Esileht Rasestumine ja lapse ootamine PCOS – üldteema (küsimused/mured/kogemused)

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: PCOS – üldteema (küsimused/mured/kogemused)

Postitas:
Kägu

Väike update.
Liigun ka mina viljatusravi poole ning alustan letrosooliga. Täpset raviplaani veel ei tea, kuna pean enne analüüsid andma.

Milli93

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanus: 32

PCOS diagnoos: 2017

Ravi: soovitus tarbida Inofolicut, kettakujulises karbis östradiool(nimi ei meenu) tabletid, Duphaston, HyCosy protseduur

Eelnevalt kasutasin ca 10a rasestumisvastase vahendina tupesisest hormoonrõngast.

Sümptomid: vererohked, valusad päevad, kiire karvakasv kehal, mõningane karvakasv näol, rõnga kasutamise ajal kaal +12kg kasutamisele eelnenud ja järgnenud kaaluga võrreldes(ei allunud toitumisele ja trennile), kõrgenenud testosterooni tase, aegajalt tsüstidest valud munasarjades, päevad(rõngata) väga ebaregulaarsed – 1x 2 nädala kuni 4 kuu jooksul, arst aasta jooksul ovulatsioone ei tuvastanud.

2018 lõpus tekkis trots ravi mitte-toimimise osas, loobusin mõneks ajaks ja pühendusin muudele asjadele(sh sport ja terviseedendamine) elus. Olin elu tippvormis ja vaimselt väga rahulikus ja positiivses kohas. 2019 saime oma esimesed triibud ilma igasuguse välise abita. Peale lapse saamist lasin hormoonivaba vaskspiraali paigaldada. Kõrvaltoimed puuduvad ja päevad on väga tagasihoidlikud ja regulaarsed võrreldes varasemaga. Arst mainis, et rasestumisvastased hormoonpreparaadid hoiavad küll PCOS sümptomeid kontrolli all, aga on paras viljakuse surm pcosi korral, st pikendab kogu protsessi veel rohkem.

5a pärast on plaanis uuesti rasestuda proovida. Kui 2 aastaga ei õnnestu, oleme vägagi rahul ka ainult oma praeguse üllatusbeebiga.

Pcosikas32

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hei kõigile!

olen siis 6 kuud võtnud letrosool+metformiini (sellega saavutasin ühe biokeemilise raseduse) ja praegu hakkas 7. kuu, letrosool on mul endal nüüd otsas, aga saaksin seda vajadusel sõbrannalt (kes jäi rasedaks ja tal jäi terve karp alles).

Miks ma seda küsin? ma lähen tuleval nädalal esimesele IVF-konsultatsioonile ja selleks ajaks on juba käes CD7 ja peaksin letrosooli võtma CD5-CD9, kas ma peaksin laenama sõbrantsilt letrosooli et see tsükkel ka nö. raisku ei läheks? või peaks keha puhkama,et valmistuda nö. IVF-iks? Arstiga ma kontakti ei saaks, ta tööl alles teisipäeval ja siis liiga hilja…

mis teie teeks?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist laseks kehal puhata.
Olen kuulnud ka, et letrosooliga võiks proovida ca kuus kuud jutti ja siis peakski pausi tegema. Võisin arstist valesti ka aru saada, seega palun ärge pahandage, kui on valeinfo.

Milli93

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kuus kuud proovimist ja siis paus kehtis vanemat tüüpi ov stimulatsiooni ravimitele (Clomid/klomifeen/Serophene), sest nende pikemaajalisel pideval kasutamisel leiti pisike väärarengute riski tõus. Letrosooli võib võtta pausideta pikemalt.

Mõistan täielikult soovi mitte ühtegi kuud raisku lasta ja kuna on alles esimene konsultatsioon, siis otsekohe midagi juhtuma ei hakkagi, ivfi aeg on vast ikka mõne kuu pärast. Tee nii, nagu arvad, kui ivf arst tahab sind hormoonide vereanalüüsi saata vms, siis ütledki, et sel kuul kasutasid veel letrosooli (et hormoonitasemed pole “naturaalsed”). Ja samas muidugi vahetpidamisel pole ammugi mingeid riske ja keha võib ise ovuleerida ravimite “järelmõjus”, täiesti lootusetu pole kindlasti, ennegi inimesed jäänud vahetult enne ivfi ise rasedaks (siinkirjutaja kaasa arvatud).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänud selgitamast. Jälle targem 🙂

Mul on muidu küsimus duphastoni kohta. Keegi teist on seda võtnud, et päevi “esile kutsuda”? Mitu päeva duphastoni kuuri teil päevad algasid ja kas oli mingeid kõrvalnähte ka?
Mul on neljas päev peale duphastoni, meeletud krambid (ärkan öösiti üles, ei suuda isegi kõndida jne), aga päevi ennast pole. Ma ei saagi aru, et kas ma peaks muretsema või ei.

