Esileht Rasestumine ja lapse ootamine PCOS – üldteema (küsimused/mured/kogemused)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Teema: PCOS – üldteema (küsimused/mured/kogemused)

Postitas:

Tere,
Tegin PCOSiga kahtlusega/diagnoositud naistele eraldi teema. Siis ei pea pidevalt tegema eraldi teemasid ja saab PCOS-iga seotud info ühest kohast kätte.

Oleks tore, kui kõik teemas kaasarääkijad tutvustavad end alguses, siis parem nö. näpuga järge ajada, et kes ja mida räägib. 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.04 16:11; 28.04 16:15; 29.04 00:16; 29.04 12:15; 03.05 11:17; 20.06 20:31; 15.08 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Teen algust…

1. teretalv91

2.) vanus: 30

3.)PCOS diagnoositud märts 2021

4.) ravi: hetkel metformiin 2x päevas ja letrozole 5.-9.päev,ovitrelle (kui UH-s piisavalt suured folliikulid)

5.) Soov saada: esimest last

 

 

Täna oli teine tsükkel Pcosi ravi ja kahjuks UH-s ovitrellet välja ei kirjutatud. Paremal oli kaks folliikulit 14mm ja 15mm ja vasakul 11mm. 🙁 Äkki toimub OV siis ise see nädalavahetus…. (eelmisel kuul sain ovitrellet, 19mm ja 20mm folliikulid…aga ei õnnestunud)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.04 16:11; 28.04 16:15; 29.04 00:16; 29.04 12:15; 03.05 11:17; 20.06 20:31; 15.08 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Milli93

2. Vanus on 28

3. Diagnoositid veebruaris 2021

4. Ravi on hetkel iseseisev “katsetamine” peale kaht kuud šoki-pilliteraapiat (see on pikk lugu, miks ma kaks kuud pille võtsin).

5. Proovime saada esimest last

 

Lõpetasin pillide võtmise eelmisel kevadel, et alustada pereplaneerimisega. Kohe peale seda tekkis meeletu akne ja karvakasv hakkas vohama. Sügisest tekkisid ka menstruaalhäired, mille tõttu pöördusin ka arsti poole.
peale diagnoosi saamist veebruaris 2021 otsustasin pereplaneerimise edasi lükata ning akne ja karvakasvu manageerimiseks hakata uuesti pille võtma. Kuna pillid tekitasid nii kehva enesetunde ja olin jõudnud kogu olukorda ka seedida, siis otsustasin siiski ümber ning proovime mehega nüüd iseseisvalt tegutseda.

Kui kellelgi on positiivseid kogemusi või nippe, siis kõik on vägagi oodatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Mina olen Piripiiga. Sain PCOS diagnoosi juba 2019 lõpu poole. Olen oma esimest 4 aastat taga ajanud.
Olen siin foorumis olnud aktiivne nii triibupüüdjana kui nüüd IVF grupis. Viimasel ajal pole aga postitanud, sest mulle tundub, et mul pole enam midagi öelda. Kõik on proovitud, kõik on nähtud-tehtud. IVF siirdamist pole veel toimunud aga ilmselt mai kuus saan selle ka ära proovida.

Ma oma esimese raseduse sain  suht kohe, kui hakkasin tavapärasele metformiin + letrosool combole lisaks Infolic pulbrit tarbima + Inovo tablette võtma. Arst soovitas seda. Rasedus peetus aga selle valemiga sain vähemalt teada, et mu keha on võimeline rasestuma. 6kuud hiljem rasestusin ovitrelle abiga – ka see katkes suht kiirelt. Siis olin pikalt kodune üritaja. Nüüdseks ka IUI läbi tehtud ja IVF siis siirdamise ootel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 21:47; 29.04 00:16; 04.05 08:34; 20.06 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Ell

2. Vanus: 30

3. PCOS diagnoositi 2013. aastal, kuna siis rasestuda ei soovinud, määrati “raviks” antibeebipillid. Kaasusid siis kõik PCOS-i hädad: liigne karvakasv, halb näonahk, menstruatsioon iseeneslikult ei käi. Kehakaaluga vaid probleeme pole. 🙂 Hormoonid paigast ära, sh AMH väga kõrge. Munajuhad läbitavad.

