Esileht Kodunurk Parkimine suure kortermaja ees

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 331 )

Teema: Parkimine suure kortermaja ees

Postitas:
Kägu

Mure selline. Minule kuuluvas korteris elab mu tütar, kellele kuulub ka auto. Ta elab korteris üksi ja seega on minu korteri peale parkijaid üks – seesama auto, kusjuures mõõtudelt väike, kitsas (Golf). Meil on vana nõukaaegne kortermaja, millel ei ole kindlaid korteriga seotud parkimiskohti, st parkimiskohad pole kindlaks määratud ja juriidiliselt/territoriaalselt ei kuulu parkimiskoht korteri juurde, lihtsalt on ehitatud majaesine parkla. Auto oli pargitud korrekselt, parkla ühte serva.

Minu tütre auto seisis terve talve maja ees (tütar ei elanud Eestis ja ta ei liigutanud seda talve jooksul kordagi). Ühel korral toimus maja ees tasuline lumekoristus, ma saatsin KÜ esimehele kohe vabandava kirja, et meie autot ei saa koristuse ajaks teisaldada, sest mul ei ole autovõtit ja omanik on ära ja ma ei jõua kohe homseks treilerit korraldada ja mul polegi kohta, kuhu seda autot siis teisaldada. Lisaks oli auto aku selleks hetkeks tühi, kuna ta oli seal pikemalt seisnud. Lumekoristus teostati kenasti ja vaid meie auto ümber jäi mingi 0,5m lund (ja ühe teise naabri auto ümber ka). See juhtus kogu selle talve jooksul ÜKS kord. Ülejäänud talv oli selline, et eraldi lumekoristust meie maja ei tellinudki.

Nüüd helistas mulle tütre pahane naaber küsimusega, et miks see auto parkimiskohta kinni hoiab, kusjuures küsimus ei olnud talvises lumekoristuses, vaid see probleem tekkis tal nüüd, aprillis. Ma ütlesin, et mis mõttes, ma olen korteriomanik ja selle korteri peale on meil seal maja ees vaid see üks auto, et mis vahet seal on, kas see auto sõidab hommikul sealt välja ja õhtul tagasi maja ette või on kogu aeg seal maja ees – kas siis minu korteril ei tohigi autot olla ja kas ma ei tohi ühte parkimiskohta siis kasutada. Läksime tülli, mind survestatakse autot minema viima. Auto ei leki, ei reosta (korduvalt kontrollitud), auto lihtsalt seisab. Samas kõrval seisab naabrimehe tohutu Land Cruiser aastaid, ilma et seda keegi liigutaks. Ma ei tea, kas see pahane naaber teda ka survestab või mitte.

Mina nüüd olen õnnetu. Mida peab tegema, kas tellima treileri ja auto kusagile tasulisse parklasse viima või mida teha. Või ignoreerida seda pahast naabrit? Meil ei ole seal ju mitut autot ühe korteri kohta ja auto ei reosta maapinda.

 

+10
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äärmiselt jabur on sellises olukorras mitmeks kuusks autovõti kaasa võtta.

+41
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina nüüd olen õnnetu. Mida peab tegema, kas tellima treileri ja auto kusagile tasulisse parklasse viima või mida teha. Või ignoreerida seda pahast naabrit? Meil ei ole seal ju mitut autot ühe korteri kohta ja auto ei reosta maapinda.

Treilerit küll ei telliks. Aga ma ei saa aru, kus see autovõti siis on? Tütrega seal kuskil kaasas? Kus tütar on, loodetavasti ikka tsivilisatsioonis? Võti pakki ja pakiautomaati või postiga sulle. Siis saad vajadusel seda autot liigutada.

+28
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd helistas mulle tütre pahane naaber küsimusega, et miks see auto parkimiskohta kinni hoiab, kusjuures küsimus ei olnud talvises lumekoristuses, vaid see probleem tekkis tal nüüd, aprillis.

