Esileht Rasestumine ja lapse ootamine PCOS – üldteema (küsimused/mured/kogemused)

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: PCOS – üldteema (küsimused/mured/kogemused)

Postitas:
Kägu

Väike update.
Liigun ka mina viljatusravi poole ning alustan letrosooliga. Täpset raviplaani veel ei tea, kuna pean enne analüüsid andma.

Milli93

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanus: 32

PCOS diagnoos: 2017

Ravi: soovitus tarbida Inofolicut, kettakujulises karbis östradiool(nimi ei meenu) tabletid, Duphaston, HyCosy protseduur

Eelnevalt kasutasin ca 10a rasestumisvastase vahendina tupesisest hormoonrõngast.

Sümptomid: vererohked, valusad päevad, kiire karvakasv kehal, mõningane karvakasv näol, rõnga kasutamise ajal kaal +12kg kasutamisele eelnenud ja järgnenud kaaluga võrreldes(ei allunud toitumisele ja trennile), kõrgenenud testosterooni tase, aegajalt tsüstidest valud munasarjades, päevad(rõngata) väga ebaregulaarsed – 1x 2 nädala kuni 4 kuu jooksul, arst aasta jooksul ovulatsioone ei tuvastanud.

2018 lõpus tekkis trots ravi mitte-toimimise osas, loobusin mõneks ajaks ja pühendusin muudele asjadele(sh sport ja terviseedendamine) elus. Olin elu tippvormis ja vaimselt väga rahulikus ja positiivses kohas. 2019 saime oma esimesed triibud ilma igasuguse välise abita. Peale lapse saamist lasin hormoonivaba vaskspiraali paigaldada. Kõrvaltoimed puuduvad ja päevad on väga tagasihoidlikud ja regulaarsed võrreldes varasemaga. Arst mainis, et rasestumisvastased hormoonpreparaadid hoiavad küll PCOS sümptomeid kontrolli all, aga on paras viljakuse surm pcosi korral, st pikendab kogu protsessi veel rohkem.

5a pärast on plaanis uuesti rasestuda proovida. Kui 2 aastaga ei õnnestu, oleme vägagi rahul ka ainult oma praeguse üllatusbeebiga.

Pcosikas32

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

hei kõigile!

olen siis 6 kuud võtnud letrosool+metformiini (sellega saavutasin ühe biokeemilise raseduse) ja praegu hakkas 7. kuu, letrosool on mul endal nüüd otsas, aga saaksin seda vajadusel sõbrannalt (kes jäi rasedaks ja tal jäi terve karp alles).

Miks ma seda küsin? ma lähen tuleval nädalal esimesele IVF-konsultatsioonile ja selleks ajaks on juba käes CD7 ja peaksin letrosooli võtma CD5-CD9, kas ma peaksin laenama sõbrantsilt letrosooli et see tsükkel ka nö. raisku ei läheks? või peaks keha puhkama,et valmistuda nö. IVF-iks? Arstiga ma kontakti ei saaks, ta tööl alles teisipäeval ja siis liiga hilja…

mis teie teeks?

0
0
Please wait...

Postitas:
Milli93

Ma vist laseks kehal puhata.
Olen kuulnud ka, et letrosooliga võiks proovida ca kuus kuud jutti ja siis peakski pausi tegema. Võisin arstist valesti ka aru saada, seega palun ärge pahandage, kui on valeinfo.

Milli93

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See kuus kuud proovimist ja siis paus kehtis vanemat tüüpi ov stimulatsiooni ravimitele (Clomid/klomifeen/Serophene), sest nende pikemaajalisel pideval kasutamisel leiti pisike väärarengute riski tõus. Letrosooli võib võtta pausideta pikemalt.