4. Ravi: hetkel üks IVF täisring seljataga (antibeebipillid ja peale seda süstimine). Punkteeriti kummastki omajagu follikuleid, kuid kuna oli kõrge hüperi oht, siis läksid kõik külma. Esimene FET ebaõnnestus. Maikuus uuesti arsti juurde, et FET ettevalmistustega taas pihta hakata.

5. Soov saada esimene laps.

 

Esimene siirdatud embrüo oli väga hea kvaliteediga, kuid pidama ei jäänud – hcg ei näidanud midagi (alla 2).

Enne siirdamist mõõdeti ka progesteroon, mis oli 35. Arsti sõnul sobib siirdada, kui proge näit on vähemalt 30. Samas tekkis endal ikka tunne (kuigi arstid kindlasti teavad, mis õige),  justkui see liiga madal, kuna mitmetel käinud läib, et näit enne siirdamist olnud 60 ringis. Mul oli määratud Amelgen 2x päevas.

Teine küsimus, mida ka arstilt küsida tahan, on erinevate toetavate vitamiinide/preparaatide kasutamine ning vajadus – kas annavad midagi juurde?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 22:08; 29.04 07:45; 26.05 19:08; 26.06 06:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ell – mul peaks ka mais FET olema. Palju sul kylma läks? Mul oli 24 folliiklit, sellest 16 munarakku ja külma sai kahjuks ainult 2. Embrüoloog oli pigem negatiivne, et kasv kesine ja areng kehva. Aga mul AMH 10.8 ka. Kui kõrge su AMH on?

PCOS vaevustest mul ainult tumedad karvad, vbl kiirem kasv ka. Sellest pole aru saanud. Ei tea ju kuidas teistel.

Piripiiga

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 21:47; 29.04 00:16; 04.05 08:34; 20.06 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil näonahaga on? Mul umbes sügisest alates (kui see maskikohustus tuli) on lõuapiirkond (ülejäänud nägu on puhas) ikka korralikult on ja off aknes. Paraneb, aga siis jälle vaja korraks meiki peale tõmmata ja kohe jälle nagu algstaadiumis. 🙁

Ilmselt süüdi piimatooted ja üleüldine dieet ….ja muidugi PCOS.

Karvakasv mul pigem kiire? Aga jällegi ei oska teistega võrrelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.04 16:11; 28.04 16:15; 29.04 00:16; 29.04 12:15; 03.05 11:17; 20.06 20:31; 15.08 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Teen algust…

1. MaiMai

2. vanus: 30

3. PCOSi diangoosi sain 15-aastaselt, kui vajasin tsüstide tõttu ka erakorralist operatsiooni.

4. Ravi osas sain 15 aastat tagasi alustatud metformiiniga, mida ma ei suutnud siis taluda ja mis ei reguleerinud olukorda lõpuks piisavalt, et saaksin normaalselt elada. Günekoloogi abiga leiti mulle sobivad antibeebipillid ja minu elu muutsid nad tohutult palju. Olles pubekaea lõpus neist ka trotsi tõttu loobunud, tuli kaalutõus, jubedad valud ja vererohked päevad, hirsuitism, ühesõnaga kogu komplekt. Kahekümnedates leiti mulle uued sobivad pillid ja siis olid munasarjad tsüste paksult täis. Sain juurde ka metformiini, mida talusin nüüd veidi paremini. Ja alati ikka rutiinsed kontrollid günekoloogi juures, et ei korduks suurte tsüstide tekkimine.

Kui üle aasta tagasi pöördusin günekoloogi juurde lapsesooviga, olid munasarjad nö puhtad. Sain soovituse pillid ära jätta, kui olen valmis ja kohe alustada inositooli ja foolhappe/folaadi võtmisega. Jäingi rasedaks esimesel kuul pärast pillide ära jätmist, kui olin julguse kokku kogunud, oli edukas rasedus. Kuna olen ka korduvalt endokrinoloogi juures käinud ja sattus aeg ka raseduse algusesse, kontrollis ta veel hulga näite üle ja lubas metformiini ära jätta. Ka rasedusdiabeeti ei tekkinud.

