Esileht Hobinurk pariisi disneyland

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: pariisi disneyland

Postitas:

plaan juunis minna. hetkel uurin maad.
kas siin on kedagi, kes käinud? jagage palun muljeid.
ootaks infot transpordi kohta CDG lennujaamast disneylandi ja tagasi. tean, et on mingi ametlik buss aga hetkel suvist plaani veel näha ei anna. need vist väga tihti ei käi…
kas disneylandi hotellis ka keegi on ööbinud? kuidas meeldis?
igasugused kogemused teretulnud.
tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 16:02; 19.12 15:47; 23.12 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on Pariisi ühistranspordi (metroo + rongid) planeerija:

http://www.transilien.com/web/site/accueil/guide-du-voyageur/billets-tarifs/billets-abonnements/navgio-semaine/lang/en

Sisestad Aeroport Charles De Gaulle ja Disneyland (pakub Hotel Disneyland’i ja Chessy peatust) ja sobiva kellaaja ja saad kätte marsruudi. Ma vaatasin, et õhtul läheb rong otse ja päeval tuleb kesklinnas vahepeatuses ümber istuda.Lennujaamast otse läks sõidu peale mingi 1+ tundi.

Ise käisin selle aasta juunis Disneyland’is. 2 päeva tuleb seal broneerida minimaalselt, sest järjekorrad on hiigelpikad 1-1,5 h per atraktsioon. Enne tuleb Pariisi Disneyland’i kodulehel eeltöö ära teha, et kuhu atraktsioonile üldse tahad minna, sest päevas jõuad maksimaalselt 5 atraktsioonile. Big Thrillid on suurematele muidugi parimad.
Minu lemmikud olid õudustemajad (Hollywood Tower ja Phantom Manor Frontierlandis). Kalapoeg Nemo, Roller Coaster ja Indiana Jones olid ka OK. Neil on alati mingi atraktsioon seal korrast ära. Mõne saavad poolest päevast tööle, mõnda parandavad nädalaid.

Järjekorrad on seal MEELETUD ja jalanõud tuleb jalga panna ülimugavad.
Toit on seal kiirtoit, pole just suurem asi (friikad, burger, nachod, pizza, keemiline Magnumi jäätis ja jogurt jm kiirtoit). Kui vähegi võimalik, katsuge süüa mujal või võtke oma võileivakraam kaasa – on kordades parem ja tervislikum.

Disneyland Studios Parkis on iga päev autode ¨õu, mu arust oli kuskil kl 12.00 või 13.00, päris kena vaatepilt. Õhtul algab valgus¨õu, mille aeg pole fikseeritud, meil oli juunis kl 23.00. See on täitsa kena: roosale lossikesele kuvatakse remiks Disney multikatest ja purskaevud purskavad kõrval muusika saatel.

Studios Park oli selle aasta juunis lahti kl 20.00 ja Disneylandi atraktsioonid töötasid kl 21.00. Tegelikult ongi kavalam õhtul parimatele atraktsioonidele minna, sest järjekorrad on poole lühemad. Fast Pass’i masinad on küll Big Thrill atraktsioonide kõrval, sealt saad kindlaks kellaajaks kiiremas järjekorras (45 min) atraktsioonile minna, kuid neid saad päevas max 2 tk, sest esimesele atraktsioonile pakub sulle aega 3 h pärast ja teise fast passi saad võtta uuele atraktsioonile alles siis, kui esimese aeg saab läbi. Ma nt ei jõudnud Fast Passiga kuskile, sest mujalt lihtsalt ei saanud õigeks ajaks tulema.

Hotellid Disneylandis on ülikallid. Ka odavaimates (Santa Fe nt) maksab 1 öö 200 eurot inimese kohta. Hommikusöök koosneb 2 sorti sarvesaiast (¨okolaaditörtsuga ja ilma, siis on mõned moosid valikus, vorsti ja juustu antakse jaopärast, lahja apelsini- ja õunamahl, mingi kohv ka ja mingi töödeldud vesine puuviljasalat. Ongi kõik. Pariislased ise ka naeravad Disneyland’i toitlustuse üle, et mitte kuskil Pariisis mujal ei saa nii halba toitu kui Disneylandis.

Hotell iseenesest oli puhas ja kena: 2 voodit, telekas ja laud. Toimib kiipkaartide süsteem ustel ja kaardid tuleb lahkudes vastavasse puust kasti libistada retseptsioonis.

Odavam on kindlasti kuskile lähemale hotell broneerida ja ühistranspordiga iga päev kohale sõita.

Mulle ja lapsele oli Disneyland’st Pariisi pääsemine tõeline kergendus. Pariis on võrratu: kaunis, hulluksajavalt maitsev toit iga nurga peal, kaunid pargid, kõik saavad inglise keelest aru, muuseumid, Lafayette’i kaubamaja jm poekesed, arhitektuur, Verssailles loss jne jne. Vot Pariisi tahaks küll veel mitu korda tagasi, aga Disneyland’i enam ei tõmba.

