud? See ei määra midagi et test näitas et sul toidutalumatust ei ole.Minul näiteks läks kõht korda kui loobusin gluteenist ja laktoosist.Test ka minul näitas et allergiat ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa gluteeni ja laktoosi vaba dieeti oled pidanud? See ei määra midagi et test näitas et sul toidutalumatust ei ole.Minul näiteks läks kõht korda kui loobusin gluteenist ja laktoosist.Test ka minul näitas et allergiat ei ole.

Laktoosivabalt olen katsetanud, tolku polnud. Gluteenivabalt polegi proovinud, eks ma olen kõigeks valmis ja see on katsetamata. Tänan, et olete aidanud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas su toitumine on? Kas hommikusööki sööd, milline see on? Milline on su tüüpiline lõuna ja õhtusöök?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas su toitumine on? Kas hommikusööki sööd, milline see on? Milline on su tüüpiline lõuna ja õhtusöök?

Hommikusööki söön küll. Enne sõin kaerahelbe putru, lihtsalt soolaga tehtud ja mandlipiimaga. Väike tükk võid peale. Viimasel ajal hommikuti maitsestamata jogurt ja panen värskeid marju peale kuhjaga. Hommik on ainus aeg, mil mu keha on nõus puuviljadega. Kui ma juba päeva jooksul lõunat söönud, siis puuvili teeb suuri valusid. Mitte ainult puuviljad, ka värsked köögiviljad.

Lõunat söön tööl, kala/kana, quinoa/riis ja salat

Õhtul söön perega, kas supp või sarnane mis lõunal.

Vahel snäkin lihtsalt soolaga tortilla krõpse.

Kui kõhus eriti paha, siis söön mõnda saialist(millegipärast sellele kõht halvasti ei reageeri üldse), kanasuppi ja neid eelmainitud tortillasid, mida mu kõht ka miskipärast hästi talub.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas su toitumine on? Kas hommikusööki sööd, milline see on? Milline on su tüüpiline lõuna ja õhtusöök?

Hommikusööki söön küll. Enne sõin kaerahelbe putru, lihtsalt soolaga tehtud ja mandlipiimaga. Väike tükk võid peale. Viimasel ajal hommikuti maitsestamata jogurt ja panen värskeid marju peale kuhjaga. Hommik on ainus aeg, mil mu keha on nõus puuviljadega. Kui ma juba päeva jooksul lõunat söönud, siis puuvili teeb suuri valusid. Mitte ainult puuviljad, ka värsked köögiviljad.

Lõunat söön tööl, kala/kana, quinoa/riis ja salat

Õhtul söön perega, kas supp või sarnane mis lõunal.

Vahel snäkin lihtsalt soolaga tortilla krõpse.

Kui kõhus eriti paha, siis söön mõnda saialist(millegipärast sellele kõht halvasti ei reageeri üldse), kanasuppi ja neid eelmainitud tortillasid, mida mu kõht ka miskipärast hästi talub.

Uskumatu inimene ei suuda gluteenist loobuda.Soovita siis siin veel midagi.Tühi töö täiesti.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa gluteeni ja laktoosi vaba dieeti oled pidanud? See ei määra midagi et test näitas et sul toidutalumatust ei ole.Minul näiteks läks kõht korda kui loobusin gluteenist ja laktoosist.Test ka minul näitas et allergiat ei ole.

Laktoosivabalt olen katsetanud, tolku polnud. Gluteenivabalt polegi proovinud, eks ma olen kõigeks valmis ja see on katsetamata. Tänan, et olete aidanud!

Kui on kõht haige siis kindlalt sa ei tohi süüa mingeid piimatooteid, värskeid puu ja juurvilju.Ainult ilma rasvata keedetud toitu võid süüa. Kõhuvalu võib tekkida ka suurest stressist.Tuleb süüa ka probiootikume.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa gluteeni ja laktoosi vaba dieeti oled pidanud? See ei määra midagi et test näitas et sul toidutalumatust ei ole.Minul näiteks läks kõht korda kui loobusin gluteenist ja laktoosist.Test ka minul näitas et allergiat ei ole.

Laktoosivabalt olen katsetanud, tolku polnud. Gluteenivabalt polegi proovinud, eks ma olen kõigeks valmis ja see on katsetamata. Tänan, et olete aidanud!

Kui on kõht haige siis kindlalt sa ei tohi süüa mingeid piimatooteid, värskeid puu ja juurvilju.Ainult ilma rasvata keedetud toitu võid süüa. Kõhuvalu võib tekkida ka suurest stressist.Tuleb süüa ka probiootikume.

Ma olen nõus, aga see probleem on kestnud 3 aastat, see ei ole püsiv lahendus mitte kunagi ühtegi värsket puu- ja juurvilja süüa. Probiootikume olen proovinud mitmeid, ka 40 euroseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nõus, aga see probleem on kestnud 3 aastat, see ei ole püsiv lahendus mitte kunagi ühtegi värsket puu- ja juurvilja süüa. Probiootikume olen proovinud mitmeid, ka 40 euroseid.

