Esileht Ajaviite- ja muud jutud Patriootidele küsimus.

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Patriootidele küsimus.

Postitas:
Kägu

RE: Patriootidele küsimus.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Seltsimees, teie mälu veab teid alt. Pensionid olid sel aja tegelikult imeväikesed ja invaliidide toetused olematud. Aga kui see elu nii väga ikkagi meeldis, siis Valgevene ja Põhja-Korea ootavad uusi kodanikke iga kell.[/tsitaat]
ja läheks kah! kui ainult sõiduraha oleks!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

ma tegelikult ei teagi, kas oma geenipagasilt olen põline eestlane. eestlase moodi ma välja ei näe ja mu ühe vanema esivanemate perekonnanimi olnud Shubert. mina pean ennast eestlaseks. kas olen ka patrioot, näitan siis kui selleks põhjust on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]rlv kirjutas:[/small]
[tsitaat]Või miks hobused eelistavad elada ja olla ikka hobuste hulgas?

Vahel laseb mõni hobune ennast eeslil ka panna, aga tulemuseks on kahjuks vaid muul ja lapselastest tuleb seega loobuda.

Eks meil on sisse ehitatud tung just oma perekonda, suguvõsa, rahvust või vähemalt rassi etendada. Nii nagu loomariigi, nii ka inimeste hulgas. Igavikulises plaanis ei ole sel muidugi mingit tähtsust, lõpuks sureme niikuinii kõik välja.[/tsitaat]

Mul küll ei ole mingit tungi sigimise kaudu oma rahvust edasi arendada. Oma isiklikke geene levitada tahan küll, aga väga vabalt võib see toimuda välismaalasega. Ei häiri mõte, et mu lapsed on segaverelised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lihtsalt arutluse korras – mille põhjal me teame, et on juurde andnud? Näiteks islandlased või jaapanlased pole paljude aastasadade jooksul peaaegu üldse segunenud aga ma ei leia, et see neile kuidagi halvasti oleks mõjunud.

Teiseks, see eestlaste segunemine sakslaste, rootslaste, venelaste ja teistega polnud üldse nii massiline kui arvatakse. Nii maarahvas, linnarahvas ja saksad sigisid ikka peamiselt oma klassi esindajatega.[/tsitaat]

See on teada-tuntud tõde, et värske veri teeb asja paremaks. Islandlastele on küll halvasti mõjunud nende eraldiolek. Samuti norrakatele ja soomlastele. Jaapanlaste kohta ei oska kommenteerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja – mõtle end korraks Nõukogude aega. Kui meid oleks palju olnud sinu suhtumisega, siis ei oleks praegu ka Eesti riiki. Ega siis patriotismist ei kisata igal sammul, see on osa inimese sisemisest kultuurist. Kui sul ei ole identiteeti, justnimelt neidsamu juuri, siis oled sa sellne lüka-tõmba, pealiskaudne ja hetkele elav inimene. Näiteks oleks nõuka-ajal paljud niimoodi mõelnud, poleks nad 50 aastat pärast okupeerimist suutnud ka riiki vabaks laulda, sest neil oleks lihtsalt ükskõik olnud. Oleksid juba mööda suurt laia \”kodumaad\” laiali pudenenud. Aga õnneks ei olnud meil selliseid tol ajal palju, patriotismi ja Eesti-armastust kanti sügaval sees, paljud isegi ei mõelnud sellele, see lihtsalt oli. On muidugi kurb, et nüüdne vabadus on tekitanud põlvkonna selliseid inimesi, nagu sina näiteks. Omal ajal peeti neid migrantideks, just juurtetuteks, kellele ei ole miski püha. Kes jooksevad sinna, kus on kasulikum (paralleel sealtsamalt \”laialt kodumaalt\” tulnutega). Eks praegu on muidugi piirid avatud ja mina isiklikult ei pea küll pahaks kedagi, kes siis väljumise võimalust ka kasutavad. AGA pean küll ebameeldivaks, kui selle tagajärjel hakatakse oma kodumaad halvustama või püütakse olla keegi teine. Ei räägita lastega oma emakeelt näiteks. Ega sellised inimesed ju aru saa, et nad ei muutu väljamaa keelt purssides veel väljamaalaseks, nad on ikka need, kes on alati olnud. Lapsed aga ei pruugi pärast aitäh öelda, et neid ühe vanema kodumaast eemale hoiti, vaid tulevad siia juuri otsima ja ehk on kurvad, et neid on meelega ühest kultuurist ilma jäetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Patrioote pole olemas, lihtsalt vahel on pakkumine liiga väike,

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt armastan oma maad ja oma rahvast. Siin on elanud mu esivanemad, siin kasvavad minu lapsed.
Mul on põhjust olla nende üle uhke.
Eestis on paljutki, mida mujal riikides pole. ja eestlastes on mõndagi, mida teistes rahvustes ei leia.

Patrioodid pole mitte ainult siin elavad ja siin sündinud eestlased. Mõne aasta eest, kui olin Ameerikas, käisin sealsel eestlaste kokkutulekul. Seal olid ka vanad inimesed, kes sõja jalust läksid, nende keskealiseks saanud lapsed ja nende lapselapsed. Keelt paljud lapsed ja lapselapsed enam ei osanud, ent Eestist räägiti austusega, mõnel pisarad silmis. MItmete seal sündinutega sai aga siiski ka eesti keeles rääkida, kuna vanemad olid pidanud vajalikuks neile eesti keelt õpetada.
Vanaprouad olid mitmed juba oma eestlasest abikaasa matnud ja tundsid kibedat kahetsust, et ei saanud neid Eesti mulda sängitada.
Oli väga huvitav neid kuulata ja jälgida. Tõelised patrioodid, kelle koduigatsust ei olnud kustutanud aastakümned, kes olid seda süstinud oma teisel pool maakera sündinud lastesse ja lastelastesse. Nende jaoks olid nende juured jätkuvalt olulised.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Patriootidele küsimus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.