Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Parim raamat esmakordsele rasedale

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Parim raamat esmakordsele rasedale

Postitas:

Tere!
Hommikul ootas mind testil õrn triip. Ma ei taha küll üle loota, aga eks õrn ootus on ikka hinges 😉

Sellega seoses – sooviksin natuke lähemalt lugeda raseduse, toitumise, trennide jne kohta. Olen küll internetis artikleid natuke lapanud, kuid eelistaksin mõnda eriti asjalikku raamatut.

Mis on teie kogemused ja soovitused?
Millist raamatut olete ise lugenud ja soovitate esmakordsele rasedale?

Minu jaoks on oluline mitmekülgne toitumine, trenniga jätkamine jms.

PS. Kuigi eelistaksin eesti keelset raamatut (võib vabalt ka väga paks raamat olla), siis võite ka inglise keelseid soovitada, kui midagi eriti head pakkumises on. Sobivad nii e-raamatud kui pärisraamatud 🙂
Googeldamine mind kahjuks väga edasi ei aidanud 🙁

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS.
Leidsin ka sellise lingi, prindin selle teksti kindlasti välja ja loen läbi:

Tervise Arengu Instituut ja Eesti Ämmaemandate Ühing: RASEDATE JA IMETAVATE EMADE TOITUMIS- JA TOIDUSOOVITUSED

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ina May Gaskin
Ina May’s Guide to Childbirth

Parim meelsuse seadmiseks + sünnituseks ettevalmistuseks + pärast seda. tõeline “piibel” ja kultusteos. Mu arsti soovitus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS.
Leidsin ka sellise lingi, prindin selle teksti kindlasti välja ja loen läbi:

Tervise Arengu Instituut ja Eesti Ämmaemandate Ühing: RASEDATE JA IMETAVATE EMADE TOITUMIS- JA TOIDUSOOVITUSED

Aitäh selle lingi eest! Olen küll 3. lapse ootel ja suht kursis sellega, mida soovitatakse, mida mitte süüa, aga järgmist lauset polnud ma küll kunagi varem kuulnud: “Rasedad ei tohiks söömata olla üle 12 tunni. Vastasel juhul tekivad vereringesse ketokehad, mis ohustavad
loote aju. Lootele võib saada eluohtlikuks see, kui ema on söömata üle 20 tunni.” Suurest väsimusest magan mõnikord päris kaua ja hommikusöögiga ka alati ei kiirusta, nii et paus tuleb aeg-ajalt kindlasti pikem kui 12 h. Hakkan seda asja nüüd hoolikamalt jälgima, päris ära ehmatas kohe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh Ina May Gaskini soovituse eest, otsin selle kohe üles 🙂

Ma ostsin paar päeva tagasi 2 raamatut:

1) Linda Geddes “Punuloogia: müüte murdev raamat rasedusest ja lapse imikueast uudishimulikele vanematele”
5 tärni annan sellele raamatule! Kõik ta väited põhinevad teaduslikel uurimistöödel päris rasedatega, põhjendab ja seletab korralikult. Täpselt selline raamat, nagu soovisingi.
See on hetkel rahva raamatus soodushinnaga 8.41 euri. Kindlasti investeeringut väärt 😉

2) Eesti füsioterapeudi:
Annika Allik “Rasedus ja sünnitus. Kuidas ennast aidata sagedamini esinevate probleemide korral”

Noo.. ehk sellest raamatust on lõpu poole abi? 9.45 euri hästi pisike raamat, vähese teksti ja treeningsoovitustega raseduse lõpuks. Ostsin selle, sest soovin võimalusel treeningutega jätkata aga ei tahaks mingil juhul lootele liiga teha.
Ka siin mainitakse näiteks ära, et raseduseaegne treening mitte ei tekita varase sünnituse ohtu, vaid viidatakse 87 000 rasedaga tehtud uuringule, et kehaline aktiivsus aitab vähendada enneaegse sünnituse riski 😉

Ma arvan, et mõlemad on väärt lugemist, vähemalt esmakordne rase (ehk mina), sai siit küll palju infot. Ehk on abiks kellelegi veel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ina May Gaskin
Ina May’s Guide to Childbirth

Parim meelsuse seadmiseks + sünnituseks ettevalmistuseks + pärast seda. tõeline “piibel” ja kultusteos. Mu arsti soovitus.

Lugesin goodreadsist ja amazonist selle Ina May Gaskini raamatu kohta. Üldiselt kiitvad arvamused, pidavat tõesti hästi aitama meelsust seada. Hoolimata oma “the Farm”i ülistavast reklaamimaiguga jamast ja, et ta ei põhjenda, miks ühte või teist asja väidab, olevat ka kainelt mõtlevatele inimestele väga kasulikke asju palju. Kui suudad muidugi hea meelsuse sättimist eraldada ta pidevast hirmutamistaktikast.
Ja, kui suudad üle olla tema sügavast vastumeelsusest lääne meditsiini suhtes.