Milli93

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Klassikaline on 10 päeva duphastoni ja siis algavad 2-3päeva pärast päevad. Krampe ei tea, et selline nõrk rohi hirmsasti tekitaks. Paljud arstid aravavd, et duph on nii nõrk, et tema toime on vaevu platseebost tugevam. Nt ivf järelraviks on palju paremad progesteroonipreparaadid (proge süstid ja Utrogestan).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänud selgitamast. Jälle targem ????

Mul on muidu küsimus duphastoni kohta. Keegi teist on seda võtnud, et päevi “esile kutsuda”? Mitu päeva duphastoni kuuri teil päevad algasid ja kas oli mingeid kõrvalnähte ka?

Mul on neljas päev peale duphastoni, meeletud krambid (ärkan öösiti üles, ei suuda isegi kõndida jne), aga päevi ennast pole. Ma ei saagi aru, et kas ma peaks muretsema või ei.

Milli93

täpselt ei mäleta enam, rohkem läks küll kui 2-3 päeva, pigem pakuks, et a la viiendal hakkas peale või nii, sest mäletan kindlalt, et kui pool pakki võetud oli, siis midagi veel polnud alanud. Aga mingeid kõrvalnähte ei täheldanud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on muidu küsimus duphastoni kohta. Keegi teist on seda võtnud, et päevi “esile kutsuda”? Mitu päeva duphastoni kuuri teil päevad algasid ja kas oli mingeid kõrvalnähte ka?

Mul on neljas päev peale duphastoni, meeletud krambid (ärkan öösiti üles, ei suuda isegi kõndida jne), aga päevi ennast pole. Ma ei saagi aru, et kas ma peaks muretsema või ei.

Igaks juhuks panen selle siia kirja, kui kellelgi teisel peaks tulevikus sama olukord/küsimus olema. Võtsin Duphastoni ja sellele järgnesid 3. ja 4. päeval väga tugevad alakõhuvalud. Peale seda oli tüüpiline PMS, kuid päevi endiselt ei tulnud. Arst kutsus 6. päeval peale Duphastoni rahustamiseks visiidile, kus UHs tundus kõik okei (kui üks tsüst paremas munasarjas välja arvata). Arvas, et ootame pisut veel enne kui midagi ravimitega ette võtame.

Täna, 11 päeva Duphastonist (ja peale 60-päevast tsüklit), algasid päevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on muidu küsimus duphastoni kohta. Keegi teist on seda võtnud, et päevi “esile kutsuda”? Mitu päeva duphastoni kuuri teil päevad algasid ja kas oli mingeid kõrvalnähte ka?

Mul on neljas päev peale duphastoni, meeletud krambid (ärkan öösiti üles, ei suuda isegi kõndida jne), aga päevi ennast pole. Ma ei saagi aru, et kas ma peaks muretsema või ei.

Igaks juhuks panen selle siia kirja, kui kellelgi teisel peaks tulevikus sama olukord/küsimus olema. Võtsin Duphastoni ja sellele järgnesid 3. ja 4. päeval väga tugevad alakõhuvalud. Peale seda oli tüüpiline PMS, kuid päevi endiselt ei tulnud. Arst kutsus 6. päeval peale Duphastoni rahustamiseks visiidile, kus UHs tundus kõik okei (kui üks tsüst paremas munasarjas välja arvata). Arvas, et ootame pisut veel enne kui midagi ravimitega ette võtame.

Täna, 11 päeva Duphastonist (ja peale 60-päevast tsüklit), algasid päevad.

Mulle ka kirjutati duphaston enne IVF-i jaoks päevade “esilekutsumiseks?” 2tbl päevas ja pean neid võtma 5 päeva järjest ja siis nagu peaks paari kolme päeva jooksul päevad hakkama..loodan et hakkavad ka siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!

Kuidas teil kõigil läheb?

Piripiiga

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!

Kuidas teil kõigil läheb?

Piripiiga

hei!

mina alustan siis oma esimest IVFi (lühike skeem) – ülehomsest hakkan duphastoni võtma ja kui kõik plaanipäraselt läheb, siis järgmisel nädalal hakkab süstimine pihta. 🙂

pean ikka korralikult aja maha võtma ja stressi maandama, vajadusel haiguslehe võtma…

 

kuidas sul ja teistel läheb?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa! Teised ka, kuidas läheb?

