Esileht Ilu ja tervis Pea ja keha värin teiste juuresolekul

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Pea ja keha värin teiste juuresolekul

Postitas:
Kägu

Tere.

Mul on probleem pea värisemise ja üldise keha värisemise või raputusega.  Ei saa süüa ega juua, sest korraks tekib tunne, et kõik ruumis vaatavad mind, see omakorda justkui ehmatab mind, sest käsi väriseb nii kõvasti,  et tass või kruus kukub käest. Keha läheb nii meeletult pingesse,  et see on valus. Kui lauas peaks keegi köhima või lusikas kukub vastu tassi,  siis ehmun sellest nii tugevalt, et pea rapub momendiks ja kehast käib tugev raputus läbi.

Nii kõrini on sellest, sest tahaks teistega koos ühiselt süüa või juttu rääkida, kuid kuna see imelik häire lihtsalt süveneb,  siis ma ei taha end häbistada teiste ees.

Kuidas sellisest pea ja keha värisemisest vabaneda? Üksi olles suudan enda keha lõdvaks lasta ja ka sellist tudinat ei teki.

 

 

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere.

Mul on probleem pea värisemise ja üldise keha värisemise või raputusega. Ei saa süüa ega juua, sest korraks tekib tunne, et kõik ruumis vaatavad mind, see omakorda justkui ehmatab mind, sest käsi väriseb nii kõvasti, et tass või kruus kukub käest. Keha läheb nii meeletult pingesse, et see on valus. Kui lauas peaks keegi köhima või lusikas kukub vastu tassi, siis ehmun sellest nii tugevalt, et pea rapub momendiks ja kehast käib tugev raputus läbi.

Nii kõrini on sellest, sest tahaks teistega koos ühiselt süüa või juttu rääkida, kuid kuna see imelik häire lihtsalt süveneb, siis ma ei taha end häbistada teiste ees.

Kuidas sellisest pea ja keha värisemisest vabaneda? Üksi olles suudan enda keha lõdvaks lasta ja ka sellist tudinat ei teki.

Psühhiaater

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mine perearstile ja tema oskab sind siis suunata kas psühholoogile või neuroloogile

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähemalt kirjelduse järgi paistab olevat klassikalise ärevushäirega. Ise olen aastaid võtnud antidepressante seepärast. On võtnud küll maha seda ärevust. Perearst või psühhiaater aitab. Neuroloogi teema see vast pole.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mine perearstile ja tema oskab sind siis suunata kas psühholoogile või neuroloogile

Siin ei aita kumbki mitte midagi. Ikka perearst kõigepealt ja siis vajadusel psühhiaater.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta raamatukogust Olavi Noronen Pingest vabaks. Ei tea ühtegi teist psühhoterapeuti kes oleks sinu kirjeldatud murele nii hästi vastuse andnud kui Noronen.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta raamatukogust Olavi Noronen Pingest vabaks. Ei tea ühtegi teist psühhoterapeuti kes oleks sinu kirjeldatud murele nii hästi vastuse andnud kui Noronen.

Suured tänud, tellisin selle raamatu ja loodan väga, et suudan sellest olukorrast vabaneda.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta raamatukogust Olavi Noronen Pingest vabaks. Ei tea ühtegi teist psühhoterapeuti kes oleks sinu kirjeldatud murele nii hästi vastuse andnud kui Noronen.

Eneseabiraamatut võib kindlasti esimese asjana proovida, aga tihti on probleemi põhjus ikkagi ajukeemias ja selle parandamiseks siiski vaja ravimeid.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mine perearstile ja tema oskab sind siis suunata kas psühholoogile või neuroloogile

Neuroloogile? Millise haiguse kahtlusel? Lollakas.

+1
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

No ma ei tea – kui lausa pea väriseb, siis ma kahtlustaks ka juba mingit haigust, mitte ärevust ja soovitaks samuti neuroloogile pöörduda.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mine perearstile ja tema oskab sind siis suunata kas psühholoogile või neuroloogile

Neuroloogile? Millise haiguse kahtlusel? Lollakas.

Nt Parkinsoni kahtlusega. Ja treemor võib ka muidu täitsa vabalt neruoloogi teema olla, nii et pole mõtet teisi lollakateks sõimata.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neuroloogile? Millise haiguse kahtlusel? Lollakas.

Ilmselt peab silmas Parkinsoni.

 

https://60pluss.postimees.ee/141813/varisemine-kui-omaette-haigus

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mine perearstile ja tema oskab sind siis suunata kas psühholoogile või neuroloogile

Neuroloogile? Millise haiguse kahtlusel? Lollakas.

Ei muidugi, ikka Tervendaja Toomas poole tuleks pöörduda, laadib pudelikese vett energiaga ja küll mure möödub.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kipuvad ka vahel seltskonnaga lauas istudes käed värisema ja lõug samuti. Nii hull kui teemaalgatajal, asi küll ei ole. Kui selline sümptom tekib, siis ma ei joo kohvi või kui olen alustanud, siis jätan kohe pooleli. Kohv tekitab lõdinat juurde.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole vaja hirmutada teemaalgatajat mingite neuroloogiliste haigustega. Inimene ju ütleb, et see probleem tekib tal just seltskonnas teiste inimeste ees, mitte üksi olles. Perearst ja seejärel psühhiaater. Ärevushäireid ravitakse antidepressantidega.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma ei tea – kui lausa pea väriseb, siis ma kahtlustaks ka juba mingit haigust, mitte ärevust ja soovitaks samuti neuroloogile pöörduda.

