Esileht Tööelu, raha ja seadused. Parkimiskord linnatänaval

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Parkimiskord linnatänaval

Postitas:
Kägu

Kust otsida infot selle kohta, kas ja kuidas on reguleeritud linnatänaval parkimine? On see nt üldine liiklusseaduse teema või KOVi enda parkimiskord vms?

Probleem selles, et elan kitsa linnatänava ääres. Äärelinn, siin ei ole ei ole ei tasulist parkimist ega ühtegi parkimist korraldavat märki, ehk tänaval võib parkida.

Teisel pool tänavat on suur kortermaja, mille ees on neil oma maad nii kitsas riba, et maja ees parkivad autod pargivad tagumise otsaga umbes pooles ulatuses tänaval. Mulle aga tähendab see, et minul on oma hoovi keeramine raskendatud. Väikese sõiduautoga keeran välja, aga suuremaga (kastiauto) on paras nikerdamine, et sisse ja välja saada. Nüüd mul oleks veel vaja väikese veoautoga tellida ehitusmaterjale, aga sellega ei pööra mingi valemiga hoovi, kui autod siin ees pargivad.

Inimlikult saan vastasmaja elanikest aru, sest suure maja kohta ongi neil kitsad tingimused parkimiseks. Kahjuks ei ole nende ühistuga võimalik kokkuleppele saada, et mingil kokkuleppelisel päeval meie väravaesine mõned tunnid nii tühi hoitaks, et mahuksime manööverdama ning saaksime omale vajalikud materjalid ära tuua.

Seetõttu tahaksingi teada, kas on nt kuidagi reguleeritud, mis laiuses peab tänav olema vaba, et seal normaalselt liiklema pääseks?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021?leiaKehtiv
(3) Asula sõiduteel tohib sõidukeid peatada või parkida ühes reas, kaherattalisi külghaagiseta mootorrattaid, jalgrattaid, mopeede ja pisimopeede kõrvuti kahes reas, kusjuures sõiduki pikitelg peab olema rööpne sõiduteeäärega ja takistuse puudumisel ei tohi sõiduk olla kaugemal kui 0,2 meetrit sõiduteeäärest. Nõuet ei kohaldata sõidukite kohta, mis on pargitud käesoleva paragrahvi lõike 4 kohaselt.

Ma saan siit aru, et tänaval võib ainult paralleelselt teega parkida, aga sel juhul mahub palju vähem autosid. Ma tegelikult pigem ikka püüaksin konkreetsete autojuhtidega kokkuleppele jõuda, et nad selleks paarisk tunniks auto mujale paneksid. Mupoga lajatamine tundub nats liiga karm, tahad seal ju edasi elada ja naabritega läbi saada. Kui on võimalik välja selgitada, kelle autod konkreetselt sul ees on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liiklusseadus. Kutsudki politsei välja, et takistakse oma hoovi sõitmist.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teisel pool tänavat on suur kortermaja, mille ees on neil oma maad nii kitsas riba, et maja ees parkivad autod pargivad tagumise otsaga umbes pooles ulatuses tänaval. Mulle aga tähendab see, et minul on oma hoovi keeramine raskendatud. Väikese sõiduautoga keeran välja, aga suuremaga (kastiauto) on paras nikerdamine, et sisse ja välja saada. Nüüd mul oleks veel vaja väikese veoautoga tellida ehitusmaterjale, aga sellega ei pööra mingi valemiga hoovi, kui autod siin ees pargivad.

äkki peaksid paar sõidutundi lisaks võtma? kui need autod pargivad teisel pool teed, siis järelikult on need sinu jaoks nö vastassuunavööndis. aiast peaks suutma niimoodi parempööret teha, et ei satu vastassuunavööndisse

+3
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

äkki peaksid paar sõidutundi lisaks võtma? kui need autod pargivad teisel pool teed, siis järelikult on need sinu jaoks nö vastassuunavööndis. aiast peaks suutma niimoodi parempööret teha, et ei satu vastassuunavööndisse

sa oled ikka eriti ülbe. mul on kodutänav max 4 m lai ja mingi trikiga ei tee ma sealt isegi oma maasturiga täisnurga all pööret ilma vastassuunavööndisse sattumata. mis siis veel rääkida veoautost.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

äkki peaksid paar sõidutundi lisaks võtma? kui need autod pargivad teisel pool teed, siis järelikult on need sinu jaoks nö vastassuunavööndis. aiast peaks suutma niimoodi parempööret teha, et ei satu vastassuunavööndisse

sa oled ikka eriti ülbe. mul on kodutänav max 4 m lai ja mingi trikiga ei tee ma sealt isegi oma maasturiga täisnurga all pööret ilma vastassuunavööndisse sattumata. mis siis veel rääkida veoautost.

