Esileht Kodunurk Pavlova- mitu küsimust selle kohta.

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Pavlova- mitu küsimust selle kohta.

Postitas:

Tere,

Olen suur Pavlova armastaja ja teed seda torti suht tihti. Ükskud korrad ei ole põhi väljatulnud. Mul on tekkinud mõned küsimused:)

1. Mida nimelt annab äädikas? Kas seda linupiimjast konsistensi?
2. Minda nmelt annab maisitärklis? Kas seda krõbedust?
3. Milline on põhi, kui see on liiga vähe küpseatatud?
4. Milline on põhi, mis on üle küpsetatud?
Kas muna sort (valge,pruun) on mõjutanud teie kooki? Minul on kahtlus, et pruunid munad teevad tordi nätskeks. See on vaid kahtlus.
5. Kas suhkru sort mõjutab? Kõige soodsam suhkur teeb ka nätskeks eritades siirupit. Samuti kahtlus kogemuste põhjal aga see võib olla kokkusattumus.
6. Miks vahustama peaks hakkama toa sooja muna? Kas see läheb paremini vahtu või mõjub see lõpptulemusele? Minu kogemus näitas, et vahet pole, kas on toasoe või külm.
7. Mille poolest erineb ahjus jahtunud põhi sellest, mida on võetud välja peale küpsetusaja lõppu? Minu kogemus näitab, et erilist vahet pole. (ma võin eksida)
Kommenteerige, mida teie tähelnud olete.
Aitäh!:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 09:06; 10.06 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. äädikas annab jah seda pehmet sisu
4. muna värv pole mul küll midagi mõjutanud
5. olen ka märganud, et säästusuhkruga jääb tulemus teistsugune
6. ma pole vahet märganud
7. ei tea:D ma olen alati õhtul teinud ja ööseks ahju jahtuma jätnud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 10:37; 13.06 19:25; 29.06 09:01;
To report this post you need to login first.

See pole mitte linnupiimjas sisu, vaid vahukommilaadne. Ehk siis pealt peaks olema õhuke rabe koorik ja seest nätske ja veniv. Kui teed ilma äädikata, siis jääb kuiv ja rabe besee, nagu need beseetupsud, mida poodides müüakse.
Kui põhi on liiga vähe küpsenud, siis laguneb ta lihtsalt laiali. Üleküpsenud põhi on liiga pruun.
Suhkur peab olema peensuhkur. Mida peenemateraline, seda parem. Poes on suht suureteraline suhkur, kuid selleks, et seda peenemaks saada, jahvata teda natuke kas köögikombainis, vms. Suhkurt lisatakse jaokaupa ja jagude vahel peab mikserdama nii kaua, kuni suhkur on seal munavalgemassis täielikult segunenud. Katsudes on tunda. Kui võtad seda munavalgemassi veidi sõrmede vahele ja hõõrud näppude vahel, tunned, kas on terad sees või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 13:31; 07.06 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

samad tähelepanekud – äädikas aitab säilitada vahukommilaadse sisu. kui suhkur ei ole täielikult lahustunud (seda juhtubki jämedateralise/odava suhkruga) siis ta sulab tootest välja. Soovitan kypsetamisel kasutada kondiitrisuhkrut – dansukkeri oma nyyd ka eestis myygil. seda on hea kasutada ka muretaignas jms kus vaja võid suhkruga vahustada, vahustatavates kreemides jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitte paha pärast, aga ma lihtsalt mainin, et enamik inimesi ei armasta seda kooki väga, ja nii mõnelgi korral, kui külas on seda pakutud, olen näinud, kuidas külalistel suud pikaks venivad, aga viisakusest oma tüki ära söövad. Minu meelest kõige jubedam kook. Aga ma toonitan, ma ei ütle seda paha pärast, aga selle koogi austajatele teadmiseks:)[/tsitaat]

Eks ta üks magus plönn ole. Mulle on juba besee iseenesest suht vastuvõetamatu asi. Palju parema meelega sööks külas meekooki.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 13:31; 07.06 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maitsed on erinevad 🙂
Selles \”magusas plönnis\” on ca 3x vähem kaloreid kui meekoogis 😀
Ja maitselt on värskete marjadega Pavlova mahlasem, värskem…
Eks see oleneb ilmselt võõrustaja maitsemeelest, aga ma ilmselt venitaks hoopis meekooki pika hambaga nö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitte paha pärast, aga ma lihtsalt mainin, et enamik inimesi ei armasta seda kooki väga, ja nii mõnelgi korral, kui külas on seda pakutud, olen näinud, kuidas külalistel suud pikaks venivad, aga viisakusest oma tüki ära söövad. Minu meelest kõige jubedam kook. Aga ma toonitan, ma ei ütle seda paha pärast, aga selle koogi austajatele teadmiseks:)[/tsitaat]

Miks miinustate? On ju hea teada, et kõigile ei maitse. Ma ise nt pole saanud ja ei tea arvata, aga besee mulle nt ei maitse. Et kui näeks beseekooki, läheks ehk ka nägu pikale, aga ehk maitse on hoopis hea.

