Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Parfüüm” – kas keegi lugenud?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: “Parfüüm” – kas keegi lugenud?

Postitas:
Kägu

Kas keegi on lugenud Patrick Süskindi “Parfüümi”? Kuidas see raamat tundub, kas teile meeldis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunagi ammu lugesin. Perverssel moel põnev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka kunagi ammu lugenud, meeldis väga. Film kahjuks polnud nii hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Film oli

Rõvedalt õudne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu meelest polnud eriti hea. See mees oli ikka liiga imelik. Ma sain tutvustustes olevatest vihjetest aru, et autor ise on ka mingil määral imelik, nii et ehk see seletab seda. Oli asju, mis mulle meeldisid, saatuse iroonia, osade tegelaste julmuse või juhmuse sisemise loogika seletamine, see mõte, et asjad ei ole alati nii, nagu näivad, ja inimesed alati ei oska olulist märgata. Aga üldiselt natuke liiga imelik ja kohati ka igav ja liigsetesse detailidesse laskuv. No ei ole mul vaja teada iga lõhnabuketi tagamaid, aga selge see, et autor andis nii edasi selle pategelasest perverdi mõtteviisi, lihtsalt neid kohti oli igav lugeda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isemoodi lugu sarimõrvarist. Täiesti loetav, kuigi krimivärk ei ole just minu teema. Parfüümitegijatest on ka teisi, mittekriminaalseid raamatuid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raamat mulle meeldis, aga lugesin seda ka üsna noorena, ajal mil mu isiklikud vaated ja põhimõtted polnud veel välja kujunenud.

Praegu arvan, et see on üks tüüpilisi perverssuse romantiseerimiskatseid. Nagu ka Brokeback Mountain, Lolita vms. Ilmselt olen juba liiga vana ja kibestunud, et näha kaunilt seatud sõnade taga ilu. Loen ja haistan kirjutaja sisemist roiskumist.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Parfüüm” – kas keegi lugenud?