Muidugi ei ole asi lumekoristuses, mis see lumekoristuse lugu üldse siia puutub? Teada ju, et sellistes magalarajoonides on autokohti vähem kui vaja. Seda enam täiesti hoolimatu kaasomanike suhtes lihtsalt hoida seisva autoga kohta kinni mingit maakodu vm ei ole, kus see auto seista saaks? Naabri pahameel on õigustatud, ega ta ju nõuda ei saa seda teisaldamist, aga väga inetu on autot seal hoida lihtsalt. Kust sa tead, et Land Cruiswr kohapeal “aastaid seisab”? Raske uskuda seda väidet, aga jah, see ka muidugi normaalne pole nagu sinugi käitumine.

+42
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui ei ole romu, siis ei ole kellegi asi, kas ta seisab seal maja ees võ ei. kui üleüldse linna maa, siis pole ühegi majaelaniku kommenteerida.

+8
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga väga inetu on autot seal hoida lihtsalt.

Aga et kui on sõitev auto, siis võib parkida igapäevaselt? Seisev auto ei või? Mis neil vahet on?

+14
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mure selline. Minule kuuluvas korteris elab mu tütar, kellele kuulub ka auto. Ta elab korteris üksi ja seega on minu korteri peale parkijaid üks – seesama auto, kusjuures mõõtudelt väike, kitsas (Golf). Meil on vana nõukaaegne kortermaja, millel ei ole kindlaid korteriga seotud parkimiskohti, st parkimiskohad pole kindlaks määratud ja juriidiliselt/territoriaalselt ei kuulu parkimiskoht korteri juurde, lihtsalt on ehitatud majaesine parkla. Auto oli pargitud korrekselt, parkla ühte serva.

Minu tütre auto seisis terve talve maja ees (tütar ei elanud Eestis ja ta ei liigutanud seda talve jooksul kordagi). Ühel korral toimus maja ees tasuline lumekoristus, ma saatsin KÜ esimehele kohe vabandava kirja, et meie autot ei saa koristuse ajaks teisaldada, sest mul ei ole autovõtit ja omanik on ära ja ma ei jõua kohe homseks treilerit korraldada ja mul polegi kohta, kuhu seda autot siis teisaldada. Lisaks oli auto aku selleks hetkeks tühi, kuna ta oli seal pikemalt seisnud. Lumekoristus teostati kenasti ja vaid meie auto ümber jäi mingi 0,5m lund (ja ühe teise naabri auto ümber ka). See juhtus kogu selle talve jooksul ÜKS kord. Ülejäänud talv oli selline, et eraldi lumekoristust meie maja ei tellinudki.

Nüüd helistas mulle tütre pahane naaber küsimusega, et miks see auto parkimiskohta kinni hoiab, kusjuures küsimus ei olnud talvises lumekoristuses, vaid see probleem tekkis tal nüüd, aprillis. Ma ütlesin, et mis mõttes, ma olen korteriomanik ja selle korteri peale on meil seal maja ees vaid see üks auto, et mis vahet seal on, kas see auto sõidab hommikul sealt välja ja õhtul tagasi maja ette või on kogu aeg seal maja ees – kas siis minu korteril ei tohigi autot olla ja kas ma ei tohi ühte parkimiskohta siis kasutada. Läksime tülli, mind survestatakse autot minema viima. Auto ei leki, ei reosta (korduvalt kontrollitud), auto lihtsalt seisab. Samas kõrval seisab naabrimehe tohutu Land Cruiser aastaid, ilma et seda keegi liigutaks. Ma ei tea, kas see pahane naaber teda ka survestab või mitte.

Mina nüüd olen õnnetu. Mida peab tegema, kas tellima treileri ja auto kusagile tasulisse parklasse viima või mida teha. Või ignoreerida seda pahast naabrit? Meil ei ole seal ju mitut autot ühe korteri kohta ja auto ei reosta maapinda.

