Esileht Sünnitus Pärast sünnitust tupp ja emakakael

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Pärast sünnitust tupp ja emakakael

Postitas:

Tere!

Saan aru, et mingid muutused on pärast sünnitust normaalsed, aga ei oska ise hinnata, et millised. Mulle tundub, et emakakael on pärast sünnitust palju madalamal, st päevade ajal on tampooni/menstruaalnumat paigaldada üsna keeruline, kuna neile polegi nagu ruumi. Väga kiirelt vajuvad allapoole ka, kui ka paigaldatud saab. Ei tundu asi olevat selles, et tupp üldiselt välja veninud vms oleks, lihtsalt piisavalt sügavale ei saa lükata.

Kas see on normaalne või peaks arsti juurde kontrolli minema? Sünnitusest on möödas aasta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 15:46; 30.01 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasutaks teemat ära ja küsiks, et kuidas allpool üldse olukord on peale sünnitust. Mõtlen paari kuu möödudes, kui kõik paranenud. Kas on laiem/avaram? Rebenditest koledad armid? Kas olukord peale esimest ja teist sünnitust erineb kardinaalselt? Oleksin tänulik avameelsete vastuste eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasutaks teemat ära ja küsiks, et kuidas allpool üldse olukord on peale sünnitust. Mõtlen paari kuu möödudes, kui kõik paranenud. Kas on laiem/avaram? Rebenditest koledad armid? Kas olukord peale esimest ja teist sünnitust erineb kardinaalselt? Oleksin tänulik avameelsete vastuste eest.

Ei oska teiste eest rääkida, kuid minul peale esimest last ei olnud alt laiem. Mees väitis, et veidi kitsam on, kuid lihased siiski nõrgemad kui varem. Peale teist oli vist tõesti laiem. Pigem olid jälle lihased nõrgad (suur laps, rebend pärakuni), kuid selle sai harjutustega korda. Allkorrus nägi tavaline välja u 3-4 kuud peale sünnitust. Ei ole arme näha. Arvan, et olukord peale igat sünnitust oleneb siiski lapse suurusest, kuidas sünnitus on läinud jne.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub jah erinevus varasemaga võrreldes päris suur, just päevade ajal tunnetan seda. Lähen siis kontrolli jah, panin nüüd aja kirja, aga üle kuu aja pean veel ootama.

Ma kasutaks teemat ära ja küsiks, et kuidas allpool üldse olukord on peale sünnitust. Mõtlen paari kuu möödudes, kui kõik paranenud. Kas on laiem/avaram? Rebenditest koledad armid? Kas olukord peale esimest ja teist sünnitust erineb kardinaalselt? Oleksin tänulik avameelsete vastuste eest.

Mul peale selle emakakaela probleemi küll tunda ei ole, et oleks laiem-avaram. Mul ei olnud rebend, vaid tehti lõige ja see oli päris alguses ikka kole küll, kartsin, et selliseks õudseks ta jääbki, aga paranes ajapikku üsna märkamatuks armiks. Algul tundus armi juurest nahk päris jäik ka ja sisenemine oli valus, praegu pole seda nii tundnud (aga ega eriti tihedalt seksi ka..). Ehk siis – ma ütleks, et erilisi muutuseid pole. Vaagnapõhjalihaseid taasub igal juhul treenida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 15:46; 30.01 13:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Sünnitus Pärast sünnitust tupp ja emakakael