Esileht Pereelu ja suhted Pärisvanemate otsimine

Näitan 6 postitust - vahemik 61 kuni 66 (kokku 66 )

Teema: Pärisvanemate otsimine

Postitas:

Kui lapsel tekib soov hakata otsima oma pärisvanemaid, siis mina kardaks hoopis seda, et pärisvanem võib tahta last ja lapse uut peret kuidagi ära kasutada. Näiteks on mul sõbranna, kes lapsendasid lapse. Nüüd see laps on 14 ja on teinud vihjeid, et tahab pärisema üles otsida. Sõbranna ja tema abikaasa on heal järjel, lugupeetud ja mõjukad inimesed. Tean, et nende lapse bioloogiline ema oli, ütleme viisakalt, mitte nii edukas ja lugupeetud ???? Kui nüüd sellise põhjakihist pärit naise ukse taha ilmub teismeline, kes särasilmi teatab, et on tema bioloogiline tütar, seljas riided, mis maksavad rohkem kui sinu kuu sotsiaaltoetus, ja näitab ehk telefonist pilte oma ilusast elust, kas siis ei tekiks sul tahtmine ka oma tütre ilusast elust kasu lõigata?

Suht nõme niimoodi avalikus suurearvulises foorumis pajatada – aastas toimub nii vähe pereväliseid lapsendamisi, suht tõenäoline, et keegi su sõbranna perest võib tema ja ta tütre ära tunda.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.05 08:32; 14.05 06:52; 14.05 17:00; 20.05 17:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin tulebki mängu dna test, nt kui su emal on õdesi-vendi kes päriselt su (kasu)vanaisa lapsed olid, siis saab võrrelda, või su vanaisa õdede-vendade ja nende laste dna-d. Samuti saab su oletatava bioloogilise vanaisa järglaste dna-d võrrelda.

Nendes dna ja sugulaste leidmiste saadetes on küll palju juhtumeid olnud, kus lapsed on oma vanematele sarnased eri-ja huvialad leidnud ja samade annetega. Nii, et ehk on tõepõhi all, et too teine mees oli su vanaisa.

Väga ootamatu mõte minu jaoks ja absoluutselt ei tekita mingit klikki. Õdesid-vendi on, aga mis vahet? Reaalne vanaisa oli ju ikka see, kes oli. Mingi DNA-test 70 a tagasi toimunud sündmuste kohta, milleks?

Minu eriala inimesi on mul suguvõsas igat liini pidi ning kindlasti kohe ei ole mu valikut mõjutanud kuigivõrd mingi oletatava bioloogilise vanaisa geenid, vaid eeskätt ikka kasvukeskkond, lähikonnas arutlusel olnud teemad jmt. Vanaema kohtuski mõlema vanaisakandidaadiga kolleegide rollis. 🙂

Ja väga tore, et mõistad neid, kes oma päritolu kohta tahavad teada.

