Esileht Väikelaps peaaegu 2-aastane lutipudeliga

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: peaaegu 2-aastane lutipudeliga

Postitas:

Huvitav oleks teada miks peaaegu 2-aastasele lapsele antakse lutipudelist poepiima joogiks?
Laps kasutab söömiseks ise lusikat ja kahvlit ja sööb ülejäänud perega laua taga aga piima joob lutipudelist. Miks last ei õpetata jooma näiteks tassist. Nii vana laps peaks ju oskama tassist juba juua ise? Ja milleks üldse lapsele selliseid piimakoguseid sisse joota? Lutipudeliga jääb lõunaunne, hambad ju hakkavad vist ka niimoodi lagunema?

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole sinu asi.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 15:05; 21.01 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa seda otse allikast ei küsi? Või arvad, et kõik perekoolikad annavad oma kaheaastastele lastele lutipudelist poepiima?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps imes veel kolmeaastaselt lutipudelist RPAd. No ja siis? Praegu on ta teismeline ja hammastes ei ole mitte ühtki auku. Kui lutipudel ise tegelikult mitte mingeid probleeme ei põhjusta, mis see siis sinu tagumikku torgib või mis sinu mureks siin on?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küllap emmel pole aega kasvatustööga tegeleda, vaja nutiseadmes passida.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil keera selline asi hambumuse tuksi, maksime spets. breketite eest, et tõmbaks alalõuga rohkem ette.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanasti oli tõesti tassist joomine nagu mingi etapp arengus.
kui aga vaadata milliseid joogipudeleid täiskasvanutele tehakse joomise mugavamaks muutmiseks. et ei loksuks maha, ei peaks korki keerama, et oleks käepärast võtta kiiresti. tekib küsimus, et kui täiskasvanu võib juua oma nö nokaga tassist, miks laps ei võiks.
teine küsimus on küll õige. ei ole hea enne magamist piima juua. rikub hambaid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laiskus on selle nimi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikult küll ei tunne ühtegi kahest, kes oskaks täiuslikult tassist juua. Seda, et pool on pluusi peal ja pool laua all, ei saa oskuseks nimetada. Lutipudel on kindel ja hea viis näiteks jälgida lapse päevast vedelikutarbimist. Lisaks imemine, mida tassist ei saa, treenib suulihaseid, mida omakorda on vaja korrektseks rääkimiseks. Kolmandaks, laps võib kuni 3.eluaastani kasutada lutipudelit, see ei riku mingeid hambaid ja laskem lapsel olla ikka laps. Neljandaks, piim on lapsele väga kasulik toiduaine ja viiendaks, tassist juua on aega terve ülejäänud elu.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 21:58; 21.01 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikult küll ei tunne ühtegi kahest, kes oskaks täiuslikult tassist juua. Seda, et pool on pluusi peal ja pool laua all, ei saa oskuseks nimetada. Lutipudel on kindel ja hea viis näiteks jälgida lapse päevast vedelikutarbimist. Lisaks imemine, mida tassist ei saa, treenib suulihaseid, mida omakorda on vaja korrektseks rääkimiseks. Kolmandaks, laps võib kuni 3.eluaastani kasutada lutipudelit, see ei riku mingeid hambaid ja laskem lapsel olla ikka laps. Neljandaks, piim on lapsele väga kasulik toiduaine ja viiendaks, tassist juua on aega terve ülejäänud elu.

Sa kas tunned väga vähe 2seid või siis kõik su tuttavad kasutavad oma lastel lutipudeleid ja seetõttu ei oskagi juua. Minu mõlemad lapsed 2-aastaselt oskasid kenasti juua. Hoidudes, kuhu lapsed lähevadki 1,5-2aastaselt, ei kasuta keegi lutipudeleid, kõik joovad ühesugustest tassidest või lausa sangata klaasidest.

Suulihaste treenimiseks on tükiline toit, millega tuleks teha algust varem kui 1aastaselt. Lutipudel ei treeni kellegi suulihaseid, pööra lutipudel tagurpidi ja näed, et vesi lihtsalt voolab välja.

Üldiselt neid lutipudelitajad iseloomustab lihtsalt ükskõikne suhtumine. Kujutatakse ette, et laps on nii kiindunud sellesse jne. tegelikult kui kohe hakata istuvale lapsele pakkuma juua tassist, siis õpib ta kenasti sealt ise jooma, aastaselt tõstab seda ise suu juurde. Tass ei peagi olema ääreni täis, et laps kohe endale midagi sülle loksutab. Ka oma 4-aastasele ei vala ma klaasi ääreni täis, sest ta ise tunneb siis end ebakindlalt, kui klaas on raske ja peab ettevaatlik olema.

Aga kuna see ei ole kuidagi teistele lastele ohtlik, ei mõjuta teisi lapsi kasvatuslikult vmt (võrreldes nt kui keegi lubab oma lapsel kedagi lüüa), siis tehku, mis tahavad.

