Esileht Ajaviite- ja muud jutud Patriootidele küsimus.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Patriootidele küsimus.

Postitas:
Kägu

Eelmise patrioodi-teemaga seoses hakkasin mötlema ja tekkis küsimus,et MIKS olla oma päritolu üle uhke ja seda igal pool eksponeerida? Mis teeb eestlasi erinevaks ja ainulaadseks vörreldes teiste rahvustega? Miks on eestlane parem olla, kui rootslane, sakslane vöi inglane?
Miks on mujale elama läinud eestlased halvad ja juurtetud? Milleks on üldse nii tähtis, kust ja kellest sa pärined? Mul on endal näiteks väga väike suguvösa, seega sugupuu värk on minu jaoks igav. Kui mitte öelda, et mind ei huvita, kes on mu vaarisa vöi vaarema. Elan praeguses hetkes, olen seda alati teinud ja pikalt ette planeerimine pole minu rida. Ok, see on vist juba teemast välja.
Aga patrioodid, kas teie oskate seletada, MIKS on teile eestlus nii oluline?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Patriootidele küsimus.

Umbes samadel põhjustel nagu mu perekond on mulle olulisem kui mõni teine perekond.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Serena

asi pole üldse selles, et eestlased end teistest paremaks peaksid ega selles, kas parem oleks olla rootslane, sakslane, soomlane või inglane. asi on oma päritolu ja juurtega rahul olemises. asjad, mida muuta ei saa, on mõistlik enda kasuks pöörata ja nende üle uhke olla. nt rahvus, perekond ja miks mitte ka oma välimus. oleks ma sakslane, oleks uhke, et olen sakslane. oleks inglane, oleks uhke, et inglane jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on osa minu identiteedist. Patrioodiks olemine ei tähenda muide igal võimalusel lipuga vehkimist, vaid teatud väärtusi ning tõekspidamisi minu sees.

Please wait...
Postitas:
rlv

Või miks hobused eelistavad elada ja olla ikka hobuste hulgas?

Vahel laseb mõni hobune ennast eeslil ka panna, aga tulemuseks on kahjuks vaid muul ja lapselastest tuleb seega loobuda.

Eks meil on sisse ehitatud tung just oma perekonda, suguvõsa, rahvust või vähemalt rassi etendada. Nii nagu loomariigi, nii ka inimeste hulgas. Igavikulises plaanis ei ole sel muidugi mingit tähtsust, lõpuks sureme niikuinii kõik välja.

Please wait...
Postitas:
piibeluht

no, kuidas ma saaks endaga rahul olla, kui ma poleks rahul oma päritoluga? ma ei saaks olla siis osa Eesti ühiskonnast, kui mulle selle riigi keel, kultuur, ajalugu ja üldine käekäik korda ei läheks. no, ma usun, et see läheb korda tegelikult paljudele, aga ma tunnen, et ma pean end välja elama nõnda, et seda kutsutakse patriotismiks.
ja ega patrioot ei tähenda seda, et ta oma meelsust igal pool demonstreerima peaks. see on ikka südamega seotud asi. lipuga vehkimas käisin ma viimati 2005. aasta vabariigi aastapäeval. aga südames elan ma alati olulisematele sündmustele kaasa.

juured ja esivanemad on ka olulised, sest mulle annab see väga palju juurde, kui ma tean, kellest ja kust ma põlvnen. ajalugu ma tunnen ning mulle meeldib õpitud teadmistesse paigutada ka oma esivanemad – millistes oludes nad võisid elada ja millises keskkonnas ja vaimsuses kasvada. see on kõik lihtsalt huvitav.
mul on hirmus kahju, et minu vanemad ja onud-tädid ei olnud piisavalt targad, et oma vanemaid selle koha pealt küsitleda. nüüd nad vanas eas kahetsevad, sest mina esitan neile küsimusi, aga vastajad on juba ammu läinud.

mujale elama läinud eestlasi ei pea halbadeks ja juurtetuteks. ma mõistan neid, kes olid sunnitud lahkuma sõja ja kehtiva riigikorra tõttu ja mul on kahju, kui nad tänapäeval lahkuvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljudesl juhtudel tuleb eestlase paremaksolemine välja siis kui on palju rahvusi koos. Eestlased, kes on elanud kitsikudes ning pidanud sitast saia tegema, saavad paljudes olukordades palju paremini hakkama kui näiteks heaoluühiskonnast tulnud inimesed, kes oskavadki ainult oma kitsast eriala.

Ütlus, et kui kuidagi hakkama ei saa, siis kuidagi ikka saab, on vägagi eestlaslik. Kui nupp nokib, siis nii see ongi ja sitast saab uhke sai.
Ja ma kaldun arvama, et see nupukus on ka eestlaste geenidesse end istutanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

arvan nagu keegi eespoolgi, et oluline ongi uhkus OMA rahvuse üle. Mulle meeldivad eestlased, kes on eestluse üle uhked. Ja soomlased, kes soomluse üle uhked.
Ei meeldi inimesed, kes seda ei ole.