NB! Pariis on suurlinn ja seal on kuritegevus ikka teisel tasemel kui Eestis. Isiklikel asjadel tuleb silm peal hoida (ohtlikud kohad on metrood ja vaatamisväärsused, kus lähedal turistid liiguvad) ja mustanahalised müügimehed jm tegelased võivad olla ohtlikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 19:28; 19.12 19:33; 20.12 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Järjekorrad on seal MEELETUD ja jalanõud tuleb jalga panna ülimugavad.
Toit on seal kiirtoit, pole just suurem asi (friikad, burger, nachod, pizza, keemiline Magnumi jäätis ja jogurt jm kiirtoit). Kui vähegi võimalik, katsuge süüa mujal või võtke oma võileivakraam kaasa – on kordades parem ja tervislikum.
[/tsitaat]

Mul täpselt sama kogemus suve lõpust – väga pikad sabad ja rämpstoit. Mina ise enam sinna tagasi minna ei taha, aga mu algklassilastele jälle väga meeldis ning sabad neid vist ei häirinudki.
Meie ühildasime Disneylandis käigu Pariisi külastamisega ning peatusime Pariisis. Metrooga on seal väga lihtne liigelda ning disneylandi sissepääs on kohe rongijaama kõrval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 11:30; 19.12 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu Disneylandi peale on üks ÄÄRMISELT hea söögikoht. Nime ei mäleta, toona oli vist Ratatouille vms, igal juhul läbivaks teemaks oli see rotist kokk sealt filmist, kes siis ka laudade vahel ringi käis. See oli buffee-tüüpi söögikoht. Milline valik! Millised maitsed! Tõesti oli võrratu kogemus. Üsna kallis hind oli, ent samas iga senti väärt. Leidke see buffee üles ja nautige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänud info eest!
olen ennast kurssi viinud sellega, et suur osa ajast läheb sabatamisele. aga pole ehk hullu. hetkel on plaan jääda neljaks ööks, siis peaks põnevamad asjad ikka ära nägema.
ja kui piisavalt vara ette tellida, ei ole hinnad hotellides üldsegi nii jubedad 🙂 see siis vihjeks neile, kes ka mõtlevad minekule. mida hiljem broneerida, seda kallim! neli ööd kahe hinnaga hetkel 😉
tänud restoranivihje eest! meil on üks lastest alles 2,5 aastane reisi ajal, talle väga pitsat ja burgerit ei tahaks anda. koolilaps pole ka neist vaimustuses, hakkasin juba muretsema. aga rootsi lauast ikka miskit leiab!
ja oma must leib ja suitsuvorst/eesti juust on meil alati reisidel kaasas 🙂
pariisis käigu jätan hilisemaks, kui väiksema lapse saab juba vanaemale jätta, siis saab linna nautida, tahaks ikka muuseumi ja kaubamaja ka.
kellel veel häid vihjeid omast kogemusest, ootan neid huviga!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 16:02; 19.12 15:47; 23.12 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tänud info eest!
olen ennast kurssi viinud sellega, et suur osa ajast läheb sabatamisele. aga pole ehk hullu. hetkel on plaan jääda neljaks ööks, siis peaks põnevamad asjad ikka ära nägema.
ja kui piisavalt vara ette tellida, ei ole hinnad hotellides üldsegi nii jubedad 🙂 see siis vihjeks neile, kes ka mõtlevad minekule. mida hiljem broneerida, seda kallim! neli ööd kahe hinnaga hetkel 😉
tänud restoranivihje eest! meil on üks lastest alles 2,5 aastane reisi ajal, talle väga pitsat ja burgerit ei tahaks anda. koolilaps pole ka neist vaimustuses, hakkasin juba muretsema. aga rootsi lauast ikka miskit leiab!
ja oma must leib ja suitsuvorst/eesti juust on meil alati reisidel kaasas 🙂
pariisis käigu jätan hilisemaks, kui väiksema lapse saab juba vanaemale jätta, siis saab linna nautida, tahaks ikka muuseumi ja kaubamaja ka.
kellel veel häid vihjeid omast kogemusest, ootan neid huviga!
[/tsitaat]
Kas ma sain õigesti aru, et sa kavatsed 3-4 tervet päeva Disneylandis veeta? Tõsiselt kohe? Rüseleda rahvahulkades ja seista poolteist tundi sabas, et midagi 5 minutit näha ja seda mitu päeva järjest?
Ma ei ole Disneylandis käinud ja seda just mitmete tuttavate negatiivsete kogemuste tõttu aga näiteks Legolandis ma küll rohkem kui päeva olla ei kannatanud. See oli nii tohutult väsitav.
Ma arvan, et lastel, eriti sinu koolilapsel, oleks tohutult palju huvitavam ja harivam kogemus näha Eiffeli torni ja üldse Pariisi (kus iga nurga peal on ägedad mänguväljakud) ja Versailles lossi. Minu noorem laps oli kolmene kui esimest korda Pariisis käis ja siiani on tal päris detailselt meeles mida me seal tegime.
Ma saan loomulikult aru, et kui Disneylandi minek on ette võetud, siis sinna te ka lähete aga mõtle tõsiselt järele kas seal on ikka mõtet nii pikalt olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on 4 päeva päris hea plaan. Kui on väikese lapsega minek, siis saab üks vanem päeval väikesega hotellis magada ja hiljem teeb seda jälle teine vanem ja saab ka kõik kohad lõbustuspargis käidud. Nii väike kindlasti 8-9 tundi lõbustuspargis vastu ei pea. Mina nt 9tuuniste päevadega ei jõudnudki 2 päeva jooksul oma lapsega igale poole, kuhu oleksin tahtnud. Kolmas päev oleks kindlasti lisaks ära kulunud.