Ärevushäire ongi haigus.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sama, aga nagu sisemine värin, kõik kehas sees väriseb ja käed kõige hullemini. Voodis lamades midagi ei värise.Aga probleem on päeval peale ärkamist. Sageli juures ka kohutav kuumalaine, kattun üleni higiga, kehatemperatuur ataki ajal nii 35,2-35,6. Siis võtan kohvi, klaasi vahukat ja olukord tasapisi normaliseerub.

Kas bioloogiline ravi võib sellist jama tekitada? Raske liigesehaigus ja süstin bioloogilist ravimit. Või antidepressant? Neid tarvitan kahjuks ka.

Samuti on käimas menopaus, kas see tekitab seda?

Tegelikult üsna meeleheitel olen selle värisemisega…See on nagu sureks tunne…

 

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mine perearstile ja tema oskab sind siis suunata kas psühholoogile või neuroloogile

Neuroloogile? Millise haiguse kahtlusel? Lollakas.

Nt Parkinsoni kahtlusega. Ja treemor võib ka muidu täitsa vabalt neruoloogi teema olla, nii et pole mõtet teisi lollakateks sõimata.

Jaa, muidugi. Keegi köhib või lusikas kõlksatab ja sellest hakkab TA pea värisema. Loomulikult Parkinsonism või treemor, no kuidas siis teisiti.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina siin kahe lause järel oled muidugi õigem inimene diagnoosima, kas on haigus või mitte. Ja selline sõimab teis lollakaka…

Oleneb, kas muul ajal seda värinat üldse ei ole, või peab ka üksi olles voodis ennast “sundima lõdvaks laskma” ja ainult pingutusega saab natukeseks värinast täiesti lahti. Kui see on pidev ja teiste tähelepanu süvendab lihtsalt värinat jne, siis võib tegu olla parkinsonismiga vms, on ka teisi haigusi, mis värinat tekitavad. Kui see värin tekib ainult pingeolukorras või siis “äkki  kukub mul käest, teised näevad ja piinlik on” olukordades vms, muul ajal seda ei esine, siis pigem ärevushäire. Perearst oskab täpsemalt hinnata su kirjelduste järgi ja ka suunata vast paremini kui mingi Käo targutamine.

Kas käekiri on halvemaks läinud, kuidas muu peenmotoorikaga on?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole vaja hirmutada teemaalgatajat mingite neuroloogiliste haigustega. Inimene ju ütleb, et see probleem tekib tal just seltskonnas teiste inimeste ees, mitte üksi olles. Perearst ja seejärel psühhiaater. Ärevushäireid ravitakse antidepressantidega.

Ärevushäireid diagnoositakse ikka sedapidi, et kõigepealt välistatakse tõsised somaatilised haigused. Kui nende osas on üle kontrollitud ning haigusi pole leitud, siis jääb järele mõni vaimne häire – ja ka siin pole ärevus ainus võimalus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas käekiri on halvemaks läinud, kuidas muu peenmotoorikaga on?

Käekiri on tänapäeval kõigil halvemaks läinud, keegi ei kirjuta ju enam pastakaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatusest ei loe välja, kas see värin on alati olnud või hiljuti tekkinud? Kui viimane, siis mõtleksin, kas on midagi halba hiljuti juhtunud.

Minul oli ka selline värisemise periood. See kestis päris pikalt. Vist isegi lausa aasta. Aga ma ei värisenud silmnähtavalt, vaid sisemuses, erinevates kehapiirkondades kõik surises ja värises. Ja isegi öösel, magamise ajal tulid need hood peale. Ja muidugi väga kergesti ehmusin. Siis võisin tõesti ka silmnähtavalt väriseda ja näost tulipunaseks minna.

Perearst suunas mind esimese asjana just neuroloogi juurde. Seal tehti väga põhjalikud uuringud alustades pea kompuutriga lõpetades väga peente vereanalüüsidega, kus vaadati tõesti selliseid asju, mida tavaliselt ei kontrollita. Samuti käisin mingis sellises kohas, kus mõõdeti käte ja jalgade tundlikkust (mul olid ka tundlikkuse probleemid). Mingid andurid pandi käte jalgade külge ja siis lasti külmi ja kuumi impulsse. Mina pidin siis nuppu vajutama, kui enam ei kannata. Kahjuks ei oska enam selle peene protseduuri nime öelda.

Midagi neuroloogilist mul siiski ei leitud. Minul oli tegemist ilmselt testi tugeva stressi ja depressiooniga. Või oli siis lihtsal mingi tervisehäda, mis iseensest möödus. Olin mõni kuu tagasi matnud lähedase. Käisin pikalt psühhiaatri ja psühholoogi juures. Sain erinevaid AD-sid (millest ei mõjunud mitte ükski) ja käisin ka teraapiates, mis minu arvates ka ei aidanud, aga lihtsalt oli tore huvitava inimesega suhelda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükskõik, mis haigusega tegu, kergem või raskem, välja tuleb see igal juhul ravida ja siin ei aita ei käod ega eneseabiraamatud. Perearstile tuleb oma mure ära rääkida ja tema suunab edasi. Pole vaja oodata, et asi hullemaks läheb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kipuvad ka vahel seltskonnaga lauas istudes käed värisema ja lõug samuti. Nii hull kui teemaalgatajal, asi küll ei ole. Kui selline sümptom tekib, siis ma ei joo kohvi või kui olen alustanud, siis jätan kohe pooleli. Kohv tekitab lõdinat juurde.

Mul on sama teema, ärevushäire. Olen saanud AD ravi ja nüüd tekib väiksem hoog ainult harvadel hetkedel, kui stress on pikemat aega väldanud. Ärevuse korral tulekski tavaline kohv asendada kofeiinivaba variandiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean, mida tunned. Mul ka see olnud ja veidi on siiani. Sotsiaalne ärevus põhjustab seda. Mina olen vähemaks saanud antidepressantidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Ilu ja tervis Pea ja keha värin teiste juuresolekul