Esileht Koolilaps Parim sõber

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Parim sõber

Postitas:

Mu lapse parim sõber saab oma emaga väga hästi läbi.jutud mida laps usaldab oma sõbrale jõuavad tema ema kaudu minuni. See on ühtpidi hea ja teispidi halb. Igal inimesel on vaja sõpra. Ja see on ka hea kui laps saab emaga läbi. Ja see on ka hea et ma saan ka oma lapsest rohkem teada.aga teisalt on see inetu.
Lapsed on 14 ja poisid. Olen nii saanud teada suitsust, alkost. Huuletubakast, jah ma tean aga laps ei tea seda . Varsti tekivad tüdrudud ja peod. Äkki ma pole valmis saama teada päris kõigest. Aga kui tekib narko info saaks ma ehkmidagi päästagi.

+2
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 13:11; 22.06 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa paned pahaks, et teine laps on oma emaga nii lähedane ja usaldab talle rohkem kui sinu laps sulle?
Või on küsimus pigem selles infos, mis selle ema kaudu sinuni jõuab?

Teisel juhul saad ju sõbra emale öelda, et sa ei ole huvitatud oma lapse käekäigust ja hoidku need uudised endale. Minu arvates on see muidugi veider, aga eks igaüks teab ise, kuidas oma lapsed kasvatab.

Minul on samuti oma lastega usalduslikud suhted. See pakub mulle, vastupidiselt sinule, turvatunnet ja rõõmu. Olgugi, et vahel on teemad valusad või segased, ma võin enam-vähem kindel olla, et mu lapsed saavad nõu ja tuge just siis kui tarvis ja ei pea hirmu tundma. Hirm pärsib lapse arengut ja õppimisvõimet. Nii nagu pakun oma lastele toitu ja tegevust, et nad areneksid kehaliselt, püüan pakkuda ka sobivat emotsionaalset arengukeskkonda.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem paistab, et teemaalgatajat teeb nõutuks asjaolu, et teemad, mida tema poeg usaldab oma sõbrale, jõuavad edasi sõbra emani. See, et need sealt omakorda edasi temani jõuavad, on omaette teema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapse parim sõber saab oma emaga väga hästi läbi.jutud mida laps usaldab oma sõbrale jõuavad tema ema kaudu minuni. See on ühtpidi hea ja teispidi halb. Igal inimesel on vaja sõpra. Ja see on ka hea kui laps saab emaga läbi. Ja see on ka hea et ma saan ka oma lapsest rohkem teada.aga teisalt on see inetu.

Sellest sõnastusest jääb mulje, et tehku sinu teadmata edasigi. Et sul on parem üldse mitte teada, kui kuulda sellest kolmanda isiku kaudu?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 13:56; 22.06 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kolmas isik räägib veel teiste emadega.
Mul on hea teada mida laps teeb. Mul on nagu luure väljas. Aga lapse poolt vaadatuna on see vastik. Usaldate sõbrale midagi ja sellest teab kogu küla.mees arvas et mis sõber see selline on. Mina arvan et kui laps ise ei räägi siis vähemalt saan ehk midagi hullemat ära hoidagi kui tean.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 13:11; 22.06 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõber ei ole usaldusväärne. Tal võib olla oma emaga hea suhe, aga peab olema lojaalne sõbrale, mitte kõike oma emale ette kandma. ( OT: vaene tulevane naine)

Tundub, et midagi sõbrale usaldades teab sellest varsti terve küla. Mina oma pojal soovitaks sellisest “sõbrast” eemale hoida, mitte nautida luureandmete saamist.

Minul on ka oma emaga väga usalduslik suhe olnud, rääkisin talle samamoodi päris palju oma sõpradest ja enda tegemistest. Täiskasvanud inimesel on teismelisele pakkuda kaalutletud lahendusi ja arvamusi, mida eakaaslastelt ei saa. Ei oleks arvanudki, et selline asi taunitav on – eriti kui siin on tegu alaealiste lastega!

