Esileht Beebi ja mitmikud Parimad ja halvimad ostud beebile

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Parimad ja halvimad ostud beebile

Postitas:

Mäletan, et aastaid tagasi eelmist last oodates oli siin teema parimatest ja halvimatest ostudest beebiajal. Sain teemast palju häid nõuandeid. Eks ikka inimesed ja nende vajadused on ka erinevad, aga usun, et mööda külge alla teema ei jookse.

Ise olen hetkel lapseootel, aga eelmise lapse ajast mäletan, et parimate ostude alla lugesin:
+ lamamistool
+ kandelina
+ rinnapump – täiesti asendamatu asi
+ ja vanker-käru loomulikult (oli küll odav poolakas, aga kasutasime vägaväga palju ja ajas asja ära. Sel korral valin hoolikamalt 🙂 )

Halvimad või mõttetumad ostud minu jaoks tol ajal olid:
– mähkimisalus (tean, et paljud ei kujuta oma elu ette ilma selleta, aga ma kohe üldse ei kasutanud seda)
– imetamispadi (leidis kasutust ainult raseduse ajal magades, beebiga ei kasutanud)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 15:23; 12.01 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb ju emast ja lapsest. Minu jaoks oli imetamispadi asendamatu asi kahe viimase lapse ajal. Rinnapumpa kasutasin alles kolmanda ajal ja ka üsna harva. Kandelina kuulub minu parimate nimekirja, aga õelaps näiteks ei kannatanud üldse seal olla. Mõne jaoks on lutt asendamatu, minul pole kolmest lapsest ükski huvi tundnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 17:38; 24.11 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea teema.
Nii on, et beebid on erinevad ja samuti nende vanemad. Esimese lapse ajal ka ei kasutanud mähkimisalust, kuigi see oli olemas. Seekord aga küll ja tõesti on mugav. Rinnapumpa pole kunagi vaja läinud ja lamamistooli, no sülelapsed on süles ja oma asjad ajan ära siis kui beebi tudub.

End õigustanud ostud
-Mähkimisalus
-Korralik vanker-käru
-Pehmest riidest rätikud tagumiku kuivatamiseks peale pesu
-Alguses väiksemad pehmed lapikesed suu pühkimiseks, hiljem kaelusrätid, et sülg rinnaesist märjaks ei teeks
-Villane komplekt, mida saab kasutada kombe all või siis turvahällis
-Kapuutsiga vannirätikud

ja kindlasti on neid vajalikke asju veel ja veel, mille peale pole ise tulnud, et soetada:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

+ vanker-käru (odav poolakas 😛 sellega sai igal pool traavitud ja hiljem isegi kaht väikelast korraga kärutatud; kuna hiljuti lapsehoidja küsis, kus ta kärutada võib, et mõned emad ei luba rattaid poriseks teha – praeguste ilmade juures?? – siis ilmselt oli hea valik selline, mida ei taha iga hinna eest edasimüügikõlbulikuna hoida)
+ rõngaslina
+ puusaiste
+ kergkäru ühistranspordis möllamiseks ja autoga kaasas vedamiseks
+ pestavad rinnapadjad
+ marlisarnasest riidest rätikud
+ toakombed esimestel kuudel
+ villane kott kärusse

– kõhukott (üllatus-üllatus, kõhukott kahel õlal oli raskem kanda kui rõngaslina ühel)
– lutipudel
– lutt
– rinnapumpa pole olnudki

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaks erineval ajal sündinud erinevat last.

1. laps
+kõhukott
+rinnapump
–beebikiik
–lutt

2. laps
+lutt
–olemasolevat rinnapumpa ei kasuta üldse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii erinevad on kõigil ikka ????
+ hàll
+ mähkme konteiner
+ BB lamamistool
+ kapuutsiga vannilina
+ rinnapump (teatud olukordades ylivajalik)
+ lutikett
+ ergobaby kõhukott
+ beebimonitor (majas elades oluliselt vajalikum kui korteris)

– riided mida ebamugav selga panna (algul ei oska vaadata seda kahjux)
– hunnik apteegikraami mida pole vaja läinud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