Teretalv91, sul nii põnev aeg ☺️
Miks sul stress on? IVF pärast? Mul aitas just tööl käimine – sain muust ka mõelda, kui beebi mõtteid. Mul oli ka lühike skeem ja süstimine oli üllatavalt lebo ja aeg läks kiirelt ☺️ Loodan, et sul ka mingeid hulle kõrvalmõjusid ei tule.
<p style=”text-align: left;”>Mul on dekreet ukse ees. Ise tunnen, et olen veel hakkamist täis ja kàiks tööl edasi aga kergemale tööle üle viimise pärast pean juba 70 p enne tähtaega koju jääma. Hetkel kohe 28.ndl ja ainus vaevus on kasvav kõht ja igapäevased kõrvetised.</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oih, läks anonüümse postitusena.

Eelmine postitus minu kirjutatud.

Piripiiga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teretalv91, sul nii põnev aeg ☺️ Miks sul stress on? IVF pärast? Mul aitas just tööl käimine – sain muust ka mõelda, kui beebi mõtteid. Mul oli ka lühike skeem ja süstimine oli üllatavalt lebo ja aeg läks kiirelt ☺️ Loodan, et sul ka mingeid hulle kõrvalmõjusid ei tule. Mul on dekreet ukse ees. Ise tunnen, et olen veel hakkamist täis ja kàiks tööl edasi aga kergemale tööle üle viimise pärast pean juba 70 p enne tähtaega koju jääma. Hetkel kohe 28.ndl ja ainus vaevus on kasvav kõht ja igapäevased kõrvetised.

Ilmselt oleks mul ka rahulikum olemine, kui käiksin kontoritööl 9-17ni, aga käin magistris päevaõppes ja olen täiskohaga õpetaja (huvialaõpetaja). Eks ikka veidi aitab mul tööl ja koolis käimine, aeg läheb kiiremini. Suurem probleem selles, et töö ja eriala on füüsiliselt koormavad (+ lisaks ka vaimsele muidugi). Ma olen tihti füüsiliselt ja vaimselt väsinud, sest käin ja teen nii palju. Päevad algavad hommikul kooliga ja lõppevad õhtul hilja tööl olles, sellest tekib ülekoormus ja kurnatus.  Mu eluviis on kõike muud kui “zen, rahu ja ootus” ehk beebit mittesoosiv, s.t et rabelen ringi sajal rindel…aga vajadusel võtan IVFi jaoks vabu päevi või haiguslehte.

 

Soovin sulle imelist ootust, tahaks ise ka juba sinu rõõmu tunda!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmes IVF sul õnnestus? Meil on sinuga sarnaselt kõrge AMH.. kardan väga hüperit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Mitmes IVF sul õnnestus? Meil on sinuga sarnaselt kõrge AMH.. kardan väga hüperit.

Mul läks nii, et rasestusin ise enne siirdamist.</p>
Muidu IVF-ga saadi äkki 17 rakku, viljastus veits vähem aga 5 päevaseks arenes vaid 2.  Aga mu katkemiste ja peetumiste jama oligi sellest, et mu rakkude kvaliteet oli väga kehva. Arst ytles mulle kohe, et ilmselt saame hunniku halva kvaliteediga rakke ja laborist öeldi, et kõikide rakkude areng oli vaevaline, isegi nende 2, mis külma said.

Hüperit mul ei tulnud või siis oli väga kerge. Noh, kõht valutas 3-4 päeva sellist kerget tuima valu. Ei tea, kas see oli punktsioonist või rakkude arvust tulenev. Aga ma tegin koeraga tavalise 1 ringi asemel, päevas 2-3 korda 2km pikkust ringi ja reaalselt kaanisin vett sisse.

Ette ei tasu muretseda. Ma olen ka selline “aga mis siis kui…” ja genereerin igast mõtteid oma peas aga mu jaoks oli IVF samm edasi. See oli tegutsemine. See oli reaalsete sammude astumine. Ma olin sellega väga rahul, et midagi toimub.
Mu jaoks oli see väga positiivne aeg.

