Esileht Lapse ootamine Pea MRT uuring ajal

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Pea MRT uuring ajal

Postitas:

Mul on olnud pikemat aega mure pehmete kudedega oma pea piirkonnas. Jutt käib liikuvatest tihedamatest kohtadest, mida on tunda lõua all ja kõrvade juures. Olen saanud juba mitmeid AB kuure, kuid üks mure asendub teisega. Piirkond ikka sama. Ultraheliga vaadati lümfisõlmi, aga ei nähtud midagi. Käega katsudes on aga tunda, et on tihedam liikuv “tükk”. Perearst naerab välja ja ütleb, et küll üle läheb. Mina aga olen juba kuudekaupa muretsenud ja mõtlen, et läheks äkki tasulisele pea MRT uuringule. Algas just teine trimester nii et ohtlikum aeg möödas. Olen lugenud ka seda, et MRT ei ole nii ohtlik, kui nt röntgen.

Kas on keegi sellist uuringut teinud ning omab kogemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli kunagi probleem kolmiknärvi ja näopiirkonna valudega, samal ajal püüdsin ka triipe. Kuna MRT järjekord oli pikk ja kui see lõpuks kätte jõudis, siis olid päevad just hilinemas. Ütlesin arstile, et võin olla rase. Tema palus tungivalt enne teha testi, sest MRT ei mõjuvat hästi (koed kuumenevad üle, kui õigesti mäletan). Rase ma polnud ja uuring sai tehtud, aga mäletan, et muretsesin küll väga testi õigsuse pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 15:22; 01.10 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MRT on täiesti ohutu kuna see põhineb magnetväljal, mitte röntgenkiirgusel.

Soovitan MRT’s ära käia, saab ehk süda rahu. Tasuline MRT uuring peaajust maksis eelmise aasta seisuga PERH’is veidi üle 200€.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedana ma seda uuringut küll ei teeks. Kui need tihkemad kohad võivad sul ikkagi olla lümfisõlmed, vahel need suurenevadki ja jäävadki sellisteks, eriti kondistel inimestel. Kui uh oli korras, siis peaks ok olema. Kui need aga pole lümfisõlmed, siis äkki on lipoomid?
Mõtle nüüd sellele, et isegi kui sul leitakse rasedana midagi halba, siis ravida või täiendavaid uuringuid nagunii ilmselt teha ei tohiks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 15:22; 01.10 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootaks ka ära kuni laps sündinud on ja siis läheks tegema MRT. Need sõlmed või muhud nagunii paari kuuga midagi hullemaks ei tee. Minul samuti tulid keha peal välja sellised sõlmed. Ja tean inimesi kellel samuti pea piirkonnas sellised kõvemad ja suuremad munad, kui lümfisõlmed ja pole midagi hullu erinevate kudede lipoomid.
Samuti esimese rasedusega olid mul kõrva taga lümfisõlmed, mis olid suured ja samuti ei tehtud midagi. Ega AB neid väiksemaks ei ravi ja peale sünnitust kadusid ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Lapse ootamine Pea MRT uuring ajal