– Jalanõud nr 18 ja 19. Kuigi lapsel oli väike jalg, oli see nii paks ja ümmargune, et kuidagi alla nr 20/21 jalanõu sisse ei mahtunud. 🙂
– CloudB öölamp-projektor (merikilpkonn). 45 euro eest 10-sekundi pikkune muusikajupp ennast lõputult kordamas… Teadmine, kui palju ma selle nikatsi eest maksin, ajab nagunii une ära.
– Beebitoidu soojendaja (Avent). Ühe käega ei saanud seda hästi käsitseda ning reeglina oli mul näljane laps süles, kui toitu soojendasin. Seega oli lihtsam kannus vett keeta ja kausis soojendada.
– Peenest tech-kangast talvekombe mittekõndivale lapsele. Jäik rinnaesine hõõrus vastu lõuga ja kuna laps eriti ei liigutanud end õues, siis oli tal seal külm ka. Märja maa peale nagunii last kõhuli ei pannud.
– Elektriline rinnapump. Kodus polnud igapäevaselt pumbata vaja, aga pikalt ilma lapseta väljas käies avalikus vetsus ju ei põrista sellega. Samuti ei saanud lapse imetamise ajal teisest rinnast pumbata, sest laps kartis seda surinat. Ostsin hoopis Medela Harmony käsipumba – oli vaikne, diskreetne ning täpselt sama tõhus kui Medela elektripump.
– Paracetamoli küünlad pärakusse. Minu lastel kaasneb palavikuga alati kõhulahtisus, nii et isegi kui ma üritasin neid selle küünlaga piinata, kakasid nad selle kohe välja.

+ Suur tank-käru maatingimustesse
+ Turvahälli rattad
+ Korduvakasutatavad rinnapadjad
+ Babybjörn pissipott – väga mugav kasutada nii värskelt istuma hakanud lapsel kui ka 3-aastasel.
+ Villase sisuga talvekombe ning villane soojakott vankrisse – reguleerivad väga hästi sooja, nii et pole lapsel liiga külm ega palav.
+ Aventi beebitoidu aurutaja-püreestaja. Absoluutselt ebavajalik asi ja selle hinna kohta võiks olla ka rohkem läbi mõeldud, aga siiski kasutasin igapäevaselt ja tundsin, et tegi elu mugavamaks küll.

Kokkuvõttes… Ma olen ikka kohutavas koguses asju kokku ostnud, aga õnneks enamus kasutatult. Soovitan teistelegi osta asju kasutatult, sest siis pole kulud nii suured ning kui ei meeldi, saad sisuliselt sama raha eest jälle maha müüa. Beebidele tehakse ikka meeletutes kogustes kraami, mida tegelikult vaja pole. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga vajalikeks on osutunud:
*Lamamistool
*Pehme mähkimisalus
*Manduca kõhukott
*Joie Chrome Plus vanker-käru ja turvahäll, mõistliku hinnaga ja vastab kõikidele mu vajadustele ja ootustele
*Tegelustekk
*Süljepõlled
*Alguses oli hädavajalik nibukreem
*Pepukreem

Täielikult või suhteliselt kasutamata on jäänud:
*Häll koos madratsiga (beebi kolis üsna kiiresti minu voodisse ja nüüdseks on ta sellest välja kasvanud)
*Beebivann
*See õhuke tekike, kuhu sisse vastsündinud beebid mähitakse
*Tudukombed. Alguses natuke kasutasin, aga suuremad suurused kui 0-3 kuud on kõik praktiliselt kasutamata jäänud
*Kleidikesed ja pihikseelikud
*Valmispiimasegud. Ostsin suure portsu, et kui kodust vaja ära käia, saab mees neid lapsele anda. Reaalsuses laps keeldub neid söömast ja pigem ootab minu kojutulekut
*Lutt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On jah hea teema!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

+ kandelina
+ flanellist lapikesed
+ lutt
+ suur vanker suurte ratastega (elan maal ja käin palju metsas)

– hõlmikbodid- jube tüütu on neid selga panna, lihtsam on bodi üle pea tõmmata
– sokid
– rinnapump
– imetamispadi

Voodit võib ka mittevajalikuks pidada, mõlemad lapsed on kaisukad olnud ja oma voodis mõned loetud korrad maganud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinse nimekirja põhjal võin veel enda oma täiendada –