Kas sul on seal isiklik parkimiskoht? Ei ole ju. Kas igale korterile jagub vähemalt 1 koht? Ilmselt mitte. Lisaks takistad ka lumekoristust. Vabandamine siin ei aita ju kuidagi. Osa lund jääb koristamata. Sind see muidugi ei sega, sest sa ise ei elagi seal. Sisuliselt oled hõivanud ühe ühiskasutuses oleva parkimiskoha. Ning loomulikult on vahe, kas auto sõidab või seisab. Esimesel juhul on teistel ka võimalus sinna parkida ju. Kui ma oleks su naaber, siis ma ka oleks pahane. Ja viisakas oleks sul see auto nüüd kuhugi sinna parkida, kus ta teisi ei sega.

+30
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas igale korterile jagub vähemalt 1 koht? Ilmselt mitte.

Jah, jagub. Mis me nüüd teeme?

+7
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean ka sellist käitumist ebaviisakaks ja hoolimatuks naabrite suhtes, et auto seisab ja hoiab kohta kinni, samas kus naabri vajaksid seda igapäevaselt. Eks see on igaühe enda sisetunne, kuidas käitub ja mida teeb (näiteks minu jaoks käitusid need riigikoguliikmed, kes kütust kokku ahnitsesid lubamatult, samas kindlasti keegi kiidab takka – tulebki nii teha). Väga palju on sisetunde küsimus ja siin ei saa teha ettekirjutusi, vaid avaldada arvamust oma väärtushinnangute järgi.

+20
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas igale korterile jagub vähemalt 1 koht? Ilmselt mitte. Lisaks takistad ka lumekoristust. Vabandamine siin ei aita ju kuidagi. Osa lund jääb koristamata. Sind see muidugi ei sega, sest sa ise ei elagi seal. Sisuliselt oled hõivanud ühe ühiskasutuses oleva parkimiskoha. Ning loomulikult on vahe, kas auto sõidab või seisab. Esimesel juhul on teistel ka võimalus sinna parkida ju. Kui ma oleks su naaber, siis ma ka oleks pahane. Ja viisakas oleks sul see auto nüüd kuhugi sinna parkida, kus ta teisi ei sega.

Mina sellest loogikast aru ei saa. Kui igal korteril on 1 parkimiskoht, siis mida on TA teinud valesti? Mis mõttes on ta hõivanud ühiskasutuses oleva parkimiskoha? Tal on ju samuti õigus seda ühiskasutuses olevat parkimiskohta hõivata, või tal miskipärast ei ole seda õigust? Äkki selgitad lähemalt.

+17
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja viisakas oleks sul see auto nüüd kuhugi sinna parkida, kus ta teisi ei sega.

Päris napakas soovitus. Kuhu siis omanik peaks selle pika reisi ajaks parkima, metsa alla kuhugi või?

+15
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

auto seisab ja hoiab kohta kinni,

Aga kui autoomanik on ühtlasi ka korteriomanik selles majas, siis ta ikkagi ei tohiks seda kohta kinni hoida või mida?

+11
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saada pikalt. Ja siis saada uuesti.

+12
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minumeelest on ka imelik hoida sedasi kasutusel mitteolevat autot maja ees parkimiskohal, mida teised naabrid saaksid sihtotstarbeliselt ja aktiivselt kasutada. Oleks ka häiritud, eriti kui parkimisega kitsas. Siin ei käi ju jutt nädalast-paarist, isegi mitte kuust, vaid ilmselgelt pikemast perioodist kui muretseti lumesahale jalgu jäämise pärast.

+22
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minumeelest on ka imelik hoida sedasi kasutusel mitteolevat autot maja ees parkimiskohal, mida teised naabrid saaksid sihtotstarbeliselt ja aktiivselt kasutada.