Seal Kariibi mere piraatides on tõesti natuke parem toit, kuid hinnad kõvasti kõrgemad. Ja vist oli vaja söögiaeg sinna ka ette broneerida. Ratatuille’st lugesin ka enne reisi ainult head, kuid ise sinna ei jõudnudki – oli vaja vähemalt kõik Big Thrillid läbi käia.

Pariisi enda kohvikute ja restoranidega ei anna Disneyland’is ikka ühtegi kohta võrrelda. Me säästsime oma raha reisil päris söögikohtade jaoks: Pariisi kohvikute (appi, need koogikesed ja saiakesed:)), Montmartrel asuva restorani ja Verssailles lossis asuva Väikese Veneetsia restorani jaoks.
Kui nüüd mõtlen neile kohtadele, tuleb meeletu Pariisi igatsus peale:) Kuid Pariisis endas on tõesti mõistlik käia suurematel inimestel ja lastel. Väikese titaga käruga metroodes turnida pole tõesti kuigi lõbus…

Üks parimatest atraktsioonidest – Space Mountain (see rakett) jäi Disneyland’is külastamata, sest see oli selle aasta juunis remondis. Rongiga ka ei jõudnud Disneylandile tiiru peale teha, kuigi oleksin tahtnud.

Legolandist on Disneyland vähemalt poole suurem, et mitte öelda 3x suurem. Olen ka Legolandis käinud.

Veel: väikesele lapsele on kahtlemata elamuseks ka kl 17.00 peatänavalt läbi sõitev Disney multikate tegelaste rongkäik. Lastakse laulu “Magic everywhere” ja väike loomulikult arvab, et nägigi ise elusuuruses multifilmitegelasi:).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 19:28; 19.12 19:33; 20.12 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei usu, et see 2,5-aastane Disneylandi naudib. Ja teemaalgataja, ära unusta ära, et atraktsioonidele on piirangud ning ilmselgelt peate te koolilapse ühe täiskasvanuga saatma ning 2-aastasega siis tegeleb teine. Rahvamassid on seal tõsiselt suured, lapsi peab kogu aeg jälgima, et nad ära ei kaoks ning 2-aastase puhul on kõige kindlam kui ta üldse kärus istub, sest ringi jooksma seal teda saata pole küll võimalik. Ma olin ise pärast üht päeva disneylandis ikka korralikult väsinud ja ma käisin seal koolilastega.
Sellise vanusevahega laste puhul ma kaaluks pigem varinti, et reisile läheb koolilaps koos ühe vanemaga ja külastatakse ka Pariisi ning sealseid vaatamisväärsusi+muuseume.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 11:30; 19.12 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähen ise jõuluks sinna ja sooviks juba praegu tutvuda disneylandi kaardiga, kas keegi saaks soovitada mõnda head linki korraliku mapiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 11:26; 21.12 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lähen ise jõuluks sinna ja sooviks juba praegu tutvuda disneylandi kaardiga, kas keegi saaks soovitada mõnda head linki korraliku mapiga.[/tsitaat]

Palun:

http://international.disneylandparis.com/interactive-map.html?poi=disneyland_park

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 19:28; 19.12 19:33; 20.12 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millistele atraktsioonidele pääseb lastega 107 ja 120 cm?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 11:26; 21.12 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

suured tänud kõigile kogemuste jagamise eest!
kägu, kes plaanis jõuluks minna – kui mahti saad, pane tagasitulles mõni rida omast kogemusest kirja ka, ootaksin huviga.
häid jõule kõigile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 16:02; 19.12 15:47; 23.12 09:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Hobinurk pariisi disneyland

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.