+ swaddleme mähkimistekk – geniaalne asi
+ igasugused villased riided jms
+ lamamistool tõepoolest aitas palju
+ marlilapid piimaokse pühkimiseks
+ imetamisrinnahoidja ja imetamispluus
+ kolmas laps sündis eramajas elades ja beebimonitor oli hädavajalik.
+ riietest meeldisid mulle esimese lapse ajal sellised “suure inimese riided” – pehmed teksad, särgid, sokid, papud jne. Viimasega meeldisid ühes tükis riided ja bodyd eelkõige.
+ vanker loomulikult
+ turvahäll
+ beebivann

Veel mõttetuid asju –

– rinnapadjad – iga kord sai neid ostetud, aga vaja ei läinud kordagi
– mingit mähkmekonteinerist ei ole kunagi puudust tundnud
– ükski lastest pole kunagi ilastanud, nii et kõik need ilapõlled jms olid mõttetud
– samuti pole vaja läinud igemegeeli (ostsin selle tegelikult vanema poisi jaoks, kui kolmas oli väike, sest vanemal tulid jäävhambad valuga, aga seisma jäigi).
– külmakaitsekreemid, puudrid, pesuvahendid, pepukreemid, õlid jne – seisavad
– turvahälli soojakott – laps higistas ennast alati läbimärjaks seal sees, ükskõik, mis seljas oli, nii et kasutasime väga vähe, enamasti mässisin teki sisse.
– igasugused nokaga tassid, kõrrega tassid, “tilkumiskindlad” tassid jne.
– riietest meeldisid mulle esimese lapse ajal sellised “suure inimese riided” – pehmed teksad, särgid, sokid, papud jne. Viimasega meeldisid ühes tükis riided ja bodyd eelkõige.
– Emmaljunga istusmisosa. Järgmine kord ostan eraldi korviga vankri ja kui aeg käes, siis eraldi jalutuskäru.
– juukseharjad beebidele
– igasugused elektroonilised toidusoojendajad ja aurutajad, termosed – pole kunagi ostnud ega ka puudust tundnud

Kui peaksin kunagi 4-nda saama, siis annaks jumal mule kainet mõistust, et osta lapsele valmis vaid hädavajalikud asjad – vanker, voodi, turvahäll, mõned riided ja mähkmed ja kõik. Edasi juba karjuva vajaduse puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 17:38; 24.11 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

+ Lamamistool
+ suure korviosaga käru
+ rõngaslina
+ tekikesed
+ marlilapid
+ ühes tükis tudukad, bodyd ja poolsipukad
+ sudocrem pupukreem
+ rinnapadjad
+ magamiskott, mis eest lukuga ja õlgadelt nagu vesti lõikega

– rinnapump
– kleidikesed, seelikud, teksad ühesõnaga igasugused “suurte” riided
– lutid

Puudust tundsin veel turvahälli ratastest. Kui veel ühe lapse saan, siis tõenäoliselt ostan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

+ Babybjörn lamamistool
+ Sulekott vankrisse (laps magas 3-aastani vankris. Väga mugav toariietega sisse, lukk kinni ja valmis)
+ babybjörn kõhukott & Ergobaby kott, et suuremat last seljas kanda. Praegusele lapsele ostsin babybjörn one koti, et saab nii kõhu- kui seljakotina kasutada. Pole veel väga kasutanud, aga tundub, et on parem kui eelmised 2.
+ sulekott turvahälli (ei ole mingit riiete toppimist)
+ bugaboo bee plus (oli väga palju reisimist ja no on parim reisikäru)
+ Cybex Sirona (väga hea last autosse panna ja sealt välja võtta)
+ Bambusest korduvkasutatavad mähkmed

– rinnapump
– kaldesse lastava seljatoega turvahäll (BeSafe EasySleep ja praegusel lapsel Cybex Cloud Q. Raskem kui tavaline ning ei kasuta seda magamisasendit nii palju. Pisikese beebiga niikuinii palju ringi ei sõida)
– puuvillased korduvkasutatavad mähkmed

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parimad ostud olid vaieldamatult:
inhalaator
Rhinomeri aspiraator
järelturult soetatud vanakooli Fisher Price lamamistool
söögitool ja lusikad
Bepanthen salv

