Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Pco struktuuriga munasarjad, teine laps. Kogemusi!

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Pco struktuuriga munasarjad, teine laps. Kogemusi!

Postitas:
Kägu

Tere!

Alustan sellest, et püüdsin oma esimesi triipe ligi 5 aastat. Selle viie aasta sees sai tehtud serophene + duphastoni kuure pool aastat + 3IVF katset, mis tulemust ei toonud. Viljatusravi arsti sõnul olid munasarjad polütsüstilise struktuuriga aga päris PCOS diagnoosi ei pandud. Lõpuks rasestusin metformiini ja Letrozoliga 5dal kuul, laps nüüdseks juba 1 aasta ja 1 kuune.

Soovime nüüd aga hakata vaikselt planeerima ka teist last. Kas siin on kellelgi sama taustaga nagu minul, kogemust? Just, et kui esimene laps tuli raskelt ja kaua, siis kaua läks aega järgmise lapsega, kas külastasite uuesti viljatusravi arsti? Päevad hakkasid juba, kui laps oli 4 kuune. Imetamise lõpetas laps ise mõned nädalad tagasi täitsa ära.

Hetkel tsükli pikkused on nagu on.. vahepeal 33 päeva, siis aga 45+ päeva. Et noh.. ka selliste tsüklitega rasestumine on keeruline juba.

Myy

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on ka PCO, aga mitte PCOS. Esimese lapsega nii kaua küll ei läinud, läks aasta. Viljatusraviarsti juures käisime ja tegime 3 tsüklit letrozoli koos ovulatsiooni stimuleerimisega, mis ei toiminud. Rasestusin selles mõttes ise, et arst oli puhkusel, aga mul oli letrozoli veel alles ja võtsin ainult seda, ilma süsti tegemata ja toimis.

Teise lapsega jäin esimesel katsel rasedaks kui esimene oli 11-kuune. Päevad olid enne seda olnud 2x ja just olin lõpetanud öise imetamise, päeval veel jätkasin sellega. Pärast teist last on tsükkel palju regulaarsemaks muutunud, varem oli mul 25-55 päeva tagant, nüüd on umbes 30-35 päeva tagant.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis vahe on PCOS ja PCO?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan ma õigesti aru, et teine laps tuli siis ilma mingite rohtudeta täitsa ise?

Myy

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis vahe on PCOS ja PCO?

Olen aru saanud, et PCO on lihtsalt polütsüstulised munasarjad (või sellise struktuuriga) ja PCOS on polütsüstliste munasarjade sündroom.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oled asrti juures käinud, kas PCO on tagasi (ebaregulaarsete tsüklite järgi arvestades siiski on)? Oled sa üldse proovinud kindlaks teha, kas ja kuna ov toimub? Odavam ja hea vahend on basaali mõõtmine (saab teada, mis ajal tsüklit umbes ov toimub, aga ov ennustamiseks ei sobi, samas odav  ja saab pikaajalist infot oma tsüklist) või ov testi (ennustavad ovd, aga kallim).

 

Mul diagnoositi pcos esimesel günekoloogi visiidil, kui päevade vahe venis 60-90 päevani. No aastaid polnud ju vahet, aga kui last tahtma hakkasime, siis oli aastaid viljakusravi, ov stimuleerimised tablettide ja süstidega, tehti ka munasarjade drillimise op, peale mida minul käisid ovd ja tsükkel ilusti ja mind tunnistati terveks. Kuna probleem oli ka mehes, siis järgnesid siiski lõpuks ivfid.  IVF teel saime kaksikud. Kokku läks laste saamiseni 4a ja lugematud viljatusravid, ja 5 ivfi. Imetasin kaua ja esimesed päevad tulid alles mingi 6-7k peale sünnitust.

