Esileht Kodunurk Parim kartulipudrunui?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Parim kartulipudrunui?

Postitas:

Millise nuiaga saab parima pudru? 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parima pudru saab heast kartulist ja pärast korralikult vahustades. Piima ja või kogus on minu jaoks ka oluline.
Nuia mul pole, purustan metalltampijaga.
On selline

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 22:09; 21.12 01:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline juba aastaid kasutusel ja teeb oma tööd väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Profid ei tee mitte nuia, vaid pressiga, googelda “potato press”

Ja nagu juba öeldud – kui on mittesobiv kartulisort, siis sealt ei tee head putru ühegi nuiaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See press /ricer/ on väga hea asi! Meile üsna tundmatu vidin, aga tellisin ja olen väga rahul. Mul on selline nagu lingil, aga saab ka vahetatava põhjaga ehk erineva augusuurusega presse. Sellega saab teha nn kartulilund ehk kohevat riivkartulit (nagu pudrumaterjal, aga ilma või ja kooreta siis, väga efektne tavalise keedukartuli asemel), juurviljakotlettidele pressida keeduköögivilja jne. Ei mingeid tükke ega tampimist.
Muidu oli mu eluaegne lemmik selline:

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

See press /ricer/ on väga hea asi! Meile üsna tundmatu vidin, aga tellisin ja olen väga rahul. Mul on selline nagu lingil, aga saab ka vahetatava põhjaga ehk erineva augusuurusega presse. Sellega saab teha nn kartulilund ehk kohevat riivkartulit (nagu pudrumaterjal, aga ilma või ja kooreta siis, väga efektne tavalise keedukartuli asemel), juurviljakotlettidele pressida keeduköögivilja jne. Ei mingeid tükke ega tampimist.

Muidu oli mu eluaegne lemmik selline:

oli varem selline, ja polnud viga. Aga nüüd on selline, nagu esimesel vastajal, ja meeldib rohkem! Muidugi ka õige sort, või, kuum piim (või kuum kartulikeeduvesi + rõõsk koor) ja korralik puulusikaga vahustamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline juba aastaid kasutusel ja teeb oma tööd väga hästi.

Mul ka selline. Ja tõesti nõustun eelmistega, et igast kartulist ei saa head putru teha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 11:20; 21.12 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimene pakutu oli mu emal juba umbes 40 aastat tagasi, minul on see aukudega. Pressin sellega enamvähem peeneks ja lõputöö teen vispliga.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Hea kartulipudru saad siis kui esmalt valid pudruks sobiva kartuli.

Nui, millega need kartulid puruks teed, võib olla täiesti suvaline, kõlbab ka puulusikas, kui muud pole. Oluline on kartulipudru juures see, et sa seda vahustad tavalise mikseriga (mitte saumiksriga, see teeb liimiks). Lisad piisavalt võid ja piima purustatud kartulitele ja siis vahustad.

Kui üritad teha ainult mingi pressi või nuiaga, ilma mikserdamata, siis on see ikkagi vaid mashed potato ja mitte kartulipuder.

Minul on kõige prostam puidust pudrunui. Mingi selline http://www.puidune.ee/et/a/pudrunui-kasepuidust
Aga ma ei tellinud seda kuskilt eraldi, ei mäleta, kust ostsin, ilmselt mingist Rimist või Koduekstrast. Mul lapsepõlvekodus oli ka puidust nui, olen proovinud ka neid metallist vidinaid, need ei tundu ikka õige asjana 😀

Osta normaalne mikser, kui tahad head kartuliputru teha. Mul on braun.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tupperware oma. Pole paremat leidnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nii puust kui metallist pudrunui, aga puust on mõnusam kasutada ja mikserdan pärast tavalise mikseriga.

Puust pudrunui

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üritad teha ainult mingi pressi või nuiaga, ilma mikserdamata, siis on see ikkagi vaid mashed potato ja mitte kartulipuder.

No mitte ei usu, et vanad eestlased mikseriga kartuliputru tegid, tambitigi nuiaga pudiks. Mul sarnane pudrunui nagu esimesel vastajal.
Mina teen kartuliputru nii nagu juba mu vanaema tegi, keedan kartulid pehmeks, valan vee ära, lisan piima, või ja veidi soola, kuumutan keemiseni ja siis tambin selle metallist nuiaga pudruks, täiesti kohev saab ja ilma tükkideta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga vanad eestlased tõesti elektrit ei kasutanud ja mikserist polnud neil aimugi. Samuti ei teadnud nad midagi pesumasinast, köögikombainist, rösterist ega tosterist, saati nõudepesumasinast, sügavkülmikust ega kraanist voolavast soojast veest.
Egas see traditsioonide hoidmine nii tähtis ka pole, et ei võiks mugavaid abivahendeid kasutada, kui see võimalik juba on.
Meile ei meeldi ainult tambitud puder, peab olema mõnusalt õhuliseks klopitud. Ja kuna see ikka mikseriga lihtsam on, siis seda ka kasutame 🙂 üksiti selle metallnuiaga purustades sama õhulist putru ma teha ei oska, ikka mikser paar minutit abiks.
Mu vanaema kloppis ka juba mikseriga vahtu. Natuke vähem kui pool sajandit tagasi.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 22:09; 21.12 01:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen käsivispliga, mitte mikseriga. Ma ei viitsi seda kunagi kapist välja kiskuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 11:20; 21.12 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga vanad eestlased tõesti elektrit ei kasutanud ja mikserist polnud neil aimugi. Samuti ei teadnud nad midagi pesumasinast, köögikombainist, rösterist ega tosterist, saati nõudepesumasinast, sügavkülmikust ega kraanist voolavast soojast veest.

Tõesti?!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk Parim kartulipudrunui?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.