Mis sellest koogist siis saab, kui teha tavaline kuiv besee ja jätta kreemiga üleöö seisma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitte paha pärast, aga ma lihtsalt mainin, et enamik inimesi ei armasta seda kooki väga, ja nii mõnelgi korral, kui külas on seda pakutud, olen näinud, kuidas külalistel suud pikaks venivad, aga viisakusest oma tüki ära söövad. Minu meelest kõige jubedam kook. Aga ma toonitan, ma ei ütle seda paha pärast, aga selle koogi austajatele teadmiseks:)[/tsitaat]
Mina olen täheldanud hoopis vastupidist, pavlova kaob laualt loetud minutitega ja alati nõutakse, et valmistaksin tähtpäevadeks just seda kooki. Pikaks veninud nägusid ei ole minu tutvusringkonnas kombeks teha ühegi külas pakutava toidu peale, mõnda toitu süüakse lihtsalt vähem isukalt, poekooke näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitte paha pärast, aga ma lihtsalt mainin, et enamik inimesi ei armasta seda kooki väga, ja nii mõnelgi korral, kui külas on seda pakutud, olen näinud, kuidas külalistel suud pikaks venivad, aga viisakusest oma tüki ära söövad. Minu meelest kõige jubedam kook. Aga ma toonitan, ma ei ütle seda paha pärast, aga selle koogi austajatele teadmiseks:)[/tsitaat]
Täitsa hea poolest mainin, et minu tähelepanekute järgi on see üks menukamaid kooke üldse. Koogisööjate seas muidugi. Kes koogisõber ei ole, see jätab lihtsalt söömata mistahes koogi. See ju ikka vabatahtlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pole veel kohanud inimest, kelle suu pikaks vajuks kui lauale tuuakse mitte-tema armastatud kook. meil kaob see samuti laualt alati minutitega:) kui nõudlust poleks, ega siis ei teeks

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitte paha pärast, aga ma lihtsalt mainin, et enamik inimesi ei armasta seda kooki väga, ja nii mõnelgi korral, kui külas on seda pakutud, olen näinud, kuidas külalistel suud pikaks venivad, aga viisakusest oma tüki ära söövad. Minu meelest kõige jubedam kook. Aga ma toonitan, ma ei ütle seda paha pärast, aga selle koogi austajatele teadmiseks:)[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seisab väga kenasti. [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks miinustate? On ju hea teada, et kõigile ei maitse. Ma ise nt pole saanud ja ei tea arvata, aga besee mulle nt ei maitse. Et kui näeks beseekooki, läheks ehk ka nägu pikale, aga ehk maitse on hoopis hea.

Mis sellest koogist siis saab, kui teha tavaline kuiv besee ja jätta kreemiga üleöö seisma? [/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga oskate öelda miks minul nt kook valmis saades suht õhukeseks vajub? Besee enne ahju panemist on ilus kohev läikiv. Ahjuust ma küpsetades ei poeta ja ka kook seisab ahjus niikaua kui on täielikult jahtnud. Ühesõnaga mul ei jää valmis besee selline kohev ja paks nagu enamusel piltide peal näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

heh, vaevalt sind keegi sellepärast miinustab, et sulle Pavlova ei maitse [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]miks te mind miinustate? hakkab parem kuidagi? kummalised inimesed. v-o ma pole siis head Pavlovat saanud, aga olen seda pidanud sööma umbes kolmel erineval peol..

Ja iga kell eelistaksin maamunadest tehtud biskviittorti vahukoorega! njämm![/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga oskate öelda miks minul nt kook valmis saades suht õhukeseks vajub? Besee enne ahju panemist on ilus kohev läikiv. Ahjuust ma küpsetades ei poeta ja ka kook seisab ahjus niikaua kui on täielikult jahtnud. Ühesõnaga mul ei jää valmis besee selline kohev ja paks nagu enamusel piltide peal näha.
[/tsitaat]Seest on ilmselt liiga toores, siis vajub kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvuringkonnas, mis ei ole sugugi väike, pole ainsatki, kes seda kooki ei armastaks. Vanakooli bezee on miagi muud, kui Pavlova bezee tort 😉
Loomulikult on võimalik iga maitsev asi untsu keerata. Pavlova kaob tõesti loetud minutitega laualt. Tähelepanek selline, et mehed söövad seda hea meelega, mida ei saa öelda teiste tortide suhtes. Ma teen Pavlova mitte magusa, sellise keskmise ja hõrgu. Suus igaljuhul sulab. Peal on mascrpone ja vahukoore segu ning värsked maasikad, mida katab minimaalselt riivitud mõru shokolaad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 09:06; 10.06 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun pange keegi siia järeleproovitud ja hästi maitsev Pavlova retsept. Ma ei ole kunagi teinud, aga väga tahaksin teha. Ja igasugused väikese nipid-näpunäited võiks ka kirja panna!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas sinu külalised on need maakad, kelle meelest õige tort on nn. munakook ehk biskviit 16 maamunast, pooleks lõigatud, kodumoos vahel ja vahukoor peal.
Mitte paha pärast: hästitehtud pavlova on jumalik![/tsitaat]
Mina üks neist maakatest siin:) Armastan seda, tõsi 6 munaga valmistatud, kodumoosiga vahukoorekooki:) moosiks kasutan enamasti toormoose ja vahukoorele lisan mida kätte saan (mascapone, toorjuust, kohupiim) kaunistan selle koleduse veel mündilehtedega või suhkrustatud roosiõite või lihtsalt marjadega ja julgen pakkuda nii kodumaal kui ka kaugemal elades – ei saa kuskil nuhelda misuke mats ja maalt olen:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.nami-nami.ee/Recipe/View/4886/Nigella-Lawsoni-pavlova-granadilliga

