Esileht Rasestumine ja lapse ootamine PCOS – üldteema (küsimused/mured/kogemused)

Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )

Teema: PCOS – üldteema (küsimused/mured/kogemused)

Postitas:
Kägu

Kas ongi tavaline, et günekoloog, kes viljatusraviga ei tegele, ei pane PCOS-i tähele? 15 aasta jooksul pole ükski maininud, et mul munasarjad polütsüstilised on…

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ongi tavaline, et günekoloog, kes viljatusraviga ei tegele, ei pane PCOS-i tähele? 15 aasta jooksul pole ükski maininud, et mul munasarjad polütsüstilised on…

Käisin aastaid tagasi tava günekoloogi juures PCOS-i sümptomite pärast, tema ei leinud nagu midagi ja kinnitas,et polütsüstilisi munasarju mul pole. Nüüd Esimesel visiidil viljatusravi arsti juures ütles aga arts ,et mul PCOS.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unustasin arsti käest küsida – kas metforali võib kaks tabletti korraga sisse võtta või peaks need päeva peale ikkagi ära jagama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unustasin arsti käest küsida – kas metforali võib kaks tabletti korraga sisse võtta või peaks need päeva peale ikkagi ära jagama?

mina jagan need ära päeva peale 🙂 arvestades nende kõrvaltoimeid, siis jätaks pigem ühe võtmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu arst ütles et vahet pole, kui need tekitavad kõrvaltoimeid, siis võta lihtsalt enne magaminekut mõlemad sisse, et peaasi et võtad õige doosi.

Ma võtnud neid alates märtsist 2021 ja enam ei tunne nendega ühtegi kõrvaltoimet, alguses ei olnud absoluutselt söögiisu jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen juba nii palju googeldanud ja välismaistes foorumites on palju edulugusid letrosool+metformiin komboga, aga eestikeelseid edulugusid on võrdlemisi vähe.. Kas siin on kedagi, kel see kombo reaalselt toiminud ka on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi selle pagana karvakasvu on rahulikumaks saanud millegagi? 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi selle pagana karvakasvu on rahulikumaks saanud millegagi? ????

Kahjuks mitte ???? varsti mees valmis ????

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi selle pagana karvakasvu on rahulikumaks saanud millegagi? ????

seda saab hoopis antiandrogeense toimega rasedusvastaste pillidega (Diana-35), läheb umbes 4-6kuud kui märkad et karvu polegi enam. Aga see eeldab et pole soovi lähiajal rasestuda. Andtioandrogeenitoimega tabletid tuleb vahetada tavaliste rasedusvastatse pillide vastu u 6k enne planeeritavat rasedust, kuna võivad kahjustada loodet (eriti kui on poiss). kahjuks selle aja peale hakkavad ka karvad tasapisi tagasi tulema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi selle pagana karvakasvu on rahulikumaks saanud millegagi? ????

seda saab hoopis antiandrogeense toimega rasedusvastaste pillidega (Diana-35), läheb umbes 4-6kuud kui märkad et karvu polegi enam. Aga see eeldab et pole soovi lähiajal rasestuda. Andtioandrogeenitoimega tabletid tuleb vahetada tavaliste rasedusvastatse pillide vastu u 6k enne planeeritavat rasedust, kuna võivad kahjustada loodet (eriti kui on poiss). kahjuks selle aja peale hakkavad ka karvad tasapisi tagasi tulema.

Nojah, siis tuleb vist elektriepilatsiooni peale lootma jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oskab keegi selles vallas head naistearsti Tartus soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oskab keegi selles vallas head naistearsti Tartus soovitada.

Mina käin Elites dr Räime juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oskab keegi selles vallas head naistearsti Tartus soovitada.

Tartus on parim Dr Maie Väli. TÜK, ja vanasti oli Elites ka. Ta ongli naistearst-endokrinoloog ja spetsialiseerub PCOSidel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

 

Kolin siia teemasse üle triibupüdjatest ja liidan, et leian kaasarääkijaid.

 

1. roosi8

2. N31/M32

3. Esmakordse diagnoosi sain ca 15 aastaselt. Pole päris kindel, aga olen alati pcos-st olnud teadlik.

4. Olen umbes 10 aastat olnud pillidega ja lõpetasin 2020 aasta alguses. Olin valmis, et ootan päevi mitu kuud, kuna varasemalt ( hilisteismelisena) olid päevad 2-3x aastas, väga vererohked ja tihti ka valusad. Nüüd aastaid hiljem, päevi aga tagasi ei tulnudki. Kuna oli covidi aeg siis kõik asjad venisid. Esialgu, peale 7 kuulist ootamist pandi mind duphastoni peale, mis töötas. Seejärel tehti uuringud ja kinnitati pcos.  Hetkel saan ravi ja proovin rasestuda juba 4. Kuud.

Skeemiks on praegu letrozole+ovitrelle+duphaston ja viimaste kuudega on juurde ka tulnud estrofem, sest limaskesta paksus polnud paras. Ühtegi rasedust tekkinud pole, kuigi ov on toimunud.

5. Proovime esimest last.

Ma olen siit-sealt kuulnud, et pcos-st räägitakse kui raskest ja kergest, kuid pole aru saanud kuidas see raskeks ja kergeks jaotub. Kas keegi siit on sarnase kogemusega nagu mina ( loomuliku mens. puudumine) ja jäänud üldse rasedaks?

 

roosi8

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Kolin siia teemasse üle triibupüdjatest ja liidan, et leian kaasarääkijaid.

1. roosi8

2. N31/M32

3. Esmakordse diagnoosi sain ca 15 aastaselt. Pole päris kindel, aga olen alati pcos-st olnud teadlik.

4. Olen umbes 10 aastat olnud pillidega ja lõpetasin 2020 aasta alguses. Olin valmis, et ootan päevi mitu kuud, kuna varasemalt ( hilisteismelisena) olid päevad 2-3x aastas, väga vererohked ja tihti ka valusad. Nüüd aastaid hiljem, päevi aga tagasi ei tulnudki. Kuna oli covidi aeg siis kõik asjad venisid. Esialgu, peale 7 kuulist ootamist pandi mind duphastoni peale, mis töötas. Seejärel tehti uuringud ja kinnitati pcos. Hetkel saan ravi ja proovin rasestuda juba 4. Kuud.

Skeemiks on praegu letrozole+ovitrelle+duphaston ja viimaste kuudega on juurde ka tulnud estrofem, sest limaskesta paksus polnud paras. Ühtegi rasedust tekkinud pole, kuigi ov on toimunud.

5. Proovime esimest last.

Ma olen siit-sealt kuulnud, et pcos-st räägitakse kui raskest ja kergest, kuid pole aru saanud kuidas see raskeks ja kergeks jaotub. Kas keegi siit on sarnase kogemusega nagu mina ( loomuliku mens. puudumine) ja jäänud üldse rasedaks?

roosi8

Päevad kadusid eelmisel sügisel, aasta peale pillide loobumist. Siis sain ka PCOS-i diagnoosi. Võtsin duphastoni ja metforali, proovisime, et äkki tsükkel taastub ja jään loomulikult rasedaks. Nüüd kaks kuud võtsin letrozole´i ja viimase korraga sai ka ovitrelle süst tehtud. Eile näitas eriti varajane test hästi-hästi heledat triipu. Kui ikkagi ei ole rase, siis järgmisest kuust hakkame ivf-iga proovima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hoian sulle pöialt!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine PCOS – üldteema (küsimused/mured/kogemused)