mingi pisike tupiktänav? vaevalt sellise ääres suur kortermaja on ehitatud. pigem on teemaalgatajal ikka kahesuunaline tänav teepeenardega ja küsimus sõiduoskuses. meil ka üks naabrimammi räuskas vastasnaabri peale, et kui nood auto hoovi asemel tänavale pargivad, siis tema ei mahu oma golfiga välja keerama 😀 reaalsuses on tänav nii lai, et oskaja veoautojuht keerab auto vabalt tänaval ringi (näiteks küttepuid tuues peab aiaga 90 kraadi alla keerama auto).

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust otsida infot selle kohta, kas ja kuidas on reguleeritud linnatänaval parkimine? On see nt üldine liiklusseaduse teema või KOVi enda parkimiskord vms?

Ikka liiklusseaduse teema. Lisaks eelpool tsiteeritud punktile

(3) Asula sõiduteel tohib sõidukeid peatada või parkida ühes reas, kaherattalisi külghaagiseta mootorrattaid, jalgrattaid, mopeede ja pisimopeede kõrvuti kahes reas, kusjuures sõiduki pikitelg peab olema rööpne sõiduteeäärega ja takistuse puudumisel ei tohi sõiduk olla kaugemal kui 0,2 meetrit sõiduteeäärest. Nõuet ei kohaldata sõidukite kohta, mis on pargitud käesoleva paragrahvi lõike 4 kohaselt.

ütleb p. 4 veel muuhulgas järgmist:
(4) Asulas tohib alla kuue meetri pikkuse A- ja haagiseta B-kategooria ning haagiseta D1-alamkategooria mootorsõiduki peatada või parkida ka:
1) sõiduteel selle ääre suhtes teatava nurga all kohas, kus seda lubab liikluskorraldusvahend või on olemas sõiduteelaiend;
Kahjuks ei leia ma kuskilt täpset kirjeldust, mis asi on sõiduteelaiend, aga arvan, et seda kortermaja “oma maad kitsast riba” võib sõiduteelaiendina käsitleda küll, kui risti parkides autod ainult pooles ulatuses sõiduteel on (ja iseenesest võtaksid nad korrektselt sõiduteel selle äärega paraleelselt parkides ju veel rohkem ruumi).
Samas ütleb seadus, et
(1) Juht ei tohi peatada ega parkida sõidukit nii, et see võib sulgeda teiste sõidukite liikluse sissesõiduks või väljasõiduks hoovi, garaaži, õuealale ja teega külgnevale alale.
– siin on nüüd jällegi natuke tõlgendamisruumi mu meelest – tekib küsimus, milliste sõidukite kohta see kehtib? Ei saa ju eeldada, et igale poole peaks jääma nii palju ruumi, et näit. haagisega suur veoauto mahuks hoovi sõitma, ma pakun, et see tähendab sisuliselt ikka seda, et hoovi sissesõitu ei tohi otseselt kinni parkida.

Nii et tegelikult ma kaldun arvama, et neil on õigus seal parkida. Minu kogemus ütleb küll ka, et veoautojuhid on üllatavalt osavad kitsastes kohtades manööverdamisel. Samuti on võimalik ehitusmaterjalid tänavalt käsitsi hoovi kärutada, seda tehakse ju ka pidevalt igal pool.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et parkimiskohti ei ole, ei anna õigust parkida autot sõiduteele selliselt, et ühes suunas on liiklus suletud –

4) Asulas tohib alla kuue meetri pikkuse A- ja haagiseta B-kategooria ning haagiseta D1-alamkategooria mootorsõiduki peatada või parkida ka:<br style=”box-sizing: border-box; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;” />1) sõiduteel selle ääre suhtes teatava nurga all kohas, kus seda lubab liikluskorraldusvahend või on olemas sõiduteelaiend;

Seega saab sõidutee äärde parkida, kui on liikluskorraldus vahend või sõidutee laiend, mitte et keeran auto poolviltu suvalise tee äärde. Sõiduteelaiend ongi see, et on tehtus selleks n.ö. tasku, kuhu saab parkida.

