Esileht Koroonaviirus COVID-19 PCR testimine ja statistika

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: PCR testimine ja statistika

Postitas:
Kägu

Kui seni oli mingilgi määral võimalik aimu saada kui suur osakaal vaktsineeritutest ja vaktsineerimata inimestest haigestub siis edaspidi seda statistikat enam esitada ei tohiks, kuna PCR testi tegemisest on huvitatud ainult need inimesed, kellele see positiivne vastus annab tõendi vabaks liikumiseks. Ülejäänutel, kellel erineval põhjusel tõend juba olemas on, seda testi teha pole vajadust ja statistika muutub kallutatuks.

Saab näha kui naglalt uute numbritega ajupesu tegema hakatakse?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis seal vahet on lõpuks? Kama kolm.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas sa tead kindlalt, et edaspidi tehakse statistikat just pcr testide põhjal? Paljudes riikides on tegelikult juba ammu läinud statistikasse ka kiirtestide tulemused, ses suhtes pole nt riikidevahelised võrdlused olnud kunagi täiesti võrreldavad.

Ma arvan küll, et ka perearstide pandud testita diagnoosid lähevad statistikasse sisse, iseküsimus on, kui paljud hakkavad üldse perearsti poole pöörduma, kui sellega tõendit ei kaasne. Suur osa inimesi on kaugtööl ja mõõdukate haigusnähtudega saavad oma asjad tehtud ning haiguslehte ei vaja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearstid tegelikult regisreerivad ka need haiged, kes vaid kiirtesti tegid ja sealt saaks haigestumisi edasi jälgida. Samas on ammu öeldud, et oluline pole  haigestunute arv, vaid kui palju neid päevas haiglasse jõuab. Eilne arv oli päris korralik, 55.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearstid tegelikult regisreerivad ka need haiged, kes vaid kiirtesti tegid ja sealt saaks haigestumisi edasi jälgida. Samas on ammu öeldud, et oluline pole haigestunute arv, vaid kui palju neid päevas haiglasse jõuab. Eilne arv oli päris korralik, 55.

Kuna selle arvuga seoti piirangud siis oli ette näha, et see arv aetakse lakke. Haiglasse sissevõtmise eeskirja saab vastavalt vajadusele kohandada ja voalaa numbrid muutuvad.

Statistika on ikka oluline. Propaganda kõrval oli see üks asi, mille järgi võis enam vähem objektiivselt hinnata, kas vaktsineerimine üldse töötab või mitte.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis seal vahet on lõpuks? Kama kolm.

Suures pildis tõepoolest ega ei olegi. Selles osas nõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui seni oli mingilgi määral võimalik aimu saada kui suur osakaal vaktsineeritutest ja vaktsineerimata inimestest haigestub siis edaspidi seda statistikat enam esitada ei tohiks, kuna PCR testi tegemisest on huvitatud ainult need inimesed, kellele see positiivne vastus annab tõendi vabaks liikumiseks. Ülejäänutel, kellel erineval põhjusel tõend juba olemas on, seda testi teha pole vajadust ja statistika muutub kallutatuks.

Saab näha kui naglalt uute numbritega ajupesu tegema hakatakse?

naglalt?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur osa inimesi on kaugtööl ja mõõdukate haigusnähtudega saavad oma asjad tehtud ning haiguslehte ei vaja.

No need ei testinud ju siiamaani. Mina olen kaugtööl ja haiguslehte ei vaja. Kogu koroona perioodil on mul tehtud PCR testi kaks korda. Üks kord päris alguses, kui mul oli tõesti hirmus köha ja palavik ja vaatamata kaugtööle haiguslehte vajasin ja teine kord aastat tagasi, kui teise tervise probleemi tõttu haiglasse viidi. Ülejäänud köhad-nohud-palvikud olen kõik ilma PCR-testita üle elanud. Mis vahet seal on, kas saan koroonasildi või ei, peaasi, et terveks saan. Inimestega kokku ei puutu ja teisi ei ohusta ju niikuinii.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No need ei testinud ju siiamaani.