Mul teise lapse soovi veel pole, aga tahaksin kirjutada julgustuseks selle, et kõik on võimalik. Kui ma 14-aastasena kohutavate valudega haiglasse sattusin ja pärast seda läbisin nii füüsiliselt kui ka vaimselt keerulise teekonna, et oma tervist stabiliseerida, siis ma ei ootanud üldse kerget rasestumist või edukat rasedust. Ma olen aastaid palunud arstidel endaga aus olla ja olin ka saanud tagasisidet, et kuigi pillid võivad munasarju “hoida”, siis minu kahekümnedates tehtud ultrahelide ja vereanalüüside põhjal ei saa öelda, et saaksin 100% ise rasestuda. Aga on palju asju, mida saan ära teha, sh toituda võimalikult tervislikult, teha trenni ja muretseda iga probleemi üle siis, kui see tekib.

Ma teadvustan endale, et mul vedas rasestumisega. Samas olen ka alati mõelnud, et PCOS on kogum tervisega seotud aspekte, millega tuleks tegeleda nii palju, kui ma saan. Jah, mul on ka jõud otsa saanud vahepeal, aga psühholoogi abiga jõudsin selgusele ühes – ma ravin ennast enda tervise ja heaolu, mitte lapse saamise pärast. Lapse saamisele mitte keskendumine aitas mind igatahes palju. Eriti aitas see trennidega alustada ja toitumine korda saada, et enesetunne oleks hea, kaal ei kasvaks ja mu keha tunneks ennast paremini. Üritan toituda aeglasematest süsivesikutest (noorena tegin ka radikaalsema glükeemilise indeksi dieedi läbi), aga ei pea mingit ranget dieeti. Olen küll veidi ülekaalus, samas arstide sõnul ei ole midagi sellist, mis rasestumist takistaks.

2019. aastal arutasin ITKs günekoloogiga ka neid samme, mida ette võtta, kui ma loomulikult rasedaks ei jääks. Tema plaan oli kõigepealt oodata kolm kuud pärast pillide ära jätmist, siis teha üldine kontroll ja edasi liikuda pooleaastaste sammudega.  Mulle igatahes jättis ITK võimaluste pagas väga sümpaatse mulje, samuti arsti positiivne suhtumine, et küll mingi lahenduse ikka leiab, tuleb lihtsalt proovida.

Soovitan igatahes kõigile edukaid ja toredait proovimisi! Loodan, et te ennast ja enda heaolu ei unusta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 01:01; 29.04 01:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil näonahaga on? Mul umbes sügisest alates (kui see maskikohustus tuli) on lõuapiirkond (ülejäänud nägu on puhas) ikka korralikult on ja off aknes. Paraneb, aga siis jälle vaja korraks meiki peale tõmmata ja kohe jälle nagu algstaadiumis. ????

Süüdi võib olla ka näohooldus, mis ei sobi maskikandmisega kokku. Akne (maskne :D) maski pideva kandmise tõttu on üpris levinud. See on Aasia riikides, kus maskide kandmine haigusperioodidel on juba ammu tavaks, väga levinud ja nüüd olen isegi näinud seda paljudel, sealhulgas meestel, kellel PCOSi ju pole.

Mu nahal tekivad vistrikud väga kergelt, kui ma näiteks unustan prillid korralikult pesta kaks päeva, kohe on nina ümbruses ja kõrvade taga punnid. Maskide puhul õppisin juba aastaid tagasi, kui töötasin haiglas, mõned reeglid selgeks. Esiteks ülimalt oluline on pesta ja puhastada normaalsete mitte-kuivatavate vahenditega (seebivabad) oma nahka enne ja pärast maski kandmist. Niisutav (vistrikke ennetav või vähemalt neutraalne) kreem enne maski kandmist on väga vajalik, aitab ennetada ka ärritust. Kui on soov naha väljanägemsit kosmeetikaga parandada, siis BB-kreemid või mineraalkosmeetika on okeid variandid, aga parem on neid vältida. Maski kindlasti vahetada 3-4 tunni tagant ja nüüd populaarseid kangasmaske siis enne uut kasutuskorda pesta ka. Olen oma mehe puhul tähele pannud, et ainult kuumas vees hoidmisest ei piisa, seebiga võiks pärast välja pesta nii lõhna kui ka maskile kogunenud rasu.

Põhiline aga on nägu religioosse pühendumisega puhastada ja niisutada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 01:01; 29.04 01:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ell – mul peaks ka mais FET olema. Palju sul kylma läks? Mul oli 24 folliiklit, sellest 16 munarakku ja külma sai kahjuks ainult 2. Embrüoloog oli pigem negatiivne, et kasv kesine ja areng kehva. Aga mul AMH 10.8 ka. Kui kõrge su AMH on?