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi see kortermaja seal valmis ehitati, kui TA sõnul tänav kitsas nagu niidike. Ehitajad vedasid käsikäruga paneelid kohale?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

äkki peaksid paar sõidutundi lisaks võtma? kui need autod pargivad teisel pool teed, siis järelikult on need sinu jaoks nö vastassuunavööndis. aiast peaks suutma niimoodi parempööret teha, et ei satu vastassuunavööndisse

sa oled ikka eriti ülbe. mul on kodutänav max 4 m lai ja mingi trikiga ei tee ma sealt isegi oma maasturiga täisnurga all pööret ilma vastassuunavööndisse sattumata. mis siis veel rääkida veoautost.

mingi pisike tupiktänav? vaevalt sellise ääres suur kortermaja on ehitatud. pigem on teemaalgatajal ikka kahesuunaline tänav teepeenardega ja küsimus sõiduoskuses. meil ka üks naabrimammi räuskas vastasnaabri peale, et kui nood auto hoovi asemel tänavale pargivad, siis tema ei mahu oma golfiga välja keerama ???? reaalsuses on tänav nii lai, et oskaja veoautojuht keerab auto vabalt tänaval ringi (näiteks küttepuid tuues peab aiaga 90 kraadi alla keerama auto).

Paraku on siiski tegu kitsa tänavaga, mingist teepeenrast pole juttugi. Huvist mõõtsin maa-ameti kaardirakenduselt ära ka selle järgi ongi tänava laius ca 4m.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi see kortermaja seal valmis ehitati, kui TA sõnul tänav kitsas nagu niidike. Ehitajad vedasid käsikäruga paneelid kohale?

Mitte, et see kuidagi asjasse puutuks, aga kortermaja teisel pool on neil suur haljasala ja selle ääres kohe lai neljarealine tee. Maja sissepääsud aga on ehitatud kitsama tänava poole. Tegu on eramajade piirkonnaga ja mismoodi see maja siia nõukaajal ehitati, pole mulle tõepoolest teada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kõik on seadusega reguleeritud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi see kortermaja seal valmis ehitati, kui TA sõnul tänav kitsas nagu niidike. Ehitajad vedasid käsikäruga paneelid kohale?

Mitte, et see kuidagi asjasse puutuks, aga kortermaja teisel pool on neil suur haljasala ja selle ääres kohe lai neljarealine tee. Maja sissepääsud aga on ehitatud kitsama tänava poole. Tegu on eramajade piirkonnaga ja mismoodi see maja siia nõukaajal ehitati, pole mulle tõepoolest teada.

Meil sama teema, kuigi kortermajad ehitati alles ca 10 a tagasi. Enne me kõik koos selle väikse kitsa tänava elanikega juhtisime nendele tõenäoliselt tekkivate probleemide LOV tähelepanu, aga kedagi ei huvitanud. Suvalisi asju lubati kokku, kuidas ikka keegi ei hakka meie kitsa tänava ääres parkima. Seega nüüd kutsumegi julmalt Mupo iga väiksema parkimise korral.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil sama teema, kuigi kortermajad ehitati alles ca 10 a tagasi. Enne me kõik koos selle väikse kitsa tänava elanikega juhtisime nendele tõenäoliselt tekkivate probleemide LOV tähelepanu, aga kedagi ei huvitanud. Suvalisi asju lubati kokku, kuidas ikka keegi ei hakka meie kitsa tänava ääres parkima. Seega nüüd kutsumegi julmalt Mupo iga väiksema parkimise korral.

Inimesed pargivad avalikul tänaval, kus pole ühtegi keelumärki ja sina kutsud mupo? Mida see mupo neile täiesti seaduslikult parkijatele siis teeb kah, huvitav?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi see kortermaja seal valmis ehitati, kui TA sõnul tänav kitsas nagu niidike. Ehitajad vedasid käsikäruga paneelid kohale?

Mitte, et see kuidagi asjasse puutuks, aga kortermaja teisel pool on neil suur haljasala ja selle ääres kohe lai neljarealine tee. Maja sissepääsud aga on ehitatud kitsama tänava poole. Tegu on eramajade piirkonnaga ja mismoodi see maja siia nõukaajal ehitati, pole mulle tõepoolest teada.

Meil sama teema, kuigi kortermajad ehitati alles ca 10 a tagasi. Enne me kõik koos selle väikse kitsa tänava elanikega juhtisime nendele tõenäoliselt tekkivate probleemide LOV tähelepanu, aga kedagi ei huvitanud. Suvalisi asju lubati kokku, kuidas ikka keegi ei hakka meie kitsa tänava ääres parkima. Seega nüüd kutsumegi julmalt Mupo iga väiksema parkimise korral.

ja teie parkimine on seal kindlasti reguleeritud või ainult lubati teile

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil sama teema, kuigi kortermajad ehitati alles ca 10 a tagasi. Enne me kõik koos selle väikse kitsa tänava elanikega juhtisime nendele tõenäoliselt tekkivate probleemide LOV tähelepanu, aga kedagi ei huvitanud. Suvalisi asju lubati kokku, kuidas ikka keegi ei hakka meie kitsa tänava ääres parkima. Seega nüüd kutsumegi julmalt Mupo iga väiksema parkimise korral.

