Esileht Rasestumine ja lapse ootamine PCOS, triibupüüdja

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: PCOS, triibupüüdja

Postitas:

Diagnoositi 2018 PCOS. Saanud sellest ajast ravi. Mingi hetk oli raviks ka Diane. Nüüd veebruarist jätsin Diane ära ja püüame mehega triipe. Hetkel on raviks metformiin + duphaston + letrozole (+ovitrelle, kui munarakud on piisavalt kasvanud).

16ndal on UH, loodan, et seekord õnnestus munarakud kasvama panna ja saab ovitrelle süsti ära teha.

Meele teeb kurvaks iga kuu UHsse minnes, kui mingit tulemust ei ole saavutanud ravimitega :/
Ühelgi mu tuttaval sellist probleemi ei ole, ei saa kellegagi arutada seda teemat, sest mitte keegi ei mõista seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu jutu põhjal tundub, et seda on erineva raskusega. Ma võtsin paar aastat Inofolicut, lõpuks ei viitsinud enam. Arvasin, et järgmine samm on tsüstide läbitorkamine opil, selleks ma valmis polnud. Läks äkki veel paar aastat kuni jäin ise rasedaks.

Sul vist üldse tsükleid ei tule? Mul oli kõige pikem vahe vist ca 3 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu jutu põhjal tundub, et seda on erineva raskusega. Ma võtsin paar aastat Inofolicut, lõpuks ei viitsinud enam. Arvasin, et järgmine samm on tsüstide läbitorkamine opil, selleks ma valmis polnud. Läks äkki veel paar aastat kuni jäin ise rasedaks.

Sul vist üldse tsükleid ei tule? Mul oli kõige pikem vahe vist ca 3 kuud.

Anovulatoorsed tsüklid on. Otseselt niimoodi ära jäänud üldse päevi ainult kolm korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 2018 a on olnud “ravi” Diane, siis midagi paremat loota polegi. Kohutavalt vihale ajavad günekoloogid, kes niigi problemaatilistele hormoonidele laksavad lisaks veel sünteetilised, et “hoiab tsükli regulaarsena”. Kuskohast ta hoiab, kui loomulikust tsüklist pole haisugi sel ajal! No kui samal ajal on soov rasedusest hoiduda, siis veel, hoiab ära vähemalt suurte tsüstide tekke. Aga mõnikord soovitatakse “no võtke pool aastat pille, siis vaatame” moodust ka neile, kes juba rasestuda tahavad. On ammu uued ravisuunad, et see ei aita, pcos tuleb tagasi ja uuesti tablettide lõpetades.
Praegune raviskeem on jah ok ja sobib triibupüüdjale.
a) kuidas on ultrahelis limaskesta paksus, kas tabletid seda liiga õhukeseks pole teinud? Isegi kui ov kangesti stimuleeritakse, siis pole ju sellest midagi kasu, kui pole kohta, kus pesastuda saaks, kõik vaev läheb nurja. Ka progesterooni on küllalt (kui on olnud korralik ov ja vereproob ca nädal peale ov aega) või oleks vaja ka selle asendusravi, kui peaks rasedus tekkima? Duphaston on väga nõrga toimega, aga kergeks asendusraviks sobib küll. “edasijõudnutele” on süstitavad progesteroonid, samad, mida ivf kasutatakse.
b) mulle mõjus hästi laparoskoopiline munasarjade drillimine (sama “läbitorkamine, mida eelmine mainis), tsükkel läks kenasti paika ja ov toimusid. Sama opiga tehti ka munajuhade läbitavuse uuring ning hüsteroskoopia, vaadati üle emakas. Kui on liiteid jms, siis ka need saab lahti nakitseda samal opil, taastumine ise oli kerge ja minu puhul igati vaeva väärt.
c) kas meest on ka kontrollitud, on tema materjaliga kõik ok? pooled viljatutest paaridest on mehepoolse põhjusega, niiet ei pruugi olla ainult sinus asi.
d) kuidas su keha stimuleerimisele reageerib, pcosiga kipub keha ettearvamatult käituma, mõnikord on liiga palju, teine kord liiga vähe. Mul oli 1. kord 2 tbl korraga- 3 folliikulit (liiga palju), 1 tabletiga oli 2x ilus ovulatsioon, edasi enam keha väga ei reageerinud, ei tulnud ilusat juhtfolliikulit jne. Hiljem kasutasin juba süstitavat GonalF, jälle sama rohi mis ivf ajal kasutuses on.
PCOSist on siin ikka juttu, on see ju kõige levinum viljatuse põhjus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 23:35; 17.07 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te oskate soovitada arsti Tallinnas, kes oskab PCOSi muud moodi ravida kui KOK ja Duphastoniga? Otseselt viljatusravi veel ei soovi. Tahaks ovulatoorset tsüklit ja spontaanset menstruatsiooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITKs on endokrinoloog Ülle Jakovlev, aga eks viljatuskeskustes oskavad nad kõik pcos ravida ovulatsiooni stimuleerimisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 23:35; 17.07 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