Testisid ikka, kui a) tõendit vaja oli, b) mõni pereliige on sunnitud käima koolis/tööl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ses mõttes, et vaktsineerimata tõendihuvilised testivad nüüd ka, kuid vaktsineeritud ilmselt enam mitte, kuna siiamaani ei ole ju selgelt välja öeldud, kas pärast 3. doosi põdemine vabastab neljandast doosist või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No need ei testinud ju siiamaani.

Testisid ikka, kui a) tõendit vaja oli, b) mõni pereliige on sunnitud käima koolis/tööl.

neil, kes on vaktsineeritud, ei ole mingit vajadust pcr testi teha. nakkuse kahtluse korral piisab täiesti kiirtestist. probleem ikka neil, kes vaktsineerimata. järjekordne ebaõiglus! 😉

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

neil, kes on vaktsineeritud, ei ole mingit vajadust pcr testi teha.

Nii ja naa. Meil on paarkümmend tuhat vaktsineeritud inimest, kelle tõend on aegunud ja selliseid inimesi tuleb iga päevaga juurde. Ilmselgelt läheb selline inimene testima, et kuus kuud jälle elada saada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testisid ikka, kui a) tõendit vaja oli, b) mõni pereliige on sunnitud käima koolis/tööl.

Tõendi jaoks jah tehti enne ja tehakse nüüd. Aga pereliikme puhul pigem tehti ikka kergemal juhul lihtsalt kiirtesti? No vähemalt nii eelmisest suvest alates.  Võinoh, ilmselt võtan liiga enda mätta otsast, mina ise tegin vahel igaks juhuks kiirteste ja PCR-testile niisama ei läinud, ei näinud vajadust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tõsi, pidasin silmas tõhustudoosiga vaktsineerituid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui seni oli mingilgi määral võimalik aimu saada kui suur osakaal vaktsineeritutest ja vaktsineerimata inimestest haigestub siis edaspidi seda statistikat enam esitada ei tohiks, kuna PCR testi tegemisest on huvitatud ainult need inimesed, kellele see positiivne vastus annab tõendi vabaks liikumiseks. Ülejäänutel, kellel erineval põhjusel tõend juba olemas on, seda testi teha pole vajadust ja statistika muutub kallutatuks.

Saab näha kui naglalt uute numbritega ajupesu tegema hakatakse?

Ah?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna selle arvuga seoti piirangud siis oli ette näha, et see arv aetakse lakke. Haiglasse sissevõtmise eeskirja saab vastavalt vajadusele kohandada ja voalaa numbrid muutuvad. Statistika on ikka oluline. Propaganda kõrval oli see üks asi, mille järgi võis enam vähem objektiivselt hinnata, kas vaktsineerimine üldse töötab või mitte.

Sinu peakeses on selline luulu, et piirangud on seepärast, et kellelegi on see kasulik?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No need ei testinud ju siiamaani.

Testisid ikka, kui a) tõendit vaja oli, b) mõni pereliige on sunnitud käima koolis/tööl.

neil, kes on vaktsineeritud, ei ole mingit vajadust pcr testi teha. nakkuse kahtluse korral piisab täiesti kiirtestist. probleem ikka neil, kes vaktsineerimata. järjekordne ebaõiglus! ????

Ma vaktsineeritud, hetkel on covid. Arvan, et pärast isolatsiooni teen ikka PCR testi ära.  Lihtsalt selleks, et oleks igaks juhuks ametlikult fikseeritud, kes teab millal ja milleks see kasulik võib olla. Nt kui peaksid tekkima mingid tüsistused (no loodan, et ei teki), siis arvan, et parem on, et covid ametlikult tuvastatud, mitte et pean hakkama arstile seletama, et mul see ikka oli.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearstid tegelikult regisreerivad ka need haiged, kes vaid kiirtesti tegid ja sealt saaks haigestumisi edasi jälgida. Samas on ammu öeldud, et oluline pole haigestunute arv, vaid kui palju neid päevas haiglasse jõuab. Eilne arv oli päris korralik, 55.

