Esileht Ilu Parfüüm – jõulud/piparkook

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Parfüüm – jõulud/piparkook

Postitas:
Kägu

Soovitage parfüümi, mis lõhnaks jõuluselt – noodid kaneel, apelsin, piparkook.
Fragranticast leidsin piparkoogi lõhnad üles, aga enamus on kas 10+ aastat vanad, mida enam müügil pole ja lihtsalt teised lõhnad, mida meil polegi müügil olnud ega ilmselt ei tule.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Serge Lutens Bapteme Du Feu
Serge Lutens Five O’Clock Au Gingembre
Manhattan Bond No 9
Ambre Superfluide Les Eaux Primordiales
Hermes Twilly
Aqua Allegoria Ginger Piccante

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei pannud hinnaklassi, aga ma leidsin need, mis üleval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Serge Lutens Bapteme Du Feu

Serge Lutens Five O’Clock Au Gingembre

Manhattan Bond No 9

Ambre Superfluide Les Eaux Primordiales

Hermes Twilly

Aqua Allegoria Ginger Piccante

Sa ilmselt käisid selle või sarnase listi läbi https://www.fragrantica.com/notes/Gingerbread-535.html
Käisin hetkel kõik need pakutud läbi, paar tükki olid uut, aga kui kirjeldusi lugeda siis jah, nad sisaldavad gingerbread lõhnanooti, aga enamasti on kas a) domineerib mingi muu lõhn, mis ei tee sellest konkreetselt piparkoogi-jõululõhna või b) noodid on olemas, aga kirjeldustes on maha tehtud, st et neid lõhnanoote pole tunda või domineerib mingi muu sünteetiline-odav (nt gunpowder) noot.

Ma leidsin, et üks neist Serge Lutens Five O’Clock Au Gingembre näitab, et on Kaubamajas olemas ja suundun nuusutama. Hetkel kõik need arvutused on täpselt sellised (eriti kui mõne hinnaklassi vaadata), et ehku peale tellida ei julge.

Seega pigem olekski hea kui kellelegi oleks ka reaalne kogemus mille alusel lõhna soovitada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ilmselt käisid selle või sarnase listi läbi https://www.fragrantica.com/notes/Gingerbread-535.html

Ei käinud. Ma vaatasin nii fragranticast, amazonist, redditist, quorast ja tegin kokkuvõtte parfüümidest, mis on Eestis enamasti saadaval, ühe puhul oli tester saadaval. Või vähemalt amazonis, sest need, mis olid fragranticas, on paljudel juhtudel isegi amazonist mitte saadaval.

Kõige parem pidi neist väidetavalt olema Manhattan Bond No 9, aga see on on üle 200 euro ja Eestis välja müüdud. Kui aga tahad piparkooki, siis soovitatakse kehaspreisid. Bath and body works nt. Äkki keegi teab tõesti paremini. Samas Kaubamaja ilumaailmas ja meigipoodides soovitatakse küsimise peale koheselt. Internetist sa ju muidugi ei tunne lõhna ja ma ei usu, et poodideski väga suur valik on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, mida sina otsisid, on see Very Irresistible Poesie d’un Parfum d’Hiver Givenchy, Ange ou Demon Le Secret Poesie d’un Parfum d’Hiver Givenchy aga seda mina leidsin ainult ebayst ja ma ei tea, kui ”seisnudä” pudelid seal on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga need kaks on erinevad, üks on Irresistible ja teine Le Secret.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, mida sina otsisid, on see Very Irresistible Poesie d’un Parfum d’Hiver Givenchy, Ange ou Demon Le Secret Poesie d’un Parfum d’Hiver Givenchy aga seda mina leidsin ainult ebayst ja ma ei tea, kui ”seisnudä” pudelid seal on.

Jah, ma selle Ange ou Demon Le Secret Poesie d’un Parfum d’Hiver Givenchy sorteerisingi endale välja neist kirjelduse järgi, aga seda enam ei toodeta-müüda. Kardan ise ka, et kui ebayst isegi tellida, siis lõhn seal sees võib olla juba väga muutunud ja alkoholine.

 

See oligi see koht millest alustasin, et paljusid ei müüda meil/ei toodeta enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oligi see koht millest alustasin, et paljusid ei müüda meil/ei toodeta enam.

Jah, aga mida pole, seda pole. Võib ju öelda, et minust polnud üldse abi ja sina juba sorteerisid välja, aga lihtsalt ei ole selliseid lõhnu väga. Kui leiad müüja abiga, siis kirjuta, mille ostsid, äkki siis saan ka targemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oligi see koht millest alustasin, et paljusid ei müüda meil/ei toodeta enam.

Jah, aga mida pole, seda pole. Võib ju öelda, et minust polnud üldse abi ja sina juba sorteerisid välja, aga lihtsalt ei ole selliseid lõhnu väga. Kui leiad müüja abiga, siis kirjuta, mille ostsid, äkki siis saan ka targemaks.