Please wait...
Postitas:
Jarka

Eestlane on nii väike rahvus ja tänu sellistele omadustele, mis teemaaögataja üles luges, ongi see rahvus üldse säilinud. Meie elanike arv on nii väike maailmamastaabis, sest miljon, on tavaliselt ühe keskmise suurusega riigi keskmise suurusega linna elanike rahvaarv. Ehk teisisõnu, meid on kohutavalt vähe ja seda enam tuleb eestlust säilitada. Selleks ei pea Eestiski elama. Meenutage ajalugu, paljud ärkamisaja eestvedajad ja uljad rahvaäratajad elasid välismaal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestlus on oluline, sest meie siin oleme üks väike killuke unikaalsetest keelekandjatest. Kuigi veri on aegade jooksul ehk segunenud, oleme me säilinud ja oma keele edasi andnud, kes ka meie tühjaksjäänud maale ei tulnud. Meil on see kohustus oma maad ning keelt edasi kanda. Keegi kusagil seda meie eest ei tee. Meid on nii vähe, et seda ei saa isegi natsionalismiks nimetada. Mina küll loodan, et inimesed sellele mõtlevad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas sul saab väike suguvõsa olla? Ikka on ka sinul pidanud olema 2 esivanemat, neil omakorda 4, neil 8 jne. Minul on enamik nendest teada 1600 aastate lõpust juba. Minu esiemadel on olnud mõnel 16 last. Paljud nendest kahjuks juba imikuna surnud. Üle 10 lapse oli siis norm, sünnitati, nagu jumal andis. Kui nemad said oludest hoolimata hakkama, pean ka mina oma kahega saama. Ma tean ning tunnen, et mul on siin JUURED.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuigi veri on aegade jooksul ehk segunenud, [/tsitaat]

Mitte \”kuigi\” vaid just see erinevate verede segunemine on eestlastele palju juurde andnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas päritolu peaks olema oluline?
peaks ikka.
samamoodi nagu on oluline pärilikkus. miski, mida ei saa olematuks mõelda. miski, mille saame kaasa endast sõltumata. tahes või tahtmata kanname kaasas kõikide oma esivanemate omadusi.
mõistlik ja hea on seda teada.
kui ma ei tea midagi oma päritolust, ei tea ma päris suurt osa iseendast.
minule on oluline selliseid asju teada.
mida vanemaks saan, seda olulisemaks muutub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meid on küll vähe, aga igas sadamas võib ikka eestlast leida. Vaatamata erinevate rahvuste võõrvõimule, mis meist sajandeid üle on käinud, on ikka säilinud oma keel, oma kultuur jne. Meil on palju tegijaid, keda tunnustatakse üle terve maailma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mitte \”kuigi\” vaid just see erinevate verede segunemine on eestlastele palju juurde andnud.[/tsitaat]
Lihtsalt arutluse korras – mille põhjal me teame, et on juurde andnud? Näiteks islandlased või jaapanlased pole paljude aastasadade jooksul peaaegu üldse segunenud aga ma ei leia, et see neile kuidagi halvasti oleks mõjunud.

Teiseks, see eestlaste segunemine sakslaste, rootslaste, venelaste ja teistega polnud üldse nii massiline kui arvatakse. Nii maarahvas, linnarahvas ja saksad sigisid ikka peamiselt oma klassi esindajatega.

Please wait...
Postitas:
Käggu

rumal ja abitu kysimus.
umbes sama hea, kas eelistada rukkipala vôi veski-madise leiba.
patrioot ei kuuluta igal poole oma rahvust, patrioot ei pea oma isamaad ega ennast teistest paremaks.
Patrioot armastab oma isamaad, oma juuri. lihtne ju.
eriti nôme oelks oma juuri vihata vôi pôlata, nii vihkad ju iseennastki.

Please wait...
Postitas:
piibeluht

Lihtsalt arutluse korras – mille põhjal me teame, et on juurde andnud? Näiteks islandlased või jaapanlased pole paljude aastasadade jooksul peaaegu üldse segunenud aga ma ei leia, et see neile kuidagi halvasti oleks mõjunud.

[/tsitaat]

no, ma olen just kuulnud, et islandlastel on selle mittesegunemise tõttu mingid teatud terviseprobleemid. mingid vähiliigid ja vaimuhaigused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Paljudesl juhtudel tuleb eestlase paremaksolemine välja siis kui on palju rahvusi koos. Eestlased, kes on elanud kitsikudes ning pidanud sitast saia tegema, saavad paljudes olukordades palju paremini hakkama kui näiteks heaoluühiskonnast tulnud inimesed, kes oskavadki ainult oma kitsast eriala.