Mõttetuimad aga:
võrevoodi koos madratsiga
lutid, lutipudelid
käimistugi
niisked salvrätikud
rinnapump

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema on hea, kui esmakordsele emale küll mingit ülevaadet ei anna 🙂 nii palju kui on titade eelistusi, on ka emmede maitsed erinevad 🙂
Kaks last magasid kuni lasteaeda minekuni 2.5 a kõik lõunauned õues. Isegi haigetele lastele pidin vankri sauna lükkama, sest voodis nad ei osanudki lõunaund teha. Kolmas laps vihkab vankrit ja eriti selles lamamist.
ühes tükis tudukombekad on mitteroomaval lapsel väga praktilised. Kõik asjad puuvillast või veluurist.
Igasugused nunnud kleidikesed ja nahkjakid vanusele 3 kuud (ei olnud ostetud, lihtsalt nägin mingit kuulutust), teksapüksid jms on jube mõttetud ebamugavad pusserdused. Ja bodyd on sellised riietusesemed, mida ma ei suutnud lastele selga panna. Eriti need paatkaleusega, mis väljaveninuna on dekoltee nabani tüüpi.
SwaddleMe mähkimistekk- mu titt sai niiii tigedaks selle peale, et teda kinni köideti 😛
2 last kasutasid lutti, kolmas mitte elu sees, see lõust, mis luti suhu pistes tuli oli fotot väärt.
Babybjörn lamamistool- imikuna ei osanud keegi sellest lugu pidada, suurem kiikumine läks lahti 9-10kuuselt kui juba ise sinna sisse roniti ja veel kolmeaastased kiikusid seal, endal pepu käib põnts-põnts vastu maad.
Nokaga tassid ei sobinud, lutipudeliga harjunud laps ei saanud sotti, mida ta sellega tegema peab ja enne õppis tassiservast joomise ilusti ära. ÄÄrmisel juhul sportotsikuga veepudel.
Beebi “kosmeetikakomplekt” https://www.amazon.co.uk/Tommee-Tippee-Closer-Nature-Healthcare/dp/B002IS0M32 said lapsed lõpuks oma nukutitadele mängida, sest päriselt neid asju kasutada ei olnud võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halvimad ehk siis asjad, mida vaja ei läinud:
– lutipudel, lutid (kumbki laps lihtsalt ei tunnistanud neid, lõpuks oli kodus uskumatu lutikollektsioon, kuid ükski ei sobinud)
– rinnapump
– lamamistool (ostsin veel vibraga, sest lugesin, et aitab gaasivalusid leevendada, maha visatud raha)
– rõngaslina, kõhukott (jällegi, kumbki laps ei tahtnud neis olla)
– beebi vannitamisalus (palju mugavam oli vannitada nii, et laps lihtsalt hõljus vees, käega toetasin)
– mähkimisalus (kasutusaeg oli väga lühike, kuna lapsed hakkasid kiiresti end keerama ja ei tahtnud kuidagi seal selili püsida)

Parimad ostud (vankrit, voodit jmt ma siin ei nimeta, kuna need on ikka esmavajalikud):
+ seisulaud (kui teine laps sündis, laste vanusevahe 1,5 a)
+ Rhinomeri ninapump

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On jah hea teema!

Mina just vaatan, et nii mõttetu teema – absoluutselt igal emal on oma eelistused ja vaated on kardinaalselt erinevad. Kui sellest teemast üldse midagi järeldada saab, siis ainult seda, et usaldada tasub enda arvamust, mitte kellegi teise oma, sest sel teisel on niikuinii hoopis teistsugused soovid ja eelistused.

Kui ma näiteks teema autori esemevalikut kommenteeriksin, siis tema lemmikesemetest oli minu jaoks täiesti mõttetu rinnapump (ehkki toitsin rinnaga ja algul oli raskusi ka, siis mul see lisapumpamine tegi kokkuvõttes hoopis hullemaks; teise lapsega ei võtnud pumpa enam väljagi, ehkki hea pump oli – Medela Swing), samuti kandelina (ei meeldinud lapsele ega mulle), vankerkäru läheb vaja jah, samas lamamistool on meil olnud selline pluss-miinus asi, et mugav ju on, aga ilma saaks ka vabalt. Samas ilma mähkimisaluse või imetamispadjata ei tahaks oma elu kohe üldse ette kujutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 15:43; 12.01 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