Kuna selle arvuga seoti piirangud siis oli ette näha, et see arv aetakse lakke. Haiglasse sissevõtmise eeskirja saab vastavalt vajadusele kohandada ja voalaa numbrid muutuvad.

Statistika on ikka oluline. Propaganda kõrval oli see üks asi, mille järgi võis enam vähem objektiivselt hinnata, kas vaktsineerimine üldse töötab või mitte.

Ära ole naiivne. Haiglas on juba ammusest ajast piirangute tõttu töötuks jäänud näitlejad patsientide rolle kehastamas.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaktsineeritud, hetkel on covid. Arvan, et pärast isolatsiooni teen ikka PCR testi ära.  Lihtsalt selleks, et oleks igaks juhuks ametlikult fikseeritud, kes teab millal ja milleks see kasulik võib olla. Nt kui peaksid tekkima mingid tüsistused (no loodan, et ei teki), siis arvan, et parem on, et covid ametlikult tuvastatud, mitte et pean hakkama arstile seletama, et mul see ikka oli.

Ma pigem teataks kohe perearstile, et ta saaks ametlikult fikseerida, mis ajast haige oled ja millal isolatsioon lõpeb. Muidu tekib ju olukord, kus nö. ametlikult sa polegi haige olnud, saad positiivse PCR testi tulemuse ja siis selle põhjal peaks nagu isolatsioon algama, aga sina juba kablutad ringi. Tegelikult arvan, et kui sul kiirtest positiivne oli, siis seda PCR testi pole üldse vaja, piisab perearsti teavitamisest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem teataks kohe perearstile, et ta saaks ametlikult fikseerida, mis ajast haige oled ja millal isolatsioon lõpeb. Muidu tekib ju olukord, kus nö. ametlikult sa polegi haige olnud, saad positiivse PCR testi tulemuse ja siis selle põhjal peaks nagu isolatsioon algama, aga sina juba kablutad ringi.

Sellega seoses: kui nüüd mitte teha pcr-i ja lihtsalt informeerida perearsti, siis kuidas ma pärast nt reisides või muu tervisehädaga haiglasse sattudes tõestan, et võimalik pos pcr on hoopis jääkpositiivne? Praeguseni on saanud seda tõestada varasema pos testivastusega, aga edaspidi? Ma kardan küll, et paljud inimesed ei motle hoolikalt läbi, mida testile mitteminek tulevikus kaasa tuua võib ja uhel hetkel saavad ebameeldiva üllatue osaliseks. Või kasvõi uued tõhustusdoosid: kui ma praegu enne tõhustsudoosi saamist läbi põen, siis peaks tõhustus tehtud olema, aga ilma testita ei ole mul sellest teadmisest kasu ju ja pean ikkagi minema tõhustusdoosi tegema, kuigi med vajadust selleks ei oleks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui seni oli mingilgi määral võimalik aimu saada kui suur osakaal vaktsineeritutest ja vaktsineerimata inimestest haigestub siis edaspidi seda statistikat enam esitada ei tohiks, kuna PCR testi tegemisest on huvitatud ainult need inimesed, kellele see positiivne vastus annab tõendi vabaks liikumiseks. Ülejäänutel, kellel erineval põhjusel tõend juba olemas on, seda testi teha pole vajadust ja statistika muutub kallutatuks.

Saab näha kui naglalt uute numbritega ajupesu tegema hakatakse?

Ikka loeme kõik kokku ja siis Maimets läheb kuulutab katuselt, kuidas mingi passikaotamine ei tule kõne allagi 😀

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna selle arvuga seoti piirangud siis oli ette näha, et see arv aetakse lakke. Haiglasse sissevõtmise eeskirja saab vastavalt vajadusele kohandada ja voalaa numbrid muutuvad. Statistika on ikka oluline. Propaganda kõrval oli see üks asi, mille järgi võis enam vähem objektiivselt hinnata, kas vaktsineerimine üldse töötab või mitte.