PCOS vaevustest mul ainult tumedad karvad, vbl kiirem kasv ka. Sellest pole aru saanud. Ei tea ju kuidas teistel.

Piripiiga

Mul punkteeriti oma 70 follikulit, millest saadi 24 munarakku. Neist omakorda arenes viiepäevasteks 7. Kadu on ikka päris suur… Aga mul AMH ka ca 40, seega ongi rakke palju ning kvaliteet ei pruugi nii hea olla. Üks siirdati (FET) ning kuus sai külma. Nende külmas olevate kvaliteet oli vist ka pooleks, st pooled väga hea, pooled mitte just nii hea kvaliteediga. Kõrtele komplekteeriti siis ka vastavalt: väga hea üksi ning veidi halvemad kahe kaupa, kui nüüd õigesti aru sain ja mäletan. 😉

Mehe näitajad olid samuti veidi kehvad, kuid punkteerimise päeval siiski nii head, et otsustati IVF teha, mitte ICSI.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 22:08; 29.04 07:45; 26.05 19:08; 26.06 06:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline küsimus: kes võtsid letrozole 5-7 päev, siis need kes ovidreli ei saanud, kas teil toimus OV alati täpipealt mingil kindlalt päeval? Kuna mul eelmine kuu ovidreli kutsuti OV-esile ja eile UH-s folliikulid polnud piisavalt suured,siis kas on üldse võimalik et see toimub hiljem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.04 16:11; 28.04 16:15; 29.04 00:16; 29.04 12:15; 03.05 11:17; 20.06 20:31; 15.08 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine küsimus, mida ka arstilt küsida tahan, on erinevate toetavate vitamiinide/preparaatide kasutamine ning vajadus – kas annavad midagi juurde?

Olen kuulnud palju positiivseid kogemusi müo-inositooli kohta ning võtsin ka ise vahepeal inositooli, kuid kui ma arstilt selle kohta uurisin, siis ta ütles, et ta oma varasema kogemuse puhul pole täheldanud, et see oluliselt aitaks. Ma nüüd mõtlengi, kas raatsin kallist Inofolicut osta või mitte. Kui kellelgi on sellega positiivseid kogemusi või arst on seda soovitanud, siis palun andke teada :).
Olen nüüd üritanud ise tervislikumalt toituda (hoian madalamat süsivesikute hulka toidus ja üritan suhkrut vältida), stressitaseme miinimumini viia ning joon regulaarselt rohemünditeed. Rohemünt (mitte segi ajada piparmündiga) pidi aitama hormoone reguleerida.
Kuna mul tuvastati vereanalüüsidega ka üsna madal D-vitamiini tase, siis võtan lisaks ka 4000 UI kapsleid. Perearst arvas, et need törts kanged mu jaoks, aga ma lahjemaid võtsin ka enne vereproovi andmist ja ikka oli D-vitamiini tase madal.
Lisaks võtan ka Vitabiotics Pregnacare before conception tablette.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tere jälle…

kaks küsimust:

1.) Loen igasuguseid foorumeid ja sealt jääb mulje, et letrozole raviga tehakse inimestele (vajadusel) mitu UH järjest ühel tsüklil,et kontrollida folliikulite kasvamist ja siis kutsuda OV esile õigel ajal..kas nö riiklikus ei tehta sp. et pole aega?

 

2.) Loen jälle foorumeid ja sealt loen välja, et ca 21. tsükli päeval võetakse verd, et kontrollida progesterooni taset? Kas mul letrozole ravi korral ei peaks seda ka tehtama?

 

Kuidas teil?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.04 16:11; 28.04 16:15; 29.04 00:16; 29.04 12:15; 03.05 11:17; 20.06 20:31; 15.08 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastan enda kogemusest:

1. Mulle tehti ITK-s esimene tsükkel letrosooli raviga alustades UH. Tuvastas, et OV on olnud ja siis saadetigi koju proovima. Ov esile kutsumist tehti 2a jooksul 3x. 1x siis kui tsükkel hakkas venima ja kirjutasin arstile, et kas ravi ei mõju, või miks venib? Siis kutsus UH-sse jamääras ovitrelle “triggeri”. Teine kord siis kui kirjutasin, et ei saa pos ov testi, kutsus jälle UH-sse, nägi, et kasv piisav ja määras systi. Kolmas oli arsti vahetades. OV oleks pidanud juba läbi olema aga mul oli folliiklid 25mm (22mm peaks ov toimuma) ja siis määras arst triggeri. Esimene õnnestus aga katkes.