+ Babybjörn lamamistool
+ Willmar lambanaha kott vankrisse
+ Emmaljunga käru (mõnus suur kookon, hea vedrustus)
+ SleepCarrier (laps magas seal väga hästi, sain Rootsist, nüüd ka Eestis saadaval)
+ Lansinoh rinnapump

– kosmeetika -reaalselt ei kasuta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

+Babybjörn lamamistool ja pissipott (see kõige lihtsam, ilma eemaldatava sisuta). Soovitan osta kasutatuna, kuna need peavad hästi vastu
+hõlmikbodid, kuna laps on suure peaga ja väga ebamugav oli üle pea riideid selga venitada.
+pikk kandelina
+võrevoodi äravõetava küljega

-babybjörn traksid, õlad hakaksid 5 minutiga valutama
-voodikarusell. Lapsel polnud selle vastu mingit huvi enne, kui voodis püsti hakkas tirima ennast ja siis tiris lihtsalt alla selle karuselli.
-häll (need kuud, mis ta sinna oleks mahtunud, magas kaisus, kuna tahtis tihti rinda, reaalselt võib-olla 10 korda magas hällis)

Üldse ei soovita linnas elades igasugust kola ette osta, kuna vajadused selguvad töö käigus. Nii saab asjad jooksvalt soetada ega pea pärast kasutute asjade hunnikus olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin võimalikult vähe asju beebile (üldse ostmata jäid kõhukott, lutt, lamamistool, mähkimisalus, vankrikott, soojakott, magamiskott jms), aga ikkagi olid mõned täiesti kasutud ostud:
– saialilletinktuur – no ei aidanud naba puhastamisel mitte s……, ikka oli must ning arst käskis briljantrohelist kasutada
– Sudocrem – see oli nii tahke, et võimatu oli seda üldse kuhugi määrida
– Essexi kreem – ei aidanud dermatiidi puhul (lapsel oli praktiliselt sünnist nahk kärnas)
– ülikallis turvahäll – kasutasime seda vast 10 korda ainult. oleks võinud 200-eurosega leppida, mitte 400 eurot välja käia
– nokatass – ei läinud kordagi kasutusse
– rinnapump – käsitsi lüpstes tuli rohkem piima kui selle pumba abil
– tol ajal popid mänguasjad, nagu FP laulukoer ja puslematid (lausa 3 kmpl sai soetatud) – tite lemmikuks oli aga ainult üks pehme seen – nende mänguasjade vastu huvi oli 0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 last
+ võrevoodi koos pehmenduse ja kardinaga. Pehmendus on olnud algul vajalik, et ennast ära ei lööks.
Kardinat oli vaja, et laevalgus silma ei paistaks. Lapsed on enamusajast siiski oma voodis maganud.
+ puutetundlik öölamp (ei tee klõpsatust) või teiste lastega oli pidevalt üks öölamp, mis põles.
+ vanker- käru – kõigi lastega käinud jalutamas võimalusel iga päev vähemalt paar tundi, et ikka värsket õhku saaksid ja ka lõunauned on seal maganud.
+ vann-mähkimislaud – meil siis asukohaga vannituba – kuna on selg haige sageli, siis püsti seistes mähkimine ei ole koormanud selga. Esimese lapsega ei olnud, aga teistega on väga mugav, kuna saab kraani all peale pesemist kohe lapse korda teha.