Kas selle maja korteriomanikul ei ole samasugust õigust seda ühte parkimiskohta kasutada? Miks see on imelik? Miks tal sinu arvates on selleks väiksem õigus kui teistel korteriomanikel, kelle autosid kasutatakse talve jooksul sagedamini? Igal  korteriomanikul on üks sõiduk ja üks parkimiskoht. Mis on sinu arvates valesti?

+16
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas igale korterile jagub vähemalt 1 koht? Ilmselt mitte.

Jah, jagub. Mis me nüüd teeme?

Kui igale ühele jagub 1 koht, siis poleks teemaalagataja ilmselgelt siia teemat tegema tulnud, sest probleemi ju poleks.

Minumeelest on ka imelik hoida sedasi kasutusel mitteolevat autot maja ees parkimiskohal, mida teised naabrid saaksid sihtotstarbeliselt ja aktiivselt kasutada.

Kas selle maja korteriomanikul ei ole samasugust õigust seda ühte parkimiskohta kasutada? Miks see on imelik? Miks tal sinu arvates on selleks väiksem õigus kui teistel korteriomanikel, kelle autosid kasutatakse talve jooksul sagedamini? Igal korteriomanikul on üks sõiduk ja üks parkimiskoht. Mis on sinu arvates valesti?

Sest ilmselgelt ei jagu seal kohti kõigile ning parkimine toimub, kes ees, see mees põhimõttel. Mine vaata mõnel Tallinna mäel suurte korterelamute vahel ringi. Need majad ehitati ajal, mil igalühel ei olnud autot ja kõik lihtsalt ei mahu parkima. Kui keegi oma autot nüüd ei kasuta kuude kaupa, siis viisakas on see kuhugi mujale parkida.

+19
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga et kui on sõitev auto, siis võib parkida igapäevaselt? Seisev auto ei või? Mis neil vahet on?

Vahe on selles, et nende kohtade kasutamine käibki igapäevaselt põhimõttel “kes ees, see mees”. Mõni päev saad lähemale uksele parkida, mõnikord kaugemale. Mitte kes esimesena, see igavesti.

+20
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minumeelest on ka imelik hoida sedasi kasutusel mitteolevat autot maja ees parkimiskohal, mida teised naabrid saaksid sihtotstarbeliselt ja aktiivselt kasutada.

Kas selle maja korteriomanikul ei ole samasugust õigust seda ühte parkimiskohta kasutada? Miks see on imelik? Miks tal sinu arvates on selleks väiksem õigus kui teistel korteriomanikel, kelle autosid kasutatakse talve jooksul sagedamini? Igal korteriomanikul on üks sõiduk ja üks parkimiskoht. Mis on sinu arvates valesti?

Imelik on see seetõttu, et auto ei ole kasutusel. TA jutu põhjal võiks arvata, et tütreke on auto ka otse treppi parkinud. Üldiselt selliste “ebapopulaarsete” kohtade pärast ei hakata toru võtma ja omanikule helistama.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tahaks täitsa näha seda suurt nõukaaegset kortermaja, millel on parkla, kus on iga korteri kohta vähemalt üks parkimiskoht. Nt viiekorruselise maja puhul tähendab see min 5x13m parkimiskohti püstaku kohta ehk 5x39m trepikoja kohta.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahe on selles, et nende kohtade kasutamine käibki igapäevaselt põhimõttel “kes ees, see mees”.

No aga TA tütar ongi ju kogu aeg see ees ja mees. Kas kusagil on mingi seadus, kui kaua tohib auto maja ees seista? Või et mitu korda päevas peaks seda liigutama? Mis see piir siis teie arvates on? Kas kuuks ajaks puhkusele minnes tuleks ka vahepeal palgata sohver, kes auto iga päev väikesele tiirule viiks, et vahepeal keegi saaks endale parkimiskoha napsata? Kas haiguslehel olles peaks ka aeg-ajalt käima autot ümber parkimas ja kohta vahetamas?

