Esileht Ilu ja tervis Pariselt kardan

Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Teema: Pariselt kardan

Postitas:

Kes siin raseduse ja koroona pärast muretseb, siis mina olin kevadel selle pandeemia ajal ikka täiesti rase. Suurema lapse jätsin lasteaiast koju, ise tegime mehega tööd kodukontoris. Deso vahend on väljaspool kodu alati käepärast. Käisin ikka täiesti pandeemia tipus ka haiglas vastuvõttudel kui vaja. Grupi üritustest oleme tõesti pigem eemale hoidnud, aga paaril vabas õhus oleval üritusel käisin ka lõpurasedana. Desinfitseerimine on esmatähtis. Maskidesse ma niiväga ei usu, sest inimesed kasutavad neid valesti. Muudkui kisuvad ja näpivad oma nägu nendega just rohkem, sest keegi pole nendega harjunud. Meie haigeks ei jäänud. Nüüd olen sünnitusmajas ja beebi käes. Siin ka maskid ja desinfitseerimine olulised. Praegu just koosolek kas pannakse uued piirangud siin peale.
Ära nüüd üle mõtle. Käitu targalt ja ettevaatlikult ning sinu ja lapsega ei juhtu mitte midagi. Kindluse mõttes on sellel konkreetsel sügis-talvisel ajal kindlasti parem olla pigem kodune. Tulevikus tuleb juba vaktsiin ja elu läheb edasi.
Teemaalgatajal soovitan mõelda ka naabrite peale. Ma leiaks oma tänavalt vist mitu perekonda, kes meid sellises olukorras aitaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on täiesti sürr, kuidas soovitatakse sugulasi, naabreid, sõpru, räägitakse, et igaühel peab olema mõeldud, mis saab, kui endaga midagi juhtub. Muidugi üldjuhul peab, aga me räägime ju lastest, kes on suure tõenäosusega nakkuskandjad! Ja mitte mingi suvalise nohu, vaid potentsiaalselt letaalse haiguse kandjad.

Mina olen üksikvanem kahe lasteaiaealise lapsega. Loomulikult on mul lähedased, kes vajaduse korral aitavad. Ja kui minuga midagi väga hullu peaks juhtuma (ptüi-ptüi-ptüi!), kasvataksid ka mu lapsed üles. Aga kui mina peaksin COVIDiga haiglasse sattuma, siis ausalt, ma kohe üldse ei kujuta ette, mis mu lastest saab. Ma tõesti ei oska minna ühegi sugulase ja sõbra, ammuks veel niisama naabri juurde ja paluda, et sorri, meil on häda majas, äkki võtad kantseldada mu lapsed, kes tõenäoliselt võivad teie peresse COVIDi tuua. Mu oma vanemad muidugi tooksid meile suvalise ohvri, aga nemad on ise riskigrupis ja ma ei taha neist ilmajäämisega riskida. Õe juures elavad ämm ja äi on riskigrupis. Kõigil kolmel lähemal sõbrannal on tihedad igapäevased suhted oma eakate vanematega …

Ei, ma ei karda paaniliselt. Ja loodan, et kui peaksin haigestuma, siis vast minu vanust arvestades tervenen kenasti. Aga kuna üks oluline riskitegur haiguse keskmisest raskemaks kulgemiseks mul siiski on, olen mõelnud võimalusele, et võin sattuda ka haiglasse. Ja ausalt, no mitte kui ühtegi mõistlikku mõtet pole osanud leiutada, et kuidas siis oma laste jaoks seda situatsiooni lahendada ja kes neid võiks hooldada. Ilmselt helistaksin haiguse alguses, kui seisund veel võimaldab, valda ja uuriksin, mis lahendust või abi nemad vajaduse korral pakkuda saaksid. Lapsed on õnneks julged ja võõraid ei karda. Parem siiski tõesti, kui haigeks ei jääks.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )


Esileht Ilu ja tervis Pariselt kardan