Sinu tempo tundub tõesti hullumeelne. Magister lausa ja õpetaja. Ilmselt oled sa väga tark naine ja oskad ise oma keha kuulata, millal pidurit tõmmata. Mu tempo polnud nii hull ja olin töö, kui “segaja” üle tänulik. Sa tee ise oma valikud aga tõesti – kuula oma keha. Mina usun, et mida õnnelikum on su keha seda paremini mõjub ravi.
Võib tunduda liialdus aga me olime enne IVF-i proovinud ka ovulatsiooni boostomist (5x), ajastatud vahekordi, IUI-d ja alles siis IVF. Ja ma rasestusin iga kord, kui midagi uut prooviti või ma olin põnevil uue sammu pärast. Ehk siis ma olin jälle rahul mingi arenguga. Aga ma võtsin endale alati aega, et lihtsalt olla.
Ma väga-väga loodan, et Sul läheb kõik kõige paremini. Kui su keha on tempoga harjunud siis on ka kiire-kiire okei. Kui tunned, et tahad vaiksemalt kulgeda siis on ka see okei.
Beebitolmu!

Piripiiga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal teil on päevad hakanud kui olete duphastoni võtnud? Arst ütles, et päevad peaksid hakkama 2-3 päeva peale viimast tabletti. Mul juba neljas päev ja päevi ikka platsis pole…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib tunduda liialdus aga me olime enne IVF-i proovinud ka ovulatsiooni boostomist (5x), ajastatud vahekordi, IUI-d ja alles siis IVF. Ja ma rasestusin iga kord, kui midagi uut prooviti või ma olin põnevil uue sammu pärast. Ehk siis ma olin jälle rahul mingi arenguga. Aga ma võtsin endale alati aega, et lihtsalt olla.

See on jah veider, ka mina rasestusin siis, kui viimast ehk kuuendat korda letrosooli proovisime ja teadsin, et pärast seda liigume edasi uue ravi poole.. ja siis tekkis biokeemiline. Aitäh sulle toredate ja edasviivate sõnade eest!

Sulle mõnusat ootust!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal teil on päevad hakanud kui olete duphastoni võtnud? Arst ütles, et päevad peaksid hakkama 2-3 päeva peale viimast tabletti. Mul juba neljas päev ja päevi ikka platsis pole…

Mina võtan esimest korda duphastoni, doos 2x10mg. Pean võtma 5 päeva järjest ehk 20.-24.okt ja arst tegi mu lühikese skeemi nii, et plaanis esimese süsti 29.oktoobrile, ehk ta loodab et mu päevad hakkavad 27.okt või 28.okt…ehk andis ka neli päeva aega.

…et jah huvitav, kas hakkavad siis nii planeeritud?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal teil on päevad hakanud kui olete duphastoni võtnud? Arst ütles, et päevad peaksid hakkama 2-3 päeva peale viimast tabletti. Mul juba neljas päev ja päevi ikka platsis pole…

Mul enamasti hakkasid ka pigem 3 päeva pärast aga 1x hakkasid alles 7. päeva peale viimast tabletti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei

Kuna mul on esimene ring viljatusravi, siis iga väike pearinglus/iiveldus/torge kõhus ajab googledama ja üsna keeruline on tööasjadele mõni hetk keskenduda :D. Ootusärevus on meeeeletu.

Aga lõpetasin eelmisel nädalal 5-päevase letrosooli kuuri ja homme on esimene UH kontrollimaks ilmselt siis ovulatsiooni toimumist. Täna tegin koduse ribatesti ja seal oli õhkõrn teine triip ilusti olemas. See oli mul kõige esimene mistahes test, kus ma olen teist triipu näinud. Väga-väga elevusttekitav ja tekitab tunnet, et “OK, midagi vähemalt toimub”. Minu jaoks on see juba pool võitu, kuna üle aasta pole ma nii kaugele veel jõudnudki.

Millised on teie kogemused letrosooliga olnud?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millised on teie kogemused letrosooliga olnud?

Paha oli letrosoolist ainult esimesel tsüklil, siis harjusin ära nende ravimitega…muidugi oli OV-paiku hästi paisunud ja paistes olla, sest kohe oli tunda, et kõhus on folliiklid suured.

6 kuud tegin letrosooli kuuri – mul olid peaaegu igal tsüklil CD13-14 paiku juhtiv folliikel olemas ja vahepeal isegi kaks, see tuvastati ultrahelis. Juhtivad folliiklid olid 17-24mm vahemikus. Ühe korra 6 kuu jooksul ei olnud mul juhtiv folliikel piisava suurusega, et saada ovitrelle. Muidu sain 3-4 x ovitrelle triggersüsti ka, mis peaks siis ovulatsiooni tekitama.