Mõistan täielikult soovi mitte ühtegi kuud raisku lasta ja kuna on alles esimene konsultatsioon, siis otsekohe midagi juhtuma ei hakkagi, ivfi aeg on vast ikka mõne kuu pärast. Tee nii, nagu arvad, kui ivf arst tahab sind hormoonide vereanalüüsi saata vms, siis ütledki, et sel kuul kasutasid veel letrosooli (et hormoonitasemed pole “naturaalsed”). Ja samas muidugi vahetpidamisel pole ammugi mingeid riske ja keha võib ise ovuleerida ravimite “järelmõjus”, täiesti lootusetu pole kindlasti, ennegi inimesed jäänud vahetult enne ivfi ise rasedaks (siinkirjutaja kaasa arvatud).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänud selgitamast. Jälle targem 🙂

Mul on muidu küsimus duphastoni kohta. Keegi teist on seda võtnud, et päevi “esile kutsuda”? Mitu päeva duphastoni kuuri teil päevad algasid ja kas oli mingeid kõrvalnähte ka?
Mul on neljas päev peale duphastoni, meeletud krambid (ärkan öösiti üles, ei suuda isegi kõndida jne), aga päevi ennast pole. Ma ei saagi aru, et kas ma peaks muretsema või ei.

Milli93

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Klassikaline on 10 päeva duphastoni ja siis algavad 2-3päeva pärast päevad. Krampe ei tea, et selline nõrk rohi hirmsasti tekitaks. Paljud arstid aravavd, et duph on nii nõrk, et tema toime on vaevu platseebost tugevam. Nt ivf järelraviks on palju paremad progesteroonipreparaadid (proge süstid ja Utrogestan).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänud selgitamast. Jälle targem 🙂

Mul on muidu küsimus duphastoni kohta. Keegi teist on seda võtnud, et päevi “esile kutsuda”? Mitu päeva duphastoni kuuri teil päevad algasid ja kas oli mingeid kõrvalnähte ka?

Mul on neljas päev peale duphastoni, meeletud krambid (ärkan öösiti üles, ei suuda isegi kõndida jne), aga päevi ennast pole. Ma ei saagi aru, et kas ma peaks muretsema või ei.

Milli93

täpselt ei mäleta enam, rohkem läks küll kui 2-3 päeva, pigem pakuks, et a la viiendal hakkas peale või nii, sest mäletan kindlalt, et kui pool pakki võetud oli, siis midagi veel polnud alanud. Aga mingeid kõrvalnähte ei täheldanud

0
0
Please wait...

Postitas:
Milli93

Igaks juhuks panen selle siia kirja, kui kellelgi teisel peaks tulevikus sama olukord/küsimus olema. Võtsin Duphastoni ja sellele järgnesid 3. ja 4. päeval väga tugevad alakõhuvalud. Peale seda oli tüüpiline PMS, kuid päevi endiselt ei tulnud. Arst kutsus 6. päeval peale Duphastoni rahustamiseks visiidile, kus UHs tundus kõik okei (kui üks tsüst paremas munasarjas välja arvata). Arvas, et ootame pisut veel enne kui midagi ravimitega ette võtame.

Täna, 11 päeva Duphastonist (ja peale 60-päevast tsüklit), algasid päevad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igaks juhuks panen selle siia kirja, kui kellelgi teisel peaks tulevikus sama olukord/küsimus olema. Võtsin Duphastoni ja sellele järgnesid 3. ja 4. päeval väga tugevad alakõhuvalud. Peale seda oli tüüpiline PMS, kuid päevi endiselt ei tulnud. Arst kutsus 6. päeval peale Duphastoni rahustamiseks visiidile, kus UHs tundus kõik okei (kui üks tsüst paremas munasarjas välja arvata). Arvas, et ootame pisut veel enne kui midagi ravimitega ette võtame.

Täna, 11 päeva Duphastonist (ja peale 60-päevast tsüklit), algasid päevad.

Mulle ka kirjutati duphaston enne IVF-i jaoks päevade “esilekutsumiseks?” 2tbl päevas ja pean neid võtma 5 päeva järjest ja siis nagu peaks paari kolme päeva jooksul päevad hakkama..loodan et hakkavad ka siis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Piripiiga666

Hei!

Kuidas teil kõigil läheb?

Piripiiga

+1
0
Please wait...

Postitas:
teretalv91

Hei!

Kuidas teil kõigil läheb?

Piripiiga

hei!

mina alustan siis oma esimest IVFi (lühike skeem) – ülehomsest hakkan duphastoni võtma ja kui kõik plaanipäraselt läheb, siis järgmisel nädalal hakkab süstimine pihta. 🙂

pean ikka korralikult aja maha võtma ja stressi maandama, vajadusel haiguslehe võtma…

kuidas sul ja teistel läheb?

0
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine PCOS – üldteema (küsimused/mured/kogemused)