Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Parim kook/tort, mida ise valmistate

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Parim kook/tort, mida ise valmistate

Postitas:

Igav on, tahaks küpsetada midagi head. Soovitage kooki või torti, mis on teie meelest iga kord kindla peale minek ja viib keele alla.
Ise teen tihti Manhattani toorjuustukooki, aga täna tahaks midagi muud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 19:33; 24.04 19:45; 25.04 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tiramisu, Ameerika sidrunikook on meie pere margid.:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 19:39; 24.04 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmik on ka Manhattani juustukook. Kui on marjahooaeg, siis teen päris tihi Pavlovat. Erinevad kohupiimakoogid (puruga ja ilma, õuntega, mustikatega, vaarikatega, virsikutega, sidruniga jne) on ka lemmikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmik on pisarakook.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juustukook valge ¨okolaadiga. Brita kook. Erinevad õunakoogid – kui palju teha, siis näed, et retseptid on kõik tegelikult samad 🙂 Pisarakook. Pavlova. Trühvlikooki tegin viimati ja üllatavalt lihtne oli – retsept oli vist Toidutares. Poest küll enam ei osta 🙂
Üks Toidus ja Trendis olev tort (oli vist laimi ja maasikaga) ei õnnestunud mul hästi, aga ma sain juba retsepti lugedes aru, et tainale peaks võid ka lisama, kuigi seda retseptis polnud. Järgmine kord juba modifitseerin ise.

Ma ei ole vist hea nõuandja, sest toidutegemine õnnestub mul 95% juhtudest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa seda Ameerika sidrunikooki teed?
Panin googlisse ja kas see, millel muretaigna põhi, sidrunikreem vahel ja munavalgest küpsetatud kiht peal?

Näeb ahvatlev väljja… mmmm.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tiramisu, Ameerika sidrunikook on meie pere margid.:)[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 19:33; 24.04 19:45; 25.04 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas sa seda Ameerika sidrunikooki teed?
Panin googlisse ja kas see, millel muretaigna põhi, sidrunikreem vahel ja munavalgest küpsetatud kiht peal?

Näeb ahvatlev väljja… mmmm.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]
Panin ka googlisse ja esimene vaste on jah see Kaarina Roininen retsept, mis ma teen.:)
Ma kunagi ühes \”Good Food\” numbris nägin ühte madalama kalorsusega varianti, aga kui järgi proovisin, siis ei meeldinud kellegile.
Ju siis on selle suurema rasva ja suhkru sisaldusega harjutud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 19:39; 24.04 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Cappuccino kook, õnnestub alati:
http://toidutare.ee/peotoidud/j%C3%B5ulud/E5DA/

Ainult selle vahega, et siin kirjas oleva põhja asemel võiks teha küpsisepõhja (purustatud ¨okolaadiküpsised võiga), kuna antud põhi muutub külmikus kivikõvaks ja minu arvates ei sobi selle katte alla. Ja katte sisse kindlasti rohkem kohvi kui retseptis kirjas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina teen ka selle retsepti järgi ja kõigi lemmik alati
http://toiduteemal.blogspot.com/2010/03/sidrunikook-meie-pere-lemmik.html

veel lähevad hästi peale Nadja kookide retsepti järgi tehtud Napoleoni kook ja Brita kook, mis on üle puistatud rosinad ¨okolaadis kommidega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 20:14; 29.04 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt kuuekihiline küpsisetort kohupiima ja vahukoorega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pole küll kook, aga kunagi kodukirjas oli ¨ampusetarretis, vaat see viis küll keele alla 😀
Signe Kiini ameerikaraamatus oli Florida Key laimikook, see oli ka väga hea. ainult nipp on selles, et vahetult tarbimiseni peab seisma külmikus. väga hea on küpsisepõhjal mascarpone-vahukoorekook, seda ei pea küpsetama ja kaunistusi võib teha erinevaid. küpsetatutest oli kunagi pereköögis üks vahukoorekook (vist käis sinna ka kohupiim), aga vaat olen retsepti ära kaotanud. tõeliselt hõrk oli. panin tavaliselt lapsed koort vahustama ja mehed mune ja ruttu sai valmis ja suur kogus oli 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on lihtne ja kindla peale minek
http://toidutare.ee/peotoidud/j%C3%B5ulud/F825/#Kohupiima-virsikukook