Inimesed pargivad avalikul tänaval, kus pole ühtegi keelumärki ja sina kutsud mupo? Mida see mupo neile täiesti seaduslikult parkijatele siis teeb kah, huvitav?

ju siis ei jää sinna piisavalt seadusega nõutud ruumi, nt pargitakse pool kõnni- või sõiduteed kinni

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil sama teema, kuigi kortermajad ehitati alles ca 10 a tagasi. Enne me kõik koos selle väikse kitsa tänava elanikega juhtisime nendele tõenäoliselt tekkivate probleemide LOV tähelepanu, aga kedagi ei huvitanud. Suvalisi asju lubati kokku, kuidas ikka keegi ei hakka meie kitsa tänava ääres parkima. Seega nüüd kutsumegi julmalt Mupo iga väiksema parkimise korral.

Inimesed pargivad avalikul tänaval, kus pole ühtegi keelumärki ja sina kutsud mupo? Mida see mupo neile täiesti seaduslikult parkijatele siis teeb kah, huvitav?

Sest diagonaalselt ei tohi sõiduteele parkida, see on lubatud vaid siis, kui on liikluskorraldus märk või on teelaiend. Parida võib tee äärde ehk paralleelselt, käesoleval juhul pargitakse risti (diagonaalselt). tsiteerin TA’t- Teisel pool tänavat on suur kortermaja, mille ees on neil oma maad nii kitsas riba, et maja ees parkivad autod pargivad tagumise otsaga umbes pooles ulatuses tänava

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil sama teema, kuigi kortermajad ehitati alles ca 10 a tagasi. Enne me kõik koos selle väikse kitsa tänava elanikega juhtisime nendele tõenäoliselt tekkivate probleemide LOV tähelepanu, aga kedagi ei huvitanud. Suvalisi asju lubati kokku, kuidas ikka keegi ei hakka meie kitsa tänava ääres parkima. Seega nüüd kutsumegi julmalt Mupo iga väiksema parkimise korral.

Inimesed pargivad avalikul tänaval, kus pole ühtegi keelumärki ja sina kutsud mupo? Mida see mupo neile täiesti seaduslikult parkijatele siis teeb kah, huvitav?

Sest diagonaalselt ei tohi sõiduteele parkida, see on lubatud vaid siis, kui on liikluskorraldus märk või on teelaiend. Parida võib tee äärde ehk paralleelselt, käesoleval juhul pargitakse risti (diagonaalselt). tsiteerin TA’t- Teisel pool tänavat on suur kortermaja, mille ees on neil oma maad nii kitsas riba, et maja ees parkivad autod pargivad tagumise otsaga umbes pooles ulatuses tänava

Sinu poolt tsiteeritav ei ole ju TA, vaid mingi suva kägu, kelle osmiku kõrvale kortermaja püsti pandi. Ei ole täpsustatud, mispidi neil see parkimine seal käib.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi see kortermaja seal valmis ehitati, kui TA sõnul tänav kitsas nagu niidike. Ehitajad vedasid käsikäruga paneelid kohale?

Mitte, et see kuidagi asjasse puutuks, aga kortermaja teisel pool on neil suur haljasala ja selle ääres kohe lai neljarealine tee. Maja sissepääsud aga on ehitatud kitsama tänava poole. Tegu on eramajade piirkonnaga ja mismoodi see maja siia nõukaajal ehitati, pole mulle tõepoolest teada.

Meil sama teema, kuigi kortermajad ehitati alles ca 10 a tagasi. Enne me kõik koos selle väikse kitsa tänava elanikega juhtisime nendele tõenäoliselt tekkivate probleemide LOV tähelepanu, aga kedagi ei huvitanud. Suvalisi asju lubati kokku, kuidas ikka keegi ei hakka meie kitsa tänava ääres parkima. Seega nüüd kutsumegi julmalt Mupo iga väiksema parkimise korral.

ja teie parkimine on seal kindlasti reguleeritud või ainult lubati teile

Meie pargime kõik enda kinnistutele jäävates “taskutes,” mille oleme ise rajanud, liigutades väravaposte kinnistu sisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Parkimiskord linnatänaval