Esileht Pereelu ja suhted Pärnu noortekeskuse (Malmö 19) naistearstid, väike küsimus/mure!

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Pärnu noortekeskuse (Malmö 19) naistearstid, väike küsimus/mure!

Postitas:

Tere. Ma nüüd ei tea, kas ma panen selle teema õigesse kategooriasse, aga küsimus selline- kellel kogemusi Pärnus selle noortekeskuse günekoloogidega, mis Malmö 19 aadressil asub? Kuidas sinna järjekorrad on?
Teine asi veel selline, et kuna mul puudub haigekassa, siis Pärnu Haiglas läheks günekoloogi külastus päris kalliks, kuna kõikide analüüside eest tuleks eraldi maksta jne.. Olen kuulnud, et seal Noortekeskuses pidi olema alla 25-aastastele tasuta, kas siis kõik proovid jne?
Ma tahaks minna tavapärasesse kontrolli, ning uurida lisaks ka selle kohta, et ma pole pärast emakavälist rasedust peaaegu poolteist aastat uuesti rasedaks jäänud, kas nad selles osas ka nõu annavad, et mis ja kuidas?
Sai küll pikalt, aga ehk keegi targematest oskab mind aidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 10:35; 09.09 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled alla 25-aastane, sul pole haiguskindlustust ega raha, et meditsiiniteenuste eest maksta, siis oled sa kindel, et sul on just praegu vaja rasestuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedatel on Eestis vist haigekassa niiehknii? Pärast arvele võtmist.
Hiljem saab lapserahasid ka ja elu nagu lill.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kassandra kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui sa oled alla 25-aastane, sul pole haiguskindlustust ega raha, et meditsiiniteenuste eest maksta, siis oled sa kindel, et sul on just praegu vaja rasestuda?[/tsitaat]

Eiei, ära nüüd valesti aru saa. Ma ehk ei täpsustanud oma olukorda täpselt. Ma elan välismaal, ma olen materiaalselt kindlustatud ning raha üle ei kurda, ma lihtsalt ei taha siin maal arsti juurde minna, kuna keeleliselt ei ole veel sellisel tasemel, kus ma saaks ennast piisavalt täpselt väljendada.
Mul on Pärnu Haigla erinevate naistearstidega ikka väga halbu kogemusi, ka see on üks põhjustest, miks ma sinna ilma suure mureta parema meelega ei pöörduks. Olen kuulnud, et noortekeskuses koheldakse sind ikka kui inimest, mitte ei saa iga küsimuse peale sõimata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 10:35; 09.09 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende koduka põhjal pakutakse küll ainult seksuaaltervise nõustamist ja loenguid seksuaalhariduse vallas (kuni 24aastastele k.a), ilmselt viljatusuuringud selle alla siiski ei käi.
http://www.estl.ee/17225

NNK pakutavad tasuta teenused:

– nõustamine sobiva rasestumisvastase meetodi leidmiseks (arst, ämmaemand);

– rasestumisvastasele vahendile kordusretsepti väljastamine (arst, ämmaemand);

– nõustamine häda-abi olukorras;

– raseduse kindlakstegemine (arst, ämmaemand);

– nõustamine soovimatu raseduse korral (arst, ämmaemand, psühholoog);

– naistearsti/ meestearsti läbivaatus koos vajalike analüüsidega;

– spetsialisti konsultatsioon kohapeal või suunamisega;

– nõustamine seksuaalsuse ja lähedaste suhete, seksuaalvägivalla, seksuaalse identiteedi, sugulisel teel levivate haiguste esinemisel jms. teemadel (arst, ämmaemand, psühholoog);

– psühhoseksuaalne nõustamine (psühholoog, arst);

– osades keskustes on eraldi vastuvõtuajad noortele meestele, mil töötab meesarst;

– telefoninõustamine (osades keskustes);

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline on siis naiste loogika:)

Teine asi veel selline, et kuna mul puudub haigekassa, siis Pärnu Haiglas läheks günekoloogi külastus päris kalliks, kuna kõikide analüüside eest tuleks eraldi maksta jne..

