Esileht Hobinurk Parim peatuspaik Horvaatias

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Parim peatuspaik Horvaatias

Postitas:

Palun abi Horvaatias käinutelt. Milline asula jättis teile kõige parema mulje. Otsime kohta, kus oleks nn staap, kus peatuda, rannas käia ja kust siis päevapikkusi väljasõite teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 11:11; 20.12 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa kaardile vaatad, siis sa näed, et Horvaatia on pikk kitsas ala mööda mere äärt. Rijekast Dubrovnikusse on üle 600 km. Mina soovitan ühe staabi asemel sõita kohast kohta. Mulle on Horvaatiast kõige rohkem muljet avaldanud Plitvicka Jezera rahvuspark ja Dubrovniku vanalinn. Aga kui reisite lastega, siis pole kummaski kuigi mugav ukerdada. Rand on igal pool, aga liivaranda praktiliselt polegi.
Kui tulete autoga, siis ma sõidaks kõigepealt sinna järvede rahvusparki. Sealt sõidaks kuhugi Zadari ja Spliti vahele randa, oleks seal mõnusasti paar päeva. Siis käiks Dubrovnikus ära, võib-olla ka Montenegros ja siis sõidaks koju tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 11:36; 20.12 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa kaardile vaatad, siis sa näed, et Horvaatia on pikk kitsas ala mööda mere äärt. Rijekast Dubrovnikusse on üle 600 km. Mina soovitan ühe staabi asemel sõita kohast kohta. Mulle on Horvaatiast kõige rohkem muljet avaldanud Plitvicka Jezera rahvuspark ja Dubrovniku vanalinn. Aga kui reisite lastega, siis pole kummaski kuigi mugav ukerdada. Rand on igal pool, aga liivaranda praktiliselt polegi.
Kui tulete autoga, siis ma sõidaks kõigepealt sinna järvede rahvusparki. Sealt sõidaks kuhugi Zadari ja Spliti vahele randa, oleks seal mõnusasti paar päeva. Siis käiks Dubrovnikus ära, võib-olla ka Montenegros ja siis sõidaks koju tagasi.

Tuleksime ikkagi lennukiga ja võtaks rendiauto. Mõtlengi, mida sihtkohaks valida, Split, Dubrovnik, Pula vms?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 11:11; 20.12 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime kaks korda. Üks kord lendasime Rijekasse ja siis olime põhja pool, käisime ära seal järvede pargis ja lõunapoolseim punkt oli Šibenik. Peatuskohad olid meil Krk saar ja Zadar. Üks öö ka järvede pargi läheduses.
Teine kord lendasime Splitti, siis käisime ka Dubrovnikus ja teine pikem peatus oli Braci saarel. Splitis olime ka ühe öö. Tegelikult oleks võinudki lennata Dubrovnikusse ja üle piiri mitte tulla (Spliti ja Dubrovniku vahel on u 10 km korraks Bosnia ja Hertsegoviina). Aga oli mingi põhjus, kas palju soodsam lennupileti hind või otselennu puudumine Dubrovikusse vms, et me lendasime ikkagi Splitti.
Kui sa tahad rahulikku reisi, kus on piisavalt aega niisama lebotada, tee kaks eri reisi. Üks lennuga Rijekasse ja teine Dubrovnikusse. Või siis Splitti ja Dubrovnikusse. Splitist ja Rijekast on sinna järvede parki umbes sama maa. Kui tahad ühekorraga Horvaatia peamised vaatamisväärsused ära võtta, siis lenda Splitti või Dubrovnikusse ja hea tahtmise korral, kui kuke&koiduga üles tõusta, on seal võimalik kütta nii parki kui Dubrovnikusse. Või lenda Splitti ja võta üheks ööks öömaja seal järvede pargi lähedal mägedes ja paariks ööks Dubrovnikus. On vähe rahulikum. Ülejäänud aeg ole rahulikult kusagil Spliti lähedal linnakeses rannikul. Või ka saare peal, Brac või Hvar.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 11:36; 20.12 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Makarska!
Horvaatiasse minnes võtsime põhipeatuskohaks tegelikult Spliti, kuid Tšehhi majutuskohas (läksime autoga) soovitati Makarskat. Ja väga väga super! Käisime ka Splitis loomulikult, aga noh… Ilus linn, samas täielik turistikas. Selline mõnus ühe päeva käik oli see Split.
Soovitaksin uurida Makarskat! Meile väga meeldis. Majutuseks oli kodumajutus booking.com kaudu, absoluutselt üle ootuste.
Horvaatia meile väga väga meeldis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin kindlasti lõuna poole minna. Pulas on väga äge amfiteater, aga sealkandis pole loodus pooltki nii kaunis, kui lõuna pool. Kuna meie liikusime matkabussiga, siis ei oskagi lemmikumat peatuspaika valida, igal pool oli ilus ja mõnus. Otsusta kindlasti ka selle järgi, mis vaatamisväärsusi sa külastada soovid. Meie sõitsime praktiliselt kogu rannajoone läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 21:58; 30.12 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Horvaatias käinud 3 korda. Kui olete otsustanud lennukiga minna, siis soovitan sõita Spliti ja sealt bussi, auto või taksoga Brelasse. Tegemist väiksema kohaga umbes 10 km Makarskast. Võrreldes Makarskaga on seal natuke rahulikum (kuigi jah, turiste on ka seal palju) ja rand minu meelest veelgi ilusam. Brela randa peetakse ka Horvaatia üheks ilusamaks (googleda!). Sealt on võimalik autoga ära käia ka Dubrovnikus ja kui viitsite pikema sõidu teha, siis ka Plitvickas. Brelas soovitan külastada üleval mäe otsas asuvat restorani Konoba Katara – suurepärane vaade, elav muusika, hea toit.

Istria poolsaarel jättis väga hea mulje Rovinij linnake (aga samas Pulas pole ma ka käinud).

Horvaatia on super vinge riik, kuid terve suve turistidest üle ujutatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas juuni alguses on Horvaatias juba mõnus ja soe? Vesi ka soe? Eelmisel korral käisime juulis keskel ja rahvast oli igal pool väga palju. Kas juunis ehk on rahulikum sinna minna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 21:58; 30.12 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kogemusest lähtuvalt soovitaks ka pigem lõuna-Horvaatiat. Dubrovniku vanalinn on tõeliselt kaunis! Ja lisaboonusena on ka Montenegro niivõrd lähedal, et pole probleemi läbi hüpata. Montenegro on üldse veel selline avastamata pärl. Kui inglise keelt räägid, siis loe siit: https://www.lonelyplanet.com/montenegro ja siit: https://www.tui.co.uk/destinations/discover/culture/ten-reasons-you-should-visit-montenegro Montenegro miinuseks on jah küll lühike merepiir, ent Horvaatia korvab selle küllaga. Ise minnes arvestaks ehk vast rohkem sõitmise ja siis ööbimistega mitmetes eri kohtades. Lastega minnes või kui ei sobi pidev kohavahetus, siis vaataks nt siit: https://www.novatours.ee/otsing/index/step2/show/dc/ME/c/TIV sobivat hotelli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks ka Zadarit. Plitvicke park jààb sealt pàris làhedale, see oli vapustav park. Zadarist saab igadugu trippe teha paadi ja bussiga. Kui liivaranda tahate siis võtke kohalik buss Nin külakesse (Zadarist), seal on mitu liivaranda ja tore külake mida külastada, soolamuuseum ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Hobinurk Parim peatuspaik Horvaatias

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.