Ma jään veel mõtlema selle raamatu üle, tahaks seda natuke lapata. Olen sellise keskmise maailmavaatega – ma olen täiesti nõus, et meie oma aju, meelsuse, tervisliku toitumisega jne suudame väga, väga palju ära teha. Kuid ma kindlasti ei hülgaks kaasaja meditsiini häid pooli selle taustal, et hipidel 1970 läks ka enamasti sünnitamine õnneks 😉
Kui jällegi mingi müstilise esoteerilise? tiibeti õli kohta on jälle palju head tagasisidet, teadustöid jne, siis proovin muidugi hea meelega. Õnneks kaasaja meditsiin liigub tegelikult käsikäes “rahvatarkustestega”, kuid kõiki raamatuid ma niiikuinii läbi lugeda ei jõua, seega kuigi mõned teosed alternatiivtaustaga teosed võtan kindlalt ette, siis päris see Ina May kohta on liiga paljud senised lugejad ära märkinud, et mitmed tema väited on täiesti alusetud, et ta kasutab päris jubedaid hirmutamistaktikaid tänapäeva meditsiini suhtes (just juba varemalt sünnitanud märkisid seda ära, kellel endal ka kogemus käes).

Ps. Aga samas märgiti korduvalt ära, et väga hästi kirjutatud raamat, kui soovid sujuvat lugemist hoolimata vastuolulisest teksti sisust 🙂

Aga aitäh soovitamast, kui mõnel sõbrannal riiulil seda märkan, siis viskan kindlasti pilgu peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka Ina May Gaskini rmt-t.

Igavesti olen tänulik selle raamatusoovituse eest:
Tracy Hogg, The Baby Whisperer Solves All Your Problems. See tõestas, kui palju müüte on (eriti Eestis) väikelaste ja pereelu kohta; väga mõistlik, ent ka väga empaatiline hoiak. Tema õpetuse sisuks ja keskmeks on see, et laps tuleb juba sünnist alates panna päevakavale (nb! See õnnestub tõesti harvadel, aga ka paari kui vanuselt on võimalik); beebidel on struktuur: sööb, “mängib”, magab, ja toob välja ka emaaja, sest puhanud ema on parim ema. Ja nii on iga päev meeldivalt rütmistatud ega ole kogu aeg mingit segadust ja jauramist ja leiutamist, et mida see beebi nüüd tahab jne. Seega on aega ja energiat kasvada, areneda, märgata maailma. Mina olin sellest raamatust – ja kui suure kindlustunde ta mulle andis* – täiesti vaimustuses.

* eks noore emana tegin kohati liiga täht-tähelt, aga viimaks õppisin mänglevalt rakendama tema ideid.

Veel – Daniel Sterni “Beebi päevik”. Väga huvitavalt ja tunnetuslikult kirjeldab lapse tundmusi ja arengut imikueast vist 2aastaseni.

Väga hea on – “French Kids Don’t Throw Food”. Eks autor on ameeriklane ja aeg-ajalt toon tüütu, aga nii mõndagi on prantslastelt üle võtta lastekasvatamisel ja ta vahendab neid mõtteid selgelt.

Daniel Sternilt on ka “The Birth of a Mother”, kus ta kirjeldab jälle tunnetuslikult emakssaamist. Tore on end tema mõtete valguses jälgida – silmad avanevad mingile küljele või oskusele või momendile, mida ei oska võib-olla ise tähele panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on küll vana teema, kuid edasistele lugejatele soovitan kindlasti Anne Deansi raamatut “Rasedus”. Mulle meeldis lugeda, kuidas beebi nädalate kaupa areneb. Lisaks on seal palju muid huvitavaid teemasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ina May Gaskin
Ina May’s Guide to Childbirth

Parim meelsuse seadmiseks + sünnituseks ettevalmistuseks + pärast seda. tõeline “piibel” ja kultusteos. Mu arsti soovitus.

Lugesin goodreadsist ja amazonist selle Ina May Gaskini raamatu kohta. Üldiselt kiitvad arvamused, pidavat tõesti hästi aitama meelsust seada. Hoolimata oma “the Farm”i ülistavast reklaamimaiguga jamast ja, et ta ei põhjenda, miks ühte või teist asja väidab, olevat ka kainelt mõtlevatele inimestele väga kasulikke asju palju. Kui suudad muidugi hea meelsuse sättimist eraldada ta pidevast hirmutamistaktikast.
Ja, kui suudad üle olla tema sügavast vastumeelsusest lääne meditsiini suhtes.

