Esileht Pereelu ja suhted Partneri hoolimatus/pohhuism

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Partneri hoolimatus/pohhuism

Postitas:

Aga kas sa näiteks selleks oled valmis, et mees avastab, et lasteriiete paigutamise süsteem on ebamõistlik ja sätib need ümber? Minu naine pani selle peale röökima. (No näiteks hoiti kestvalt igapäevases riiulis väikseks jäänud riideid segastel põhjendustel, riiulipinna suurendamist tauniti jne.) Praeguseks tegeleme riietega mõlemad (mina rohkemgi), aga see tuli läbi kisa.

Üldiselt naised ei taha, et mehed osaleks laste kasvatamises. Naised tahavad, et mehed osaleks laste kasvatamises nii, nagu naised ette näevad. Aga samaaegselt ei saa oodata millegi eest vastutamist ja pelka käsutäitmist.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 23:00; 17.05 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas sa näiteks selleks oled valmis, et mees avastab, et lasteriiete paigutamise süsteem on ebamõistlik ja sätib need ümber? Minu naine pani selle peale röökima. …

Naistel see käibki nii.
Et läbi kisa ja läbi selle, et “eluaeg on ju nii olnud”…

Ma ntx julgesin ühelt naiselt küsida, et miks sul nõude kuivatusrest on kraanikausist eemal, köögi teises otsas, aga kraanikausi kohal, kus ta võiks ju olla, on harva kasutatavate nõude kapp.

Loomulikult vaikselt solvuti ja nimetati mind rumalaks. Ta lihtsalt ei olnud ise selle pisiasja peale mitte kunagi elus mõelnud.

P.S. Ma olen ainult ühel naisel ka sellist pesukappi näinud, kuhu võiks kohe mingi koduajakirja fotograafi peale saata.
Enamusel siiski on nagu on.

Isegi mehed hoiavad oma garaazide kappe paremas korras; eriti mingid skorpioni- ja neitsimehed.

………….

Aga siin teemas, jah, üldiselt jäi asi ikka selle taha, et pärast kolmekuulist tutvust tuli lause: “Kallis, ma olen rase”
Mees mõtles, et mida helli ta nüüd selle infoga peale peab hakkama, ok, pisut on armunud ka, värske asi, ehk saabki suhtest asja ja seega riskime.

Aga shampust seekord kahjuks ei antud ja kõik osapooled said 7a võrra hoobilt vanemaks.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 11:35; 16.05 23:35; 17.05 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemast küll välja aga viisakas inimene ei kasuta väljendit “pohhuism”.
“Hui” tähendab vene keeles meesterahva suguliiget. “Po hui” – mööda seda liiget.
Ehk siis sarnaselt teiste keeltega võiks enne kasutamist teada sõna tähendust.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viisakas inimene ei kasuta väljendit “pohhuism”.

Kõik teavad, et siinse foorumi enamus kasutajaid ei ole viisakad inimesed. Selles mõttes, mida sina arvad.

Seega see väljend mööda munni pole siin absoluutselt mingi imestamise koht.
Neil on isegi mingi iidolist blogija, kes mingi sellenimelise roppusega “teose” lausa kirjutas; nime kahjuks ei mäleta.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 11:35; 16.05 23:35; 17.05 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemast küll välja aga viisakas inimene ei kasuta väljendit “pohhuism”.

“Hui” tähendab vene keeles meesterahva suguliiget. “Po hui” – mööda seda liiget.

Ehk siis sarnaselt teiste keeltega võiks enne kasutamist teada sõna tähendust.

See on siiski otsetõlge vene keelest ja seda tähendab see vene inimese jaoks. Eestlane kasutab seda väljendit tähistamaks ülimat ükskõiksust.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 09:45; 16.05 13:41; 17.05 09:06; 17.05 09:29; 17.05 09:53; 17.05 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Eestlane, kes seda ph´d kasutab, näitab oma matslikkust.

Korralik venelanegi ei kasuta , vaid pofig. Vt ka blin, nefignja jms.

Kultuursust, eksole.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 09:26; 17.05 09:30; 17.05 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestlane, kes seda ph´d kasutavb, näitab oma matslikkust.

Korralik venelanegi ei kasuta , vaid pofig. Vt ka blin, nefignja jms.

Kultuursust, eksole.

Mida sa jaurad? Kedagi ei huvita, ma lihtsalt ütlesin mida see niiroppsõna eestlase kasutuses tähendab. Kindlasti on see parem kui see, et venelased naerma puhkevad kuuldes eestikeelset sidesõna “siiski”, mis neile tähendab hoopis naisterahva tisse.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 09:45; 16.05 13:41; 17.05 09:06; 17.05 09:29; 17.05 09:53; 17.05 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Oi, miinuseid juba lendab.