Kahjuks ei õnnestunud mul rasestuda nende ravimitega, aga mul tekkis viimasel letrosooli katsel üks biokeemiline rasedus… (sel kuul ma ovitrelle ei saanud, aga letrosooli võtsin) Seega positiivne see, et rasedus tekkis, aga kahju et katkes…

 

Ühesõnaga….reageerisin ravimitele väga hästi, sest folliiklid tulid… aga nüüd juba liigun oma esimese IVF-i poole.

 

Edukaid katseid sulle!

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised on teie kogemused letrosooliga olnud?

Paha oli letrosoolist ainult esimesel tsüklil, siis harjusin ära nende ravimitega…muidugi oli OV-paiku hästi paisunud ja paistes olla, sest kohe oli tunda, et kõhus on folliiklid suured.

6 kuud tegin letrosooli kuuri – mul olid peaaegu igal tsüklil CD13-14 paiku juhtiv folliikel olemas ja vahepeal isegi kaks, see tuvastati ultrahelis. Juhtivad folliiklid olid 17-24mm vahemikus. Ühe korra 6 kuu jooksul ei olnud mul juhtiv folliikel piisava suurusega, et saada ovitrelle. Muidu sain 3-4 x ovitrelle triggersüsti ka, mis peaks siis ovulatsiooni tekitama.

Kahjuks ei õnnestunud mul rasestuda nende ravimitega, aga mul tekkis viimasel letrosooli katsel üks biokeemiline rasedus… (sel kuul ma ovitrelle ei saanud, aga letrosooli võtsin) Seega positiivne see, et rasedus tekkis, aga kahju et katkes…

Ühesõnaga….reageerisin ravimitele väga hästi, sest folliiklid tulid… aga nüüd juba liigun oma esimese IVF-i poole.

Edukaid katseid sulle!

Aitäh!

Käisin eile UHs ja tuvastati kaks ilusat folliikulit (25mm ja 19mm). Eile õhtul tegin ka Ovidrelle süsti. Õhtul peame mehega asjatama ja siis on jäänud ainult oodata. 🙂

Kõikidele naistele, kes mõtlevad veel, kas pöörduda arsti poole, siis mina soovitan kahe käega. Proovisime üle aasta iseseisvalt ja muudkui pettusime. Esimene tsükkel raviga ja ma tunnen esimest korda, et õnnestumine on nii käegakatsutav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teil on peale ovitrelle süsti tsükkel olnud regulaarne 28 päeva? DPO 10 tegin rasedustesti, mis oli negatiivne, aga pole mingeid tunnuseid, et päevad homme hakkaksid..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teil on peale ovitrelle süsti tsükkel olnud regulaarne 28 päeva? DPO 10 tegin rasedustesti, mis oli negatiivne, aga pole mingeid tunnuseid, et päevad homme hakkaksid..

ei ole olnud, tsükkel küll lühenes ja oli regulaarne (siis kui ovitrellet igakuu tegin), aga pikkus oli 31 päeva igakord kui ovitrelle tegin. (mitte 28-päeva)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pean ikka korralikult aja maha võtma ja stressi maandama, vajadusel haiguslehe võtma…

Mis haigusega haiguslehe võtad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei. Kuidas teil ovitrellega voolus olnud on? Tegin 24h tagasi süsti ning ov-le tavapärast voolust ei ole üldse ???? Kõht küll annab tunda, et ov hakkab lähenema..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei. Kuidas teil ovitrellega voolus olnud on? Tegin 24h tagasi süsti ning ov-le tavapärast voolust ei ole üldse ???? Kõht küll annab tunda, et ov hakkab lähenema..

Mul oli sama. Ovulatsioonile kohast voolust polnud, ainult kerged torked alakõhus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei. Kuidas teil ovitrellega voolus olnud on? Tegin 24h tagasi süsti ning ov-le tavapärast voolust ei ole üldse ???? Kõht küll annab tunda, et ov hakkab lähenema..

Ovitrellega pole ov-voolust, sest ilmselt sinu enda “loomulik” ovulatsioon toimuks hiljem ja tavaliselt letrosooliga valmib munarakk umbes CD13-4-15. päevaks, Ovitrellega läheb kõht punni ja on paistes ning võib ka krambitada -see on tavaline. Samuti ära testi rasedust vähemalt 10. (vb kuni isegi 14. päeva), ovitrelle süstib hcg kehasse ja sa saad positiivseid rasedusteste/ja ka ov teste.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine PCOS – üldteema (küsimused/mured/kogemused)