+ turvahäll – ise olen suhteliselt palju ka lastega ringi liikunud. Mugav oleks olnud ka rattad turvahällile, aga pole ostnud.
+ söögitool – lapsed on õppinud seal iseseisvalt sööma ja siis on see “mustus” ühes kohas.
+ beebimonitor oleks olnud vajalik, kuna elan majas, aga lihtsalt ei jäänud silma ja proovisin nii kaua kui laps magab õues rohida või teha midagi ja hoidsin vankri enda kõrval.
– minu jaoks kandelinad /kotid ei sobinud, kuna lapsed kaalusid palju ja juba 6 kuuselt 9 kilo ja ma lihtsalt ei jaksanud neid vedada niimoodi – kuna ka selg haige, siis seda enam.
– pumpa pole vaja läinud – kõik 4 last on üle aasta saanud rinnapiima.
– lutte pole vaja olnud – mulle tundub, et lutte läheb vaja nendel lastel, kes ei söö piisavalt kaua rinnapiima ja ei saa oma imemisvajadust kätte.
-/+ lutipudelit on 2 lapsega vaja läinud.
-/+ ühe lapsega oli ka hea see tilaga tass.
Mänguasjadest on kõigil oma lemmikud olnud. Samas on kindlasti ka selliseid, mis meeldivad kõigile – näiteks sellised tornid, mida saab üksteise otsa panna – kas rõngad või topsid. Need topsid on veel eriti praktilised, nendega saab hiljem ka liivakastis mängida.
Käimistugi oli ühel – käima ei õppinud sellega, aga selle eest oli väga palju kasutuses, kuna meeldisid need nupud ja muud vidinad ja käis sellega siis kui juba käia oskas. (Samas ostsin kasutatult)
Riideid on olnud liiga palju alati nagu ka mänguasju – kõik muudkui kingivad, ometi oleme öelnud, et toogu parem mähkmepakk. Kuna lapsi on 4 , siis on ” kõike” juba ülearu ja mitu tükki.
Keemiast on vaja läinud – beebiõli ( ka arst soovitas, kuna nahk hell), sudocremi, paracetamoli küünlaid ( hea kui ikka igaks juhuks kodus on) ja ülejäänud on ikka sellised, mida jooksvalt olen ostnud, kui midagi konkreetset vaja on.
Käimistool – ühel lapsel oli see asendamatu, kuna ta pidi kohe beebina liikuda saama ja pidi minu kõrval koguaeg olema.
Beebihäll oleks olnud ka ühe lapse puhul vajalik, kuna kiigutasin teda pidevalt vankris magama – ta lihtsalt ärkas iga 20 minuti tagant koguaeg ülesse.
Ei leia, et need kõik vidinad tarbetud oleks, aga kõik on individuaalne, sõltub endast ja lapsest.
Samas kui raha rohkem, siis võib neid mugavusvidinaid kindlasti enam osta.
Näiteks üks tuttav andis vankri ratta katted – toas oli hea peale tõmmata , siis ei kriipinud ega määrinud rattad põrandat – ekstra ei oleks ostnud.
Vannikraad – sain selle vist mingi beebipakiga, oli kasutu, küünarnukiga oli siiski palju parem ja kiirem mõõta – laps kasutas lihtsalt vanni mänguasjana. Aga esimese lapsega vist kindluse mõttes võib vaja minna.
Eriti kasutud on olnud need külma pandavad närimismänguasjad – keegi pole neid närinud ja kasu pole olnud ja ei kõrise ka, et muidu tore oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