UH-s leiti kummastki munasarjast üks munarakk, endomeetrium oli normaalse paksusega. 17.07 tegin hommikul ovitrelle süsti. Olime vahekorras reedel ja laupäeval õhtul. Tänasest võtan duphastoni 1 tbl 2× päevas.
Nüüd loodan, et kõik läks hästi ja jään ootama päeva, mil saab testi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka PCOS, samuti ravimitega proovisime 6 kuud, enne seda niisama ilma ravimiteta aasta. Ei õnnestunud. Lõpuks arst pakkus IVF, mis õnnestus esimesel korral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul diagnoositi PCOS juba ammu ning sama moodi “raviks” kirjutati antibeebipillid. Mingil hetkel hakkasin selle kohta rohkem uurima ning leidsin väga palju head materjali ja erinevaid teadustöid, mis PCOS’i kohta tehtud.

Arvatakse, et PCOS on seotud ka elustiili ja toitumisega ning naised, kes on muutnud oma elustiili, on saanud PCOS’i sümptomid kontrolli alla ja soovi korral ka rasestunud. Neid lugusid ja PCOS blogisid on internetis väga palju. Soovitan otsida ja lugeda 🙂

Mina ise olen juba aastaid tasapisi oma elustiili selles suunas püüdnud liigutada, aga ega see pole kerge. Siiski olen nii mõnegi suure muutuse suutnud aastate jooksul sisse juurutada küll ja näinud positiivseid suuri muutusi tsükli pikkuses ja regulaarsuses. Minu jaoks tõeline edasiminek, kuna varasemalt olid päevad 1-2 korda aastas. Detsembris hakkasime samuti proovima ja soovime väga last. Kolm kuud ei juhtunud midagi ning siis otsustasin rangelt sisse viia kõik toitumise ja trenniga seotud muudatused, mida PCOS-dieetides soovitatakse. See oli väga-väga raske, kuid soov rasedaks jääda oli suur ning nii ma siis mehe toega pingutasin ning rasedaks jäin kahe kuu pärast. Muidugi keegi ei tea, võib-olla oleksin nagunii jäänud, kuid mingi jõud on kindlasti ka elustiilil. Kahjuks see rasedus peetus. PCOS dieediga soovitatakse jätkata ka raseduse ajal, mida ma erinevatel põhjustel ei teinud, kuid muidugi ei pruugi see olla raseduse peetumise põhjuseks. Neid asju ei tea täiesti kindlalt kahjuks keegi. Rääkisin sellest dieedist ja neist põhimõtetest ka oma arstile ja ta suures osas kiitis selle heaks, vaid ühes osas jäi ta eriarvamusele.

Soovitan lugeda Lara Brideni blogi ja raamatut. Raamat on ka eesti keelde tõlgitud ja nimi oli vist “Paremate päevade nimel”. Minul endal on olemas inglise keeles e-raamatuna, saan ilmselt saata, kui kellelgi on huvi.
https://www.larabriden.com/

Samuti sain palju abi Kym Campelli toitumisprogrammist ja blogist. Ta on väga põhjalikult teadusuuringute põhiselt (osad uuringud otsisin ka ise välja ja lugesin üle, et fakte enda jaoks kinnitada) pannud kirja, mida ja miks süüa võiks.
https://www.smartfertilitychoices.com/pcos-diet/

Küll aga usun, et oma tervise ja viljakusega ei maksa pimesi eksperimenteerida ning kõigesse võiks suhtuda kaine mõistuse ja teatava kriitikameelega ning neid asju erinevatest allikatest lugeda ja uurida. Samuti usun, et parimaks tagasiside allikaks on meie keha ise. Tasub märgata, kuidas ma ennast tunnen, kui mingeid asju söön või ei söö ja kuidas keha reageerib.

NB! Igaks juhuks mainin, et ma ei arva, et peaks ära jätma arsti poolt määratud ravi või et see pole vajalik. Kindlasti mitte! Lihtsalt soovitan uurida ja lugeda PCOS’i kohta rohkem ja elustiili muudatus võib arsti poolt määratud ravile kaasa aidata, et veelgi paremaid ja kiiremaid tulemusi saada.

Edu! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine kuu käisin UHs tsükli 13.ndal päeval, siis oli kõik ilus ja Ovitrelle pidin tegema 14ndal päeval. Eelmine kuu ei õnnestunud.

See kuu käisin UHs tsükli 12.ndal päeval. Limaskest õhuke ja ühtegi folliikuli ei olnud. Pandi uus aeg nädala pärast enda arstile, et arutada mis edasi. Arstile sain tsükli 20ndal päeval, tema vaatas veel üle ja ennäe limaskest oli ilus ja folliikel oli ka vasakus munasarjas täitsa olemas. See päev pidin tegema Ovitrelle süsti. Järgmine päev olime vahekorras. Duphastoni see kuu hakkan võtma kaks päeva peale süsti tegemist.

Millegi pärast on tugev tunne, et ka see kuu ei õnnestu. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine PCOS, triibupüüdja