Keegi ei ütlegi, et sa enam mitte kunagi värsket kraami tarbida ei või. Kuid alustada tulebki esmalt ikka välistamisest ja siis ükshaaval uuesti tarbima hakata. Nii leiad toiduained, mis sulle sobivad ja need, mis olukorra hullemaks teevad.

Proovi gluteenivaba menüü ikka kindlasti ära. Praegu on juba üsna lai valik gluteenivaba toitu saadaval, ei pea millestki end ilma jätma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nõus, aga see probleem on kestnud 3 aastat, see ei ole püsiv lahendus mitte kunagi ühtegi värsket puu- ja juurvilja süüa. Probiootikume olen proovinud mitmeid, ka 40 euroseid.

Keegi ei ütlegi, et sa enam mitte kunagi värsket kraami tarbida ei või. Kuid alustada tulebki esmalt ikka välistamisest ja siis ükshaaval uuesti tarbima hakata. Nii leiad toiduained, mis sulle sobivad ja need, mis olukorra hullemaks teevad.

Proovi gluteenivaba menüü ikka kindlasti ära. Praegu on juba üsna lai valik gluteenivaba toitu saadaval, ei pea millestki end ilma jätma.

Siin midagi siiski ei klapi.Kolm aastat kõht valutab ja arstid ei tea mis sul viga on? Ja kõik sooleuuringud on ka kõik tegemata? Mis arsti juures sa üldse käid? Siin on niipalju segast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nõus, aga see probleem on kestnud 3 aastat, see ei ole püsiv lahendus mitte kunagi ühtegi värsket puu- ja juurvilja süüa. Probiootikume olen proovinud mitmeid, ka 40 euroseid.

Keegi ei ütlegi, et sa enam mitte kunagi värsket kraami tarbida ei või. Kuid alustada tulebki esmalt ikka välistamisest ja siis ükshaaval uuesti tarbima hakata. Nii leiad toiduained, mis sulle sobivad ja need, mis olukorra hullemaks teevad.

Proovi gluteenivaba menüü ikka kindlasti ära. Praegu on juba üsna lai valik gluteenivaba toitu saadaval, ei pea millestki end ilma jätma.

Siin midagi siiski ei klapi.Kolm aastat kõht valutab ja arstid ei tea mis sul viga on? Ja kõik sooleuuringud on ka kõik tegemata? Mis arsti juures sa üldse käid? Siin on niipalju segast.

Minu jaoks ka hästi ei klapi, et ma kõhuvaludes olen elanud 3 aastat. Sellest saab lahutada 7-8 kuud, kui helicobacteri kolmikravi järgselt sümptomid taandusid.  Perearsti juures käin, kes teinud suunamise gastroenteroloogi ja sisehaiguste arsti juurde. Ootajad on ka olnud pikad ja mõni arst ei võta tõsiselt patsiendi mure. Esimene gastroenteroloog ütles ainult, et ärritunud sool. Ometi mul oli tegelikult see helicobacter, nagu teise arsti analüüsidest selgus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See et väljaheites peiteverd ei ole ei tähenda et kasvajat kindlalt ei ole.Ehk siis asi ei ole nii lihtne.Tõenäoliselt oled väga noor,seepärast pole ka sooleuuringuid tehtud.Noortel soolekasvajad on haruldus siiski.Aga soovitan mingi nädala ikka dieeti pidada.6 päeva süüa ainult riisiputru,juua kummeliteed või piparmündi teed.Ja siis vaadata kas on parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See et väljaheites peiteverd ei ole ei tähenda et kasvajat kindlalt ei ole.Ehk siis asi ei ole nii lihtne.Tõenäoliselt oled väga noor,seepärast pole ka sooleuuringuid tehtud.Noortel soolekasvajad on haruldus siiski.Aga soovitan mingi nädala ikka dieeti pidada.6 päeva süüa ainult riisiputru,juua kummeliteed või piparmündi teed.Ja siis vaadata kas on parem.

No ju siis on kasvaja.

Neid ainult riisipudrul ja taimeteedel dieete olen selle pika aja sees teinud . Kaal läks väga alla, aga vaikselt sööma hakates tulid ka vaevused tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See et väljaheites peiteverd ei ole ei tähenda et kasvajat kindlalt ei ole.Ehk siis asi ei ole nii lihtne.Tõenäoliselt oled väga noor,seepärast pole ka sooleuuringuid tehtud.Noortel soolekasvajad on haruldus siiski.Aga soovitan mingi nädala ikka dieeti pidada.6 päeva süüa ainult riisiputru,juua kummeliteed või piparmündi teed.Ja siis vaadata kas on parem.

No ju siis on kasvaja.

Neid ainult riisipudrul ja taimeteedel dieete olen selle pika aja sees teinud . Kaal läks väga alla, aga vaikselt sööma hakates tulid ka vaevused tagasi.