+ Parimad – kuni aktiivse roomamiseni – on tudukombed. Sinna peale “pram suit” laadsed lukuga kombed. me muid asju esimesel aastal praktiliselt ei kasutanudki.
+ sünnitustoast kaasa antud “müts” oli pool aastat kasutuses
+ öölamp

Neutraalne – mähkimislaud

– Halvimad- mingid püksid+jakk komplektid nn suurte inimeste riided – enne kõndima hakkamist täiesti mõttetud ning last pigem segavad.
-võrevoodit ei kasuta siiani
– igasugune titekosmeetika seisab
-sokid! imikusokid on idiootlikud – tulevad kogu aeg ära – tuleb valida käänistega käised ja alt-jalad-kinni tudukombed
– kuni 1 aastani on igasugused papulaadsed asjad suht mõttetud, neid läheb vaja siis kui kõndimist harjutab
– Tallinna beebipakk on enamuses kehvapoolne – seekord vist jätame võtmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

parimad:
+ emmaljunga citycross vanker – meil oli oktoobrilaps ja see vanker oli talveks ideaalne, soe termomaterjalist käruosa + ülihea läbitavus paksus lumes, lisaks kaalult kerge ja lihtne autosse pakkida.
+ vankrisse lambanahast kott, ostsin laadalt, käis nööpidega kokku, laps magas kombe ja selle sees talvel tunde
+ ökopoest meriino-siidi segu soe pesu + meriino-siidi tuukrimütsike vankrisse paksemast puuvillast mütsi alla – siidipesu hoiab väga hästi sooja, panin pesu peale fliisi ja talvekombe, polnud mingit muret et lapsel külm on või et liiga paksult riides vankris
+ babybjörn lamamistool – lapsele väga meeldis
+ hällilaulude cd, mida sai õhtuti beebi uinutamiseks kuulatud
+ suur võimlemispall, kus gaasivaludes last kiigutada
+ ergobaby kõhukott
+ suur kiiktugitool, kus hea ja mugav gaasivaludes last lohutada-kiigutada, selg ei väsi jne

mõttetuid või halbu oste ei meenugi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli suur abi kandelinast ja kotist. Kasutasin mõlemaid vastavalt soovile ja olukorrale. Veel oli Baby Bjorni tool, kus laps mõnuga “vedrutas” ja kuhu oli teda hea käest panna. Natuke suurema lapse puhul olin väga rahul Baby Joggeri City Mini GT käruga. Ideaalne minumeelest ja õigustas suurt väljaminekut mitmelgi puhul. Tore on näha, et maailmas on palju ettevõtteid, mis ongi nii alguse saanud, et emad-isad ise vajavad midagi ja siis mõtlevad selle välja ka. Just lugesin uue e-poe kohta http://www.happybaby.ee, kuhu on selliseid uuenduslikke tooteid valitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See haiseb juba kellegi isikliku veebipoe reklaami järele,mitu vana teemat täns üles kaevatud ja suht seosetult seda Happybabyt sisse toodud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 15:43; 12.01 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See haiseb juba kellegi isikliku veebipoe reklaami järele,mitu vana teemat täns üles kaevatud ja suht seosetult seda Happybabyt sisse toodud.

Märkasin sama. Olen täna avanud 4-5 teemat, kus on väga läbinähtavalt seda poodi soovitatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 15:23; 12.01 17:15;
To report this post you need to login first.

Üks parimaid oste on olnud soojakott Lodger Bunker -kasutasin kahel väikese vanusevahega lapsel ja peale seda läks veel ideaalses korras edasi sõbranna lapsele 🙂 Niiet kes otsib soojakotti, siis väga soovitan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

+ tudukombed
+ põrandapusle (umbes 7-kuuselt hakkas seda väga aktiivselt kasutama)
+ mängumatt

– lamamistool, täiesti mõttetu meie jaoks olnud, paar korda kasutuses
– voodikarusell, samuti mõttetu
– rinnapump, ei ole vaja läinud
– mähkimisalus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

igatsugu beebiriided – laps oli mul nimelt elamises kas alasti või mähkmega.

muu sai soetatud jooksvalt, ainult imetamispadja tõi sõbramnna et umbe hää asi ja selleks umbeks ta ka meist jäi..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imeasju ikka olete kokku ostnud 🙂

Parimad ostud:
https://www.apollo.ee/vaktsineerimine-varjatud-tode.html
https://www.apollo.ee/toidu-moju-lapse-ajule-arengule-ja-kaitumisele.html
https://bestbabycares.com/wp-content/uploads/2017/05/best-jogging-stroller-review.jpg – oluline on see, et oli sellise sirge raamiga ja etteulatuva fikseeritud esirattaga – sõidumugavus oli lihtsalt vaimustav (sõitis vabalt läbi rannaliiva või läbi põlvini vee), käis väga väikseks kokku, ülikerge, sai panna ka magamisasendisse, heade amoritega (munakividel ja kruusa peal jooksmiseks), suurte ratastega, ei vingerdanud/manööverdanud ise kuhugi, väga vastupidav. Tavalise lapevankri viskasin kohe nurka kui laps aastaseks sai. Kolm aastat jutti sõitsime sarnasega ringi (isegi talvel) ja kuna oli nii vastupidav, siis läks veel teisele ringile.

Halvimad ostud:
Plastmassist lutipudel – oleks pidanud klaasist pudeli ostma. Siis ma veel ei teadnud BPA-st midagi. Ja lõppude lõpuks plastik on plastik, igal juhul klaaspudeli kasutamine on tervislikum.
D-vitamiin – tekitas gaase, paar korda andsin ja prügikasti see pudel lendas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Beebi ja mitmikud Parimad ja halvimad ostud beebile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.