Ütlus, et kui kuidagi hakkama ei saa, siis kuidagi ikka saab, on vägagi eestlaslik. Kui nupp nokib, siis nii see ongi ja sitast saab uhke sai.
Ja ma kaldun arvama, et see nupukus on ka eestlaste geenidesse end istutanud. [/tsitaat] kitsikuses elas nõukaajal ju terve NSVL ehk 1/6 maast. täna elavad hästi ainult Põhja-Ameerika ja Euroopa, pea kõik ülejäänud maade inimesed elavad kitsikuses. on nad siis kõik nupukad? teevad kõik ukeid sitasaiu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka soomlasi peetakse muide suhteliselt nö tõupuhtaks rahvaks ja neil esineb ikka palju rohkem erinevaid geneetiliselt päritud toidutalumatusi, allergiaid jms haigusi kui segatud verega eestlastel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Käggu kirjutas:[/small]
[tsitaat]rumal ja abitu kysimus.
umbes sama hea, kas eelistada rukkipala vôi veski-madise leiba.
patrioot ei kuulut aigal poole oma rahvust, patrioot ei ea oma isamaad ega ennast teistest paremaks.
Patrioot armastab oma isamaad, oma juuri. lihtne ju.
eriti nôme oelks oma juuri vihata vôi pôlata, nii vihkad ju iseennastki.
[/tsitaat]

Miks sa paned mulle süüks, et ma vihkan voi pölgan oma juuri? Natuke nöme pole kohe ohkima hakata? Ma ei vihka ega pölga ega häbene oma juuri, mul pole lihtsalt selle kohta mingit arvamust- ei positiivset ega negatiivset. Pärimus ja juured jätavad mind üksköikseks. Mina olen mina ja elan oma elu, minu \”juurtel\” ei ole selles mingit rolli.
Armastan iseend sellisena nagu olen. Igaüks on oma saatuse sepp.
Esimesele kommentaarile niipalju, et minu mees ei ole ju tegelikult minu \”juur\”, tegemist on ju nö vööra mehega. Ometi on tema mulle elus köige tähtsam, tähtsam, kui omad lihased sugulased. Olen siis juurtereetur vöi?
Kuidas ma ennast paremini tunneksin, kui teaksin, milline oli minu vaarema?
Minu \”juuri\” ei olegi ilmselt vöimalik välja uurida, sest minu vanaisa (ema isa) oli leidlaps, lihtsalt üks pere leidis ta oma kodu trepilt imikuna) ja vanaema (isa ema) soomlane. Niiet nii vöi teisiti ei ole mul Eesti juuri, kuigi olen Eestis sündinud ja 19a elanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga küsimus selline :miks peaks keegi tahtma olla selle riigi patrioot, kus temasuguseid ainult alandatakse? ma pean silmas miinimumpalgalisi, puudega inimesi ja pensionäre.
no ausalt, kuidas peaks olema patrioot inimene, kellel on puue, kelle töövõimest on säilinud vaid 30%, ja kes lihtsalt selleks et süüa saaks peab käima täiskohaga tööl. kusjuures tööl, mida ta oma tervisliku seisundi tõttu teha eriti ei tohikski. oma kodu ei saa ta kunagi endale lubada, peab elama üürikates ja maksma kogu oma naeruväärse pensioni (200 eurot) omanikule ning kommunaalmaksudeks. ja ahiküttega odavamas korteris haige seljaga inimene ju elada ei saaks- puude tassimine jne.
kuidas olla patrioot riigis, kus miinimumpalk on kordades väiksem kui normaalsete riikide elatusmiinimum?
nii et …jah, ma pole patrioot. ja ma ei näe tõesti ühtegi põhjust selleks ka saada. kahjuks aga ei saa ma ka kuhugi ära minna, sest …pole lihtsalt sõiduraha ega algkapitali, et kuskil mujal alustada saaks. ja tervis on kah kehvapoolne.

Please wait...
Postitas:
Käggu

[tsitaat] [small]Käggu kirjutas:[/small]

Miks sa paned mulle süüks, et ma vihkan voi pölgan oma juuri? [/tsitaat]

mina ei pane sulle midagi syyks. mina kirjutasin oma isikliku yldistatud arvamuse: \”eriti nôme oelks oma juuri vihata vôi pôlata, nii vihkad ju iseennastki\”.

sinu, minu, meie, teie, nende (nb! panin kohe palju nn pôôrdumisi, et lihtsam oleks aru saada) juured ei ole see konkreetne vanaema, vaid …
ahh, las olla, ma ei ole algklassiôpetaja haridusega, ma ei saa nii lihtsa ja elementaarse teema selgitamisega hakkama, pardooon, inimvôimetel on piirid!

ja veel – palju vâhem oleks tyhja lârmi (lugeda: môttetuid foorumipostitusi), kui osataks lugeda ja kirjalikust tekstist aru saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja veel – palju vähem oleks tühja lärmi (loe: möttetuid foorumipostitusi), kui oleks vähem üldistamist.