Palun tehke endale selgeks – vene keeles roppuste lausumine ei näita ülimat ükskõiksust, vaid ülimat matslikkust. Lollust. Blatnoi-mentaliteeti. See tõmbab teatud seltskonnas teile KOHE kriipsu peale. Nähtud rohkem ja veel. Ja siis ei maksa nutta, et miks eluke ei edene ja ülemus mõrd on.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 09:26; 17.05 09:30; 17.05 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Siiski ja siski on väga erinevalt lausutud sõnad, filoloog!

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 09:26; 17.05 09:30; 17.05 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiski ja siski on väga erinevalt lausutud sõnad, filoloog!

Ma ei viitsi sinuga edasi diskuteerida kas tead. Usu, mida tahad.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 09:45; 16.05 13:41; 17.05 09:06; 17.05 09:29; 17.05 09:53; 17.05 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, miinuseid juba lendab.

Palun tehke endale selgeks – vene keeles roppuste lausumine ei näita ülimat ükskõiksust, vaid ülimat matslikkust. Lollust. Blatnoi-mentaliteeti. See tõmbab teatud seltskonnas teile KOHE kriipsu peale. Nähtud rohkem ja veel. Ja siis ei maksa nutta, et miks eluke ei edene ja ülemus mõrd on.

Las olla.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 09:45; 16.05 13:41; 17.05 09:06; 17.05 09:29; 17.05 09:53; 17.05 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korralik venelanegi ei kasuta , vaid pofig. Vt ka blin, nefignja jms.
Kultuursust, eksole.

Sul on muidugi õigus.

Aga nagu me teame, siis perekoolikas jagab vaid oma isiklikku kogemust ja pole üldsegi välistatud, et enamuse siinsete vaidlejate ja vene roppuste õigustajate tutvusringkonda ainult need “vene mat`i” kasutavad venelased kuuluvadki.

Osad venelased seevastu minestavad, kui seda TA lemmiksõna kuulevad, aga selleks et seda teada, peab olema ka kultuursete venelastega suhelnud.
Perekoolikalt seda oodata on ilmselt liig…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 10:24; 18.05 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õel oli nii, et ise tegi kõike ja teadis mis teha. Kuni tal tuli tõsine terviseprobleem ning oli sunnitud haiglasse minema 2 nädalat oli eemal. Ja õe mees sai hakkama 3 lapsega 8 aastane koolilaps, 5aastane ATH laps ja 2 aastane sõimerühma laps. Ja ta sai hakkama, majast oli küll nagu tornaado üle käinud ja koristmisega ta vaid hakkama ei saanud, meie ema kes elab 100 km eemal, sõitis päev enne seda kui õde välja sai sinna, et mees saaks järgmine päev vabalt võtta ja õele haiglasse järgi sõita. Ema terve selle aja praktiliselt koristas, et õde ei hakkaks kohe koju tulles ise kraamima. Aga muidu õe mees ikka ülitubli, et suutis oma aega planeerida ja toime tuli.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õel oli nii, et ise tegi kõike ja teadis mis teha. Kuni tal tuli tõsine terviseprobleem ning oli sunnitud haiglasse minema 2 nädalat oli eemal. Ja õe mees sai hakkama 3 lapsega 8 aastane koolilaps, 5aastane ATH laps ja 2 aastane sõimerühma laps. Ja ta sai hakkama, majast oli küll nagu tornaado üle käinud ja koristmisega ta vaid hakkama ei saanud, meie ema kes elab 100 km eemal, sõitis päev enne seda kui õde välja sai sinna, et mees saaks järgmine päev vabalt võtta ja õele haiglasse järgi sõita. Ema terve selle aja praktiliselt koristas, et õde ei hakkaks kohe koju tulles ise kraamima. Aga muidu õe mees ikka ülitubli, et suutis oma aega planeerida ja toime tuli.

Mis näitab, kui ülitubli on olnud su õde, kes seda kõike ohkas enne ja isegi koristada jaksas. Kas mees õppis sellest kogemusest ja võttis ka veidi sellest koormast enda kanda, kui õde koju sai? Või läks kõik vana rada edasi?