Ehk siis selle mõttega, et määraks süsti on mind ainult 1x kohale kutsutud, kui tsükkel venima hakkas.

2. Mul määrati proge mõõtmist esimest korda alles peale raseduse katkemist. Arst tõdes, et on jah veits madal ja sinna see jäi. Teist korda rasestudes hakkasin duphat võtma aga katkes ikkagi. P.S proge mõõtmine oleneb su tsükli pikkusest. Mul on pigem 32p. Selle tõttu määrati mul seda nt CD25 – umbes nädal peale OV-d ja nädal enne uut tsüklit.

Eelmisele käole:

Mul arst soovitas Inofolicut 2pk päevas. Peale 4 kuud tarvitamist rasestusin aga katkes.

Piripiiga

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 21:47; 29.04 00:16; 04.05 08:34; 20.06 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus. Käisin nahaarsti juures ning mulle kirjutati akne vastu välja spironolaktooni tabletid. Nahaarst väitis, et rasestumise ajal võib neid võtta ja midagi hullu pole. Kodus lugesin veebist, et need tabletid ja rasestumine on pigem no-go. Kas kellelgi on selle ravimiga kogemusi ning mida teil naiste-/viljakusarst rasestumise ajal selles osas soovitas?

Ma küsiks oma arstilt üle, aga ta võtab vastu kord nädalas ning ainult visiidikorras. Mõtlesin, et uurin enne siit teiste kogemusi.

Milli93

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 17:18; 19.05 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin nahaarsti juures ning mulle kirjutati akne vastu välja spironolaktooni tabletid. Nahaarst väitis, et rasestumise ajal võib neid võtta ja midagi hullu pole. Kodus lugesin veebist, et need tabletid ja rasestumine on pigem no-go. Kas kellelgi on selle ravimiga kogemusi ning mida teil naiste-/viljakusarst rasestumise ajal selles osas soovitas?

Missassja??

Infolehelt: Fertiilsus, rasedus ja imetamine Spironolaktoon on raseduse ajal vastunäidustatud, kuna inimestel on kirjeldatud ravimi antiandrogeenseid toimeid. Loomkatsetes on isastel järglastel kirjeldatud genitaalide feminiseerumist.Endokriinseid häireid on kirjeldatud nii isastel kui emastel järglastel. Spironolaktooni eritumise kohta rinnapiima puuduvad andmed. Rinnapiimast on leitud peamist metaboliiti kanrenoaati (piima-plasma kontsentratsiooni suhe 0,7) (vt lõik 5.2). Seetõttu on spironolaktoon rinnaga toitmise ajal vastunäidustatud.

Kindlasti küsi üle oma naistearstilt või viljakusraviarstilt, kuid arvan, et rasestumine ja see ravim kindlasti kokku ei sobi. Nahaarst ei pruugi rasestumisest midagi teada. Roaccutane on muidugi veel hullem.

 

Pealegi on vinnide ravi mõttetu, kui akne põhipõhjus on hormoonides. Kui ravite ära pcosi, kaovad ka vinnid. Eriti lõuapiirkonna punnid viitavad “naistehädadele”.  Olen ise sama tee läbi teinud, koos munasarjade drillimise opiga sai korda tsükkel, viljakus ja näonahk.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 19:40; 28.05 00:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin nahaarsti juures ning mulle kirjutati akne vastu välja spironolaktooni tabletid. Nahaarst väitis, et rasestumise ajal võib neid võtta ja midagi hullu pole. Kodus lugesin veebist, et need tabletid ja rasestumine on pigem no-go. Kas kellelgi on selle ravimiga kogemusi ning mida teil naiste-/viljakusarst rasestumise ajal selles osas soovitas?

Kindlasti küsi üle oma naistearstilt või viljakusraviarstilt, kuid arvan, et rasestumine ja see ravim kindlasti kokku ei sobi.

Väga hea, et ma ikka üle küsisin ja sain oma sisetundele/arvamusele kinnitust. Ei hakka sellega naistearsti üldse tülitamagi.

