Esileht Imetamine Pea aastase imetamine ja magamine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Pea aastase imetamine ja magamine

Postitas:
Kägu

Nii lugu järmine, et mu laps saab kuu pärast aastaseks ja tahaks imetamist ära lõpetada. Hetkel saab ainult öösel rinda, päeval sööb tahket toitu. Ööunne jääb enamus aega iseseisvalt aga öösel ärkab päris tihti üles, umbes iga kahe tunni tagant. Ja hommikul ärkab umbes kell 6 üles. Vahet pole kas panen ta kell 8 võ 9 magama. Hommiku poole võtan ta enda kõrvale et saaks natukene paremini magada.

Olen proovinud et annan vett aga siis nutab ja miski ei rahusta maha, vahel olen saanud ta niimoodi tagasi magama aga ainult tunniks või vähemgi. Olen ka proovinud et annan enne magama jäämist ja esimesed ärkamised pudelist pulbrit aga pole aidanud.

Jagage soovitusi kuidas imetamine ära lõpetada ja uni paremaks saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öine võõrutamine ongi raske. Kas laps saab ka enne ööund süüa? Toida lapsel kõht täis ja siis süda kõvaks. Mingi vesi ei aita.  Meil laps nuttis umb nädal, siis oli 3-4 head ööd ja siis jälke 1,5 ndl rahutu. Nüüd võiks öelda, et ca kuu on asi korras. Üksikuid rahutuid öid muidugi esineb. 11kuuselt võõrutasin. Esimesed 3-4 ööd tegin nii, et enne kl 3 ei andnud ja sealt edasi kogu öö

Keskmise lapse võõrutasin ja u 10-11k. Aga mitte korraga, vaid 1h kaupa nihtasin.  Sõi juba südaöö. Siis tund nuttis, kl 01 toitsin. Vist 4. ööl magas ise 01-ni. 5. ööl jälle tund hiljem, paar ööd harjus jne. Aga 3. lapsega see ei toiminud, proovisin al 7k saada teda ühele toidule, aga temas tekitas vist olukord segadust, et miks ta nutma peab nii pikalt. Paremini toimis, et parem kiire lõpp kui lõputu õudus????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Aitäh vastamast. ????
Ja kõhu saab täis enne magama jäämist, annan talle tavaliselt putru või püreed umbes tund enne magama minekut.
Vahel mõtlesingi kas on üldse mõtet hetkel võõrutada kui umbese aastaselt tuleb uneregressioon.
Aga vist jah tuleb süda kõvaks teha ja ära võõrutada. Ilmselt tuleb katsetama hakata ja vaadata mis saab. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil toimis samuti see, kui õhtul sai ikka kõva kõhutäie ehk terve pudru kausitäie ja siis andsin veel rinda peale. Aga voodis magama jäi ilma tissita, umbes kell 22. Selle saavutasime nii, et lihtsalt isa pani last magama umbes nädala jagu (siis laps oli umb 10-11k) ja selle ajaga laps juba harjus, et voodis õhtust söömist ei toimu. Ta ärkas küll veel umbes kell 2 ja tahtis süüa, mida ta ka sai paar kuud (ehk umbes kuni 1a2k), siis loobus sellest korrast ise. Viimaseks jäi kell 6 hommikul söömine, sest mina ei ole võimeline ennast sellisel ajal üles ajama, et mingit “päris sööki” tegema hakata. Kuid pean ütlema, et kell 6 hommikul tal oli ikkagi kõht väga tühi tegelikult, jõi nii palju ja kiiresti, et tõmbas tihti isegi kurku endale. Ja kusjuures magas peale kella kuuest rinna saamist kuni üheksani, kui päriselt ärkasime. Sellest kell 6 korrast loobus samuti ise umbes 1a4k. Ja oligi kõik, siis kolisin ta kohe oma tuppa magama võrekast välja. Ehk minu kogemus on, et ühe korra haaval ja järk-järgult. Aga meil laps oli eriline lutifänn muidugi, seega öösel liiga vara ärkamised (nt kui ärkas kell 12 või 1) nihutasin ikkagi luti toppimisega edasi kuni kaheni. Samamoodi kell 3-4 ärkamised nii kaua, kui võimalik. Muidu oleks vist ka umbes 4x söönud öösel, kui ma poleks üldse graafikut nihutanud. Aga meil magamine oli muidugi korraldatud nii, et ta oli kohe meie voodi kõrval võrekas, millel üks külg ära, seega rahustamiseks sain kohe käe panna talle peale või luti suhu toppida ja tegelikult ta ei jõudnudki päris üles ärgata, mina ise samuti mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil umbes samavana laps. Saab kohe 11-kuuseks. Ma samuti tahan seda tissitamist ära lõpetada. Aga ma siiski annan veel päeval ka rinda. Need tahketoidukogused ei ole veel nii suured ja poepiima ei taha ka veel anda. Keefiri olen andnud. Päeval saab ehk 3 korda rinda. Mul vahepeal oli selg väga valus ja ma ei suutnudki last tema voodist välja tõsta. Eriti just öösel. Kui varem laps ärkas tavaliselt 2-3 ajal öösel, siis 5 ajal ja päris üles ärkas alati kell 7, siis nagu tellitult magas ta õhtul 9st või 10st kella 4-5ni hommikul ja siis järgmisena ärkas kell 7. 2 nädalat see toimis ja kui mul selg terveks sai, hakkas laps jälle tihti öösel süüa nõudma. Juba kell 1 üleval ja siis iga natukese aja tagant. Täielik pettumus. Asi lausa nii hull, et hommikupoole magabki tiss suus ja pole mõtet teda oma voodisse tõstagi. Hommikuks tissid täiesti tühjad. Aga asi on hammastes. Tal on 8 hammast suus ja vist hakkavad silmahambad lõikuma. Sellest siis see tõusmine öösel ja üldse viril olek.
See söömiste öine nihutamine meil pole väga õnnestunud. Olen seda mitu korda teinud. Alguses on kisa ja siis läheb paremaks, aga laps hakkab tasapisi neid söömiskordi jälle tagasi nihutama. Tema ju ei saa aru, mis kell saab öösel süüa. Ma ise vist teen ikkagi nii, et võõrutan korraga öisest ära. See jupitamine ajab lapse segadusse.
Aga see iga hommik kell 7 ärkamine on küll piin. Mul lasteaialaps ka nüüd suvepuhkusel ja ma ei pea kell 7 tõusma. Aga beebi on ikka punkt kell 7 üleval ja laupäeval-pühapäeval ka. Oi, kuidas tahaks kordki kella 9ni magada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Imetamine Pea aastase imetamine ja magamine