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 23:29; 16.05 08:22; 17.05 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samasuguse “ülitubli” (ja mitme lapse) emana ütlen, et aga naistele meeldibki kõike organiseerida ja kuigi nad tahavad, et keegi teine ka teeks- aga siis kui mina tahan, nii nagu mina tahan ja just samamoodi nagu mina teeks. Muidu tuleb esiteks kisa, nagu keegi juba ütles. Mul on kaks vastastiku suht välistavad nõudmist: “tee sina ka midagi!” ja “need asjad on minu otsustada, mis sina ennast siia segad!” – saad aru, kus võib probleem olla?
Ühekorraga on kaks häda “Miks mina pean kõike tegema!?” ja “Miks sa seda NII (loe:valesti) teed!?” Kas on käärid, eksole 🙂

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.05 21:16; 15.05 22:20; 16.05 04:21; 16.05 12:02; 17.05 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õel oli nii, et ise tegi kõike ja teadis mis teha. Kuni tal tuli tõsine terviseprobleem ning oli sunnitud haiglasse minema 2 nädalat oli eemal. Ja õe mees sai hakkama 3 lapsega 8 aastane koolilaps, 5aastane ATH laps ja 2 aastane sõimerühma laps. Ja ta sai hakkama, majast oli küll nagu tornaado üle käinud ja koristmisega ta vaid hakkama ei saanud, meie ema kes elab 100 km eemal, sõitis päev enne seda kui õde välja sai sinna, et mees saaks järgmine päev vabalt võtta ja õele haiglasse järgi sõita. Ema terve selle aja praktiliselt koristas, et õde ei hakkaks kohe koju tulles ise kraamima. Aga muidu õe mees ikka ülitubli, et suutis oma aega planeerida ja toime tuli.

Ja oleks naine kolme lapsega kodus nii, et kogu maja on segamini, siis näitaks kõik näpuga, et küll on kehv perenaine…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas sa näiteks selleks oled valmis, et mees avastab, et lasteriiete paigutamise süsteem on ebamõistlik ja sätib need ümber? Minu naine pani selle peale röökima. (No näiteks hoiti kestvalt igapäevases riiulis väikseks jäänud riideid segastel põhjendustel, riiulipinna suurendamist tauniti jne.) Praeguseks tegeleme riietega mõlemad (mina rohkemgi), aga see tuli läbi kisa.

Üldiselt naised ei taha, et mehed osaleks laste kasvatamises. Naised tahavad, et mehed osaleks laste kasvatamises nii, nagu naised ette näevad. Aga samaaegselt ei saa oodata millegi eest vastutamist ja pelka käsutäitmist.

mõnes mõttes nõus. Aga teisalt – mees ei taha, et ma teeksin kodus remondi- ja tehnikatöid ise, oma arusaamise järgi. Ta tahab, et ma hoiaksin vat siit servast kinni, kuni ta…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 21:08; 17.05 21:16; 18.05 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õel oli nii, et ise tegi kõike ja teadis mis teha. Kuni tal tuli tõsine terviseprobleem ning oli sunnitud haiglasse minema 2 nädalat oli eemal. Ja õe mees sai hakkama 3 lapsega 8 aastane koolilaps, 5aastane ATH laps ja 2 aastane sõimerühma laps. Ja ta sai hakkama, majast oli küll nagu tornaado üle käinud ja koristmisega ta vaid hakkama ei saanud, meie ema kes elab 100 km eemal, sõitis päev enne seda kui õde välja sai sinna, et mees saaks järgmine päev vabalt võtta ja õele haiglasse järgi sõita. Ema terve selle aja praktiliselt koristas, et õde ei hakkaks kohe koju tulles ise kraamima. Aga muidu õe mees ikka ülitubli, et suutis oma aega planeerida ja toime tuli.

Huvitav suhtumine, et mees on ülitubli, kui teeb sedasama, mida naine, tegelikult vähem (ei koristanud).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 21:08; 17.05 21:16; 18.05 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav suhtumine, et mees on ülitubli, kui teeb sedasama, mida naine, tegelikult vähem (ei koristanud).

Mees visati pea ees vette, sest varem polnud tal motivatsiooni ja tõenäoliselt muuhulgas seetõttu, et tõrjuti kõrvale. (Aga eks saab olla ka teisi põhjusi.)

