Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pärnus sõidueksam

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Pärnus sõidueksam

Postitas:
Kägu

Hei pärnanakad!

Olen sunnitud oma arki sõidueksami tegema Pärnus ja pole linnaga väga kursis. Kes on hiljuti teinud Pärnus sõidueksamit, siis kuhu teid sõitma on viidud ja mis on nn nipiga kohad?

Ettetänades

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pärnus viiakse üldiselt Kaevu-Raba kanti, rannarajooni ja kesklinna. Rannarajoonis on põhimõtteliselt igal pool parema käe reegel. Kaevu tänaval on Tallinna poolt jõe poole sõites peatee (+ see näebki välja nagu peatee), kuni ühe ristmikuni (Rohu ja Kaevu rist, üks ristmik enne Kaevu ja Oja ristumist), kus on ilma mingisuguse märgistuseta järsku parema käe reegel. Seal kukuvad väga paljud läbi, mul jäi see autokoolist hästi meelde. Eksamil viidigi sinna ja eksamineerija kiitis, et teadsin.
Maanteesõitu lastakse üldiselt teha kas Tallinna või Haapsalu poole (pigem olen kuulnud, et Tallinna ja üldiselt Nurmeni või natuke edasi).

ARK-ist väljasõitu ka hoiatati autokoolis ma mäletan. Seal on selline üsna tiheda liiklusega tee, kus vasakpöördel pead mõlemalt poolt tulijad läbi laskma. Väljasõidul on kohe ka ülekäigurada, seega kui sa seal peal seisma jääd autode läbi laskmiseks ja juhuslikult mõni jalakäija tuleb, oled automaatselt läbi kukkunud.

Mina soovitaks siiski kuskilt autokoolist Pärnus ühe sõidutunni võtta enne ARK-i minemist. Sõiduõpetajad näitavad põhikohad ära, kuhu eksamil viiakse. Seda enam, et Pärnus on praegu palju tee-ehitusi ja mõned suured tänavad on kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa üldse Pärnus sõitnud pole, siis esimese korraga sa eksamit ära ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mul on valida Pärnu või Jõhvi, siis igaljuhul tundub mulle Pärnu parem. Ja kus üldse esimese korraga saab eksami tehtud? Selle kohta ju mingit kindlust ei ole, kui ikka tahetakse läbi kukutada või sõita ei oska, siis tehakse seda kõigis linnades.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sellist asja “tahetakse läbi kukutada, siis ka kukutatakse”, ei ole. Kui reeglid selged, pole võimalik läbi kukkuda.
Kuud tõesti, terve Pärnu on üles kaevatud, mis ajab mul endalgi 10 aastase staasiga igapäevasel sõitjal harja punaseks. Krdi EV 100, Pärnu on täielik kuumaastik ja märgid puudulikud. Porta juurest ristis on liikluskorraldus muudetud ja oi oi kui palju avariisi seal on olnud viimase kuuga.

Please wait...
Postitas:
ornitoloog

ARK-ist väljasõitu ka hoiatati autokoolis ma mäletan. Seal on selline üsna tiheda liiklusega tee, kus vasakpöördel pead mõlemalt poolt tulijad läbi laskma. Väljasõidul on kohe ka ülekäigurada, seega kui sa seal peal seisma jääd autode läbi laskmiseks ja juhuslikult mõni jalakäija tuleb, oled automaatselt läbi kukkunud.

Hm, kui neile on see ülekäigurada nii tähtis, siis märkigu teemärgistus “Teeandekoht” enne ülekäigurada. Seda aga loomulikult ei tehta, sest oleks jabur panna autojuhte piiluma kusagilt puude vahelt ja eemalt startima. Pärnu Maanteeameti juures olev teeandekoha märgistus on näha siin. Taolistes situatsioonides reaalses elus mitte keegi ei sõida selliselt, nagu hetkel mulje jääb, need Pärnu eksamineerijad tahavad.

Kaevu tänaval on Tallinna poolt jõe poole sõites peatee (+ see näebki välja nagu peatee), kuni ühe ristmikuni (Rohu ja Kaevu rist, üks ristmik enne Kaevu ja Oja ristumist), kus on ilma mingisuguse märgistuseta järsku parema käe reegel. Seal kukuvad väga paljud läbi, mul jäi see autokoolist hästi meelde. Eksamil viidigi sinna ja eksamineerija kiitis, et teadsin.

Mõnele Pärnu linnas liikluse planeerijale tuleks näidispoomine teha. See on kriminaalne, kuidas seal on liiklus korraldatud. A la tuled mööda Tallinna maanteed suunaga kesklinna poole, keerad vasakule Rohu tänavale. Tervitab märk “132. Samaliigiliste teede ristmik. Juht peab andma teed paremalt lähenevale juhile.” Seda kasutatakse tavaliselt konkreetse ristmiku puhul. Kui mõjuala on suurem kui üks ristmik, on selleks Eestis mõjualamärk “381. Samaliigiliste teedega ristmike ala.” Aladel on algus- ja lõpumärgid.

No näed siis märki, mida kasutatakse ühe ristmiku kontekstis. Sõidad edasi, tuleb ka ristmik. Käitud parema käe reegli järgi. Sõidad edasi. Tuleb kolmnurkne anna teed märk. Sõidad edasi… ja tuleb hunnik teede ristumisi, kus pole märki, kuid kehtib parema käe reegel.

Kui aga Rohu tänavale sõita põhimaanteelt Tallinn–Pärnu–Ikla Raba tänava kaudu, siis pole vist üldse mingit märki, mis viitaks Rohu tänava parema käe reegliga ristumistele.

Ma ei tea, linna piirile tuleks panna võõrastele autojuhtidele teavitustahvel, et Pärnu linnas peatutaks igal teede ristumisel, kui pauku ei taha panna.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pärnus sõidueksam