Kui dieediga läks paremaks siis pead dieeti pikemalt pidama.2 nädalat vähemalt.Riis on väga rammus muidu,sa pead riisi lihtsalt rohkem sööma.Juurde võid süüa banaani mis on samuti kaloririkas.Tablettidest võta juurde iga päev 1-2  Mezym 10000 (seedeensüüm) ja Escadrat(mao happelisuse vähendaja).Need on vabas müügis.Mind on need tabletid kõhuvaevuste korral alati aidanud.Need tabletid on apteegis vabas müügis.Kõhuvalu võivad tekitada ka kõhu spasmid.Soovitaks No Spa tablette võtta veel juurde.Samuti on need vabas müügis ja mind on need aidanud kõhuvalu korral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See et väljaheites peiteverd ei ole ei tähenda et kasvajat kindlalt ei ole.Ehk siis asi ei ole nii lihtne.Tõenäoliselt oled väga noor,seepärast pole ka sooleuuringuid tehtud.Noortel soolekasvajad on haruldus siiski.Aga soovitan mingi nädala ikka dieeti pidada.6 päeva süüa ainult riisiputru,juua kummeliteed või piparmündi teed.Ja siis vaadata kas on parem.

No ju siis on kasvaja.

Neid ainult riisipudrul ja taimeteedel dieete olen selle pika aja sees teinud . Kaal läks väga alla, aga vaikselt sööma hakates tulid ka vaevused tagasi.

Kui dieediga läks paremaks siis pead dieeti pikemalt pidama.2 nädalat vähemalt.Riis on väga rammus muidu,sa pead riisi lihtsalt rohkem sööma.Juurde võid süüa banaani mis on samuti kaloririkas.Tablettidest võta juurde iga päev 1-2 Mezym 10000 (seedeensüüm) ja Escadrat(mao happelisuse vähendaja).Need on vabas müügis.Mind on need tabletid kõhuvaevuste korral alati aidanud.Need tabletid on apteegis vabas müügis.Kõhuvalu võivad tekitada ka kõhu spasmid.Soovitaks No Spa tablette võtta veel juurde.Samuti on need vabas müügis ja mind on need aidanud kõhuvalu korral.

Aitäh heade nõuannete eest. Escadrati osas pole kindel, sest olen Pantoprazoli retseptiravimit mitmeid kordi võtnud ja vahet polnud, pole üldse kindel, et mul ülihappesus on,et seda alla peab suruma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin Helicobakteriga ringi 5 aastat, enne kui diagnoosi ja ravi sain. Ja täpselt nii ongi, nagu eespool keegi kirjutab – kui elad kellegagi koos, on nakatunud ka tema/nemad. Mina võitlesin välja terve pere analüüsid, sest ei soovinud just nimelt teha ravi ning siis uuesti nakatuda. Tuligi välja, et teistel pereliikmetel oli samuti H. plyori, kuid veidi nõrgemal kujul ega tekitanud kõhuvalusid ja iiveldust. Tegime kõik ravi läbi ning ma ei suutnud uskuda, kui hea enesetunne üle aastate oli.

Aga… aastaid hiljem hakkas see enesetunde pull uuesti pihta, nii et käisin ka oma raha eest Helicobakteri kordusanalüüsi tegemas  – see näitas kunagist kokkupuudet, kuid ei tuvastanud uut nakatumist. Ja mis siis veel veidi aega hiljem selgus – halva enesetunde (gaasid, kõhuvalud, iiveldus, teatud toitude talumatus) põhjuseks olid naaskelsabad. Neid saab õhtul ka endal taskulambi ja peegli abil kontrollida, sest roojaproovist need välja ei tule – vajalik on pulgaproov. Samuti ei ole välistatud, et roojaproovist võib välja tulla mõni muu sooleparasiit (solkmed, lamblia, dientamoeba fragilis, blastocystis hominis jpm). Räägi perearstiga sel teemal ja lase ka sooleparasiite uurida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igasugu dieetide soovitajatele. Korraks proovida võib kõike, aga kui magu on haige, siis tuleb just tarbida kõiki aineid võimalikult tasakaalustatult, et ei tekiks mingeid puudusi, mis omakorda pikaajaliselt teisi puudusi tekitavad ja haigeks teevad. Niigi magu ei suuda teha oma tööd korralikult. Minul samuti sai leevendab nagu sinulgi. Mulle ei mõju kartul halvasti, kuigi mõnele mõjub. Rasvast tuleb loobuda täielikult vaid ühe haiguse puhul, niisama lambist millestki loobuda küll pole mõtet, kui just konkreetselt ei näe, et vot see nüüd tõesti aitab. Rasv on siiski vajalik meile.

teemaalgataja, minul tulid ka vaevused tagasi nagu sinulgi, aga mulle õnneks aitab omeprasool. Igapäev 20+20mg. Sul helicibakter võib tagasi olla, mine tee synalbis uus väljaheitetest lihtsalt, kui perearst ei huvitu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Ilu ja tervis Pärast Helicobakteri ravi ikka halb