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 13:56; 22.06 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka oma emaga väga usalduslik suhe olnud, rääkisin talle samamoodi päris palju oma sõpradest ja enda tegemistest. Täiskasvanud inimesel on teismelisele pakkuda kaalutletud lahendusi ja arvamusi, mida eakaaslastelt ei saa. Ei oleks arvanudki, et selline asi taunitav on – eriti kui siin on tegu alaealiste lastega!

Ei olegi taunitav, kui asjad jäid sinu ja ema vahele.  Et lapsega usalduslikus suhtes olev vanem pläkutab kõik asjad teistele emadele ette,  on häiriv, kummaline ja vale.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ütleks, et mul oma lastega väga usalduslik suhe on, aga üks neist räägib mulle aegajalt enda kohta ka selliseid asju, mida mina enda emale kunagi ei rääkinud, ja vahel puudutab see ka sõpru. Ma tõttöelda ei tuleks selle pealegi, et seda kellelegi edasi rääkida, sh teistele lapsevanematele. Samas, kui asi tõesti ohtlikuks või kriminaalseks läheks (narko, kuritegevus), siis ilmselt annaksin küll teada. Aga see, et keegi alaealine end kusagil peol täis jõi, ei ole minu hinnangul midagi nii hullu – olen aru saanud, et nad on kohati üllatavalt vastutustundlikud selles osas (kedagi ei lasta üksi koju minema hakata, vajadusel valvatakse, toimetatakse magama, seltskonnas on keegi kindlasti alati kaine jne.) Jutt käib praegu muidugi veidi vanematest, nad on 17 ja osad juba ka 18; 14-aastaste puhul ma tõenäoliselt vaataks asju teistmoodi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

14- aastastel on vahest hea fantaasia. Mina rääkisin selles vanuses sõbrannadele jutte endast, mis sugugi tõsi ei olnud: poistest, öistest pidudest jne. Tahtsin näida huvitavam. Mingeid pidusid mul ei olnud ja poisse ka mitte. Väga palju jama oleks tulnud, kui keegi nendest fantaasiatest mu emale oleks edasi rääkinud.

Ma siiski hoiataks poega, et need  jutud jõuavad sinu kõrvu, mis ta sõbrale usaldab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõber ei ole usaldusväärne. Tal võib olla oma emaga hea suhe, aga peab olema lojaalne sõbrale, mitte kõike oma emale ette kandma. ( OT: vaene tulevane naine)

Tundub, et midagi sõbrale usaldades teab sellest varsti terve küla. Mina oma pojal soovitaks sellisest “sõbrast” eemale hoida, mitte nautida luureandmete saamist.

Minul on ka oma emaga väga usalduslik suhe olnud, rääkisin talle samamoodi päris palju oma sõpradest ja enda tegemistest. Täiskasvanud inimesel on teismelisele pakkuda kaalutletud lahendusi ja arvamusi, mida eakaaslastelt ei saa. Ei oleks arvanudki, et selline asi taunitav on – eriti kui siin on tegu alaealiste lastega!

Sõbrasuhete reeglid kehtivad lastele täpselt samamoodi nagu täiskasvanutele. Minul oli ja on ka oma emaga väga usalduslik suhe, aga oma sõprade saladusi ma valimatult emale ikka edasi ei pläkutanud. Et sai proovitud suitsu, alkoholi – miks ma oleks pidanud seda infot oma sõprade kohta oma emale ette kandma? Ka (vara)teismelisena oli mul ikka mingi filter, mulle oli oluline, et sõber oli mind usaldanud. Emale edasi oleksin rääkinud midagi vaid siis, kui mõni sõpradest oleks sattunud hätta või keerulisse olukorda, mis meile noortena lahendamatu oleks tundunud. Selliseid olukordi õnneks ei tekkinud.

Isiklikest asjadest, näiteks poistest, armumistest, oma pidudest ja sellest, mida ise seal tegin, rääkisin emale küll. Aga asjad, mida mu sõbrad olid mulle usaldanud, mis olid minu sõprade isiklikud asjad, need jäid ikka minu teada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Parim sõber