Kui ma nüüd täitsa ausalt ütlen, siis ega ma tegelikult ikkagi eriti ei mõista. Lihtsalt ma aktsepteerin, et maailma tajumiseks on erinevaid mooduseid ja kellegi teise teistsugune moodus ei pruugi olla minu omast valem. Samas ma ei saa kuidagi väita, et ma täiel määral aru saaksin emotsioonist, mis bioloogilist põlvnemist nii kangesti tähtsustab. Aga jah, igaühe oma asi muidugi ja emotsioonid on emotsioonid, olgu nad siis millised tahes.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 16:10; 20.05 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kindlasti üle keskmise huvi n-ö juurte, esivanemate ja nende lugude vastu. Samuti on minu suguvõsas liikvel legend, et üks minu vanaisadest polevatki mu bioloogiline vanaisa. Kuidas oli või ei olnud, kes seda teab — kõik, kes vastust võiks anda, on ammu mulla all ja vanaema igatahes eitas sellist võimalust surmani. Aga enda puhul (ja emaga räägitu põhjal ka tema puhul) võin ma küll öelda, et enda juuri ja suguvõsa lugu seostan ma ikka selle (kasu?)vanaisaga, kes mu ema reaalselt kasvatas, ja tema perega. Ehkki tegemist polnud isegi eriti sümpaatse inimesega. Tolla võimaliku bioloogilise vanaisa vastu on mul vaid väga põgus uudishimu, ehkki jutu järgi oli tegemist vägagi tuntud ja austust vääriva inimesega, teatud mõttes teerajajaga, sellessamas valdkonnas, kus ma ise töötan ja mida õppinud olen. Aga endaga ma ei tunne küll, et temal ega tema kuulsatel järeltulijatel mingit olulist pistmist oleks. Minu jaoks käivad need juured ikkagi eeskätt inimsuhteid, peresid ning nende kaudu edasiantavat kultuurilis-sotsiaalset mälu pidi. Inimesega, kes pole iial mu lähedaste lähedane olnud, ei ole mul midagi tegemist. Küll aga nendega, kes on kogu elu minu või mu lähedase peresse kuulunud.

Samas ma loomulikult ei pane kuidagi pahaks, kui kellelgi teisel on huvi oma bioloogiliste esivanemate vastu.

Mina näiteks ei huvitu suhtlemisest (loe: ei suhtle) oma bioloogilise isaga. Minu jaoks on ta mittekeegi, võõras inimene. Pean isaks oma ema uut abikaasat. Isa (ema uue mehe) vanemaid nimetan vanaemaks ja vanaisaks. Nad on NII minu pere, et alles hiljuti mingitele haigustele ja nende pärilikkusvõimalusele mõeldes mõtlesin ema ja ema sugulaste ja isa ja isa sugulaste peale. Et mis haigused meil suguvõsas on esinenud.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.05 19:05; 12.05 19:42; 16.05 13:48; 20.05 15:30; 20.05 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsel tekib soov hakata otsima oma pärisvanemaid, siis mina kardaks hoopis seda, et pärisvanem võib tahta last ja lapse uut peret kuidagi ära kasutada. Näiteks on mul sõbranna, kes lapsendasid lapse. Nüüd see laps on 14 ja on teinud vihjeid, et tahab pärisema üles otsida. Sõbranna ja tema abikaasa on heal järjel, lugupeetud ja mõjukad inimesed. Tean, et nende lapse bioloogiline ema oli, ütleme viisakalt, mitte nii edukas ja lugupeetud ???? Kui nüüd sellise põhjakihist pärit naise ukse taha ilmub teismeline, kes särasilmi teatab, et on tema bioloogiline tütar, seljas riided, mis maksavad rohkem kui sinu kuu sotsiaaltoetus, ja näitab ehk telefonist pilte oma ilusast elust, kas siis ei tekiks sul tahtmine ka oma tütre ilusast elust kasu lõigata?

Kui lapsel tekib soov hakata otsima oma pärisvanemaid, siis mina kardaks hoopis seda, et pärisvanem võib tahta last ja lapse uut peret kuidagi ära kasutada. Näiteks on mul sõbranna, kes lapsendasid lapse. Nüüd see laps on 14 ja on teinud vihjeid, et tahab pärisema üles otsida. Sõbranna ja tema abikaasa on heal järjel, lugupeetud ja mõjukad inimesed. Tean, et nende lapse bioloogiline ema oli, ütleme viisakalt, mitte nii edukas ja lugupeetud ???? Kui nüüd sellise põhjakihist pärit naise ukse taha ilmub teismeline, kes särasilmi teatab, et on tema bioloogiline tütar, seljas riided, mis maksavad rohkem kui sinu kuu sotsiaaltoetus, ja näitab ehk telefonist pilte oma ilusast elust, kas siis ei tekiks sul tahtmine ka oma tütre ilusast elust kasu lõigata?