Ma jään veel mõtlema selle raamatu üle, tahaks seda natuke lapata. Olen sellise keskmise maailmavaatega – ma olen täiesti nõus, et meie oma aju, meelsuse, tervisliku toitumisega jne suudame väga, väga palju ära teha. Kuid ma kindlasti ei hülgaks kaasaja meditsiini häid pooli selle taustal, et hipidel 1970 läks ka enamasti sünnitamine õnneks ????
Kui jällegi mingi müstilise esoteerilise? tiibeti õli kohta on jälle palju head tagasisidet, teadustöid jne, siis proovin muidugi hea meelega. Õnneks kaasaja meditsiin liigub tegelikult käsikäes “rahvatarkustestega”, kuid kõiki raamatuid ma niiikuinii läbi lugeda ei jõua, seega kuigi mõned teosed alternatiivtaustaga teosed võtan kindlalt ette, siis päris see Ina May kohta on liiga paljud senised lugejad ära märkinud, et mitmed tema väited on täiesti alusetud, et ta kasutab päris jubedaid hirmutamistaktikaid tänapäeva meditsiini suhtes (just juba varemalt sünnitanud märkisid seda ära, kellel endal ka kogemus käes).

Ps. Aga samas märgiti korduvalt ära, et väga hästi kirjutatud raamat, kui soovid sujuvat lugemist hoolimata vastuolulisest teksti sisust ????

Aga aitäh soovitamast, kui mõnel sõbrannal riiulil seda märkan, siis viskan kindlasti pilgu peale.

Ina May Gaskin hirmutab? Nalja teed või? 😀 Olen kolm last sünnitanud, kaks peale tema raamatute lugemist.
Tema raamatuid soovitas mulle raseduskriisi nõustaja peale seda kui olin veendunud et teen aborti, kuna esimene sünnitus haiglas oli niivõrd räige vägistamine personali poolt.
Tänu nendele raamatutele ja tema vaateid järgivate ämmaemanda ja sünnitoetaja toele sünnitasin turvalises koduses keskkonnas oma teise lapse. Läksin sünnitusele vastu ilma hirmuta, suure ootusärevusega ja sain imelise kogemuse osaliseks. Nii imelise, et 2a pärast sündis mul kolmas laps.
Mina, kes ma soovisin aborti teha hirmust sünnituse ees, nautisin enda järgnevaid sünnitusi ja seda kõike tänu kahele Ina May Gaskini raamatule! Olen surmani tänulik sellele naisele ja vannun, et neid raamatuid peaks lugema iga rasedust planeeriv naine. Ilus sünnituskogemus on midagi sellist, millele peaks igal naisel õigus olema, aga mida paraku ei lasta paljudel kogeda puhtalt haiglareglemendi tõttu.
Paljud Eesti ämmaemandad ja arstid on ise Ina May Gaskini fännid, mõned neist on isegi Farmis kohapeal temaga kohtumas käinud enda vabast ajast. Haiglaseinte vahel paraku neid praktikaid järgida ei saa, mistõttu sünnitavad mitmed ämmaemandad ja arstid ise oma lapsed kodus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 00:16; 25.01 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks päris toredat telliskivi on “Mida oodata: lapse esimene eluaasta” ja “Kooskasvamine”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on jälle soov kinkida oma elukaaslasele raamat, et temagi teaks, kuidas kõhubeebi ja üldse lapse areng toimub, kuidas beebiga hiljem talitama peab jms. Kas keegi oskab soovitada vastsele issile head raamatut, kus on kirjas ka kohustuste jagamine ja lapsega tegelemist käsitletud kui võrdväärnset nähtust mõlemale vanemale? 🙂 Võib olla ingliskeelne. Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 16:13; 24.01 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on jälle soov kinkida oma elukaaslasele raamat, et temagi teaks, kuidas kõhubeebi ja üldse lapse areng toimub, kuidas beebiga hiljem talitama peab jms. Kas keegi oskab soovitada vastsele issile head raamatut, kus on kirjas ka kohustuste jagamine ja lapsega tegelemist käsitletud kui võrdväärnset nähtust mõlemale vanemale? ???? Võib olla ingliskeelne. Aitäh!

tôi kohe naeratuse suule, hea kavalpea 😀
mul oli isa ja beebi, aga mees ei tahtnud sellest küll midagi kuulda. ma su meest ei tea muidugi, aga pole harv, kui isadel tekib lapsega side ikka natuke hiljem kui emal, rääkimata rasedusajast. see paljudele veel hirmutav ja abstraktne periood. meil on eelis, et algusest peale on tunda, et midagi toimub, et keegi on, nemad ainult usalduse peale, et seal kôhus midagi on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No just sel põhjusel ma ju tahangi – teadlikkus on abiks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 16:13; 24.01 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on jälle soov kinkida oma elukaaslasele raamat, et temagi teaks, kuidas kõhubeebi ja üldse lapse areng toimub, kuidas beebiga hiljem talitama peab jms. Kas keegi oskab soovitada vastsele issile head raamatut, kus on kirjas ka kohustuste jagamine ja lapsega tegelemist käsitletud kui võrdväärnset nähtust mõlemale vanemale? ???? Võib olla ingliskeelne. Aitäh!

tôi kohe naeratuse suule, hea kavalpea ????
mul oli isa ja beebi, aga mees ei tahtnud sellest küll midagi kuulda. ma su meest ei tea muidugi, aga pole harv, kui isadel tekib lapsega side ikka natuke hiljem kui emal, rääkimata rasedusajast. see paljudele veel hirmutav ja abstraktne periood. meil on eelis, et algusest peale on tunda, et midagi toimub, et keegi on, nemad ainult usalduse peale, et seal kôhus midagi on.