Sinu peakeses on selline luulu, et piirangud on seepärast, et kellelegi on see kasulik?

Praegused piirangud on ainult selleks et psühholoogiliselt survestada vaktsineerima. Mitte midagi muud need piirangud ei anna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna selle arvuga seoti piirangud siis oli ette näha, et see arv aetakse lakke. Haiglasse sissevõtmise eeskirja saab vastavalt vajadusele kohandada ja voalaa numbrid muutuvad. Statistika on ikka oluline. Propaganda kõrval oli see üks asi, mille järgi võis enam vähem objektiivselt hinnata, kas vaktsineerimine üldse töötab või mitte.

Sinu peakeses on selline luulu, et piirangud on seepärast, et kellelegi on see kasulik?

Praegused piirangud on ainult selleks et psühholoogiliselt survestada vaktsineerima. Mitte midagi muud need piirangud ei anna.

Aga näha on ju juba pikemat aega, et enam uusi vaktsineerijaid peale ei tule. Nad võiks seal valitsuses juba aru saada, et selle hobusega ei saa enam kaugemale sõita.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem teataks kohe perearstile, et ta saaks ametlikult fikseerida, mis ajast haige oled ja millal isolatsioon lõpeb. Muidu tekib ju olukord, kus nö. ametlikult sa polegi haige olnud, saad positiivse PCR testi tulemuse ja siis selle põhjal peaks nagu isolatsioon algama, aga sina juba kablutad ringi.

Sellega seoses: kui nüüd mitte teha pcr-i ja lihtsalt informeerida perearsti, siis kuidas ma pärast nt reisides või muu tervisehädaga haiglasse sattudes tõestan, et võimalik pos pcr on hoopis jääkpositiivne? Praeguseni on saanud seda tõestada varasema pos testivastusega, aga edaspidi? Ma kardan küll, et paljud inimesed ei motle hoolikalt läbi, mida testile mitteminek tulevikus kaasa tuua võib ja uhel hetkel saavad ebameeldiva üllatue osaliseks. Või kasvõi uued tõhustusdoosid: kui ma praegu enne tõhustsudoosi saamist läbi põen, siis peaks tõhustus tehtud olema, aga ilma testita ei ole mul sellest teadmisest kasu ju ja pean ikkagi minema tõhustusdoosi tegema, kuigi med vajadust selleks ei oleks.

Ega ei saagi. Seega on PCR igal juhul inimesele vajalik seni kuni riik on sidunud igasugused privileegid ja reeglid PCR testiga. See uudis et enam pole vaja on eksitav. KAs tahtlikult eksitav ei tea aga ilmselgelt hakkab vaikselt kohale jõudma et oks millel riik istub hakkab murduma ja selle oksa on läbi saaginud ikka valitsus ise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegused piirangud on ainult selleks et psühholoogiliselt survestada vaktsineerima. Mitte midagi muud need piirangud ei anna.

Jeo, kui siseriiklikult liikulust tahavad vähendada, võiksid tagasi panna mahutuvuspiirangud, soovitada võimalusel kaugtööd jne kuni olukord on paranenud…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga selle asemel tehakse riigipiirid pärani lahti, lastakse potensiaalselt nakkusohtlikke inimesi varem tööle tagasi jne.

Ehk saan sünnitusel ka nakkusohtliku ämmaemanda, kes teab? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga selle asemel tehakse riigipiirid pärani lahti, lastakse potensiaalselt nakkusohtlikke inimesi varem tööle tagasi jne.

Ehk saan sünnitusel ka nakkusohtliku ämmaemanda, kes teab? ????

Aga loomulikult. Praegused piirangud ei taksita mitte kuidagi viiruse levikut ega leevenda ka haiglate koormust. Need piirangud on puhas proua Kallase kius, mida ta ajab lootes nii survestada ladudes aeguvaid vaktsiine ära tarbima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 PCR testimine ja statistika