Kui tütrel on Eestis elukoht ja auto, siis ta ilmselgelt plaanib ju tagasi tulla. Isegi kui vahepeal auto kusagil mujal paikneb, ei muuda see ju tegelikku olukorda — majas elaval inimesel on auto ja tal on õigus seda maja ees parkida. See ei anna ju tegelikult pikemas perspektiivis kohti juurde teistele, pärast on jälle sama arvu parkimiskohtade kohta sama palju autosid.

Sama hästi võiks vinguda, et miks su korter tütre äraolekul tühi seisab, vaata kui paljudel inimestel pole kusagil elada, miks sa kedagi sinna elama ei lase.

+24
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minumeelest on ka imelik hoida sedasi kasutusel mitteolevat autot maja ees parkimiskohal, mida teised naabrid saaksid sihtotstarbeliselt ja aktiivselt kasutada. Oleks ka häiritud, eriti kui parkimisega kitsas. Siin ei käi ju jutt nädalast-paarist, isegi mitte kuust, vaid ilmselgelt pikemast perioodist kui muretseti lumesahale jalgu jäämise pärast.

TA kasutab parkimiskohta sihtotstarbeliselt ja aktiivselt, ta nimelt pargib seal.

 

+21
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik on see seetõttu, et auto ei ole kasutusel. TA jutu põhjal võiks arvata, et tütreke on auto ka otse treppi parkinud. Üldiselt selliste “ebapopulaarsete” kohtade pärast ei hakata toru võtma ja omanikule helistama.

Otse treppi? Sinu isiklik fantaasia. SEE ON LAIM. TA poolt on öeldud, et see tütre auto on pargitud parkla serva, mitte kedagi segades. Mida sina siin nüüd välja mõtlesid selle auto otse treppi parkimisega – vot see on nüüd küll sinu end haige fantaasia ja laim. Järjest jaburamaks läheb.

+11
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vahe on selles, et nende kohtade kasutamine käibki igapäevaselt põhimõttel “kes ees, see mees”.

No aga TA tütar ongi ju kogu aeg see ees ja mees. Kas kusagil on mingi seadus, kui kaua tohib auto maja ees seista? Või et mitu korda päevas peaks seda liigutama? Mis see piir siis teie arvates on? Kas kuuks ajaks puhkusele minnes tuleks ka vahepeal palgata sohver, kes auto iga päev väikesele tiirule viiks, et vahepeal keegi saaks endale parkimiskoha napsata? Kas haiguslehel olles peaks ka aeg-ajalt käima autot ümber parkimas ja kohta vahetamas?

Kui tütrel on Eestis elukoht ja auto, siis ta ilmselgelt plaanib ju tagasi tulla. Isegi kui vahepeal auto kusagil mujal paikneb, ei muuda see ju tegelikku olukorda — majas elaval inimesel on auto ja tal on õigus seda maja ees parkida. See ei anna ju tegelikult pikemas perspektiivis kohti juurde teistele, pärast on jälle sama arvu parkimiskohtade kohta sama palju autosid.

Sama hästi võiks vinguda, et miks su korter tütre äraolekul tühi seisab, vaata kui paljudel inimestel pole kusagil elada, miks sa kedagi sinna elama ei lase.

Lõpeta demagoogitsemine. Korter ei ole ühisomandis muide. Kui oleks, siis võiks seal loomulikult ka teised elada. Ma saan aru, et sa pole ise kunagi sellises majas elanud, kus parkimiskohti on vähem kui elanikel autosid. Ei usu, et sa oleksid väga mõistev kui sa peaksid pidevalt kohta otsima ning oma poekotte kuskilt kaugelt vedama ning samal ajal üks pargib kuude kaupa maja ees.  Kujuta nüüd ette, et selliseid parkijaid on rohkem kui üks.