Please wait...
Postitas:
Käggu

[tsitaat]ja veel – palju vähem oleks tühja lärmi (loe: möttetuid foorumipostitusi), kui oleks vähem üldistamist.[/tsitaat]

minu isiklikud seisukohad ei huvita sageli mitte kedagi, aga foorum, kus kysitakse yldistel teemadel, vastatkse ka yldiselt. seesama patriotismi-teema siin nâiteks.
kuidas muudaks kellegi kägu elu yhe kâggu isiklik vaade patriotismile?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toon siis ühe tänapäeval nii levinud halva ja juuretu eestlase näite-pereisa, kes on sunnitud siit nutt kurgus lahkuma. Jätma maha oma naise ja lapsed kuna lapsed tahavad süüa ja riigil on sellest suva. Õudne riigireetur, eksole? Tema kohus oleks siia jääda ja kasvõi kuuse all elada, peaasi, et elab Eestis ja on selle üle uhke. Mis patriotismist saab sellisel juhul üldse rääkida. Aga ei, meid ju taustalood ei huvita. Kui inimene Eestist lahkus, siis kanname ta musta nimekirja anname talle juuretu tiitli.
Kas teile ei tundu natukenegi, et eestlased on teiste suhtes sallimatud, enesekesksed egoistid, ja meil puudub igasugunegi empaatiavõime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda oli arvata, et kohe ilmuvad välja tegelased kes seostavad patriotismi truudusega valitsuse, ametnike ja jumal teab kelle vastu. Ei ole see nii, pigem küsimus keeles, kultuuris ja identiteedis. Valitsused tulevad ja lähevad, riik ja rahvas jääb.

Mulle ka käib ilgelt närvi, kui loen mingitest sigadustest ja jamadest ning loomulikult saaks ja peaks palju asju tegema teisiti. Aga selge on ka see, et kui räägime väikestest palkadest, toetustest ja pensionitest, siis eeskätt peame selle eest tänama 50 aastat Nõukogude võimu viljastavaid tingimusi. Kõike seda sitta arvestades on niigi meil hästi läinud, kui endisi saatusekaaslastest \”vennasvabariike\” vaadata.

Please wait...
Postitas:
Käggu

uhh, kergem hakkas, lugedes, et môni (viimane postitaja nâiteks) teab ka sônade ja môistete tâhendust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]. Aga selge on ka see, et kui räägime väikestest palkadest, toetustest ja pensionitest, siis eeskätt peame selle eest tänama 50 aastat Nõukogude võimu viljastavaid tingimusi. Kõike seda sitta arvestades on niigi meil hästi läinud, kui endisi saatusekaaslastest \”vennasvabariike\” vaadata.[/tsitaat]
vot ei ole ikka küll! kas nõukogude ajal oli töötuid? kas nõukogude ajal oli invaliid sunnitud ellujäämiseks täiskohaga tööd rabama? kas nõukogude ajal olid pensionid allapoole normaalseks eluks vajalikku piiri?
tõepoolest, ma ei ole elanud 50-ndatel ja ei tea kuidas siis elu oli( lugenud olen ,aga vastukäivaid arvamusi sellest ajast) .kuid 70-80 oli ideaalne elu. oli tööd, oli raha ja sai endale ikka peale söögi ka midagi lubada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vot ei ole ikka küll! kas nõukogude ajal oli töötuid? kas nõukogude ajal oli invaliid sunnitud ellujäämiseks täiskohaga tööd rabama? kas nõukogude ajal olid pensionid allapoole normaalseks eluks vajalikku piiri?
tõepoolest, ma ei ole elanud 50-ndatel ja ei tea kuidas siis elu oli( lugenud olen ,aga vastukäivaid arvamusi sellest ajast) .kuid 70-80 oli ideaalne elu. oli tööd, oli raha ja sai endale ikka peale söögi ka midagi lubada.
[/tsitaat]

Seltsimees, teie mälu veab teid alt. Pensionid olid sel aja tegelikult imeväikesed ja invaliidide toetused olematud. Aga kui see elu nii väga ikkagi meeldis, siis Valgevene ja Põhja-Korea ootavad uusi kodanikke iga kell.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[/tsitaat]
Ma ei viitsi su nõukaaja idealiseerimisega kaasa minna, eelmine postitaja tegi juba asja selgeks.
Pigem aga mõtlesin seda, et enne sõda oli eesti elatustase Soomega sama, aastal 1991 miskipärast mitte. Nüüd saad aru?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Patriootidele küsimus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.