 

Milli93

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 17:18; 19.05 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätan siia ühe lingi teile: https://instagram.com/a.cyster.and.her.mister?utm_medium=copy_link

Ise olen selle podcasti abil palju targemaks saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen paar kuud IVF-i rajalt eemal olnud, kuid alates maikuust tagasi ree peal. 🙂

Mu stimulatsioon ja punktsioon oli eelmise aasta lõpus, esimene FET siirdamine (oli hüperi oht) veebruaris, mis ebaõnnestus. Kuna elus oli pingeline aeg, siis tegin pausi.

Vahetasin kliinikut ning külmas olevate embrüote jätkan FET ringe (loodetavasti siiski piisab ühest :p ) uue arstiga. Kliinikut vahetasin elulistel põhjustel, mitte arsti või sealse ravi pärast. Uus arst määras hunniku vereanalüüse ning nagu arvata oligi – meessuguhormoonid kõrged ning FSH, LH paigast ära. Määras kaheks nädalakas pillid, et meessuguhormoonide tase alla viia ning saaks mingi platoo, kuhu edasi östrogeeni ja progesterooniga limaskesta kasvatama hakata. Kui üks-kaks FET ringi ei peaks õnnestuma, siis mõtlen BeReady testi peale – see küll tasuline, kuid sellisel juhul oleks kindlasti vajalik.

Kas ja kuivõrd IVF stimulatsioon munasarjade reservi vähendab, st AMH-d? Mul oli enne igasugust stimulatsiooni AMH ca 40, nüüd peale esimest täisringi (kus punkteeriti ca 80 folliiklit) AMH 26. Analüüsid teostati küll erinevates laborites, kuid sellegipoolest tundub kuidagi väga suur langus…

Ell.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 22:08; 29.04 07:45; 26.05 19:08; 26.06 06:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

AMH ülisuured väärtused on pcosile omased, sinu tohutu folliikulite arv samuti (aga mitu munarakku saadi ja palju neist viljastus? st kuidas selle saagi juures oli kvaliteet, hüper on selle juures loogiline, kui nii tohutult folliikuleid oli). Pigem see ivf siis tõi amh väärtuse normaalsemaks. IVF iseenesest tohutult munarakureservi ei vähenda, sest IGA tsükliga hakkab arenema sadakond folliikulit, enne kui 1 juhtfolliikul tekib ja teised kärbuvad, ivfiga turgutatakse neid rohkem suureks lihtsalt. Ei ole teada, et mitmeid ivfe läbiteinud naised nüüd varast menopausi peaksid kartma nt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 19:40; 28.05 00:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hei jälle!

uurin maad! kõik, kes te PCOS-iga viljatuskliinikus olete olnud ja saanud alguse metformiin+letrosool ravi ja on ebaõnnestunud (6 kuud) ,mis on järgmine samm? IUI? IVF?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.04 16:11; 28.04 16:15; 29.04 00:16; 29.04 12:15; 03.05 11:17; 20.06 20:31; 15.08 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin letrosool+metformiini ravi yle 2a.  Selle aja jooksul ka 3x ovitrellega. Peale seda 2x IUI ja siis juba IVF.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 21:47; 29.04 00:16; 04.05 08:34; 20.06 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

 

Alates juunikuust taas FET ettevalmistus: 10 päeva sõin antibeebipille, siis Estrofem 2mg x 3 (alates tänasest x2) ning nüüd ka Amelgen 2x päevas. Teisipäevases UH-s oli limaskest 11mm, mis väidetavalt kenasti kasvanud.

Vahetasin peale punktsiooni ja esimest FET ringi kliinikut, seega tundus siin huvitav, et enne siirdamist ei mingit progesterooni määramist veres. Eelmises kliinikus andsin päev enne siirdamest verd, et proge määrata – öeldi, et peab vähemalt 30 olema, muidu ei siirdata. Mul oli 35, mis mulle tundub piiripealne. Ju see siis nii määrav pole, kuid ise süüdistan eelmise FET nurjumises madalat proge, sest olen siit foorumist lugenud, et paljudel see Amelgeniga suisa 60.  Aga see minu väärarusaam ehk, et proge kõrge tase parem. 😛 Seepärast tunduski veider, et proge ei määrata…

Igatahes siirdamine 30.06, siirdatakse üks. Kui peaks ebaõnnestuma, siis järgmine ring ehk beReady.