+15
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need samad naabrid, kes virisevad, teeksid ise samamoodi, kui oleks ise pikaks ajaks kuskile reisile läinud. Kui koht on kinni, siis on kinni. See koht oleks siis ka kinni, kui see tütar seal elaks. Siis pargiks sinna keegi teine ja ikka peab keegi kuhugile kaugele auto jätma.

+15
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi oma autot nüüd ei kasuta kuude kaupa, siis viisakas on see kuhugi mujale parkida.

Sel korteriomanikul on täielik õigus oma auto parkida maja ette, kus tal on parkimiskoht. Isegi kui ta oma autot ei kasuta, Kasutamine ei ole argument – ta ei pea oma autot kuhugi mujale parkima, sest ta on korteriomanik ja pargib auto, kuhu tahab selle korteriühistu raames. Mil lest te aru ei saa?

+18
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA jutu põhjal võiks arvata, et tütreke on auto ka otse treppi parkinud.

Äkki loed varasemaid postitusi, kus on öeldud, et auto asub  turvaliselt varasemas keskkonnas

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahe on selles, et nende kohtade kasutamine käibki igapäevaselt põhimõttel “kes ees, see mees”.

No aga TA tütar ongi ju kogu aeg see ees ja mees. Kas kusagil on mingi seadus, kui kaua tohib auto maja ees seista? Või et mitu korda päevas peaks seda liigutama? Mis see piir siis teie arvates on? Kas kuuks ajaks puhkusele minnes tuleks ka vahepeal palgata sohver, kes auto iga päev väikesele tiirule viiks, et vahepeal keegi saaks endale parkimiskoha napsata? Kas haiguslehel olles peaks ka aeg-ajalt käima autot ümber parkimas ja kohta vahetamas?

Kui tütrel on Eestis elukoht ja auto, siis ta ilmselgelt plaanib ju tagasi tulla. Isegi kui vahepeal auto kusagil mujal paikneb, ei muuda see ju tegelikku olukorda — majas elaval inimesel on auto ja tal on õigus seda maja ees parkida. See ei anna ju tegelikult pikemas perspektiivis kohti juurde teistele, pärast on jälle sama arvu parkimiskohtade kohta sama palju autosid.

Sama hästi võiks vinguda, et miks su korter tütre äraolekul tühi seisab, vaata kui paljudel inimestel pole kusagil elada, miks sa kedagi sinna elama ei lase.

Lõpeta demagoogitsemine. Korter ei ole ühisomandis muide. Kui oleks, siis võiks seal loomulikult ka teised elada. Ma saan aru, et sa pole ise kunagi sellises majas elanud, kus parkimiskohti on vähem kui elanikel autosid. Ei usu, et sa oleksid väga mõistev kui sa peaksid pidevalt kohta otsima ning oma poekotte kuskilt kaugelt vedama ning samal ajal üks pargib kuude kaupa maja ees. Kujuta nüüd ette, et selliseid parkijaid on rohkem kui üks.

Sõida bussiga, kui nii suur trauma on.

+5
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Naabrid peaks olema õnnelikud, et korteri peale vaid üks auto on. Oleks nt mees majas, oleks üks auto juures.

Hinnake seda, mis hetkel on.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ruumi on vähe, oleks muidugi viisakas parkida võimalusel näiteks kuhugi valvega parklasse selleks ajaks. Aga kui see pole võimalik, siis tegelikult ei saa ka keelata keegi seal parkimist.

Kuid teemaalgataja halvustaval toonil kommentaar naabri auto kohta on veidi mööda. Nimelt nii Golf kui Land Cruiser hõivavad mõlemad 1 parkimiskoha, sõltumata nende suurusest.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa teemaalgatusest täpselt aru – tütre äraoleku ajale on viidatud minevikus talvel toimunule, samas peaks praegu autot liigutama treileriga? Tegelikult siis tütar on välismaale kolinud ja elab siiamaani seal?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 331 )


Esileht Kodunurk Parkimine suure kortermaja ees