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen ka siin juba mainitud Manhattani toorjuustukooki ja sidrunikooki tihti. Need on väga head ja lihtsad teha, õnnestuvad alati. Sidrunikook pole ka nii hirmus magus, selline huvitav hapukas ja näeb kaunis välja. Manhattani kook muidugi ka. Siis ma olen palju teinud veel ühte marjadega toorjuustukooki, retsepti leidsin Silja Luide koogiraamatust \”Magus kiusatus\”, nimi on Ulvi marjakook. See maitseb mu lapsele väga. Tema muidu eriline koogisõber ei ole, aga kui ta seda kooki sööb, siis vaatab mulle õndsa näoga otsa ja ütleb, emme, see on lihtsalt niiiii hea! Muidugi ma siis teen seda:)
Sügiseti teen tihti üht õunakooki toidutare retsepti järgi, nimi on vist mõisaproua õunapirukas. Angeelika Kangi retsept peaks olema ja tainas koosneb enamvähem võist ja suhkrust:)
Pavlovat pole veel proovinud. Kas te teete seda isetehtud beseest või ostate poest beseepõhjad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiani on alati 100% õnnestunud Pavlova. Põhja Pavlova jaoks teen ise selle juhise järgi: http://naine24.postimees.ee/1826246/pavlova-tort

Kui ei ole marjahooaeg, olen kasutanud külmutatud mustikaid, vaarikaid või metsmaasikaid. Kui need vahetult enne serveerimist otse külmikust võetuna peale panna, teevad need koogi eriti mõnusalt jahedaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hapukoorekook. Mõni nimetab seda kräsupea koogiks, aga see pole päris see.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.04 09:18; 25.04 09:20; 25.04 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab aga öelda, et mis kook see on, mis on hästi õhuline ja peal nagu oleks be¸ee? Kunagi sain kuskil sünnipäeval seda, aga retsepti poldud nõus avaldama 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.04 09:18; 25.04 09:20; 25.04 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Felize2 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tõenäoliselt oli see beseekihiga õhuline kooks Brita kook http://toiduteemal.blogspot.com/2010/05/ornohuline-klassika-ehk-brita-kook.html%5B/tsitaat%5D

Tundub nii. Aitäh:) See on väga hea kook. Teen millalgi:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.04 09:18; 25.04 09:20; 25.04 09:28;
To report this post you need to login first.

Nii palju minu lemmikuid on siin juba nimetatud – sidrunikook, Brita kook, Pavlova, Manhattani toorjuustukook.
Ragne Värgi blogis on üks hästi hea toorjuustukook veel, millel põhi on Domino küpsistest: http://www.kokkama.ee/2013/02/patuselt-hea-juustukook-domino.html
Kohupiimakookidest lemmik: http://maitsevseiklus.blogspot.com/2011/06/vana-hea-kohupiima-plaadikook.html
Siis veel Prantsuse ¨okolaadikook: http://www.kokkama.ee/2008/06/prantsuse-okolaadikook.html
Beseerull: http://www.nami-nami.ee/Recipe/View/8022 (retsepte on erinevaid, see ei pruugi esimesel korral välja tulla, tuleb katsetada ja kohandada)
Lihtne ja suussulav virsiku-hapukoorekook: http://toidutare.ee/toitumiseelistused/taimetoitlastele/10A0C/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh! Nii palju häid ideid. Proovin seda ameerika sidrunikooki esmalt, ja järgmine projekt on Brita kook:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 19:33; 24.04 19:45; 25.04 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis minul valesti läks selle ameerika sidrunikoogiga?
Esimene kook, mida teised vaid lusikatäie proovisid ja siis kõrvale lükkasid.
Tegin kõik nii nagu retseptis. Aga mul oli mingi ülisuur sidrun. Oleksin vist pidanud vaid poole sellest koorest riivima ja poole mahla pigistama?
See kook tuli lihtsalt nii vänge sidruni maitsega, et jube-jube.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirju koera kook on minu lemmik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis siis minul valesti läks selle ameerika sidrunikoogiga?
Esimene kook, mida teised vaid lusikatäie proovisid ja siis kõrvale lükkasid.
Tegin kõik nii nagu retseptis. Aga mul oli mingi ülisuur sidrun. Oleksin vist pidanud vaid poole sellest koorest riivima ja poole mahla pigistama?
See kook tuli lihtsalt nii vänge sidruni maitsega, et jube-jube.[/tsitaat]
suhkrut ikka panid selle \”kisselli\” sisse? ma ka ükskord peaaegu unustasin, õnneks maitsesin enne ahjupanekut.
ma olen alati terve suure sidruni pannud, riivin koore ja pigistan mahla. ainus impro on see, et mõnikord teen kolme munaga – kolm munakollast \”kisselli\” ja kolmest valgest kate peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 20:14; 29.04 20:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Parim kook/tort, mida ise valmistate

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.