Esileht Koolilaps Pärast muusikakooli lõpetamist

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Pärast muusikakooli lõpetamist

Postitas:

Uurin, mida teie lapsed pärast laste muusikakooli lõpetamist on edasi teinud – see tähendab, et kas ja kus nad on pilliõpet jätkanud? Minu laps soovib küll pilliõppega jätkata, (lõpetab järgmisel aastal) aga muusikakeskkooli ei taha minna, sest ei taha oma praegusest üldhariduskoolist ära tulla.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

otsa-kool?

minu lapsed on lõpetanud põhiõppe arsise kellade koolis ja läinud edasi täiendõppesse ja jätkuõppesse, mis ongi sisuliselt “mängin pilli edasi, sest tahan” stiilis asi. mingeid hindeid ei panda, puhas kooskäimise rõõm ja esinemise lust. eriti õnnelkud pääsevad noorteansamblisse ja siis muidugi algab tõsisem töö, sest esinemised ja konkursid on juba hoopis teisel tasemel.

oleneb muidugi pillist, aga nii mõnelgi koolil on ju oma orkester, mitmed kõrgkoolide orkestrid võtavad mängijaks ka gümnaasiumiõpilasi jne. kui aga on tegemist klaveriga, siis ma tõesti ei tea, mis oleks see väljund… enamat kui kodus/seltskonnas oma lõbuks mängimine. kas muusikakoolidel ei ole mingit jätkuõpet või vilistlaste ansambleid/orkestreid?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 11:49; 25.05 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsed on lõpetanud põhiõppe arsise kellade koolis ja läinud edasi täiendõppesse ja jätkuõppesse, mis ongi sisuliselt “mängin pilli edasi, sest tahan” stiilis asi. mingeid hindeid ei panda, puhas kooskäimise rõõm ja esinemise lust. eriti õnnelkud pääsevad noorteansamblisse ja siis muidugi algab tõsisem töö, sest esinemised ja konkursid on juba hoopis teisel tasemel.

oleneb muidugi pillist, aga nii mõnelgi koolil on ju oma orkester, mitmed kõrgkoolide orkestrid võtavad mängijaks ka gümnaasiumiõpilasi jne. kui aga on tegemist klaveriga, siis ma tõesti ei tea, mis oleks see väljund… enamat kui kodus/seltskonnas oma lõbuks mängimine. kas muusikakoolidel ei ole mingit jätkuõpet või vilistlaste ansambleid/orkestreid?

Minu lapsel sama etapp läbitud ja hetkel Arsise noorteansamblis.
Teine laps lõpetas lastemusuikakooli ja lihvib oma oskusi eraõpetaja juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel sama etapp läbitud ja hetkel Arsise noorteansamblis.

minu omadest üks ka 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 11:49; 25.05 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ametlik kanal on jah Ots ja Eller. Mõnes muusikakoolis on lisa-aastad ka.

Ilmselt saab jätkata ka eraõpetajaga, siis lihtsalt on see küsimus, et kui ta tahab hiljem professionaalsel tasemel muusikat teha (EMTAsse minna), siis lastemuusikakooli solfist ei pruugi piisata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääb esialgu lisa-aastale, ise tahtis ja see oli mulle suur üllatus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii palju kui mina oma tuttavatest tean, siis pärast lastemuusikakooli lõpetamist tegeletakse edasi muusikaga vabatahtlikkuse alusel. Kas mängitakse mõnes ansamblis (keelpillid) või orkestris (puhkpillid). Või tehakse bändi või minnakse hoopis koorilaulu ja ei puututa instrumenti järgmised 10 aastat, sest muusikakooli vihati kogu südamest.

Tean ka juhtumeid, kus pärast lastemuusikakooli lõpetamist valiti mõne aja pärast hoopis teine pill ja hakati hoopis seda õppima ja mängima. Näiteks seoses rahvamuusikaga – karmoškat või väikekannelt või parmupilli võib õppida peale mõne muu instrumendi põhiõppe läbimist vabalt iseseisvalt. Loomulikult on ka seal vajalik juhendamine et saada kätte õiged võtted alguses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kohalikus muusikakoolis on kuni kaks lisa-aastat.
Mõni on peale lõpetamist alustanud sealsamas koolis hoopis uue pilli õppimist.

Minu lastel on ka varsti see teema päevakorral, vanem lõpetab ülejärgmine aasta, aga gümnaasiumini on siis veel 2 aastat ja Ellerisse ta minna ei taha. Kuigi, mul üks klassivend käis paralleelselt nii Elleris kui gümnaasiumis, nii et võibolla on ka selline asi võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samamoodi ka Otsakoolis gümnaasiumiga samal ajal käidud, aga eks ta raske ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 22:48; 13.07 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Etnolaagrisse mingu, kohe (või mõnda muusse pillilaagrisse, aga Eesti Etno on parim variant. Kuigi sel aastal see vist juba algas? Uurigu). Siis õpib ära, et pilli saab mängida ka teistmoodi, kuulmise järgi, mitte vaid noodist, ja igasugustes situatsioonides, mitte vaid kontserdil. Pill saab tõeliselt omaseks. Kui on ka klaver, saab võtta sündi, meloodika vms, see pole takistus. See etnokate seltskond on nii toetav ja nii lahe.

Üks võimalus ongi panna sõpradega ansambel kokku (või niisama kohtuda ja mängida), pillimängu juures kõige lahedam ongi sõpradega koosmäng.

Youtubest vaadaku videoid ja õppigu lahedaid lugusid – siis säilib motivatsioon ja mängurõõm. Et ei oleks see situatsioon, et mängid vaid kontserdil ja noodist.

Edu ja kõike head! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 22:48; 13.07 22:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Pärast muusikakooli lõpetamist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.