Kui soovisime kolmandat last aastat peale kaksikute sündi, siis ei hakanud isegi üritama (ei otsinud ovd ega pööranud mingit tähelepanu sellele), sest kumbki meist ei uskunud, et ilma arstide abita asja saab. Vaskspiraali võtsin välja lihtsalt selleks, et enne ivfe keha puhata saaks ja suureks imestuseks olin 1,5 kuud hiljem kahe triibu tunnistajaks 🙂 Pidin siis arstiaja ära ütlema, aga väga positiivsel põhjusel. Kolmas laps sündis 2a2k peale kaksikute keisrit loomulikul teel. Sellega on meie laste arv täis ja õnneks sellega enam tegelema ei pea! 🙂 Spiraal(vask+kuld, mitte hormoonspiraal).  Kusjuures pärast sünnitust on mu tsükkel tõepoolest kellavärk, ov toimub (tunnen ov ära, see ka alles peale sünnitust) ja mis nüüd viga oleks last planeerida. Ei teagi, kas positiise mõju avaldas rasedused või ammune munasarjade drillimise op. Igatahes juba 10a pole mul vaja PCOSi pärast muretseda, mis mulle kunagi nii palju vaeva valmistas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oled asrti juures käinud, kas PCO on tagasi (ebaregulaarsete tsüklite järgi arvestades siiski on)? Oled sa üldse proovinud kindlaks teha, kas ja kuna ov toimub? Odavam ja hea vahend on basaali mõõtmine (saab teada, mis ajal tsüklit umbes ov toimub, aga ov ennustamiseks ei sobi, samas odav ja saab pikaajalist infot oma tsüklist) või ov testi (ennustavad ovd, aga kallim).

Mul diagnoositi pcos esimesel günekoloogi visiidil, kui päevade vahe venis 60-90 päevani. No aastaid polnud ju vahet, aga kui last tahtma hakkasime, siis oli aastaid viljakusravi, ov stimuleerimised tablettide ja süstidega, tehti ka munasarjade drillimise op, peale mida minul käisid ovd ja tsükkel ilusti ja mind tunnistati terveks. Kuna probleem oli ka mehes, siis järgnesid siiski lõpuks ivfid. IVF teel saime kaksikud. Kokku läks laste saamiseni 4a ja lugematud viljatusravid, ja 5 ivfi. Imetasin kaua ja esimesed päevad tulid alles mingi 6-7k peale sünnitust.

Kui soovisime kolmandat last aastat peale kaksikute sündi, siis ei hakanud isegi üritama (ei otsinud ovd ega pööranud mingit tähelepanu sellele), sest kumbki meist ei uskunud, et ilma arstide abita asja saab. Vaskspiraali võtsin välja lihtsalt selleks, et enne ivfe keha puhata saaks ja suureks imestuseks olin 1,5 kuud hiljem kahe triibu tunnistajaks ???? Pidin siis arstiaja ära ütlema, aga väga positiivsel põhjusel. Kolmas laps sündis 2a2k peale kaksikute keisrit loomulikul teel. Sellega on meie laste arv täis ja õnneks sellega enam tegelema ei pea! ???? Spiraal(vask+kuld, mitte hormoonspiraal). Kusjuures pärast sünnitust on mu tsükkel tõepoolest kellavärk, ov toimub (tunnen ov ära, see ka alles peale sünnitust) ja mis nüüd viga oleks last planeerida. Ei teagi, kas positiise mõju avaldas rasedused või ammune munasarjade drillimise op. Igatahes juba 10a pole mul vaja PCOSi pärast muretseda, mis mulle kunagi nii palju vaeva valmistas.

 

Olen teemaalgataja.

Kuna sünnitasin alles aasta aega tagasi, siis olen käinud ainult sünnitusjärgses kontrollis (see oli mõned kuud peale sünnitust), peale seda ei ole naistearsti külastanud enam. Teise lapse soovi hakkasime arutama alles paar nädalat tagasi, seega ovulatsioonitestideni veel jõudnud ei ole. Aga hetketsükkel on ka juba 45+ päeva pikk, st viimased päevad olid siis umbes 45 päeva tagasi, rasedustest negatiivne, järelikult mingi tsüklihäire. Nagu ma enne mainisin, siis ongi tsüklid käinud nagu jumal juhatab, kord 33 päeva, siis 45 päeva jne.. Sellepärast ma mõtlengi, et kas peaksin minema viljatusravi arsti juurde, et saaksime tsüklid nö paika ja ov testidega hakata OV aega määrama või läheb kehal veel aega, et tsüklid paika loksuksid? Imetamise jättis laps ära alles paar nädalat tagasi.