Võtame sellesama remondi, mida on näiteks vaja teha ja kuhu mees ligi ei lase.
Ütleme, mees kaob nädalaks ära ja naisel on vaja selle ajaga läbi viia erinevad remonttööd, mida ta pole eluski varem teinud. Ta teeb need kõik ära, küll veidi vähem, kui mees oleks jõudnud selle ajaga. Naise meessoost töökaaslane aitab mõne asjaga ka järje peale ja annab nõu.
Kas poleks tubli naine? Mina küll kiidaks. Käsi püsti, naised, kes töötavat relakat käeski julgeb hoida!
Aga mõned arvavad, et elementaarsete asjade eest poleks mingit mõtet kiita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 23:00; 17.05 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka tubli mees ja saab meie kolme lapsega kenasti hakkama kui mina komandeeringus olen. Aga seda, et koju tulles tahan ma näha korras elamist, just nii nagu ma lahkudes jätsin, pidin talle küll eraldi ütlema. Miskipärast tundus perele ok, kui mina astun reisiväsinuna üle ukse ja hakkan kohe kraamima. Õnneks ütlemine aitas. Olen kolleegidelt ka kuulnud, et viimasel päeval enne komandeeringu lõppu ei saa kodustele üldse helistada, sest neil on kibekiire koristamine käimas ja aega pole.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 08:21; 18.05 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samasuguse “ülitubli” (ja mitme lapse) emana ütlen, et aga naistele meeldibki kõike organiseerida ja kuigi nad tahavad et keegi teine ka teeks- aga siis kui mina tahan, nii nagu mina tahan ja just samamoodi nagu mina teeks.

Selle lause võiks (väikeste modidega) kuhugi marmorisse raiuda.
Ja tähed kuldseks värvida.

Sa, inimene, oled “magav geenius”.
100+

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 10:24; 18.05 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka tubli mees ja saab meie kolme lapsega kenasti hakkama kui mina komandeeringus olen. Aga seda, et koju tulles tahan ma näha korras elamist, just nii nagu ma lahkudes jätsin, pidin talle küll eraldi ütlema. Miskipärast tundus perele ok, kui mina astun reisiväsinuna üle ukse ja hakkan kohe kraamima. Õnneks ütlemine aitas. Olen kolleegidelt ka kuulnud, et viimasel päeval enne komandeeringu lõppu ei saa kodustele üldse helistada, sest neil on kibekiire koristamine käimas ja aega pole.

See ei sõltu tegelikult sugupoolest. Mäletan, kui endal lapsed väiksed olid ja paar tundi palusin oma emal laste järele vaadata et ise näiteks arsti juures käia, siis nägi minu koju tulles elamine välja enamasti nagu seapesa. Ema nimelt laskis lastel kiskuda kõike, millele lapse näpud taha jäid, tema põhimõte oli “las laps teeb mis tahab, peaasi et ei nuta”. Ja lapsed hammustasid selle imekähku läbi ning lõbutsesid täiega. Mäletan, kui pidin pärast suuremat operatsiooni minema arsti juurde niite välja tõmbama. Tagasi koju tulles olid vanaema hoolde jäetud lapsed tirinud välja kõik riiulitel olnud raamatud loopinud need mööda elamist laiali ja pissinud peale. Toit oli kaussidest visatud laua alla ja määritud seintele jne. Ema seisis keset seda segadust, naeratas rõõmsalt ütles et nii head lapsed olid, üldse ei luninud tema tähelepanu! Siis tõmbas mantli selga ja läks, jättes mind valutavate opiarmidega kogu seda segadust koristama.

Loo moraal: see, kes lapsi ka tegelikult kasvatada/osaleda tahab, võiks ka koristamise enda peale võtta. Vanaema vanaemaks, tema ei ole lapsevanem, ent kui mees osaleda tahab, siis võiks ta üritada ka koristada 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 11:07; 18.05 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav suhtumine, et mees on ülitubli, kui teeb sedasama, mida naine, tegelikult vähem (ei koristanud).

Mees visati pea ees vette, sest varem polnud tal motivatsiooni ja tõenäoliselt muuhulgas seetõttu, et tõrjuti kõrvale. (Aga eks saab olla ka teisi põhjusi.)

Võtame sellesama remondi, mida on näiteks vaja teha ja kuhu mees ligi ei lase.

Ütleme, mees kaob nädalaks ära ja naisel on vaja selle ajaga läbi viia erinevad remonttööd, mida ta pole eluski varem teinud. Ta teeb need kõik ära, küll veidi vähem, kui mees oleks jõudnud selle ajaga. Naise meessoost töökaaslane aitab mõne asjaga ka järje peale ja annab nõu.

Kas poleks tubli naine? Mina küll kiidaks. Käsi püsti, naised, kes töötavat relakat käeski julgeb hoida!

Aga mõned arvavad, et elementaarsete asjade eest poleks mingit mõtet kiita.

Kui mees on peres tõesti mehe eest väljas, ehk siis peale oma palgatöö remondib, ehitab, parandab igapäevaselt, siis olen nõus. Aga kui mehel on peale palgatööd puhkus ja naine rabab üksi lapsi kasvatada ja majapidamistöid teha, siis mitte.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 21:08; 17.05 21:16; 18.05 13:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Pereelu ja suhted Partneri hoolimatus/pohhuism