Hetkel leidsin veel selle, uus mida laos pole – kuigi kardan, et see liiga toalõhnastaja moodi

https://www.thebodyshop.ee/ee/tooted/parfuumid/naiste/1913/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oligi see koht millest alustasin, et paljusid ei müüda meil/ei toodeta enam.

Jah, aga mida pole, seda pole. Võib ju öelda, et minust polnud üldse abi ja sina juba sorteerisid välja, aga lihtsalt ei ole selliseid lõhnu väga. Kui leiad müüja abiga, siis kirjuta, mille ostsid, äkki siis saan ka targemaks.

Hetkel leidsin veel selle, uus mida laos pole – kuigi kardan, et see liiga toalõhnastaja moodi

https://www.thebodyshop.ee/ee/tooted/parfuumid/naiste/1913/

Kui sa tahad lõhnata nagu piparkook, siis ilmselt tulebki midagi koduosakonnast otsida. Parfüümid ei ole päris 1:1 millegi lõhnad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa tahad lõhnata nagu piparkook, siis ilmselt tulebki midagi koduosakonnast otsida. Parfüümid ei ole päris 1:1 millegi lõhnad.

Ei otsigi 1:1, aga kui tahaks jõululõhna siis ei taha, et põhinoot oleks nahk või jasmiin mille kõrval kuskil on piparkook. Nagu näha taolisi lõhnu on olemas ja tehtud, lihtsalt küsimus ongi, et kas on ka mõni uuem või mõni rohkem noname vmt mille peale ei tule.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel leidsin veel selle, uus mida laos pole – kuigi kardan, et see liiga toalõhnastaja moodi

https://www.thebodyshop.ee/ee/tooted/parfuumid/naiste/1913/

Ma arvan, et see lõhn lahtub suhteliselt kiiresti. Ma ei tea, kuidas sul, aga valed parfüümid võivad ajada pea valutama ja teistele ka mitte meeldida. Mõni liiga tugev parfüüm võib lõhnata lõpuks rohkem nagu toalõhnastaja kui mõni sprei, mis õrnalt lõhnab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei otsigi 1:1, aga kui tahaks jõululõhna siis ei taha, et põhinoot oleks nahk või jasmiin mille kõrval kuskil on piparkook.

Kas sa otsid jõululõhna või piparkoogilõhna? Minu jaoks on jõululõhn pigem midagi kuuselõhna taolist.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa otsid jõululõhna või piparkoogilõhna? Minu jaoks on jõululõhn pigem midagi kuuselõhna taolist.

Teemaalgataja kirjutas selges eesti keeles oma esimeses lauses:

Soovitage parfüümi, mis lõhnaks jõuluselt – noodid kaneel, apelsin, piparkook.

See, mis “sinu jaoks” on, ei ole oluline.

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei otsigi 1:1, aga kui tahaks jõululõhna siis ei taha, et põhinoot oleks nahk või jasmiin mille kõrval kuskil on piparkook.

Kas sa otsid jõululõhna või piparkoogilõhna? Minu jaoks on jõululõhn pigem midagi kuuselõhna taolist.

Kuuselõhna ei siiski taha, 100% piparkook ka ei pea olema – midagi, mis siiski jõuluseid “vürtse” annaks, aga võivad kõrval olla nt šokolaadised, “kamin/ahi” vmt noodid, et oleks selline jõulune lõhn.

Sarnaste nootidega lõhnad, mis olemas mul on on

The Scent Abolute ja The Scent Private Accord, kuid neis domineerib rohkem kohv+šokolaad.
Sarnane on ka Passeggiata In Galleria Vittorio Emanuele II Trussardi, aga see rohkem kohv+kaneel.

Seega selliseid vürtsidega lõhnu on päris palju, mis otseselt jõululõhnad pole, aga nüüd ongi lootus, et ehk leian miskit natukene “jõulusemat”.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta natuke nelgiõli ja apelsiniõli ja sega kokku ning lisa kaneeli, saadki omale sobiva piparkoogi lõhnaõli 🙂

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Odavatest parfüümidest soovitan kahel käel Zara “Ebony Wood” naisteosakonnast ja “Rich Warm Addictive” meesteosakonnast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Xerjoff Italica lõhnab nagu väga, väga magus piparkook. Nagu soe piparkook, millel on peal paks kiht suhkruglasuuri.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Demeter – Gingerbread

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Demeter – Gingerbread

Jep, aga kust saada? Notinos isegi oli, aga otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Demeter – Gingerbread

https://demeterfragrance.com/gingerbread.html

Kohale toimetab
https://www.eshopwedrop.ee/

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.fragrancex.com/products/demeter/demeter-gingerbread-perfume

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu Parfüüm – jõulud/piparkook