Ma elan välismaal, ma olen materiaalselt kindlustatud ning…

Need olid teemaalgataja kaks erinevat kommentaari. Palju see siis ikka maksab 100-200 ¤. Mine tasulisele vastuvõtule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kassandra kirjutas:[/small]

Eiei, ära nüüd valesti aru saa. Ma ehk ei täpsustanud oma olukorda täpselt. Ma elan välismaal, ma olen materiaalselt kindlustatud ning raha üle ei kurda, ma lihtsalt ei taha siin maal arsti juurde minna, kuna keeleliselt ei ole veel sellisel tasemel, kus ma saaks ennast piisavalt täpselt väljendada.
Mul on Pärnu Haigla erinevate naistearstidega ikka väga halbu kogemusi, ka see on üks põhjustest, miks ma sinna ilma suure mureta parema meelega ei pöörduks. Olen kuulnud, et noortekeskuses koheldakse sind ikka kui inimest, mitte ei saa iga küsimuse peale sõimata.

[/tsitaat]

Sellisel juhul oleks soovitav minna mõnda heasse erakliinikusse. Enamik arste on ülikooli lõpetanud ja lisaks ladina keelele seal ka mõne võõrkeele omandanud. Võid ette helistada ja küsida, kas neid mõnda inglise/saksa/vene keelt hästi kõnelevat arsti on?
Kahjuks ei oska ühtegi head erakliinikut Pärnus soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sul haigekassa kindlustust ei ole, siis ongi sinu ainus võimalus tasuline vastuvõtt.
loomulikult tuleb maksta kõikide analüüside eest. kuidas siis veel.
tänapäevane meditsiin ongi kallis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 17:32; 12.09 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seal Malmös töötavad samad arstid, kes haiglaski. Samuti erakabinettides. Ma ei tea Pärnus ühtegi eraarsti, kes samal ajal la haiglas ei töötaks. See oleks ka ettevaatlikuks tegev, sest vaid haiglas saab arst piisavalt vormishoidvat koormust ja kogemust.
Uuringute ja proovide kohta saad ju visiidi käigus kohapeal küsida, ega keegi sulle neid vägisi ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pappa ei tööta haiglas. Ülejäänud kamp tõesti võtab vastu nii eras kui haiglas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

uuri kas villa medicas ka veel naistearsti on

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]seal Malmös töötavad samad arstid, kes haiglaski. Samuti erakabinettides. Ma ei tea Pärnus ühtegi eraarsti, kes samal ajal la haiglas ei töötaks. See oleks ka ettevaatlikuks tegev, sest vaid haiglas saab arst piisavalt vormishoidvat koormust ja kogemust.
Uuringute ja proovide kohta saad ju visiidi käigus kohapeal küsida, ega keegi sulle neid vägisi ei tee.[/tsitaat]

Elu on näidanud, et samad arstid, kes haiglas patsiente nagu loomi kohtlevad, on erakas viisakuse ja sõbralikkuse kehastused. Või suudavad enam-vähem talutavalt käituda.
Ka on erakas privaatsem ja mugavam. Ei ole mingit ühisjärjekorda, rahvahulki koridoris, sisse-välja jooksvaid praktikante jne. Arstil on rohkem aega ja empaatiat patsiendi jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läheks ikka haiglasse. Nn “tasuta” on see Malmö siiski ainult haigekassas kindlustatutele.
Haiglas on ultraheliaparaat kohe kabinetis, saad ühe korraga palju asju juba selgeks/teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma läheks ikka haiglasse. Nn “tasuta” on see Malmö siiski ainult haigekassas kindlustatutele.
Haiglas on ultraheliaparaat kohe kabinetis, saad ühe korraga palju asju juba selgeks/teada. [/tsitaat]

keegi peab ju tehtud töö eest maksma. kui ei maksa haigekassa, siis maksab inimene ise. elementaarne!

kui sa töötad välismaal, siis kas sul sealne ravikindlustus on olemas?
põhimõtteliselt saaksid sa siis eestis makstud raviarvete alusel seal midagi tagasi küsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 17:32; 12.09 16:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Pereelu ja suhted Pärnu noortekeskuse (Malmö 19) naistearstid, väike küsimus/mure!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.