Oleneb väga mehest. Mu mees on kõik minu raamatud läbi lugenud oma initsiatiivil ja seda kõigi kolme lapsega. Spetsiaalselt ühtki raamatut talle ostnud pole ja see isa-beebi raamat talle ei meeldinud, kuna see on reklaamile orienteeritud. On lugenud raseduse kohta, sünnituse teemadel ja erinevaid raamatud sellest, kuidas ikka on õigem oma lapsi kasvatada. Neid viimaseid ei osta enam ammu, kuna iga autor näib seda ainuõiget tõde teadvat (eriti need, kel endal lapsi polegi nt Jo Frost jt ) ja tegelikult on see kõik kasutu info ja iga lapsevanem teab ja tunneb oma last ise kõige paremini. 🙂 Ainus universaalne tõde on see, et oma last tuleb tingimusteta armastada. Kõik muu oleneb juba konkreetsest lapsest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 00:16; 25.01 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ina May Gaskini raamat on nüüd ka eesti keelde tõlgitud “Loomuliku sünnituse teejuht”
https://www.rahvaraamat.ee/p/loomuliku-sünnituse-teejuht/834007/et?ean=9789949554942

Väga informatiivne ja mõnus rahustav lugemine kui loomulikku sünnitust pooldad. Lisaks veel Ingrid Käoküla poolt kommenteeritud lõikudes, kus Ameerika ja Eesti süsteemid erinevad. Igati soovitan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka päris selle teekonna alguses ja olen otsinud häid raamatuid. Mulle on kohutavalt vastumeelsed kõik esoteerilised või sellesse kalduvad käsitlused. Eesti raamatupoodides ringi vaadates on selles mõttes üsna kurb valik, sest enamik raamatuid paistab rääkivat just sellisest ebateaduslikust perspektiivist.
Seni olen ostnud vaid Punuloogia, mis on tõesti teaduslik ja asjalik ning ülilihtne lugemine. Samas oleksin tahtnud, et see kataks veel rohkem teemasid / detaile. Seega ma oleks väga tänulik kui keegi oskab veel sarnaseid raamatuid soovitada.
Ilmselt tellin veel mingeid inglisekeelseid raamatuid, aga pole jõudnud uurimistööd selleks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Mina olen ookean. Lapseootel keskkonnateadlase päevik.”
https://www.rahvaraamat.ee/p/mina-olen-ookean/27151/et?isbn=9789985999653
Lugesin esimest last oodates, väga põnev lugemiselamus. Soovitan. Järgmiste raseduste ajal pole enam aega lugeda. Seega loe nüüd niipalju kui jaksad. Ja maga. Seda ei saa ka järgmistel lähiaastatel sageli teha 🙂

https://www.apollo.ee/loomulik-ehk-aktiivsunnitus.html
See raamat on kõik minu kolm sünnitust meeldivaks kogemuseks aidanud muuta.

Soovitan vaadata yotube’ist ka aktiivsünnituse teemalisi videosid, sekka ka häid kodusünnitusi.
Seda tegin ise enne kolmanda lapse sündi ja oli abiks veelgi teadlikumaks oma keha ja selles toimuva tunnetamiseks. Ise pooldan haiglasünnitust, aga ka haiglas on võimalik ise sünnitada 🙂 seega arvestan kodussünnitajate/looduses sünnitajate yotube’i kogemusi ja oma koera poegimise ja hilisema poegade eest hoolitsemise ja prioriteetide seadmise oskust (esimesed päevad poegade päralt 100 %, korraks vaid pissile ja pärast võttis endale aega ka puhkamiseks, usaldades mind) 🙂 Tõsi, esimese lapse ootajatele võivad sünnitusvideod põhjustada mõningast ärevust, seega peate ise otsustama, kas tahate vaadata. Igatahes sünnitus on äge kogemus, raske aga äge ja seda pole vaja karta. Võtaks ette neljandat kordagi, kui suurem tugivõrgustik oleks, aga praegu piisab kolme kantseldamisest. :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.apollo.ee/vaktsineerimine-varjatud-tode.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Parim raamat esmakordsele rasedale

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.