Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pärast sööki ikka kõht tühi :(

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Pärast sööki ikka kõht tühi :(

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis imelik fenomen see mul on, aga sageli on mul pärast normaalse suurusega einet ikka kõht tühi. Kusjuures enne sööki ei pruugi mul üldse tühja kõhu tunnet ollagi, ehkki pole vahel päris pikalt söönud.
EDIT: Mainin siinkohal, et ükski antud artiklis toodud fakt põhjuseks ei ole: https://naistekas.delfi.ee/tervis/tervisliktoit/seitse-pohjust-miks-parast-soomist-koht-ikka-tuhi-on?id=44056303

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ajul võtab 20 minutit aega, et saada see impulss, mis talle ütleb, et kõht on täis.

Mida sa tavaliselt eineks võtad? Kuidas on makrotoitainetega ja kiudainetega? Kas enamasti süsivesik, lisaks natuke rasva ja valku? Siis võib põhjus olla selles. Proovi suurendada valgu ja rasva osakaalu, see võib aidata.

Aga äkki mõtled normaalse eine all hoopis kalorivaest einet? Siis võib asi olla selles, et magu hakkab tootma “näljahormooni” nimega ghreliin, mis suurendab näljatunnet. See võib suureneda ka stressi toimel.

Kas mingeid muid vaevusi ei ole? Kui on, siis võib kahtlustada näiteks ka kilpnäärmeprobleeme, diabeeti või muid hormonaalseid probleeme.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul täpselt sama probleem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ka, aga ainult osade toitudega. Kui söön hommikul näiteks putru, on kõht veel lõuna ajal täis.Sama siis, kui söön näiteks makarone. Kui aga söön liha või muna, lisandiks juurviljad, siis on 1-2 tunni pärast kohutav kõhukorisemine ja näljanõrkus, enamasti hakkangi enne järgmist söögikorda siis näksima ja kokkuvõttes söön kaptaalselt üle. MInul täidavad süsivesikud kõhtu paremini ja pikemaks, enesetunne on hea ja kaal nii toitudes pigem langeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ka, aga ainult osade toitudega. Kui söön hommikul näiteks putru, on kõht veel lõuna ajal täis.Sama siis, kui söön näiteks makarone. Kui aga söön liha või muna, lisandiks juurviljad, siis on 1-2 tunni pärast kohutav kõhukorisemine ja näljanõrkus, enamasti hakkangi enne järgmist söögikorda siis näksima ja kokkuvõttes söön kaptaalselt üle. MInul täidavad süsivesikud kõhtu paremini ja pikemaks, enesetunne on hea ja kaal nii toitudes pigem langeb.

Täitsa huvitav, mul on täpselt vastupidi. Pudruga olen 2 tunni pärast juba nõrkemas, süsivesikud teevad ka jubedalt letargiliseks. Aga munaga püsib kõht ilusasti lõunani täis, ei teki vahepeal mingeid isusid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on ka mõnikord nii, et söö või lõhki ennast, aga ikka on näljatunne. Siis on ka pahur tuju ja üldse rammestumus peal. Ei tea, millest see tekib. Äkki olen enese teadmata liiga vähe kaloreid tarbinud eelnevalt? Kuna ei jälgi neid, siis ei oska ka täpselt öelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige olulisem, et söögi ajal ei käik mingi vidin, mis tähelepanu endale tõmbab. Ei vaata videosid, telekat. Sest kui vaatad, aju ei saa signaali kätte, et söönud oled. Ainul söömisele keskendudes sööd paju vähem kui siis kui vahid midagi söömise kõrvale või loed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pakun – toidus on liiga vähe rasva.
minul nt. on kõht korralikult täis, kui hiliseks hommikusöögis süüa hunnik rasva, valku, süsivesikuid. ehk siis klassikaline inglise hommikusöök + üks saiake.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui enne söögikorda ei ole isu siis tähendab pole aeg söömiseks. Süüa tuleb ikka siis kui keha märku annab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paeluss.

Please wait...
Postitas:
annamaal

Mul on gastriit ja kõhutühjuse tunne pärast sööki on järjekordse gastriidihoo märk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sa tavaliselt eineks võtad? Kuidas on makrotoitainetega ja kiudainetega? Kas enamasti süsivesik, lisaks natuke rasva ja valku? Siis võib põhjus olla selles. Proovi suurendada valgu ja rasva osakaalu, see võib aidata.

Mul üks tuttav, kes muidu sageli pärast sööki ikka tühja kõhu tunnet ning söögiaegade vahel lausa imelikku “näljanõrkust” tundis, sai oma sõnudl asjast üle LCHF toitumisega. Sööb rasvast toitu ning hoiab süsivesikud kogu aeg madalad (tõesti, isegi sünnipäevalauas ei võta kooki – võtab sel ajal, kui teised kooki söövad, näit. rasvase juutustüki ja sööb seda). Muidugi vitamiinide saamiseks lchf-is lubatud köögivilju ka.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pärast sööki ikka kõht tühi :(