 

Ell.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 22:08; 29.04 07:45; 26.05 19:08; 26.06 06:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Olen ka PCOS-iga diagnoositud. Olemas üks laps, kelle sain pärast kaht kuud Metformin-Letrozole-inofolic kombot. Nüüd üritame teist. Kuu aega olen võtnud sama kombinatsiooni, lihtsalt inofolic pulbri asemel myo-inositool+foolhape. Ov testid sel kuul kõik negatiivsed. Käin ka naistearsti juures. Umbes aasta tagasi avastati emakast “täpp” või “muna”. Mõõt oli siis 3mm, nüüdseks 4-5mm. Kõik arstid ütlevad, et justkui lootemuna, ilus ümmargune, aga päevad käivad ja muna ära ei kao. On kellelgi sarnast kogemust? Viljatusraviarstile on aeg 27.09, seni võtan ravimeid edasi. Kas see võiks takistada rasestumist? Ma olen suur muretseja, sellest lahti ei oska saada ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas teil PCOS-ikatel läheb üldse? Mis protseduurid kellegil käsil või kellel õnnestunud jne?

 

 

teretalv91

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.04 16:11; 28.04 16:15; 29.04 00:16; 29.04 12:15; 03.05 11:17; 20.06 20:31; 15.08 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tänaseks rasedust 18 nädalat. Kokku pyydsime yle 4a.

Õnnestus ise jääda peale IVF-i aga enne siirdamist.

Piripiiga

Kuidas sul endal teretalv91?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas teil PCOS-ikatel läheb üldse? Mis protseduurid kellegil käsil või kellel õnnestunud jne?

teretalv91

Hetkel 15. nädal, Ovitrelle süstiga lõpuks õnnestus, kuna ravimitega tsükli pikkuse reguleerimine ei õnnestunud.

S.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tänaseks rasedust 18 nädalat. Kokku pyydsime yle 4a. Õnnestus ise jääda peale IVF-i aga enne siirdamist. Piripiiga Kuidas sul endal teretalv91?

Oi! Kui tore, palju õnne!

Minul peaks kohe-kohe hakkama viimane tsükkel letrosooli+metformiiniga (ootangi algavaid päevi). Arst ütles, et seda ravi proovime 6-kuud ja see saabki täis, seega olen põnevil,et liikuda ilmselt IVF järjekorda ja samal ajal IUI proovima. Meil saab septembris aasta proovimisest. Olen valmis liikuma uuele teekonnale, ei jaksa enam vaimselt/füüsiliselt tiksuda tulemusteta.

 

mõnusat ootust teile!

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu e06a0a528df2

kuidas teil PCOS-ikatel läheb üldse? Mis protseduurid kellegil käsil või kellel õnnestunud jne?

teretalv91

Mul on endiselt negatiivne. Arst andis kevadel suunised, et pool aastat proovin iseseisvalt ja kui ei õnnestu, siis pöördun tagasi. Kui tsükkel ebaregulaarne, siis lähen varem. Suve alguses oli tsükkel väga ebaregularne ja otsustasin arstile aja kirja panna. Aja sain nüüd käesoleva nädala kolmapäevaks. Ja nagu Murphy seadus, et kui arstiaeg läheneb, siis hakkasid päevad ja viimane tsükkel oli ideaalne. Võiks ju PCOSikana selle üle õnnelik olla, aga päevade “avastades” tuli nutt peale küll. Ma siiralt loodan, et arst selle peale ei ütle, et proovi pool aastat veel :/.
Ma tean, et osad naised soovivad ravita rasestuda, aga mul on täiesti suva. Peamine, et šansid oleks suurimad.

Milli93

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on endiselt negatiivne. Arst andis kevadel suunised, et pool aastat proovin iseseisvalt ja kui ei õnnestu, siis pöördun tagasi. Kui tsükkel ebaregulaarne, siis lähen varem. Suve alguses oli tsükkel väga ebaregularne ja otsustasin arstile aja kirja panna. Aja sain nüüd käesoleva nädala kolmapäevaks. Ja nagu Murphy seadus, et kui arstiaeg läheneb, siis hakkasid päevad ja viimane tsükkel oli ideaalne. Võiks ju PCOSikana selle üle õnnelik olla, aga päevade “avastades” tuli nutt peale küll. Ma siiralt loodan, et arst selle peale ei ütle, et proovi pool aastat veel :/.

Kui ütleb, otsi uus arst 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine PCOS – üldteema (küsimused/mured/kogemused)