On kusjuures palju inimesi, kes arvavadki, et lapsevanema jaoks on mugava hoida last võimalikult kaua titena – just lutid, lutipudelit, söögitoolid (sh söögitoolis rihmadega kinni), kärud veel 3-4aastaselt, selle asemel, et laps võimalikult kiiresti iseseisvaks kasvatada. Mina olen seda teist koolkonda – minul on mugavam, mida kiiremini laps saab ise hakkama, oskab tassist juua, oskab ise toitu lusika-kahvliga suhu panna, saab ise söögilaua taha istuma mitte ei pea ma teda tõstma jne. On inimesi, kelle jaoks on ka mugavam mähet vahetada kui potil käimist harjutada.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 10:25; 21.01 11:15; 21.01 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa viimane oled täitsa imeliku jutuga. Hoidudes kasutatakse lastel joogipudeleid, mitte tasse, alguses. Ma küll ei usu, et 3-4 aastaselt peaks laps juba olema nagu väike täiskasvanu ja käruga sõitmine ei näita midagi lapse arengutaseme kohta.

Tuleb teha ikka selgeks, mis eas lapsed midagi suudavad. See, et kahene veel mähkmeid kasutab, ei näita tema arenematust ega vanema lohakust. Neljane ju enam ei sõida käruga ega kanna mähkmeid, kuid kahest, kolmest ja neljast omavahel võrrelda ei saa. Igal asjal oma aeg. Suur olla on aega terve elu.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 21:58; 21.01 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa viimane oled täitsa imeliku jutuga. Hoidudes kasutatakse lastel joogipudeleid, mitte tasse, alguses. Ma küll ei usu, et 3-4 aastaselt peaks laps juba olema nagu väike täiskasvanu ja käruga sõitmine ei näita midagi lapse arengutaseme kohta.

Tuleb teha ikka selgeks, mis eas lapsed midagi suudavad. See, et kahene veel mähkmeid kasutab, ei näita tema arenematust ega vanema lohakust. Neljane ju enam ei sõida käruga ega kanna mähkmeid, kuid kahest, kolmest ja neljast omavahel võrrelda ei saa. Igal asjal oma aeg. Suur olla on aega terve elu.

No mul on 2 last käinud hoius ja kumbki pole seal pudelist joonud, ainult soojal ajal on õues neil pudelid kaasas ja isegi siis on hoidudest tulnud kirjas, et “ei pea olema mingi eriline pudel, tavaline joogipudel sobib”, st 1,5aastane laps, kui vanem on lubanud, oskab juua ka tavalisest pudelist, ei pea imemisots olema.

Pole ka näinud oma tutvusringkonnas, et täiskasvanud muudkui imeksid vett. ikka juuakse tassist, klaasist või tavalisest pudelist. Imemisotsikuid kasutatakse ikka olukorras, kus tavalisest pudelist joomine on raskendatud – st joostes, rattaga sõites jne.

Sina võid ju oma lastele keelata olla suur laps, mina aga arvan, et tänapäeva lapsed ei ole saamatumad kui meie kunagi olime. Saamatud on lapsevanemad, mitte lapsed, ja see, kes lapse “suureks saamist” kardab, et on täiskasvanu, mitte laps. Laps tahab olla võimalikult palju suurte moodi, laps tahab olla suur. Täiskasvanu asi on lasta lapsel suureks kasvada.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 10:25; 21.01 11:15; 21.01 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka suht suva, mida teised teevad, aga päris kindlasti on 2-aastane lutipudeliga statistiliselt erand. Mitte ääreni täis tassist mitte ladistama õpib ikka väga kiiresti. Lastel on loomulik sund iseseisvuda ja seda ei lihtsalt mõistlik takistada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda last hakkasin juba poole aastaselt tassiga harjutama. Ei olegi meil mingeid lutipudelied või nokatasse olnud. Aastaselt jõi juba ise väga hästi, ei läinud maha ega midagi.
Lapsed on väga võimekad, pole vaja neid titadena hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiskasvanu asi on lasta lapsel suureks kasvada.

Ja õpetada üleolevat suhtumist teistesse?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 15:05; 21.01 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiskasvanu asi on lasta lapsel suureks kasvada.

Ja õpetada üleolevat suhtumist teistesse?

Et kui midagi asjalikku pole öelda ja enda kasvatusstiili õigustada ei oska enam, siis hakkame tüli kiskuma ja lihtsalt norima? Et kui ma arvan, et äkki sinu laps on osavam, kui sina oskad arvata, siis olen ma üleolev?

Muideks, lumehelbekesed on ikka kogu ühiskonna asi. J alumehelbekeseks kasvatamine hakkabki maast madalast, algul keelame tassi ja lusikat, siis ise riidessepanemist jne. Koguaeg lükatakse oksuste omandamist edasi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 10:25; 21.01 11:15; 21.01 15:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps peaaegu 2-aastane lutipudeliga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.