Myy

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa siis tahad lapsi iga hinna eest 2-2,5a vahega (alguses on raskevõitu, aga hiljem jälle toredam lastel kasvada) või võiks ju niisama natuke proovida ja vaadata, mis keha veel teeb? Loomulikult on esimesed 2-3 päevad peale sünnitusi ebaregulaarsed ka ilma igasuguse pcosita. Aga saan aru, et sul on olnud juba 6 või 7 tsüklit ja kui need ikka on pikad ja ebaregulaarsed, siis tõenäoliselt ikka on pcos tagasi, see on kõige tavalisem pcosi pilt, et tsüklid venivad. Võiks oma vana viljakusarstiga nõu pidada küll, kas ja mida on vaja ette võtta või veel mitte võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa siis tahad lapsi iga hinna eest 2-2,5a vahega (alguses on raskevõitu, aga hiljem jälle toredam lastel kasvada) või võiks ju niisama natuke proovida ja vaadata, mis keha veel teeb? Loomulikult on esimesed 2-3 päevad peale sünnitusi ebaregulaarsed ka ilma igasuguse pcosita. Aga saan aru, et sul on olnud juba 6 või 7 tsüklit ja kui need ikka on pikad ja ebaregulaarsed, siis tõenäoliselt ikka on pcos tagasi, see on kõige tavalisem pcosi pilt, et tsüklid venivad. Võiks oma vana viljakusarstiga nõu pidada küll, kas ja mida on vaja ette võtta või veel mitte võtta.

Teemaalgataja.

No tegelikult on soov saada küll lapsed võimalikult järjest jah, sest vanus hakkab lähenema 30le ja kui ma juba tööle lähen, siis uuesti kohe natukese ajapärast koju jääda ei tahaks. Lisaks muidugi põhjuseks ka see, et mida väiksem vanuse vahe, seda paremad mängukaaslased nad omavahel on.

Põhjus miks ma siia teema tegin, ongi see, et olen lugenud teiste kogemusi, kus esimese lapse saamisega läheb ka väga kaua aega pco diagnoosiga, aga teisega jäädakse hops esimesest korrast rasedaks ja pco justkui kadunud peale esimest sünnitust. Et noh, soovisin siit ka kogemusi. Mõne tsükli ilmselt ikka veel ootan ja vaatan ilmselt aga väga kaua oodata ei tahaks.

Myy

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on PCO, mitte PCOS. Esimene laps tuli 2. ovulatsiooni stimulatsiooniringiga. Päevad algasid ca 1 aasta pärast sünnitust, paar kuud pärast täielikku võõrutamist. Tsüklid olid väga pikad ja ebaregulaarsed ning esimesed 9 kuud anovulatoorsed. Rasestusin esimesest ovulatsioonist, aga see peetus.
Uuesti rasestusin kohe pärast tabletipuhastust esimesest ovulatsioonist. Pärast teist sünnitust algasid päevad üks kuu pärast võõrutamist (samuti ca aasta pärast sünnitust), tsükkel oli üsna regulaarne.
Kolmandat jäin ootama planeerimatult, ühekordse tsüklihäire + hooletuse tulemusena. Päevad algasid aasta pärast sünnitust, kui veel imetasin, ja tsüklid on üsna regulaarsed (31-36 päeva).

Rasestumised toimusid kõik vanuses 23-29. Ja veelkord, mul on PCO viiteks ainult ebaregulaarsete tsüklite esinemine + ultraheli pilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan ma õigesti aru, et teine laps tuli siis ilma mingite rohtudeta täitsa ise?