kes retsepti küsis, siis mul on see põhi alati välja tulnud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 10:37; 13.06 19:25; 29.06 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kasutada tuleks punase või valge veini äädikat? Kumba eelistada?
Kas maisitärklis on oluline, või võib asendada kartulitärklisega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

valge veini äädikat, ise teen kartulitärklisega, maisi oma pole spetsiaalselt ostnud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 10:37; 13.06 19:25; 29.06 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitte paha pärast, aga ma lihtsalt mainin, et enamik inimesi ei armasta seda kooki väga, ja nii mõnelgi korral, kui külas on seda pakutud, olen näinud, kuidas külalistel suud pikaks venivad, aga viisakusest oma tüki ära söövad. Minu meelest kõige jubedam kook. Aga ma toonitan, ma ei ütle seda paha pärast, aga selle koogi austajatele teadmiseks:)[/tsitaat]

minu tutvusringkonnas armastatakse Pavlovat väga ja suurematel pidupäevadel tellitakse minult alati Pavlovat.
seega ei saaks öelda,et enamik inimesi ei armasta!
Mõnuga söövad nii suured kui väikesed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 11:40; 01.07 06:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on ka minul esimene Pavlova tehtud ja mekitud. Kook pole paha, minu kõige suurem kriitik (tütar) paigutas tordi top 10 esimesele kohale!!! Mina ise eelistan pigem \”vanakooli\” maitse esindajana natuke teistsugust torti. Samas esimene Pavlova kindlasti viimaseks ei jää :).
https://picasaweb.google.com/109020145610984837538/ScrapbookPhotos#5759808941406145298

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti väga kena välimusega kook. Ajasid isu peale. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 11:40; 01.07 06:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palun pange keegi siia järeleproovitud ja hästi maitsev Pavlova retsept. Ma ei ole kunagi teinud, aga väga tahaksin teha. Ja igasugused väikese nipid-näpunäited võiks ka kirja panna! [/tsitaat]
Korduvalt läbiproovitud ja alati õnnestunud Pavlova: http://www.nami-nami.ee/Recipe/View/4886/Nigella-Lawsoni-pavlova-granadilliga
Granadillid asenda sulle sobivate marjadega.
Praegu on maitsvate maasikate hooaeg, soovitan. 🙂
Juhul, kui soovid uurida Pavlova hingeelu, loe foorumist juurde: http://www.nami-nami.ee/Board/Forum/ViewTopic/1706?Page=1

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 08:21; 01.07 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitte paha pärast, aga ma lihtsalt mainin, et enamik inimesi ei armasta seda kooki väga, ja nii mõnelgi korral, kui külas on seda pakutud, olen näinud, kuidas külalistel suud pikaks venivad, aga viisakusest oma tüki ära söövad. Minu meelest kõige jubedam kook. Aga ma toonitan, ma ei ütle seda paha pärast, aga selle koogi austajatele teadmiseks:)[/tsitaat]
Just paha pärast sa nii ütledki.
Enamikule maitseb Pavlova, pigem oled erand, kellele ei maitse ja kleebid külge oma maitseeelistusi ka teistele, kujutades ette, kuidas ka kõik teised viisakusest ühe tüki endale kuidagimoodi sisse suruvad.
Mõttejõul on suur jõud. 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 08:21; 01.07 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]villane kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nüüd on ka minul esimene Pavlova tehtud ja mekitud. Kook pole paha, minu kõige suurem kriitik (tütar) paigutas tordi top 10 esimesele kohale!!! Mina ise eelistan pigem \”vanakooli\” maitse esindajana natuke teistsugust torti. Samas esimene Pavlova kindlasti viimaseks ei jää :).
https://picasaweb.google.com/109020145610984837538/ScrapbookPhotos#5759808941406145298%5B/tsitaat%5D

jeesus kui ilus kook, komplimendid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Kodunurk Pavlova- mitu küsimust selle kohta.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.