Oi kuidas ma ei salli selliseid inimesi, kes nagu muust kaugemale ei oska mõelda. Rikas olema=kõik tahavad kasu lõigata või rikkusest osa saada. Samuti kui keegi kirjutab, et tahab vana armastuse üles otsida=läheb pere lõhkuma.
Mul on kahju sinu toodud näites sellest tüdrukust. Ta ei saa rahus vastavalt oma sisemisele soovile käituda, sest kasuvanemad on paranoilised, ega mõista tegelikult tütre soovide põhjusi. Aga mis siis oleks, kui kasuvanemad oleks sellise tavalise sissetulekuga ja bioloogilisest emast oleks peale lapsest loobumisest rikas ja jõukas saanud? Siis ka kasuvanemad kardaks, et äkki laps võidetakse neilt üle (pärisema tahab last ära osta) ja laps ei tahagi neid. Hale. Tähendab, et neid endid vaevab miski ebakindlus, teavad sisimas, et pole ikka lapsele pakkunud kõike seda mida laps vajab.
Vana armastuse leidmise teemadega seoses miks arvatakse, et kui tuleb välja, et armastusel uus elu ja pere on ja polegi vallaline, et siis KÕIK seda lõhkuda tahavad? Et sellise fakti ilmsikstulekul teemsle punkti ei panda, st vana armastus on leitud ja lihtsam on elus edasi minna teadmisega, et ta on hõivatud, kui elu lõpuni mitte püüda teda leida ja unistadagi, et mis on saanud temast. Või on perekoolikatel ikka kahju, kui tuleb välja, et nt armastus oli vallaline ja tulebki hea paar neist pärast pikka aega. Nagu jube kahju kui keegi õnnelikuks või lõpuks südamerahu saab. Kõik siin ilmas pole perelõhkujad.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.05 10:31; 17.05 18:26; 18.05 23:06; 20.05 08:42; 20.05 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suht nõme niimoodi avalikus suurearvulises foorumis pajatada – aastas toimub nii vähe pereväliseid lapsendamisi, suht tõenäoline, et keegi su sõbranna perest võib tema ja ta tütre ära tunda.

Ole rahulik, see ei ole sugugi selle tüdruku õige vanus 😛 Ütleme, et tegelikult on ta 11-16-aastane. Kas on ikka lihtne ära tunda?
Muide sulle selline märkus veel. Kui ma ka tahaks oma postituse sinu tähelepanu juhtimise tõttu kustutada, mul pole enam mõtet seda teha, kuna sina juba tsiteerisid seda. Nii et oled ka nüüd kaudselt selle jutu levitaja. Et kui edaspidi sellistele asjadele tahetakse tähelepanu juhtida, siis ärge tsiteerige postitust, mis teie meelest on ebasobiv.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 09:28; 20.05 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole rahulik, see ei ole sugugi selle tüdruku õige vanus ???? Ütleme, et tegelikult on ta 11-16-aastane. Kas on ikka lihtne ära tunda?

Vanus ei olnud nüüd selles loos küll see kõige spetsiifilisem kriteerium, millega mängida “jälgede segamiseks”. Aga sinu jutu puhul õnneks polnud vähemalt tegu sellega, et inimese konfidentsiaalne info tagaselja netti pannakse (nagu aru saada, on tema lapsendamise fakt nagunii avalik), vaid et sa omaenda inetud mõtted sellega seoses välja kirjutasid. Kui oled valmis neid sõbrannale ja tema lapsele ka näkku ütlema, siis hea küll – kuigi siiski jääb arusaamatuks, mis õiguse võtad võõra lapse soove ja mõtteid ning nende pere otsuseid sedasi (aluseltult) arvustada.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 09:05; 14.05 08:54; 14.05 13:47; 15.05 10:50; 16.05 09:01; 16.05 23:07; 17.05 09:22; 21.05 09:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 61 kuni 66 (kokku 66 )


Esileht Pereelu ja suhted Pärisvanemate otsimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.