Myy

Teine laps tuli täitsa ise jah, esimesel katsel. Olin muuseas siis juba 36.

Teine laps on nüüd aastane, päevad hakkasid kui laps oli umbes 10-kuune ja praeguseks olnud 4x, umbes 30-päevase vahega. Lisaks nagu eespool keegi veel ütles, tunnen nüüd päris selgelt ka ovulatsiooni toimumist. Viimati kasutasin hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid aasta enne esimest rasestumist, pole praegu ka julgenud spiraali panna, sest pole veel otsustanud, kas tuleb kolmas laps ka. Erinevalt Sinust hakkab mul vanus juba 40-le lähenema ja pelgan spiraali või tablettidega tsükli ära rikkuda.

Kas mul PCO päris kadunud on, on raske öelda. Esimese sünnituse ja teise rasestumise vahele jäid ainult kahed päevad ja need olid vist 45 päevase vahega. Praegu on päevad minu standardite järgi võrdlemisi regulaarsed, aga teatud ebaregulaarsust siiski esineb. Lisaks probleemid näonähaga, mis viitab, et 100% korras asi ei ole ilmselt, aga siiski oluliselt parem kui varem, sest mul on nooremana olnud ka mitmed juhud, kus päevi polnud 3 kuud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on PCO, mitte PCOS. Esimene laps tuli 2. ovulatsiooni stimulatsiooniringiga. Päevad algasid ca 1 aasta pärast sünnitust, paar kuud pärast täielikku võõrutamist. Tsüklid olid väga pikad ja ebaregulaarsed ning esimesed 9 kuud anovulatoorsed. Rasestusin esimesest ovulatsioonist, aga see peetus.

Uuesti rasestusin kohe pärast tabletipuhastust esimesest ovulatsioonist. Pärast teist sünnitust algasid päevad üks kuu pärast võõrutamist (samuti ca aasta pärast sünnitust), tsükkel oli üsna regulaarne.

Kolmandat jäin ootama planeerimatult, ühekordse tsüklihäire + hooletuse tulemusena. Päevad algasid aasta pärast sünnitust, kui veel imetasin, ja tsüklid on üsna regulaarsed (31-36 päeva).

Rasestumised toimusid kõik vanuses 23-29. Ja veelkord, mul on PCO viiteks ainult ebaregulaarsete tsüklite esinemine + ultraheli pilt.

 

mul on PCO viiteks ainult ebaregulaarsete tsüklite esinemine + ultraheli pilt.

Olen teemaalgataja.

Vot täpselt samad sõnad olid ka minu viljatusraviarstil enne esimest last.

Hetke tsüklid olnud sellised:

1) 41päeva

2) 44 päeva

3) 32 päeva

4) 32 päeva

5) 39 päeva

6) 32 päeva

7) 49 päeva ja see tsükkel venib ja venib. Päevi ei paista kuskilt tulema. Vahepeal tegin isegi rasedustesti aga negatiivne.

Kas võib olla, et keha ei ole veel lihtsalt taastunud nii korralikult, et tsüklid natukenegi regulaarsemad oleks?

Myy

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et sellele, mis seis sul täpselt hormooniderindel on,  saaks täie kindlusega vastata ainult siis, kui lisaks olekski seesama uh leid ja/või testid või basaalimõõtmine, mis kinnitaks ov toimumist ja umbes-täpselt kuna. (Eraldi nöök on veel, et pcosiga ei pruugi alati ov testid näidata- toimub lh voog jms, mille ov test küll kinni püüab ja positiivseks lähebki, aga reaalselt munarakk ei pääse pcosi kestast või tsüstist välja ja tegelikku ovd ei ole).

Minu arst ütleks selliste tsüklipikkuste peale, et tüüpiline pcosi pilt, tsüklid venivad keskmisest pikemaks, aga mitte väga hullult palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Pco struktuuriga munasarjad, teine laps. Kogemusi!