Esileht Rasestumine ja lapse ootamine PCOS ravi / IVF / LAP ?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: PCOS ravi / IVF / LAP ?

Postitas:

Tere!

Olen 31a. Veidi üle 3,5a triipe püüdnud. Sellest 2a ITK viljatuskliinikus. Mul on PCOS. Mees on terveks tunnistatud.

Et siis 4 kuud OV stimuleerimist Letrosooliga ja ma jäin rasedaks (katkes, kirurgiline abort). Arst lisas letrosoolile Inofolic pulbri ja Inovo tbl –  7k pärast hakkas tsükkel venima. Sattusin OV aegu arsti juurde- kirjutas ovitrelle süsti ja tekkis uus rasedus (katkes juba 4+6). Peale seda lisas arst Metforali ja saatis mu koju – kui aastaga ei õnnestu siis tagasi minna.

Nüüd eile käisin, sest pole aastaga rasestunud. Arst käskis lihtsalt samu tablette edasi süüa, mis aastaga toiminud ei ole.

Kui ütlesin, et ei saa positiivset OV testi (2 viimast kuud testisin 9-23 päev) vastas arst, et need alati ei pruugigi näidata, et kui päevad käivad siis testid ei määra midagi.

Kui küsisin äkki LAP aitaks, sest olen lugenud, et naised on peale seda rasestunud vastas arst, et see on aegunud protseduur ja munasarjad on nii hellad, et tema neid niisama ei näpiks. Tablettidest piisab.

IVF kohta ütles arst ise, et seda ta käsi määrama ei tõuse, sest sellega head materjali nagunii ei saaks PCOS tõttu.

Linna ultrahelisse ei kutsu, et uuesti ovitrelle süst teha, sest linna sõit UH pärast on mõtetu.
Ja üldse on meil tema arvates kõik hästi, sest mu viimasest rasestumisest on möödas ainult aasta ja see pole viljatusravi juures midagi. Pealegi on mul veel eriti hästi, sest viljatu ma ju pole – mul on lausa mitu rasedust toimunud.

Lõpetuseks ütles, et võiksin ikkagi kellegi teise juures tegutseda Haapsalus Dr. Varvas v dr. Aluri (mõlemad on praegu tava günekoloogid aga varem olid viljatusravis), et tema juures kauge käia.

Praegu on motivatsioon maas ja nutt kurgus – tõesti pole muud varianti, kui  tablette süüa ja palvetada? Kas mu ootused ongi liiga kõrged?

Kuidas teie, PCOS diagnoosiga naised, lõpuks eduka raseduseni jõudsite? Kaua aega läks? Mida enne proovisite, mis ei toiminud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 00:17; 27.10 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, vaheta see arst viivitamatult välja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on PCO, läksin pärast poolt aastat proovimist samuti ITK viljatuskliinikusse, olin siis 33. Tehti 3 tsüklit ovulatsiooni stimuleerimist (letrozol+ovitrelle+progesteroon), ei toiminud. Siis öeldi, et puhkame ja mingi aja pärast kaalume uusi võimalusi. Võtsin omal algatusel juurde inofolicu ja tsükli alguses letrozoli, kuna mul jäi neid tablette alles. See kuu jäingi rasedaks, see oli aasta pärast proovimise alustamist, olin siis 34. OV teste tegin muidu ka, teisel proovimise poolaastal, iga kuu positiivset tulemust ei saanudki, tsükkel oli ka suhteliselt ebaregulaarne. Teine laps tuli esimese katsega.

Arst vaheta välja tõesti, mul ei lastud midagi oodata, kuigi olime alles pool aastat proovinud. Lõpuks jäin ikkagi ise rasedaks, aga kui poleks jäänud, siis oleks hakanud aasta pärast proovimist IVFi tegema juba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub mitu asja selle arsti jutus kahtlased ja vastuolus nii minu leotud materjalidega kui mu enda kogemusega.

Munasarjade drillimine (laparoskoopiline op, tehti lisaks ühekorraga veel kontrastaineuuring muajuhadeleja hüsteroskoopia)andis minul väga hea tulemuse ja raviefekti. Kui arst seda teha ei oska ja pole kasutanud, siis ta võikski nii ütelda.

PCOS reageerib stimulatsioonile ja viljatusravile ettearvamatumalt, aga kindlasti ei ole nii, et sealt häid munarakke ei saaks! Mul oli saak ca 16 rakku, mõnikord 10. Kui on väga palju, siis jah võivad mitmed olla täisväärtuslikud, eks IVF on ju stimulatsiooni ajastamine, et millal on punktsioon just sel hetkel, et võimalikult paljud munarakud oleks ilusti küpsed, mitte liiga väikesed ja mitte juba vanad. Mina olen näide, et ivf ikka tõõtab pcosi puhul küll ja veel enam, see on ju üks ivf põhinäidustus, kuna pcos on suurim naiste viljatuse põhjus.

Metformiiniga mul üksi ov ei toimunud, kuid taustaraviks on see kindlasti hea asi, aga ei usu, et raskemat sorti pcos nüüd ainult tänu sellele täiuslikuks 28-päevaseks ov 14.päeval tsükliks muundub. Ikka läheb vaja mingit sorti ravi veel, et ov toimuks ja oleks täisväärtuslik, kas lausa ov stimuleerimist vms. Metformiin aitab säilitada kehas õiget hormoontasakaalu ja mõnikord on sellest küllalt, et viljakus taastuks, raskemal juhul üksi insuliini ainevahetuse parandamisest pole küllalt.

Vist polekski paha mõte arsti kodu lähedamale vahetada ja mine tea, ehk teevad nad isegi kirurgilisi protseduure (seda peab muidugi Haapsalu haiglast uurima, opiplokk on seal ju olemas).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaheta arsti, mina pöörduks otse mõnda erakliinikusse, kus hoopis teine suhtumine. IVF on alla 40. eluaasta nagunii Haigekassa poolt finantseeritav ja need esialgsed visiidid pole ehk nii kallid, et ei jaksaks maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst ei pea sind IVFle määrama, pane ise aeg. 3,5 aastat on väga pikk aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen ise aja? Kus? Kuidas? ????????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 00:17; 27.10 19:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine PCOS ravi / IVF / LAP ?